Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Athos981

Athos981
(csendes tag)

Szép DDR2 ram sebességek..

(#2) vicze1

vicze1
(nagyúr)

Nem a RAM volt a bottleneck már? :DDD

(#3) hemaka

hemaka
(nagyúr)

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#4) A`rpi válasza Athos981 (#1) üzenetére

A`rpi
(addikt)

Kíváncsi lennék, erre szoftveres a raid tömbre menny idő alatt menne fel WIN7, mondjuk egy jobbféle SATA 3 SSD-ről telepítve. :C

Szép számok amúgy.

(#5) kekegsm

kekegsm
(őstag)

Én inkább a tartósságra lennék kíváncsi. 3db SSD, tehát tuti RAID5, ami iszonyat hamar legyilkolja az SSD-t.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#6) N€T0X|N válasza kekegsm (#5) üzenetére

N€T0X|N
(őstag)

A képen ott van, hogy Raid0. Raid5-tel a közelébe nem ért volna ennek a tempónak.

Sent from my keyBoard

(#7) ribizly

ribizly
(veterán)

Azért ez kemény. Ez azt jelenti, hogy néhány éven belül ez lesz a standard. Egy kicsit olyan érzésem van most, mint pár éve a 4G-vel kapcsolatban. Akkor is mondtuk, hogy "Persze, hülyeség. Nem lesz ilyen soha. Hát még vezetéken sem megy így!". Aztán most még mindig nem megy sok helyen a vezetéken sem annyi, mint amennyit bír az LTE. Durva milyen ütemben fejlődnek ezek az eszközök. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•| [Eladó] DXRACER Drifting | fekete szövet | OH/DF91/N |•|

(#8) MK VII

MK VII
(veterán)

Le a kalappal.. Azok már sebességek kérem szépen! :)

(#9) jozsef8

jozsef8
(aktív tag)

Gratula! Nem is tudtam hogy SSD-t is lehet tuningolni :D :D

(#10) djculture válasza kekegsm (#5) üzenetére

djculture
(félisten)

A normális Raid 5 az négy darab meghajtóból áll három az ilyen csökött raid 5 mert egy meghajtó kiesik és mennek az adatok a levesbe.

[ Szerkesztve ]

(#11) Patice

Patice
(nagyúr)

Achill3uS ki akarja használni a DIGI-s 1000-es netet fullon egy új seed-szerverrel. :)) ;] :DDD

Szerintem.

(#12) A`rpi válasza djculture (#10) üzenetére

A`rpi
(addikt)

Hárommal is működhet.

Raid 0+1 el kevered ahhoz kell 4 meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#13) KaiotEch válasza Patice (#11) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Abból is mindjárt egyből 6-ot dedikáltan :P

[ Szerkesztve ]

Állítólag csak a halál a biztos, bár amióta valaki okos kitalálta a nekromantákat, már az se. Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#14) djculture válasza A`rpi (#12) üzenetére

djculture
(félisten)

Csak ugy nincs redundancia egy meghajtó kiesik és vége az adatoknak. Én mondjuk itthon raid 0-át használok most három darab sata 2-es ssd-vel. Nem a szekvenciális tempó a lényege hanem a válaszidő ami ilyen felépitésben szépen csökken. Left4 dead 2-tőt is futtatok róla látványos ahogy 20 másodperccel hamarabb betölt és a többiek még állnak én már a fegyvereket szedegetem. Pedig ezek az az ssd-k egy lassú gyenge cuccok:)

[ Szerkesztve ]

(#15) Achill3uS

Achill3uS
(veterán)

köszi srácok, nekemis nagy öröm volt ezeket a fenevadakat tesztelni. viszont mivel ezen a kártyán eleve van egy raid vezérlő nem lehetséges velük hardware-es raid-et csinálni, így nem bootolhatóak csak önmagukban. windows 8.1 disk management tooljával raktam őket szoftveres raidbe (csak stripe és mirror a lehetséges) és egy sima hétköznapi sata-s ssd-n volt a rendszer.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#16) A`rpi válasza Achill3uS (#15) üzenetére

A`rpi
(addikt)

nem lehetséges velük hardware-es raid-et csinálni, így nem bootolhatóak csak önmagukban.

Kár érte, hogy erre nem gondolt a gyártó.

(#17) rambazár

rambazár
(csendes tag)

grat :C

A`rpi: nyilván gondoltak erre, de ilyen sebességet hw raid nélkül nem értek volna el másképpen :)

[ Szerkesztve ]

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#18) Achill3uS válasza A`rpi (#16) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

sőt, csak intel Z97 és X99 chipsetek alatt bootolható! szóval azért egyelőre van limitáció bőven.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) lenox válasza djculture (#14) üzenetére

lenox
(addikt)

Miert ne lenne, pont az a lenyege a raid5-nek hogy van redundancia, es egy drive kieshet.

(#20) Achill3uS válasza lenox (#19) üzenetére

Achill3uS
(veterán)

3 disk esetén nem volt erre lehetőség windowsban, 4 pedig nem állt rendelkezésemre, hogy kipróbáljam és az alaplapomba se fért volna be - mert az X99-ben nincs lehetőség IGP-re és csak kevés lapban van legalább 5 fullos pcie slot.

[ Szerkesztve ]

(#21) Gomez86 válasza djculture (#14) üzenetére

Gomez86
(senior tag)

Raid5 három darab lemezzel egy darab lemez kieséséig hibatűrő.

Szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#22) lenox válasza Achill3uS (#20) üzenetére

lenox
(addikt)

Ez biztos valami felreertes, altalaban a raid5-re mondtam, hogy hogyan mukodik (eleg hozza 3 disk, es van redundancia), nem volt koze a konkret teszthez, meg amugy is nagyobb szamot akartal, nem kisebbet, ahhoz meg nem raid5 kell.

Amugy a crystaldiskmark nem hajtja ki az ssd-ket, altalaban sajat koddal nagyobb adatmennyiseget tudok olvasni, mint amit a crystaldiskmark ir.

(#23) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Egy átlag mezei júzer az ilyen sebességekből milyen formában húz hasznot?

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#24) rambazár válasza macilaci78 (#23) üzenetére

rambazár
(csendes tag)

nem volt hosszú cikk, de ez az utolsó mondat:
"Persze, a fenti mérésnek gyakorlati haszna nem túl sok van, csak a nagy számok öröméért készültek – tessék érdekességként kezelni!"

(#25) KaiotEch válasza macilaci78 (#23) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Semmilyenben, ahogyan pl egy folyékony nitrogén hűtéssel hűtőtt, tuningolt eszközzel sem. Gazdag(vagy szponzorált) gyerekek játéka :)

Állítólag csak a halál a biztos, bár amióta valaki okos kitalálta a nekromantákat, már az se. Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#26) anulu

anulu
(nagyúr)

ez a kemény, nem a vasbeton... gratula hozzá!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#27) A`rpi válasza macilaci78 (#23) üzenetére

A`rpi
(addikt)

Gyakorlatilag semmit.

Mivel lesarkosítva, bizonyos szint felett napi átlagos használat során SSD- és SSD között nem tudsz különbséget tenni.

Win gyorsulását lehetővé teszi HDD-vel szemben az a véletlen elérés.

Ezek minden SSD meghajtónál kis túlzással alacsonyak.
Tárhely, és a nagyobb olvasás, írási sebességért kell fizetni,
amit sajnos SATA3 csatolófelület korlátoz.

Viszont itt jönnek képbe PCIe-es meghajtók. Amik nagyobb sávszélességet biztosítanak, viszont sebesség szerintem érzetre nem nő, maximum azt veszed észre átlagos használat mellett hogy másolás, telepítés hamarabb kész, játékok nem mind érzékeny háttértárra.
(jelentősen nem gyorsul betöltési idő, sőt, mintha olyat is olvastam volna, minimálisan beleszól FPS értékbe is.)

Minden olyan terület profitál ezekkel a gyors meghajtókkal, ahol nagy fájlokkal dolgoznak, pl videóvágás.

[ Szerkesztve ]

(#28) Kopi31415 válasza macilaci78 (#23) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Pl. egy négy gigás CAD modellt már értelmes idő alatt nyit meg a szoftver. A mentés is kb. egy pillanat, nem percek.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#29) csatahajós válasza KaiotEch (#25) üzenetére

csatahajós
(senior tag)

Mint az egyik ilyen "játék" tulaja ezzel azért vitatkoznék, hogy semmilyen, pl egy 120k poly-s Maya 3D CAD rajz kinyitásakor nem jön rosszul - persze kérdéses, hogy mennyire átlagfelhasználás ez vagy nem, de minden esetre van terület ahol nagyon is van értelme.

Szerk - megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#30) rambazár válasza Kopi31415 (#28) üzenetére

rambazár
(csendes tag)

>Egy átlag mezei júzer
>négy gigás CAD modell
ok köszi :D

(#31) Döglött Róka válasza jozsef8 (#9) üzenetére

Döglött Róka
(addikt)

Ez nem tuning ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#32) Duree

Duree
(veterán)

Ennek aztán semmi haszna,legalábbis nekünk felhasználóknak.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#33) MTBF válasza Kopi31415 (#28) üzenetére

MTBF
(csendes tag)

Az olvasás és mentés ideje 4GB CAD fájlnál nem csak a háttértártól fog függeni szerintem, hanem inkább attól, hogy az adott szoftver pl tömörít-e mentés közben illetve több magon fut vagy csak egyen miközben olvas/ment. Egyszer volt lehetőségem egy intel 910/400GB kipróbálni, szinte nem volt különbség a mentésnél sima sata3-as SSD-khez képest. Archicad 15 és 17 mentéseket próbáltam ki, direkt erre voltam kíváncsi mennyit ad a PCIe-s SSD.

(#34) Sanya

Sanya
(veterán)

Ez hol tuning?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) icp1970

icp1970
(aktív tag)

Nem semmi tempó.

(#36) radi8tor

radi8tor
(MODERÁTOR)

Oprendszer alá nem ajánlott.
De attól még impozáns sebesség. :C

⭐ https://wellbe.hu

(#37) DFlash

DFlash
(tag)

Grat :C

(#38) janos1988

janos1988
(addikt)

Ettől olcsóbb lesz a kenyér?

troll off

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#39) F34R válasza janos1988 (#38) üzenetére

F34R
(veterán)

Allitolag hamarabb megorlik a lisztet a malomban ;]

(#40) nbg válasza Gomez86 (#21) üzenetére

nbg
(senior tag)

Egeszen pontosan akarhany lemezbol allo RAID5 kotet egy lemez kieseseig hibaturo, ez a RAID5 definicioja... :B

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#41) alfiboy

alfiboy
(aktív tag)

Grat impozáns sebesség.
:C

...

(#42) mekker válasza djculture (#14) üzenetére

mekker
(őstag)

És milyen megfontolásból építettél otthonra 3 SSD-s RAID 0-t? Illetve 20 ezres 120 Gigásokat hajtasz, vagy drágább SSD-ket?

Don't hate the player, hate the gémeskút

(#43) TeeBee73 válasza Sanya (#34) üzenetére

TeeBee73
(őstag)

A "helyett" szó felett elsiklottál a címben? :U

"Szépnek, szép vagy." - mondta a Kisherceg. "Ringdingding-digingigerining" - mondta a róka.

(#44) djculture válasza mekker (#42) üzenetére

djculture
(félisten)

Kérlek szépen zene és videoszerkesztéshez próbáltam meg , előtte is ez volt csak hdd-vel. transcend 340 128gb ssd-ket használok. Kettővel kezdtem de próbaképpen nemrég betetem mégegyet, még mindig gyorsult a mentés úgyhogy benntmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#45) Vesa válasza ribizly (#7) üzenetére

Vesa
(addikt)

Bámulatos, hol tart már a tudomány... :D

(#46) kraftxld válasza A`rpi (#4) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Nem lehet rá feltelepíteni, csak sima lemezre, és később lehet dinamikus RAID1-et csinálni belőle, RAID0-val vagy 5-el nem megy.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#47) A`rpi válasza kraftxld (#46) üzenetére

A`rpi
(addikt)

Igen, lentebb kitárgyaltuk korlátait. Minden esetre érdekesség lenne.
Bár még "egy" sima meghajtóra való telepítés is, egész biztos brutális tempóval mehet.
(Ha a win telepítő gyors háttértáron csücsül.)

(#48) A`rpi válasza kraftxld (#46) üzenetére

A`rpi
(addikt)

Mondjuk ami nem ugyan az, de akár egy virtual PC-re mehetett is volna a teszt. (Oda viszont mehetett volna.)

Bár hasonló körülményeket akár Ramdrive-val is elő lehet állítani.

(#49) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

Szép számok .

Otthonra ki lehet húzni az üvegszálat, hogy ne fogja a gigabites lan. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) twollah1976 válasza Achill3uS (#18) üzenetére

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Ok, hogy bootolható, de itt már szerintem a CPU a szűk keresztmetszet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.