Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

750k.. Nekem meg belekerült 400k-ba annó 2 éve és a 1070 még mindig egálban van a 2070 max-q-val. Kicsit belassulni látszik a fejlődés. Az Nvidia csak a TDP keret növelésével tudott hozni fejlődést a Pascalról a Turingra, mai asztali foronton Ok, De notiknál annyira vissza kellett venni az órajelekt hogy alig gyorsabb a Pascaloknál. Cserébe 1.5-2 x annyiba kerülnek. Na nem baj majd talán 7 nm-en.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Cifu válasza satz18 (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem kergeti senki őket, így is messze a legerősebb opciót teszik az asztalra, nincs igazi alternatívájuk.
Miért vergődjenek, ha így is kényelmesen elvannak a csúcson?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Predatorr válasza satz18 (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Nekem még 970M-es verzió van, és mindent elvisz ma is full HD-ben. Persze 17", amely épp, hogy megfelelően hűti a 6300HQ-t, szóval 15,6"-ban ez throttling a köbön (fizikailag lehetetlen normálisan lehűteni benne bármit, MaxQ design meg a legnagyobb parasztvakítás a piacon a PC megjelenése óta, pedig akadt már néhány.

Cifu: Nincs ebben erő.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) pengwin válasza Cifu (#2) üzenetére


pengwin
addikt

A Vega 64 GPU-ja 486 mm² volt, 12,5 milliárd tranyóval, 4096 shaderrel.
Az 5700XT-é ugyanakkor 251 mm², 10 milliárd tranzisztorral, 2560 shaderrel.

Én nem zárnám ki, hogy fog érkezni V56 vagy V64 méretű Navi is, ami a sima 5700 frekvenciáin hozni fogja a nagy RTX-ek teljesítmény
ét és energiahatékonyságát.

Üdv, pengwin

(#5) Prof


Prof
addikt

245. felvonás Throttling notebook kategória
vékony gamer laptop, parasztvakításnak, magyarul elektromos sütőlap kijelzővel

Sajnálom az embereket, hogy az asztalukon vertikálisan, hátizsákjukban csak egy 2cm vastag fér el és ezért hajlandóak feláldozni a teljesítményt és a csendet...

(#6) Cifu válasza pengwin (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Laptopokról beszélünk. Skálázd le az 5700-at 90W-ra, és nézd meg a teljesítményét, majd utána az RTX 2070 Max-Q. Az utóbbi ráadásul 12nm-es, nem 7nm-es...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Synthwave válasza Prof (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De ez nem throttlingol..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Noukoum


Noukoum
veterán

Azért 750ezerért 1080p-ben sehol nem hozza ki még átlagban sem a 144fps-t... Ez a jövőben csak rosszabb lesz. Persze nem az mondom, nem rossz a teljesítmény, de nah.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) r92king válasza Noukoum (#8) üzenetére


r92king
tag

Ha ultrán akarsz játszani néhány esetben még 2080ti is kevés 144 FPS-hez Full HD-n. E-Sport gameket ez is képes 144 FPS-el futatni maxon Full HD-ben.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#10) pengwin válasza Synthwave (#7) üzenetére


pengwin
addikt

De ha 2,2GHz-ig visszaveszi az órajelet ahogy a cikkben írják, az throttling.

Ez 2-3 generációval ezelőtt még masszív throttlingnak számított, mert magasabb alap órajeleket garantált az Intel azonos architektúrával, igaz kevesebb maggal.
Tudom, hogy a több mag miatt nehéz az életük, de már a 2,6GHz-es alap órajel sem túl fényes, a 2,2GHz-es all-core terhelés alatti viszont már gyalázat egy 750 ezres géptől.

(#9) r92king
Elég baj, ha e-sport játékokhoz ez a gép "kell".

A 144fps szerintem még asztali viszonylatban is extra igény, ahogy az ultra és high részletesség is, a notebookos játékba pedig alapvetően bele van kódolva a kompromisszum. Még ennyi pénzért is.

Ha hordozható gépet szeretnél, akkor ezt a teljesítményt kapod, ha viszont megkapod a névleges teljesítményt, akkor ahhoz egy 3,5-4kg-os tömeg is jár majd. Hordozahtóság, teljesítmény, hűtés, zaj... valamiből mindig engedni kell az optimálishoz képest.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#11) Armagedown


Armagedown
őstag

Nem látok benne semmi merevítést, elég hamar tönkre fog menni az alaplap a sok hajlástól.
A hűtése sem tűnik túl hatékonynak.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) Solten


Solten
addikt

"Mivel játszani az ember általában fejhallgatóval játszik"

Huhh?

Haver mondta anno hogy nincs hangos kocsi csak halk zene... :D

3 venti, egy kis terheles es garantalt hallaskarosodast okoz hosszabb tavon.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#13) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Max. "Tetszett" nem pedig "ajánlott" kategória... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A vicces az, hogy tulajdonképpen egyedül a fénysűrűség az, amit kritizálhatunk ... a gyenge rész, mint említettük, a fénysűrűség, ami 280 cd/m²-ig növelhető"

A mégviccesebb pedig az hogy sajnos ez ma már kiemelkedőnek is számít. Az én notim csak 220-at tud, pedig az business class, és sokkal jobban számít hogy napon is olvasható legyen, de egy építészmérnök pl. nem tudná megmutatni a terveket rajta a melósoknak, sátrat meg azért nem fognak utána vinni. A probléma az hogy süllyed a színvonal.

(#13) MaxxDamage: Szerintem max "láttam" kategória. :D

(#11) Armagedown: Persze hogy nincs benne rollcage, az csak business classhoz járt régebben. Ma már ott se. Talán a Fujitsu még csinálja, a Skylake-es Fujimban még volt. Mondjuk azok meg elszálltak az árakkal, most 6-700k-ról indul a Lifebook, én még feleannyiért vettem amikor az volt új. Dellet még mindig lehet annyiért. Valszeg ők is kivonulnak a piacról, csak nem önszántukból, hanem vevő híján.

[ Szerkesztve ]

(#15) Noukoum válasza r92king (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem esportra overkill egy ilyen gép.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) Synthwave válasza Noukoum (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Játékfüggő.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

"maximálisra kapcsolt ventilátorok már tényleg csak egy jó minőségű fejhallgató mellett voltak elviselhetőek"

A jó fejesek mind nyitottak :))

[ Szerkesztve ]

(#18) MaxxDamage válasza UnknownNoob (#17) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

G752VSK max ventik mellett (4k+ rpm CPU és GPU FAN) is bőven lehet hallani bármit (nem hangos) és ez is egy jó tulajdonsága annak a G szériának... :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19) pengwin válasza MaxxDamage (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Csak abban még egy kis "i3"-as négymagos van, nem?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) MaxxDamage válasza pengwin (#19) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Dehogy!
i7-7700HQ (4 mag/8 szál)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21) sowi válasza Armagedown (#11) üzenetére


sowi
őstag

legy eros...a regebbieknek sem megy tonkre az alaplapjuk a "sok hajlastol"

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#22) Prof válasza Synthwave (#7) üzenetére


Prof
addikt

Légkondis szobában gondolom, nem 30 fokban, vadi újjan, nem porosan és 50dB zajt generálva ... ;]

(#23) Synthwave válasza Prof (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt hiszem, hogy aki 750 ezerért vesz lapit, annak telik légkondira.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Prof válasza Synthwave (#23) üzenetére


Prof
addikt

Én utálom :O Nem pénz kérdés.

(#25) Synthwave válasza Prof (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor legyezős szolgákra.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Predatorr válasza MaxxDamage (#13) üzenetére


Predatorr
őstag

Tetszik a francnak a Max Haas.... ja, nem Max-Q. Vérpistike villogjon vele a faluvégen. :)
Ajánlott, az igen! Elkerülni. :Y

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) MaxxDamage válasza Predatorr (#26) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos a mai modellek (gyártó mind1) közül az "ajánlott" darab az 1.5 millától kezdődik (na jó 1.2-1.3 Milla+) :K ;] :(((

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.