Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Deske89


Deske89
csendes tag

A maga kategóriájában szerintem is egy remek kis hűtő. Nálam egy Ryzem 3 3100-at hűt, a felrakásával én megküzdöttem, sztem a processzor kupakjába belemélyedt az egyik oldalon a hűtő talpának széle, mire leszorítottam rá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Soderes


Soderes
aktív tag

Fölösleges egy vagyonért hűtőt venni. Az ID Cooling is nagyon megfelel.
De pl. én idén vettem egy LC Power Cosmo-t egy FM2 65-os TDP-s procira a gyári hűtő helyett.
Ég és föld a különbség. Ráadásul bagóért volt.

(#3) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Én "játékvízzel" használom az 1600X-em. Viszont a CPU-Z nem "Benchmarkol" igazán. Megköszönném ha egy Prime95-öt küldenél rá Small FFT-re állítva.

(#4) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

Nekem egy ID-Cooling FROSTFLOW X 240 volt... Nem lehetett rá panaszkodni. Ár/érték arányban elég pöpec hűtőket csinál az ID-Cooling... :)

n o p e !

(#5) Deske89


Deske89
csendes tag

Én személy szerint azért tervezek majd nagyobb, komolyabb hűtőt venni a procira, hogy böngészés, filmnézés alatt minél inkább a némához közelítsen a gép hangja. Ugye nagyobb borda, még kevesebbet kell a ventinek forognia.

A ház ventik már NoiseBlocker-ek, a ház Be Quiet belépő szint, de előlapon már van venti szabályzás, ott silent fokozat.

De a következő fokozat a nagyobb hűtő előtt a még gépben lévő 2,5"-os HDD SSD-re cserélése :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Egyébként az iArena a "veszélyes" tápok közé tartozik. Minél hamarabb megszabadulnék tőle. :)

(#7) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem is ez van.
A véleményem itt található,.
[link]

(#8) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#9) Adamis válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


Adamis
őstag

Az összehasonlítás kedvéért néztem meg a CPU-Z-val, de megleshetem majd Prime-mal is.. :K

(#10) Adamis válasza Steve_Brown (#6) üzenetére


Adamis
őstag

Tervezem cserélni - csak amikor vettem, ez volt az egyedüli elérhető hirtelen. Egy Gigabyte SuperB táp kapott túlfeszt áramingadozás során, így csak az halt le. Milyen tápot érdemes, ha már itt tartunk? ;)

(#11) bobalazs válasza Adamis (#9) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

prime95el a cpu package power 105WATTnál, 86 fokot mértem a magokra, ami nem túl vészes.

(#12) Soderes


Soderes
aktív tag

Hát ha nem akarsz sokat költeni akkor egy ajánlom a LC Power 500W LC500H-12 tápegység, olcsó, aktív.
Nagyon rákaptam a LC Power cuccaira újabban. És nagyon jók.

Ha kicsit többet akarsz, akkor FSP 450W HYPER 80+PRO 450 OEM tápegység.

De szerintem nem lesz gond avval a táppal.

(#13) Steve_Brown válasza Soderes (#12) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Az LC Power szintén a kukába dobós fajta...
Csak nézz rá egy oszcilloszkóppal.

Szerintem Seasonic/Be Quiet 11 lenne lassan a minimum. Már az FSP Hexa se a szakma szíve csücske. Tápot jó esetben egy életre vesz az ember. De ilyet, hogy valaki LC Powert ajánljon már régen nem hallottam.

Kérdezz rá a fórumon.

(#14) Soderes válasza Steve_Brown (#13) üzenetére


Soderes
aktív tag

Huntkey belsős LC Power szerinted szar? Ez azért elég erős kijelentés volt.
7-8 éveket mennek probléma nélkül.
Halk, stabil, nagyjából pfc aktívan hozz egy 70% hatékonyságot.

Azért Seasonic/BeQuiet persze, persze.
3-szor drágábbak azok a tápok. És annyival azért nem jobbak.

Ár/érték arányban LC Power, FSP, Chieftec.
Régebbi Chiefteceknél volt jellemző, hogy cicereg a tekercs vagy elpukkan a kondi a kimenő oldalon.
Oszcilloszkóp a kutyát nem érdekel.
Engem biztos nem.

Ezek a tápok messze nem gagyi szintek.
Nem ilyen Akyga, Njoy, Approx féle hulladékok.

[ Szerkesztve ]

(#15) Steve_Brown válasza Soderes (#14) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Olyan vehemenciával és meggyőződéssel tudod mondani az igazad, hogy egy pillanatra teljesen elbizonytalanodtam. Rá is kérdeztem a tápegységes topikban.

Ott is megerősítettek, hogy "ipari hulladék"
Mondjuk rájöhettem volna, hogy nem én vagyok itt a komoly hógolyó, hiszen olyan ember aki valaha látott már bármilyen tranzisztor karakterisztikát/bode diagrammot nem hiszi azt, hogy az aktív pfc teljesítménytényezője bármit is hoz hatásfokban.

Az már csak hab a tortán, hogy az oszcilloszkópos jelalak nem érdekel.

(#16) Soderes válasza Steve_Brown (#15) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nem osztom a véleményüket.
Csak nézd meg az értékeléseket különböző oldalakon és rájössz, hogy ezek nem horribilis tápok és kiváló az értékelésük. (Nem az árú keresőre gondoltam.) Sőt ott van a Platinum Series, ami modulátoros már.
Mikor láttál te utoljára LC Power tápot?
10 éve még más volt a helyzet.

Persze, manapság Be Quiet, Fractal Design, Seasonic, Corsair a menő.
Jó tápok, persze. Nekem is van egy 450 Corsairem az egyik gépemben. De egy vagyonba kerülnek ezek a típusok.
Nem kimondottan kedvelem azt a csoportot. Mindig más márkákat favorizálnak, attól függően hogy épp mi a trendi.
Már nem menő az FSP, Chieftec, Enermax stb. mert az már nem moduláris, nem villog a karácsony összes színében, nem fekete. És különben is 500w alatt nem cool már.

Rengeteg gépet raktam össze LC Power és Delta és Fortron táppal.
Soha nem volt semmi ilyen jellegű bajuk. Jó túlfesz védelmük van. Egyik-másik persze nem a leghalkabb.
Oszcilloszkópos dolgok átlag usert nem érdeklik. Különösen engem se. Pedig tanultam elektro műszerésznek. Ez afféle fing faragás. Már bocs, de ezt gondolom. :D

Sztereotípiák miatt nem ajánlják őket itt.
Nem szabad ilyen előítéletesnek lenni. :)
Ha a LC Power "ipari hulladék" akkor miért nincs "Veszélyes tápok listáján"? :U
Csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#17) Steve_Brown válasza Soderes (#16) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Esküszöm ha lenne erre fölös 30 ezer forintom simán mondanám, hogy üljünk le és műterheléssel vizsgáljuk meg őket de nincs.

(#18) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szép konfig lett :C Kell is az 1600- nak az erősebb hűtő, a gyárival elég jól felfuthat a hőfok terhelésre.

Én DeepCool- t használok az 1600AF- en, nagyon jól kordában tartja.
Legjobb táp meg a Giga, a 800- as ki is gyulladhat :DDD . 650- est vettem bele, ezt nem írják veszélyesnek, nemtom, az biztos hogy a feszeket példás értéken tartja, bár nincs nehéz dolga, mivel GTX1650 van csak a kis Zen mellett.

Kábeleket alul gubancosan hagytam, jó merevek, nincs kedvem feszegetni, nehogy megpattanjon esetleg valamelyik szál, arra nincs szükségem, így hát maradtak részben a csomagolási görbületek.

(#19) Adamis válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


Adamis
őstag

Teszt előtti alapállapot

10 perc small fft után :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Erunosta


Erunosta
tag

Köszönet a röpke tesztedért az ID-Cooling SE-213v2-ről. :R Nem gondoltam, hogy pont egy magyar tesztet olvashatok majd róla.

(#21) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a hűtő megbirkózna egy i5-11400f-el?

Üdv, Csongi

(#22) Adamis válasza Mr. Csonti (#21) üzenetére


Adamis
őstag

Szia. Elvileg a hűtőt 125 W TDP-ig lehet használni, 95 W TDP az inkább tuti! Ez a proci, amit írtál, 65 W TDP-s. Szóval szerintem igen. ;)

(#23) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

B560-as alaplappal lesz használva ami lehetővé teszi a 154w-os PL2 mode használatát. (igaz, a pl2 nem fut folyamatosan)

(#24) lowzor válasza Mr. Csonti (#21) üzenetére


lowzor
veterán

Inkább egy SE 224 XT-t javaslok hozzá: [link]
Nekem is ilyen van 11400F-en, és hibátlanul lehűti.
A PL-t kitolva azért szépen tud fogyasztani ez a proci.

(#25) brabbitz


brabbitz
csendes tag

Nekem is ilyen van, azért megvannak a maga korlátjai (pl FSB húzós feszültség emelős OC-nál már könnyebben melegszik fel, nagyobb tesztek alatt meg simán felkúszik 65+ 70 fokokhoz, ami kb Throttling point az FX-8350-nek. )
De ha csak szorzót emeled, és picit undervoltolsz, idleben is elég kellemes hőfokokat el lehet érni vele :) Jó hűtő, ha sikerül nagyon olcsón beszerezni, ajánlott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.