Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Húha, ennyi pénzért csak Intel UHD-t kapunk benne? :N

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) HaJózsi válasza snecy20 (#1) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Persze, még a procival sem bír el szerencsétlen noti, nem hogy még egy MX150-nel (GTX-szel...) is megkínálták volna.

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A teljes értékű core i7 négy mag + HT-nál kezdödik. Ami ebben van, az egy i5-ös, csak jobb a sajtója...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Lacika112


Lacika112
aktív tag

440 000!!!!!!!!!

EZ?!?!?!?!?

intel képi szenvedő, 4 mag? ez viccnek is rossz :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#5) red13


red13
tag

Általános napi feladatokra tökéletesen alkalmas noteszgép 440ezerért. Már nem azért, de apámnak most vettem karácsonyra 130ezerért egy Dell laptopot 3 év garanciával. Oké, hogy gagyi műanyag és a kijelző sem a legjobb(bár matt és 1080p) meg i3, de az is tökéletesen alkalmas az általános napi feladatokra, böngészés, youtubeozás, film nézés, word használatára. Vagy mit takar az általános napi használat? i7+intelHD? Az i5-ös verzió 370ezerért van. De akkor aki ezt megveszi mit csinál rajta? 4K videót vág?(persze) vagy mi az a munka? Kell egy könnyű laptopot hordozni a munkahelyre?
Lehet nagyon laikus fejjel gondolkozom, de valami eszméletlen ami manapság megy a laptopoknál, elszállt árak, legyen minél vékonyabb, minél kevesebb csatlakozóval, cserébe melegszik mint állat, a kijelzők meg már jobbak vannak egy telefonban, tabletben.

(#6) snecy20 válasza Lacika112 (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Felét se éri. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) Gyuri27 válasza snecy20 (#6) üzenetére


Gyuri27
félisten

Megszaladt a ceruza rendesen. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Forrasztott szutyok, béna hűtéssel. Nem látom, hogy bármivel is jobb lenne a közel 4éves E7450-esemnél, amibe már vételkor bepattintottam egy egyterás ssd-t. (a lati ugyebár full szerelhető, és a procira se írtak rá anno másfélszer akkora frekit, mint amin valójában fut)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) berVi válasza red13 (#5) üzenetére


berVi
senior tag

Mellebeszeles helyett inkabb linkeld be azt a csodagepet 130-ert, es akkor majd el tudjuk neked magyarazni, hogy miert is kerul 130-ba, ez meg miert 440-be.

(#10) awexco válasza berVi (#9) üzenetére


awexco
őstag

Meg kell fizetni a gagyi hűtést ... :K

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#11) koby11h


koby11h
aktív tag

Ha lenne az árban egy fajin vízhűtés, slaggal meg kerti szivattyúval akkor még megérteném az árat, és bírná is a terhelést a hűtés - cserébe nem lenne 1 kg alatt, de át valamit valamiért :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12) E.Kaufmann válasza snecy20 (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Alma logóval se ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

borzasztó, hogy mennyibe kerülnek az új hardverek manapság :(
és még így is megveszik őket...
oké értem én, hogy nem a magyar piacra lett szánva, de ez már pofátlanság.

(#14) Smithy87 válasza sh4d0w (#3) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nem szokásom kötekedni de ez nekem teljesen 4 mag +Ht Nak tűnik.
https://ark.intel.com/products/149091/Intel-Core-i7-8565U-Processor-8M-Cache-up-to-4-60-GHz-

[ Szerkesztve ]

(#15) Armagedown


Armagedown
őstag

Jó drága, de legalább beleszereltek egy hatékony hűtést és az anyagminősége is kíváló, jobb, mint annak idején a Lenovo T61é :))

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16) sh4d0w válasza Smithy87 (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kötekedés, köszönöm az információt.

https://www.coreinfinity.tech

(#17) Nartaas


Nartaas
tag

Könnyű masina, erős proci de csak integrált grafika. Külső VGA-s megoldáshoz lehetne egy opció erre kihagyják a TB3-at:S

(#18) Xpod


Xpod
addikt

És drivert írni tudnak már? Kb 8 éve volt utoljára Acer laptop a kezemben, kerülöm őket. Akkoriban ami megfordult a kezemben, mind gagyi volt anyaghasználat tekintetében, a driverekről meg a "hasznos utility programjaikról" ne is beszéljünk.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#19) awexco válasza Xpod (#18) üzenetére


awexco
őstag

"hasznos utility programjaikról" valaki látott már ilyet ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#20) devast válasza Xpod (#18) üzenetére


devast
addikt

Érdemes nagy ívben kerülni manapság is az összes jade és snsv förmedvényeket.

(#21) sb válasza t72killer (#8) üzenetére


sb
veterán

Szerintem félrementek ezek a panaszok.
Miért lenne béna? Kiló alatt ez elég erős és korrekt cucc így.
És nyilván megvan az ára is ennek a könnyű konstrukciónak.

Arról lehetne vitatkozni, hogy van-e értelme kiló alatti notinak azzal szemben, hogy lenne 1.4, még jobb hűtéssel és fele áron. Nyilván nem sok.

(#22) Solten


Solten
addikt

Jo konnyu.. Kisporoltak belole az anyagot? :)

Saor Alba

(#23) moleculez


moleculez
veterán

Nem szeretem az általánosítást, de egyrészt Acert soha többet nem veszek semmiből, csak rossz tapasztalataim vannak a márkával. Másrészt ez így nagyon trágya konstrukció. A spec teljesen rendben van, erre agyoncsapják a hűtéssel. Mintha fentebb irta volna valaki, raktak volna bele egy i5-t azt ki is tudja rendesen hajtani, de ez az i7 így csak az árát növeli, értékét nem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) moleculez válasza Xpod (#18) üzenetére


moleculez
veterán

Mindegyikkel az volt a első dolgom, hogy nullára gyalultam a tárhelyet, drivert egyenként levadászni. Nekem volt 2 Acer laposom, családban másik 3(!). Áttértek Lenovora. Azóta béke van.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) Perdedor


Perdedor
tag

Csak nekem tűnik úgy hogy ez is a szokásos, kíváló minőségű tejfölösdoboz műanyag?
;]
Oké, elkerülte a figyelmem hogy magnézium :B

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#26) moleculez válasza Perdedor (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Az pedig de szép is volt régen, fedél horpadt 5-8mm-t a közepén, sarkán fogva centit hajlik😂👏
De(!), legalább olcsók voltak.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) awexco válasza moleculez (#24) üzenetére


awexco
őstag

És aki nem tért az ki lett tagadva ? :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#28) atike


atike
nagyúr

Nem túl drága...? :F

(#29) E.Kaufmann válasza Xpod (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Drivert írni? Ha-ha, azt az Asus se tudott, az is csak körbecsomagolta hülyeségekkel a beszállító driverét. Pont az Acer fog írni drivert?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) Prof


Prof
addikt

Na 678. ipari hulladék vékony noti. De jó... ja mégsem.

(#31) moleculez válasza awexco (#27) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy sogorom megint Acert vett, olyan szép fényszivárgást produkál a kijelző, hogy azt tanítani kellene. Nem zavarja. Engem igen. Na nem a laptop, hanem hogy Ő ilyen buta, és nem küldi vissza.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) stifi


stifi
senior tag

szerintem (a hozzászólásokat alapul véve) kétféle ember létezik
- akinek ez a gép nem volt még a kezében, és nem fogadja el a létezésének értelmét
- akinek volt már a kezében, és a "hűha" faktort erősen felkapcsolta, amikor megemelte

ez sem nem drága, se nem rossz ennyiért - más kérdés hogy az i7 overkill bele, teljesen felesleges, de a súlya szerintem simán felértékeli oda, amit az árcédula mutat. (i5-tel 375e alatt megáll)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#33) -Skylake- válasza red13 (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Lehet nagyon laikus fejjel gondolkozom"

Az egyetlen mondat a hozzaszolasodban ami nem tevedes.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) domos válasza stifi (#32) üzenetére


domos
senior tag

Ez egy Acer. Ennyiért drága. Ha hűha érzés kell akkor inkább egy DELL XPS, Thinkpad X1 Yoga, vagy valami Macbook.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#35) Iampityu


Iampityu
csendes tag

Majd kíváncsi leszek az adatmentésre ha nem indul el egy ilyen "csodagép". Egyszerűen érthetelen hogy mi kerül benne ennyibe. mert nem a mérnökök munkája az biztos.

(#36) domos válasza Iampityu (#35) üzenetére


domos
senior tag

Normális helyeken van backup.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#37) bolvar válasza domos (#34) üzenetére


bolvar
senior tag

Kolléga most vett CPS-t, hát a hűha érzés az első használatog tart amikor a 0 hűtés miatt nem tudod a gépet mondjuk a tenyereden megmutatni senkinek mert megéget(a méretei ezt simán lehetővé tennék).
Hazavitte ágyban dolgozni ölbe venni csak tojássütéssel együtt...:D.

Egy előző kiadású swift 5 is van a cégben az is durván könnyű de jóval olcsóbban vettük ez már bőven latitude szint.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#38) domos válasza bolvar (#37) üzenetére


domos
senior tag

Vissza kell küldeni akkor ha ennyire trágya. Nekem 9365 van, ez teljesen passzív, sosem volt még vele ilyen gondom, persze ez csak egy modell, lehet másik nem olyan jó. Én tuti cseréltetném, vagy vennék másikat. Mondjuk ágyban használni egy ilyen kicsi, vékony laptopot nem a legjobb ötlet, oda inkább olyan kell ami oldalt szívja be/fújja ki a levegőt, ha nem passzív.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.