Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

az alaplapon látszik hogy ugyanezt a panelt szerelik dGPU-val is, arra kíváncsi lennék.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Az a hatalmas HDMI logó miért kellett oda?! Hiányzik rá, mint mókusnak az erdőtűz, kb 13 éve volt utoljára menő, mikor boldog boldogtalan gyártó minden eszközre felmatricázta..Mindent értek, de 436e? Mondjuk nem tudom, hogy miért lepődök meg, mikor 300 alatt nincsen semmi használható gép lassan. Marad egyelőre a 8 éves Fujitsu A512 laptopom.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3) oszi666


oszi666
őstag

ennyi pénzből 40db alig használt IBM T60-at lehetne venni annak legalább tisztességes a billentyűzete

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#4) macilaci78 válasza oszi666 (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volnál olyan kedves és összehasonlítanád a cikkben szereplő új gép árát egy újonnan vásárolható IBM laptopéval?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) joey04 válasza oszi666 (#3) üzenetére


joey04
titán

:D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Timer


Timer
veterán

Az Acernél esküszöm, hogy direkt keresik a piac legótvarabb kijelzőit. Nem is értem... pláne ennyiért.

(#7) #68216320 válasza Timer (#6) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezt a kijelzőt én sem értem, hogy hol találták. Az AUO-nak ennél sokkal-sokkal jobb paneljai vannak és nem is drágák. Ez a kijelző egy ügyfélszolgálatos sorszámosztó gépbe megfelelő, de semilyen más feladatra nem jó.

(#8) hallador válasza Timer (#6) üzenetére


hallador
addikt

Hát sztem ugyanazt csináljak mint a HP 2008-2014 között. Ezen spórolnak. Nem kicsit.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) Neurotoxin válasza hallador (#8) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A processzoron kívül egy notebookban, jelenleg kb minden egyéb részegység zsákbamacska. De egy prebuilt desktopban is. Ilyen-olyan beszállítói deal-ek, mi van éppen a gyárban a polcon, stb, ilyen világot élünk. Tavaly vettünk céges desktopnak egy Dell Vostro-t. Optiplexet szerettem volna, de azonos árért egy 8. generációs i3-al kaptuk meg volna. Elvileg jobb vezérlők vannak az Optiplexben...de a fórumokról sem derült ki semmi. Így lett egy 9.generációs i5-el szerelt Vostro.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#10) -Faceless- válasza fatpingvin (#1) üzenetére


-Faceless-
őstag

Azért kíváncsi lennék egy ilyen heatpipe milyen GPU-t bírna el. Még egy komolyabb procihoz is kevésnek tűnik nem még egy GPU-hoz.

(#11) #52931072 válasza Neurotoxin (#9) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azzal takarták el az aspire címkét. :DDD A hűtés és a kijelző alapján ebbe pentium gold vagy i3 való. A 2021-es év mottója, hogy a kutya kakát is eladjuk tört arany áron.

[ Szerkesztve ]

(#12) oszi666 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


oszi666
őstag

nem :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#13) Timer válasza hallador (#8) üzenetére


Timer
veterán

Reméljük, a vásárlók majd ennek megfelelően döntenek, bár az üzleti szektorban az Acert nem fogja elvinni a neve, mint teszi azt a HP-vel már évek óta...

(#14) Neurotoxin válasza #52931072 (#11) üzenetére


Neurotoxin
őstag

+1 :DDD :C Egyébként van még itthon egy ős Aspire 5315-ösöm (a fehér billentyűzetes), az olyan stabil, hogy szerintem túlfogja élni a következő laposomat is, pedig már ~15 éves, de filmezésre a nyaraló teraszán, kiváló. De ha már üzleti, akkor szigorúan Dell, Lenovo. Kár, hogy a Fujitsu Lifebookok kikoptak, vagy ami maradt, arany áron van és annyi pénzért van jobb alternatíva.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#15) hallador válasza Timer (#13) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk a legnagyobb cégek hpt használnak nem a neve adja el. Az egy dolog hogy lölöke országban a Latitude 5000 a király, de egy. Audiban inkább HP lesz nem véletlenül.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Timer válasza hallador (#15) üzenetére


Timer
veterán

Hitéleti vitába nem kezdek, pláne azért, mert tudom, hogy Te ebben a körben mozogsz. Én a saját tapasztalataimat tudom alapul venni, az pedig az, hogy a HP-k sajnos hullanak (zbook 14, elitebook 14), míg az ezekkel összevethető Latitude-ok nem. Amúgy nem vagyok beoltva a márka ellen, szerverből és desktopból mindig ezt választom, de a laptop fronton rosszak a tapasztalataim. Itthonra mondjuk az E7240 leváltására egy Envy x360 13 géppel szemezek már egy ideje, de éppen azért nem merem bevállalni, mert eddig nem sok HP élte túl a környezetemben a 4-ik évet. Az XPS-nek meg hasonló jó híre van...

(#17) Neurotoxin válasza Timer (#16) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Legutoljára még valami sulinetes (+ 60e Ft adójóváírás) ajánlatban volt HP "üzleti" minősítésű laptopom egy nx6110. Elsőéves egyetemista voltam (2005), a ballagási pénz(+szülői segítséggel) meg lett vásárolva a gép (240e Ft, akkoriban elég húzós volt), BP-ig jöttünk érte, akkor még Szegeden éltem. 3 hónap után elszállt a LAN port, gariban alaplap csere(!). Az Albacomp (Székesfehérvár) szervizelte, a szegedi telephelyen az átvevő srác közölte, hogy "jah, ő nem vett volna HP-t", hivatalos szervíz, az arcom majdnem leszakadt. Öröm és boldogság volt 2 hónapig, megállt a CPU ventilátor, 2 hét bevizsgálás, hogy biztos nem jó a driver....nah meg persze, mintha lenne hozzá bármi köze. Visszakaptam a gépet, fél évre rá édesanyám internetezett rajta, hívott, hogy egyszercsak leállt, nem indul újra. Tényleg se kép, se hang nem volt. Újra elvittem az Albacompba, bekérték az összes tartozékát (töltő, tápkábel, utazótöltő stb), elküldik Székesfehérvárra bevizsgálni. 1 hónapig semmi telefon, se egy email, semmi kommunikáció nem történt, én telefonáltam rájuk. Közölték, hogy jah igen, a bevizsgálás megtörtént, meghalt (újra) az alaplap, a garancia lejárt, árat egyelőre nem tudnak mondani, telefonáljak másnap. Közölték (2006), hogy az alaplap ára 78e+Áfa+beszerelési költség+szállítási költség+tárolási költség. Hát majdnem zokogtam, közöltem, hogy nem kérem a javítást, mert kb gazdasági totálkár, 14e Ft-ot fizettem, hogy visszakapjam a működésképtelen gépet. Írtam egy levelet a HP magyarországi kirendeltségének, hogy azért ez nem oké, kb egy évet nem használtam a gépet folyamatában, mégis, hogy történhet ilyesmi egy elvileg üzleti szériás laptoppal. Pár nap után kaptam egy választ, hogy kivizsgálják az ügyemet, majd jelentkeznek. Hát nem jelentkeztek, pedig előtte számlát, munkalapot, minden egyéb dokumentumot bekértek a kálváriáról. Utána eladtam itt egyben a hardveraprón alkatrésznek kb 50e Ft-ért. De ott volt a kollegám 620-as gépe is, az is félévente szervízben csücsült. SOHA a büdös életbe többet semmit nem veszek, amin HP logó van.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#18) Timer válasza Neurotoxin (#17) üzenetére


Timer
veterán

Szép sztori. Én így jártam egy ASUS-szal anno, az is 200 ezer körül volt 2005 környékén, és a 2 éves garanciaidő leteltével (de tényleg, pár nappal később) először merevelemez, aztán memória hiba, majd 3 hónappal később alaplap. Na, nem is vettem Ánuszt semmiből közel 15 évig, pedig előtte imádtam a márkát (...és itt meg is tanultam, mennyire nem szabad márkahűnek lenni...). Bezzeg az Asszony lefosott TravelMate 2413-a a mai napig megy (menne, ha használnánk), pedig jóval olcsób volt akkor, egyidőben vettük kábé.

[ Szerkesztve ]

(#19) Neurotoxin válasza Timer (#18) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ez a történet sem piskóta. Azt gondolná az ember, hogy ezek elmennek vígan legalább 3-5 évig, de nem. Érdekes, Dell és Acer felől sosem hallottam rémtörténeteket (túlmelegedő, 95 C fokos MSI-ről, Csehországba kipostázott Lenovókról annál inkább). A fent nevezett 5315-ös Aspire, ami váltotta a HP-t, már 2006-ban is lesajnált volt a Celeron M-el, emlékszem, hogy kényszerből mentünk el a MM-ba válogatni az "alsó sorból", mert kellett már végre venni valamit, végül azon írtam meg a diplomamunkámat és vért izzadt a GIMP alatt.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#20) hallador válasza Timer (#16) üzenetére


hallador
addikt

Az a helyzet, hogy szerintem ez nem ilyen egyszerű. Minden gyártónak vannak ilyen sorozatai ami nem annyira jól. Ott van azonnal a Dell a 7440-es szériával sorban döglöttek az alaplapjai, 1 - 2 éves korukban, ott voltak a T440-ek, sorozatosan hullottak, mert hát ilyenek vannak. De ott van még 2003-ból a T21 volt olyan szériája, hogy 200-ból 198 ment vissza. Meg ugye a Latitude 5420/30-as széria, nem sok élte túl zsanértörés nélkül. Szóval ezek a dolgok nem feketék, és fehérek. Alattam egy HP sem állt meg a saját, vagy céges gépeim közül, de Dell-ből 2 is, Lenovoból is egy. Szóval, akkor mondhatnám, hogy a Dell, ilyen meg olyan, vagy a Lenovo, nálunk eddig a HP tűnt a legmegbízhatóbbnak. Amúgy meg mindent is tönkre lehet tenni bármi is legyen ráírva. Mostanában pl: nem nagyon hallom, hogy bármelyik is nagyon komoly hibával rendelkezne, azaz nem nagyon van olyan, mint a 7440, vagy a T440 korszakban. Itt már csak lassan az Intelbe lehet belekötni, mert hát megérdemlik.

Amúgy pl az Acer-ben a TM P6-os sorozata szerintem igen jól sikerült példány, T osztály helyett bármikor elfogadnám.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) hallador válasza Neurotoxin (#17) üzenetére


hallador
addikt

Na most abba gondolj bele, hogy nekem még van egy nx7400-an ami ma is működik. Szóval ebből kiindulni. Ma már ilyen nem nagyon van, hogy ilyet eljátszanak veled, akkor bármelyik márka szerviz ilyen volt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) Neurotoxin válasza hallador (#21) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Persze, biztosan van olyan termékük is, ami megfelelően működik, de vannak elveim, azokat a gyártókat kerülöm, akiknek egy ugyanaz terméke már többször hibázott, a szerviz elhajt és madárnak néz, a forgalmazó pedig széttárja a karját. Manapság nyilván már fontos az ügyfél-elégedettség fenntartása/ügyfél megtartása és joggal várja el a vásárló, hogy a pénztárnál hagyott nem kevés pénzért odafigyeljenek rá. A fenti storynál vártam volna a HP részéről egy cserekészüléket vagy egy méltányos ajánlatot.(Nem volt ütve-vágva-hajtva, üzemórára lebontva elég nagy baj ez, hogy csak ennyit ment el.)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#23) hallador válasza Neurotoxin (#22) üzenetére


hallador
addikt

Igazad van, teljesen jogos elvárásaid vannak. Nem is volt ráadásul az a gép akkor olcsó, ahogy írtad is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Az nem tudja valaki, hogy az oldalra helyezett bekapcsológombbal a kijelző felnyitása nélkül is be lehet kapcsolni a gépet? (külső monitoros használat miatt kérdezem)

(#25) ztsoft válasza Neurotoxin (#19) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam egy Aspire 5310-es van, talán 2008-ban vehettem, kifutó szériásként akcióban (alap gép, 80 GB HDD, 512 MB RAM). 2013 decemberében kapott egy kis tuningot, 500 GB HDD, 2x2 GB RAM (BIOS látja, de az OS csak 3 GB lát), T7200-ás CPU. Jelenleg Arch linux fut rajta Xfce4 asztali felülettel második gépként, használható sebességgel. Maradtam az Acer-nél, egy Aspire 3 A315 személyében.

Nekem az MSI-vel van rossz tapasztalatom (alaplappal), 1 év és 1 napos korában megdöglött benne az egyik SATA csatlakozó, majd 2-3 naponta követték az egyéb részegységek, míg teljesen meg nem adta magát.
ASUS-ról csak halottam ismerősöktől.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.