Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Vagy 5 éve akarom már az iPad és noti kombót kidobni, de ez így nem fog menni. Ilyen üzemidővel gyerekek ez nulla, már bocs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) Kristof93


Kristof93
senior tag

R5 2500U-val nagyon érdekes lenne, így csak +1 Surface Pro klón.

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább egy noti. Ezt így biztos nem fogod az öledben tartani, asztal nélkül csak tabletként használható.

(#4) ted_tris válasza Tikakukac (#1) üzenetére


ted_tris
tag

Annal az 5 eves ipadnel meg notinal mar egy abakusszal is elorebb vagy.
Ipad mobil cucc kb. netezesen kivul loszarra se jo kb. mint egy droid.
Egy 5 eves noti meg a csiga es egy nyugdijjas tetu szintjet hozhatja.
Szerintem se dobd ki oket, varj meg egy 6-8 evet vele...

#2.
Miert ugy mi lenne?
Egy surface klon amd-vel.
Agybaj ami ti amd fanboyok csinaltok.

Ez pl. abban is tobb a surfacenel, hogy nem doglik meg egy ev hasznalat utan.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#5) Tikakukac válasza ted_tris (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Látom friss reg. Némi tájékoztató a fórumról: szokás értelmezni a szövegeket amire válaszolunk. Szívesen.

Annal az 5 eves ipadnel meg notinal mar egy abakusszal is elorebb vagy.

Ezért sincs 2 éves a cucc.

Ipad mobil cucc kb. netezesen kivul loszarra se jo kb. mint egy droid.

Ezt hagyd meg nekem, én még távgépezni is tudok vele. WoW.

Egy 5 eves noti meg a csiga es egy nyugdijjas tetu szintjet hozhatja.

Köszönöm, akkor ezt észben tartom. Most azonnal húzzak akkor a notis topikból, mert nem értek a témához vagy adjak magamnak egy pár napot még?
Hidd el, maximálisan tisztában vagyok a laptopok képességeivel. A 10,5 éves T60-al és a szinte ropogós E7480-al is.

Szerintem se dobd ki oket, varj meg egy 6-8 evet vele...

Mire ide eljutottunk meg már, hát na. Már te is tudod, hogy mit kell tenni mielőtt válaszolsz valamire :B

Agybaj ami ti amd fanboyok csinaltok.

Ha meg ilyeneket írsz be, nem is lesz hosszú ez a kapcsolat. Csak tanács.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Mi az az üzemidő? :(

Ennyi pénzért az az üzemidő szerintem egyáltalán nem kielégítő. Ráadásul gondolom nem is max fényerőn volt tesztelve, úgy még inkább nem az.

Egyébként az Asus Novago-ról illetve az ARMos Windows 10-es gépekről nincs valami hír? Én már most 2018 Q1-ben vártam, de január óta kb. semmit sem hallani ezekről az eszközökről és a megjelenésről.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#7) Narasim válasza ted_tris (#4) üzenetére


Narasim
aktív tag

inkább mégse, nem érsz egy bant.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#8) Kristof93 válasza ted_tris (#4) üzenetére


Kristof93
senior tag

AMD-vel használható gpu lenne benne. Ezzel minden surface és surface klón elé kerülne.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha már 2 in 1 wines gép, inkább valami olyat választanék, aminél nem a tablet rész nehéz és vastag, hanem a billentyűzet...szóval nem egy Surface Pro-t, vagy annak klónját. A Surface szériából inkább a Book, ha már választanom kellene...de az ára miatt nálam ezek egyike sem jöhet szóba. Egyszerűen túl drága.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) fattyu válasza ted_tris (#4) üzenetére


fattyu
veterán

igen. az ivy bridge az lassú szar. valóban :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11) lugosi válasza Tikakukac (#5) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát igen, az 5 éves noti használhatatlansága... A mai napig a 7 éves Thinkpad T420-amat használom, munkára. Igaz, tettem bele +4 giga ramot és a vinyót ssd-re cseréltem (szerencsére mivel úgy van megcsinálva, hogy gyerekjáték szerelni, még az ilyen fakezűek is el tudják ezt végezni mint én - aki látott már ilyen gépet tudja, hogy szinte szégyenkezve mondom, hogy ez "szerelés"). Teljesen megfelel a sebessége, használhatósága, a tartóssága. A 7 évből az első 5-ben rendszeresen volt hordva, a zsanérok olyanok mint új korában, és egészében teljesen egyben van a gép.

Erre a gépre rátérve: nálam így haladt a teszt olvasása. Nocsak, lehet, hogy erre fogok cserélni? Elérkeztem a portokhoz, látom milyenek, azt mondom, ajjaj, nem valószínű, hogy erre fogok cserélni. Amikor megláttam, hogy mindezt mennyiért: biztos, hogy nem erre fogok cserélni. Pedig nagyon jól jönne egy desktopként is használható tablet (dokkolható esetleg), de legyen annyira hordozható, hogy laptopként és táblagépként is működjön. Sajnos úgy látom, hogy nem ez lesz az.

(#12) User64476


User64476
őstag

Mi ezen a kevező ár? Annyiba kerül mint egy surface.

(#13) xingmaster válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


xingmaster
újonc

Simán használható ölben is. Tapasztalat.

#12 Baskiria nem éppen. Egy hasonló Surface Pro 256GB os SSD vel potom 580k plusz a bill meg a toll még 90-100. Az majdnem a duplája már.

(#14) Tikakukac válasza xingmaster (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Simán lehet amúgy ölben is használni meg úgy, mint egy amúgy sima tabletet. Ha nincs viszonyítási alap, akkor csak kicsit kényelmetlen.
Amint bekerül a kalapba egy fele ilyen nehéz tab kezdődik a belső harc. Éltem 2,5 hetet 12" 2in1 HP-val. Teszt végére valami olyan érzés kerülgetett, hogy na ezt meg vajon ki tesztelte a sorról lekerülés után és mit mondhatott rá :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) pengwin válasza Tikakukac (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Én úgy tudnám elképzerlni a notebookot kiváltó tabletet, hogy a leválasztható billentyűzet nem csak egy ilyen fólia, hanem egy dokkoló, amiben van egy Thinkpad-szintű billentyűzet pöcökegérrel, rendes gombos tapipaddal, 1db 2,5"-es meghajtóhellyel, extra akkumuláttorral és csatlakozókkal (2-3 USB A és C, HDMI vagy mDP), uram bocsá' még egy 3,5"-es moduláris meghajtóhellyel.

Ezek a mostani megoldások nagyon korlátozzák a használhatóságot, ugyanakkor aláírom, hogy tablet módban nincs többre szükség. Csak ennyiért nagyon drága mulatság egy ilyen ahhoz, hogy notiként ennyire korlátozott képességei legyenek.

(#4) ted_tris
Jótanács: változtass a hangnemen. ;)
Egy 5 éves noti meg köszöni szépen, már teljesen jól használható, Ivy / Haswell óta nem igazán volt olyan ugrás, ami miatt ne lennének még mindig baromi jók ezek a gépek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) Chrys_ válasza Tikakukac (#5) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a tag csak trollkodik az összes topikban, amelyikben hozzászól. Valakinek a másodregje lehet, amivel kiélheti a hajlamait...

(#17) Auratech válasza ted_tris (#4) üzenetére


Auratech
őstag

Jó nagy hüje vagy. Az ipadommal három éve zenét rögzítek, vágok, keverőt távvezérlek, fotót szerkesztek a dslr masináról direkte, a pana 4k kamerát távvezérlem élőképpel, weboldalakat frissítek, távelérek minden pc-t jump desktoppal, remote desktoppal.. És megbízhatóan használom szinházi előadásokon bejátszóként.. nem akar újraindulni, kényszerfrissülni. És birja sokáig..
Cd-t nem írok vele, nyáklapot se maratok, és nem szedek le az mcorerol minden fost, ami ingyévan.
Ha nem ismered a lehetőségeket, amire alkalmas, ne ugass le olyan eszközt, amivel más napi szinten, tétes munkákat végez.
Követem a Windowsos tabikat. A passzív hűtést, rendes procit, háttértárat, ramot, oprendszert meg kell becsülni. Egyre jobbak az eszközök. A következő iPad helyett egyre megfontolandóbb egy hasonló hibrid masina. Háttérvilágítos billentyű, az csábitó, meg a megszokott szoftveres lehetőségek se utolsók..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#18) User64476 válasza xingmaster (#13) üzenetére


User64476
őstag

470ert latok, a toll jar hozza (amugy tok felesleges). A bill 50. Ok, ez valoban sok, de nem akkora a diffi.

(#19) xingmaster válasza User64476 (#18) üzenetére


xingmaster
újonc

Tudsz róla küldeni egy linket mert égen földön kerestem de sehol nem találtam normális áron? akár privátban is

(#20) Tikakukac válasza pengwin (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt ilyen :B Az annyiban volt más, hogy kegyetlen ormótlan volt összerakva a cucc és a nehéz alsó rész miatt a zsanér 2 hét után már koptatta a festéket a tabon :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) Wombath válasza User64476 (#18) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Surface Pro Core i7/512GB és 470? Ez engem is érdekelne ;)
Amúgy amit mondasz, az 470+50=520. Tehát 400 vs 520-nál járunk, azért erre nem mondanám, hogy ugyanannyiba kerül.

(#22) User64476 válasza Wombath (#21) üzenetére


User64476
őstag

i5, 256SSD, arról nem volt szó hogy még i7 is legyen. ;) Ja meg hogy core.... Na.

[ Szerkesztve ]

(#23) Wombath válasza User64476 (#22) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Na jó, de a Switch 5 Core i5/512GB változatban meg már "csak" 360...Szóval mégis áll, hogy tudásához képest jobb áron van, mint a Surface Pro.

(#24) User64476 válasza Wombath (#23) üzenetére


User64476
őstag

igen, most néztem meg jobban, igazatok van.

(#25) Fáraó


Fáraó
őstag

Én elfogadnám, jobb lenne mint a mostani munkaeszközöm.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#26) geogabcsi válasza Auratech (#17) üzenetére


geogabcsi
tag

Szia!

A művész világban igencsak az Apple a térnyerő, de kíváncsi lennék, hogy boldogulnál a Switch 5-el? :) Mit lehet kihozni belőle, mennyire tudja megszorítani a nagyokat HP, Lenovo hasonló termékeit? A Surface hivatalosan nincs hazánkban, bár többen forgalmazzák, de egy sem hivatalos MS értékesítés.

(#27) marositech


marositech
senior tag

3 hete van nálam. i5 8GB 512GB model.
Üzemidőre azt írnám, hogy Surfacehoz (2017) képest fele annyit bír.
Igaz az árra is, hogy jóval olcsóbb.
Toll valami useless feature.
Viszont kb. 2 napig szenvedett a Windows 1703-ról 1709-re frissítéssel. Első használatkor!
Fényerő lehetne erősebb.
Tápellátás...emlékeztet a 2000-es évek Nokia töltőjére. :)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#28) csizo13


csizo13
tag

Bármit csinálsz ezel a tabnot-tal, az minden, csak nem munka. ;]

(#29) maci25


maci25
aktív tag

Ha ez és egy surface pro között az ár a döntő vásárláskor akkor már inkább egy használt surface pro 3 szerintem.

(#30) fattyu válasza csizo13 (#28) üzenetére


fattyu
veterán

miért? én spec ha home office akkor egy helix1 ről tolom. nem mondom nem jojózik 8 óra utána a szemem :D de attól még munka.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31) lory256 válasza Tikakukac (#5) üzenetére


lory256
csendes tag

Azert az enyhe tulzas hogy nem jo semmire egy 5eves notebook, nekem is az van es most is jol hasznalhato,
i7-3612QM, 16Gb ram, 240SSD+1TB hdd, Radeon 7730M es zokkenomentesen fut meg mindig, nem jatekra hasznalva, hanem leginkabb munkara, es nem office.

(#32) Tikakukac válasza lory256 (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Rossz helyre címezted ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) pengwin válasza maci25 (#29) üzenetére


pengwin
addikt

Bátor ember vagy, tekintve, hogy mennyire megbízhatóak és szerelhetőek a Surface-ek.

Üdv, pengwin

(#34) kolibot


kolibot
csendes tag

400 matyi ezért a gépért és még az akkuja sem bajnok? Inkább egy laptop.

(#35) maci25 válasza pengwin (#33) üzenetére


maci25
aktív tag

Az enyém köszöni jól van. Nem tudom mennyivel megbízhatóbb ez vagy bármelyik klón.
A szerethető célzást meg pláne nem értem.

(#36) pengwin válasza maci25 (#35) üzenetére


pengwin
addikt

Az enyém köszöni jól van.
Ezek szerint akkor egyiknek se lehet baja... ;)

Nem tudom mennyivel megbízhatóbb ez vagy bármelyik klón.
Ezek nem klónok. Ennyi erővel minden notebook az eredeti, 25 évvel ezelőtti notebookot másolja.
Biztos találni a Surface-t közel 1:1-ben másoló modelleket, de ez az Acer és a többség azért nem olyan.

A szerethető célzást meg pláne nem értem.

Értsd: ha elromlik garanciaidőn túl az gazdasági totálkár, mert nem igazán szereltethető. Szerintem elég egyértelmű volt.
Rengeteg szériahibáról hallani (pl. kijelző sárgulás), amik ráadásul több generációnyi Surface-t is érintenek.
A Surface-re emellett sok helyen egy év garancia jár, és ki tudja, hogyan intézik azt hivatalos Microsoft forgalamzás hiányában a boltok. Vagyis lehet még akkor is problémás lesz a szerelés vagy csere, ha még garanciális a készülék.
Ezzel szemben pl. erre az Acerre van hivatalos hazai garancia a gyártótól, lehet tudni hogyan megy a garanciáztatás folyamata, és nem egy adott kiskereskedő szeszélyein fog múlni.
Szerintem ez különösen fontos egy olyan eszköznél, ahol a szevíz is csak úgy fér hozzá a belső komponensekhez, hogy közben lehet hazavágja mondjuk a kijelzőt.
Ja, és a Pro 5-ben már minden alkatrész forrasztott (SSD, CPU, RAM), vagyis bármi romlik is el, új alaplap kell. Bíztató egy olyan eszköznél, amit k itudja hol és hogyan fognak neked szervizelni.

Bevallom nem én vagyok a célközönsége ezeknek a kettő-az-egyben gépeknek, de nem is szokásom vakon szidni vagy védeni egy terméket csak azért, mert nem tetszik avagy azért mert én sokat költöttem rá.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#37) User64476 válasza pengwin (#36) üzenetére


User64476
őstag

Nálunk 10ből 4nek baja van, kijelző digitizer makkan meg főleg. Volt példa akksi fáradásra is.

(#38) pengwin válasza User64476 (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Az nem semmi... :Y
Nálunk hasonló arányban makkan meg HP ProBookok kijelző szalagkábele.

Mit dolgoztok, amihez a Surface jó választás volt, ha szabad megkérdeznem?

Üdv, pengwin

(#39) User64476 válasza pengwin (#38) üzenetére


User64476
őstag

Semmi olyat, ami indokolttá tenné, a menedzsment kapja mert utazgatáshoz kompaktabb mint egy laptop, meg reprezentatívabb. A tollat 5 perc alatt veszti el mindenki, de soha senki nem használta érdemleges dologra... :D Probookokból még egyetlennel sem volt gond, talán szórványosan egy egy HDD halál, de amúgy tartják magukat.

Egyébként a tapasztalatok alapján a Surface semmihez sem jó választás, a méretet leszámítva. Tabletként teljesen hasznavehetetlen, értelmetlen, a Win10 nem tablet rendszer... Az egész cucc egy pici laptop 3x-osan túlárazva, nem több. Grafikai területen dolgozóknak talán van haszna a tollnak meg a trükköknek amit tud, szerintem inkább techdemó mint hatékony.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.