Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

"Akkor is van rajta ujjlenyomat ha hozzá sem értem"

paranormális tevékenység a szobában? :D

(#2) nebulo


nebulo
tag

Köszi a cikket, érdekes volt! Kíváncsi vagyok, hogy majd a W8 debütálásával, mekkora táccs-kampányt indítanak a gyártók, mivel a tavaly vásárolt legegyszerűbb huszonezres BENQ 18"-os HDReady moncisra is rá volt matricázva, hogy W7-ready - nem mondod?! :DDD

Amúgy nekem ezzel egy bajom van: attól félek, hogy ha folyamatosan használnom kéne a monitort biztos elfáradna a kezem.

(#3) rep3at


rep3at
őstag

Szerintem Windowshoz kényelmetlen az érintőképernyőt, bár a 8-at még nem próbáltam, ahhoz lehet hogy kellemesebb.

Forward thinking. كرر

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Windows 7-hez nem is jó a kijelző?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) aram01


aram01
nagyúr

valami jó hentelős játéknál durva lenne ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) janos1988


janos1988
addikt

Ekkora méretben az érintőképernyő csak is vmi terminálként jó. Kényelmetlen használni. Ráadásul annyit nem tapizik az ember, hogy annyira nagy szüksége legyen rá.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát nem tudom, engem elriaszt ez az tapicskolás asztali gép esetében. Bőven elég az okosmobil. Egyszerűen szerintem fárasztó hosszabb távon. És persze még ott van az ujjlenyomatos zsírosodó kijelző. Ami szerintem ízléstelen, mobilt is állandóan törölgetem ez miatt.

Főleg annak a fényében, hogy ennyiért már komolyabb nem TN-es hagyományos monitorokat is kapni. Inkább az. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) Romvr


Romvr
őstag

(#1) JoeYi
Lehet nem kellene annyi szellemidézést tartanom? :D

(#3) rep3at
Win8 az érintőképernyőre van optimalizálva. Legalábbis a metro felület az 100%-osan. Így ha már lesz kellő számú metro-s alkalmazás akkor nem lesz kényelmetlen. De Asztali felületen valóban túl kicsik az ikonok és a menük a kényelmes érintős használathoz.

(#4) banhammer
De jó, sőt még az Acer saját Touch felületű kis programjait is megkapod hozzá. Csak sajnos az a buta alkalmazás Win8 alatt közli velem hogy szerezzem be a Win7-et vagy valami újabb operációs rendszert mert ami most van az nem megfelelő. Hát röhej :D

(#6) janos1988
Én netre és filmnézésre használom mint írtam. Arra pedig bőven jó. Így csak van egy árva monitor az asztalon és ha valamit akarok akkor tapicskolom.

(#7) Cyberpunk
Egy idő után tényleg fárasztó tud lenni, de pár nap alatt hozzászoksz. Ha van egy jó asztalod, amin kényelmesen hozzáférsz, akkor nem rossz használni.
A koszolódás pedig nem akkora probléma mint próbáltan feltüntetni. Igazából használat közben észre se veszed, csak ha ki van kapcsolva a képernyő. Akkor meg fogsz egy rongyot, valami folyadékba mártod és egy húzással le is van szedve róla minden. Nagyon könnyű a tisztítása és elég ha hetente egyszer megteszed. Mondom én aki a mobilomat minden használat előtt tisztára törlöm :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#9) Cyberpunk válasza Romvr (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kipróbálni kipróbálnám mondjuk, ha vennék is csak is IPS lenne az elfogatható. Főleg ha bedöntöm a kényelmesebb használat érdekében. Akkor ott már zavaró lehet a TN betekintési szögei. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) Syl


Syl
nagyúr

Elnézve a videót, ez a metrós bohóckodás jobban lagol, mint az android :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) franc0 válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


franc0
őstag

Pont az a baj, hogy állandóan törölgeted.
Egyrészt, amikor megtörlöd, utána egy darabig nehezen csúszik rajta az ujjad.
Másrészt, ha nem törlöd hosszú ideig, lesz rajta egy vékony és kb egyenletes zsírréteg, ami egyrészt jót tesz a csúszásnak, másrészt nem annyira feltűnő.
Bőven elég ha egyszer lehúzod a pólódon, ha tényleg nagyon maszatos lett. A zsírtalanítás rossz move.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#12) #56573440


#56573440
törölt tag

én is próbálgattam talicsolós monitoron, de nálam teljesen életidegen ez a megoldás. nálam a netezés inkább fórumozás, így elég rendesen gépelnem is kell, amit érintős monitoron egyszerűen kényelmetlen megtenni. főleg annak aki vakon gépel (ne) 10 ujjal. lebegtessem a kezemet a monitor fölött? ergonómia ugyanmár. a többit leírták, betekintési szögekkel kezdve ... gadgetnek nem rossz, de engem eddig se tudtak meggyőzni, az írás jó, de ilyen felhasználásra akár egy tablet is elég lett volna kikötve egy tv-re kb. remélem nem csak ez lesz a jövő :U

(#13) Syl válasza #56573440 (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan. Bár egy Surface dohányzóasztalt el tudnék képzelni a nappaliban :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) simonzé válasza Syl (#13) üzenetére


simonzé
addikt

Érdekes termék, elég alapos elemzéssel.
A középső klikket nem tudod kiváltani azzal, hogy nyomva tartod a linket, és a feljövő menüben az Open in new tab-et választod? Android style... Vagy az Operában alapból beállítható hogy a linkeket mindig új tabon nyissa meg.
"de a tények fölött nem sikolhatok (vagy hogy a bánatba kell ezt mondani) el." Sikkanthatok, vagy 'nem hunyhatok szemet' a helyes megfejtés. :)

Kérdéseim:
A betekintési szögek nem estek áldozatul az érintő funkciónak? 170°körüli, vagy szűkebb ennél?
Mi haszna van az érintőfunkcióknak? Úgy értem mostanában mindenki a vezeték nélküli eszközöket favorizálja, akkor meg minek egy olyan amihez kézközelben kell ülni?

Köszi az írást!

I don't fit in. I fit out.

(#15) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nemtom, ki hogy van vele, de én egyáltalán nem érzek késztetést, h a monitort (kijelzőt, mivel notim van) tapogassam... inkább a gyerek, amitől ki tudok akadni... :DDD

(#16) Syl válasza simonzé (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Az írás nem az enyém, így rossz embert kérdezel ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó a cikk! A monitor viszont felesleges. Tabletra és mobolra jó megoldás másra nem nagyon éri meg. PC-hez amradjon egér és keyboard. Kényelmesebb mint emelgetni a kezeket állandóan. :) Pl. 3 monitornál ,hogyan oldja meg az illető? :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#18) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de megkérdezem: az érintésvezérelt felület hogy kommunikál a géppel?Gondolom ha rákötöm d-subon a laptopomra, nem az ezeréves csatalófelületen történik minden. USB-n is csatlakoztatva van a monitor? Gondolom a display port(c) lekommunikál mindent a géppel...Egyébként régebben én is nézegettem ezeket, de ha már veszek monitort, az IPS vagy PVA továbbá valamely variánsából fog kikerülni.

Kiegészítő funkciónak nagyon jó az érintésvezérlés PC-n, de kell a billentyűzet és egér mindenhez.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#19) Cyberpunk válasza Neurotoxin (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

USB-n kommunikál. A cégnél is van pár érintő képernyős monitor, és azok is USB-n kommunikálnak a géppel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Polllen


Polllen
nagyúr

Komoly kis eszköz;) Nem jutna eszembe ilyet venni, de váll edzés helyett jó lehet pár óra netezés:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) Kloden


Kloden
senior tag

Nem hiszem, hogy jót tesz a szemnek ha ilyen közelről kell nézni a monitort, eléggé megerőltető.
Ettől eltekintve érdekes írás, kíváncsian vártam már egy ilyen kis tesztet, jó cikk, köszönöm! :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#22) riedgras


riedgras
tag

Csinos kis monitor! Nagyon tetszetősen jövőbemutató ez az érintőkijelzős mók :K

(#23) izriot


izriot
tag

tldr
Stylussal nem lehet használni?

(#24) rep3at válasza Romvr (#8) üzenetére


rep3at
őstag

Értelek de egészen más egy ekkora kijelzőt nyomkodni egyfolytában (szerintem nagyon fárasztó) mint egy 3-4,x colos telefonnal megcsinálni ugyanezt nap mint nap.

Forward thinking. كرر

(#25) Polllen válasza Kloden (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

A megerőltető alatt mit értesz? Mert igazából nem vibrál, a háttérvilágítás állítható, így az egyetlen erőltetés az lehet, ha fixen egy helyre bámulsz és nem pislogsz.

Közelebbről egy ilyen nagy monitor még több szemmozgást is követel meg, mint messzebbről... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) Kloden válasza Polllen (#25) üzenetére


Kloden
senior tag

Arra értem, hogy a szemnek közelre fókuszálni megerőltető. Pihentető távolra nézni.
És mivel ez a moncsi közelebb van mint egy hagyományos, ezért megerőltetőbb is a szemnek. Ahogy nézem, egy jó 30 cm-rel közelebb kéne hogy legyen a monitorom, ha nyomogatni szeretném.
A szemnek az lenne a legjobb, ha egy baromi nagy monitor lenne távol. De hangsúlyozom, a szemnek. Ettől függetlenül biztosan nagy élmény egy ilyet tapicskolni, én is kipróbálnám, de hosszútávon nekem többet ér a látásom.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#27) KAMELOT válasza Kloden (#26) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyetértek! Az egészséges távolság a monitortól 80cm és az felett van. Szóval oylan közelről bámulni és nyomogatni a képernyőt nem ér semmit csak káros.
Érintő képernyős monitor gyárakban vagy kórházakban jön jól. Ugye ott csak pár percig nyomogatja az illető aztán megint mást csinál.
Otthoni felhasználásra ilyen monitor sajnos nem jó megoldás semmilyen szempontból.
........de hosszútávon nekem többet ér a látásom. Hát igen az a legfontosabb. Én a monitort 1 méterről nézem. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Átlagfelhasználásra érintős desktop monitor ipari fail.
Vagyis nem.
A képernyő tisztitó löttyöt gyártóknak kincsesbánya.....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#29) i400


i400
senior tag

Ilyen a céges monitorom :)

(#30) daninet


daninet
veterán

Azt hittem valami munkához kell neked, de így egy haszontalan dolog szerintem :U persze mindenkinek szíve joga arra költeni a pénzét amire szeretné, de ettől függetlenül nem látom át mi volt az az indíttatás amiért szükséged volt egy ilyenre.
A fő probléma ezekkel a monitorokkal, hogy kategóriájuk zabigyerekei. Nyomásérzékenységet nem különböztet meg, vagy ha igen, az is 1-2 lépcsős, így rajzolásra alkalmatlan, multitouch illetve speciális stylus-ok hiányában pedig egyéb 3D-CAD alkalmazásokhoz sem lehet használni. Néha tényleg jó érzés lökdösni a képeket, de ez hosszú távon minden, csak nem kényelmes. A a nap végén leül az ember a gép elé, és a csukló mozgatásánál többre nem is akar vállalkozni :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) daninet válasza daninet (#30) üzenetére


daninet
veterán

félre ne értsd, vettem már én is mindenféle tech kütyüt amire talán szükségem sem volt, csak ez az én nézőpontom :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#32) zdanee


zdanee
őstag

A káva azért áll ki ennél a modellnél, mert ott vannak elrejtve az infra-érzékelők. Nem a képernyő felületének az érintését érzékeli, hanem az infra-sugár megszakadását. Én is szemeztem ezzel (Grand-MA fénypulthoz), de végül egy rezisztív modellt vettem.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#33) nicu71


nicu71
addikt

nagyon jó kis cikk,igazán hiánypótló írás,a monitor szép,a win 8 pedig részemről várós.
Az egyik nyelvtani gubancodból pedig így tudsz elegánsan kijönni:nem elsikolni kell,hanem elsiklani azaz: a probléma,ami felett nem tudok elsiklani. :) vagy a tények,melyek felett nem tudok elsiklani. :K

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#34) zalman90


zalman90
őstag

mennyit kóstál 1 ilyen ?:D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#35) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

- Üveg kijelző, ami a sötét képeknél bizony tükröződik.

Ami üveg, az a touchod... Ez a többi kapacitív érintőpanelnál sincs másképp. Rezisztívet meg ne akarj ekkora méretben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) Dórii


Dórii
csendes tag

Tök jó! :) :) :)

(#37) KAMELOT válasza nicu71 (#33) üzenetére


KAMELOT
titán

WIN8 = WIN7 + metro felület semmi más! :D
Metro felület is inkább tabletra mobilra vagy ilyen érintőképernyős semmi monitorra jó.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38) janos1988 válasza KAMELOT (#37) üzenetére


janos1988
addikt

-start menü

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#39) Jim Tonic válasza KAMELOT (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Plusz teljesen más kernel... Magyarán alig van közük egymáshoz. Sebaj.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Romvr válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


Romvr
őstag

Ez inframátrixos, vagy mi a fene a neve. A lényeg hogy hozzá se kell érni az üveghez. Az gondolom azért van hogy ne a folyadékkristályos felületet nyomorgasd, mert nem tesz neki jót. A kapacitív kijelzőnek meg az a lényege hogy a nyomást érzékeli... szóval nem, ez nem kapacitív kijelző.

(#34) zalman90
Attól függ hol veszed. 60 és 90 között. :D Én 70-ért vettem szállítással együtt.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#41) Jim Tonic válasza Romvr (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A kapacitív nem nyomást érzékeli, hanem töltést. Viszont az kimaradt, hogy ez inframátrixos. Attól még ugyanaz a lényeg, nem a kijelzőt nyomkodod.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) nicu71 válasza KAMELOT (#37) üzenetére


nicu71
addikt

azért van egykét különbség!Szerintem én elboldogulok vele a desktopon is,annál is inkább ,mert nekem bejön a metro UI,gondom nem lesz vele.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#43) marcox1987


marcox1987
csendes tag

Nekem is ilyen van, én még tavaly vettem, és szintén a dell-en vaciláltam. Na tehát, igen, a monitor infrás és ebből adódik hogy így kiáll a káva. Ezért van az is, hogy elvileg hozzá sem kell érned a monitorodhoz és már érzékel. Én havonta 1x szoktam letörölni, szemüveg törlő kendővel és ennyi.

Rendszeresen használom az érintő felületet, és valahogy nekem nem okoz olyan problémát mint a cikk írójának, hogy a széleket nem lehet elérni, hisz amúgy a billentyűzetet is oda rejti el,illetve ugyebár feltalálták a stylus-t ( a böködő pálcikát) Amúgy az Traktor Pro Emulator-ral használom sokat én ezt a monitort, illetve a fő munkám miatt, logo és grafikai tervezésre.

Ez a monitor egy átlag user-nek totál felesleges. Én azért vettem meg mert ki is tudom használni. A beépített hangszórója említésre sem méltó amúgy, egy hulladék. A f-f-es orion tv-ben különb van mint ebben. 100% doboz hang rlz :D

Amúgy a kontra: a monitor érintő érzékeny funkciója nem használható kiterjesztett asztal módban, vagyis működik, csak épp a fő monitoron hajtja végre az touch-olást. Így pl én a notinál klónozott módban tudom csak használni.( ennyi még belefér) A szín vissza adása átlagosnak mondanám. A reakció időket én nem vágom, nálam lényegtelen, mert nem játszom, pedig a notim nem egy gyenge konstrukció( i7, GT555M)

Tükröződésre annyit tudok reagálni, hogy LOL!

"Nagyon szép színek, éles, tiszta kép" - hát szívesen megmutatnám a notim kijelzőjét, hogy mi az a szép szín ( 95% NTSC-s panellal van szerelve) Az éles kép meg viszonylagos színt úgy, hisz a 23"-on a full hd nem olyan mint a 15"-on. Az hogy tiszta kép nem tudom, hogy mit takar, hisz ami HDMI-vel van összekötve ott milyen lenne ha nem tiszta? meg hát full hd-ról beszélünk. :D

jah igen, még annyit, hogy első körben a beállításokat kellene jól beállítani ( jobb klikk amúgy hosszan rajta tartod egy ponton az ujjad) -- így amiket "hibának" vélt a teszt író az lehet hogy megszünne.

Amúgy nem lett rossz az írás

Clevo W150HRM | Intel i7 | nVidia GT555M |FullHD non-glaer 95% ntsc color gamut led panel | 12GB Kingston | 128GB SSD| 500GB Samsung ■ BB Playbook 32GB ■ iPhone SE

(#44) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sokáig vacakoltam a döntéssel hogy a Dell fogyasztóbarát árazású és IPS paneles készülékét vegyem-e meg, de végül az Acer legegyszerűbb modelljét választottam.

Hát öregem, remélem nem lesz sértődés, de te nem vagy észnél. Főleg, hogy netezésre és filmezésre használod..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45) Romvr válasza szaszlaci (#44) üzenetére


Romvr
őstag

Nem vagyok sértődékeny... sőt még egyet is értek veled. Sajnos a pénztárcám győzött ellenem, ezért is vettem az Acert. Ez így kijött 70-ből ami nem volt elmondható a Dell-ről. Főleg ez az érv ami miatt Acer-eltt, meg a nagyobb kijelző és mert kinézetre jobban bejött. IPS panelt még sose láttam így nem ér veszteségként hogy ismét egy TN-Film monitor gazdája vagyok.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#46) zdanee válasza Romvr (#45) üzenetére


zdanee
őstag

Ha zavart már valaha filmnézés közben, hogy középen ugyan minden szín rendben, de a képernyő alján/tetején a fekete lassan világosabb, mint a fehér, a fehér lassan sárgás-szürkésbe fordul, és ahány szögből nézed a képet mindig más a színe és máshol vesznek el a részletek, akkor igenis lemaradtál valamiről. :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#47) Romvr válasza zdanee (#46) üzenetére


Romvr
őstag

Azt már észrevettem hogy ha felállok a kép világos, vagy ha guggolok akkor sötétebb. Ha jobb oldalról közelítek akkor sárgás, ha balról akkor lilás a kép. De én szemből szoktam nézni ahol egyik hatás sem érvényesül. Szerintem a normális emberek szemből nézik a kijelzőt, hiszen úgy nem torzul a téglalap. Ha más szögekbe mész akkor már torzul, ami engem jobban zavar mint mondjuk hogy sárgásabb a kép. Nem szeretek trapézt, meg paralelopipedont bámulni. Téglalap... mert megérdemlem :D

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#48) szaszlaci válasza Romvr (#47) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valóban szemből szokás nézni, nem ez az igazi előnye egy jó panelnak. Hanem az, hogy egy TN netezés alatt csillogós, szem tönkretevő képet ad a technológiából adódóan. Ezt akkor fogod észrevenni, ha egyszer egy MVA/PVA/IPS mellett döntesz. De akkor ordítani fog az eltérés, ahhoz hasonlítható, mintha E-Ink kijelzőt, vagy egy hátulról megvilágított papírt néznél. Vagy CRT vs. TFT.
Film alatt a színhűség, ami borzasztó sokat jelent. A kép nem lesz mozi-szerű. Valamint egy TN általában a sötétnél túl sötét, világosnál túl világos, a vezérlésből adódóan.
(Nem véletlen, hogy lényegében nincs olyan TV, amit TN-el szereltek volna.)
De nem a kedvedet akarom elrontani, csak jobb, ha azért ezekkel tisztában vagy!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#49) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt a tapizást egy baromságnak tartom, egyrészt közel kell ülnöm hozzá, másrészt állandóan úgy néz ki a monitor, mintha lehányták volna, harmadrészt fárasztó emelgetni a kezünket.

Ha már ilyesféle a "jövő", akkor miért nem a kinect funkcióval (is) oldják meg, azt még eltudnám képzelni, hogy a levegőben hátradőlve mutogassak ide-oda, mint egy agysérült :D

(#50) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jó írás, nem gondoltam volna, hogy ilyen frankó a Win8, tényleg tapicskolásra lett kifejlesztve... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.