Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Személy szerint az átfordítható kijelzőnek kb. 13.3"-ig látom értelmét, de ők tudják...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) shteer


shteer
titán

kicsi hordozható ZEC bányagép ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3) #96302336


#96302336
törölt tag

Mi ez a billentyűzet? Ez valami iszonyat. A balkezeseknek egy jókora pofon, mert azok a kurzorgombokkal irányítanak. Az biztos, hogy alkalmi játékosoknak lesz jó, mert olyan forró lesz 20 perc után, hogy sikítva dobja odébb a gépet ;] :D

(#4) Dealer95 válasza #96302336 (#3) üzenetére


Dealer95
őstag

Balkezes vagyok és nem a kurzorokkal játszom ;]

Egyébként az ilyen elrendezésű bill-t tervezőket büntetni kéne.
Elférne ott egy normális is...

(#5) #96302336 válasza Dealer95 (#4) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én is, de én pont a kurzorokkal játszom. ( nem úgy... ;] )

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Még mindig meg tud lepni, hogy valakik 1200 euróért vesznek ilyesmiket, hogy 15,6"-on sokszor low-medium grafikán döngethessenek!

(#7) Reggie0 válasza Fred23 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy heti fizu.

(#8) wizzgeri válasza Reggie0 (#7) üzenetére


wizzgeri
tag

Kellemetlen lehet miller felett keresni havi szinten XD

(#9) Fred23 válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akinek annyi, attól meg fokozottan meglepő! :D

(#10) Reggie0 válasza wizzgeri (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem ez a normalis, csak itt a balkanon allunk ilyen szarul. A szomszedban(Ausztria) havi 370 a minimalber. Kozelkeleten mernokkent havi 1-3 millat is kapsz erolkodes nelkul, de ha belehuzol tobbet is.

[ Szerkesztve ]

(#11) Viktor77


Viktor77
titán

Az az U-s proci kihajtja az 1050-et? Szerintem nem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Chaser válasza Viktor77 (#11) üzenetére


Chaser
titán

attól függ h működik a turbo és mit tud a hűtés, ha stabilan tud magonként 2,5-3ghz-et akkor már egész használható lesz, 4 mag ezzel a gennel már sok mindenre jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) carl18


carl18
addikt

Egész tetszetős konfig! :D De hát a fránya magyar fizetés. Még ha 1 havi fizetésbe kerülne lehet én is megvenném, de több hónapot nem érné meg sporolni rá. :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14) S_x96x_S válasza Viktor77 (#11) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Az az U-s proci kihajtja az 1050-et? Szerintem nem.

~ 4617 a CPU Markja az i5-8250U -nak. ( 4 mag + HT ; 15W ) [link]
( Igaz, hogy 1 mérésből , ami nem mérvadó )

Press: Acer Introduces Convertible Nitro 5 Spin Notebook Designed for Casual Gaming

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#15) Narasim


Narasim
aktív tag

ha 17-esben lenne ilyen, én szívesen megvenném. :K ott már a hűtés is meg lehetne oldani úgy, hogy ne vegye vissza az órajelet.

mióta kipróbáltam egy átforgatható kijelzős gépet, azóta nagyon tetszik. azért 17, mert azt még látom is. a 13-as nagyon fárasztotta a szememet még filmezésnél is.

tény, hogy drágák és külföldön se rohannak ilyet venni! uncsim is heti 1000 körül keres festőként írben, de ott sem úgy megy, hogy csak ugrik bele az 1000+ eurós gépekbe. pedig ő nem költ se cigire se piára se kávéra.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#16) Chaser válasza Narasim (#15) üzenetére


Chaser
titán

17-es már hordozható asztali, nem notebook:)
13,3 és 15,6 közt elég nagy különbség van, ki kell próbálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Hopkins95 válasza S_x96x_S (#14) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az az U-s proci az kevés lesz. :N
Nekem Acer V15 Nitrom van, s abban az i5-7200U és GTX950m van, s Battlefield 1-nél sajnos elfogy a kraft. Ha bekapcsolom az MSI Afterburnert, látszik, hogy az összes CPU mag100 százalékon van, míg a VGA ilyen 75 százalék körül. Úgyhogy aki tényleg játszani akar, az ne vegyen ilyet.

Nem is értem, hogy marketingelhetnek ilyen laptopokat játékgépként, mikor világosan látszik, hogy a CPU visszafogja a VGA-t. :(((

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) Chaser válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


Chaser
titán

a tied 2 magos, ez már 4 magos

szerk: és ez a gép nagyon messze van a gamertől, lehet vele játszani, új játékokat is futtat, de ez asztali vonalon 45e ft-tól is van, 1060 már jóval drágább, és az 1070 ha még a régi árfolyamot nézzük szintén, újról nem is beszélve, én azt mondanám így 2017-ben gamernek 1080p-re
1050-et semmiképp, nagyon jól eltalált kártya, nagyon jó fogyasztással, de sok dologhoz kevés tud lenni, árán is látszik hova van pozicionálva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Hopkins95 válasza Chaser (#18) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tényleg 4 magos, de most összehasonlítottam cpubenchmarkon, hát nagyjából ugyanazt a teljesítményt hozza, mert ennek viszont alacsonyabb órajele van. Szóval tulajdonképpen nincs előrelépés...

De én is azt mondom, aki játszani akar, az építsen/vegyen asztalit. Most én is azt fogom tenni, csak megvárom a kisebbik Vegat.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#20) sb válasza Hopkins95 (#19) üzenetére


sb
veterán

Ez valószínűleg egy hosszabb teszt, a 15W nagyon lefogja. Rövid tesztekben, Turboval és ami lényeg: jóval a TDP felett tud csak többet az új 4 magos. Itt látszik, hogy 40W-ig elmegy:

Így kb. 40-50%-kal tud többet pl. cinebenchben mint a 2/4-es i5-ök. Mondjuk jelen gépnél, játékra inkább a passmark a mérvadó amiben meg egálban vannak.

(#21) S_x96x_S válasza Hopkins95 (#19) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Tényleg 4 magos, de most összehasonlítottam cpubenchmarkon,
> hát nagyjából ugyanazt a teljesítményt hozza,

OKÉ, ez tényleg elgondolkodtató
Akkor hiába van a Plusz core , ha TDP limites.

De ahogy látom, mindkét processzor ( i5-7200U ; i5-8250U ) TDP-jét lehet fel és lefelé is konfigurálni
fel: 15W-ról - max 25W-ra
le: 15W-ról - min 10W-ra

Viszont akkor tényleg meg kell várni a gép tesztjét, mert a cpubenchmark-os tesznél nem lehet tudni, hogy milyen TDP-vel mérték,

Mottó: "A verseny jó!"

(#22) Chaser válasza Hopkins95 (#19) üzenetére


Chaser
titán

a gép hűtésétől nagyban függ mit tud stabilan, ilyen vga mellett én nem számítok olyan nagyon jóra - keveset eszik tudásához képest, de azt az 50-60w-ot akkor is le kell hűteni - , de tud az acer jót is ha akar, volt már rá sok példa, majd kiderül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) cuebler válasza Hopkins95 (#19) üzenetére


cuebler
senior tag

kár volt sajnálni a pénzt az i7-re ;] [link] nem is gondoltam volna, hogy ekkora a különbség.
anno vn7 nitro-t vettem i7-4710hq-val, úgy látom, még ma is elég jól megállja a helyét :C

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#24) Hopkins95 válasza S_x96x_S (#21) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hogy lehet felkonfigurálni 25W-ra? Azt lehet akkor kipróbálnám. Amúgy alapból miért nem viszi feljebb a TDP limitet teljesítménycentrikus üzemmódra állítva? :U

(#23) cuebler Igen ám, csak a HQ-s végzősű processzorral szerelteknek ugye nem volt jó az üzemidejük a tesztek alapján. Nekem meg az is prioritás, azért gondoltam, hogy akkor egy ilyen U-s is megteszi, mert kvázi ezt is multimédiára/játékra promózzák.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#25) cuebler válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


cuebler
senior tag

t'om, csak trollkodtam ;] nekem annyira az üzemidő nem volt lényeges, elvégre játszani ritkán szoktunk akkumulátorról :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#26) Chaser válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


Chaser
titán

hq-sokat ha üzemidő kell beszabályzod, így készül az u/ulv/ee cpu
fentebb is írta valaki az asztali skylake i7-e mennyire pindurit fogyaszt beszabályozva, szépséghiba h notebookban fesz. állítás nem igen van, de cpu %-okkal lehet játszani

nekem egy skylake hp brand gépem volt i5-tel, igp-vel, konnektorból 12-13w volt 2,5-es hdd-vel alapon, lestem mint mariska ( : rengeteg függ az alaplaptól is, 5-10w különbségek is lehetnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) sb válasza Chaser (#26) üzenetére


sb
veterán

Általában XTU-val lehet feszt is állítani és TDP-t is.
Noti biosban ritkán látni rá lehetőséget, ha egyáltalán van ilyen.

@Hopkins95:
A TDP kitolás nem javasolt mivel a hűtéstől függ. Azt a gyártó belövi, onnantól nem nagyon tanácsos szerintem érdemben piszkálni. Egyébként ezeknél az új, takarékos core magoknál már nem számít az üresjárati fogyasztás annyira keveset kérnek. szóval az üzemidő csak attól függ mennyire terheli az ember. Ill. vannak még egyéb módok is a visszafogásra amik 1-2 trükkel csalhatóak elő. Pl. a Speed Shift-es prociknál van egy érték ami a Turbo agresszivitását állítja. Azt állítgatva látszik, hogy terhelésre a proci azonnal max órajelre ugrik vagy megpróbálja tartani a kisebb órajelet inkább... ill. a kettő között is finomhangolható. Nem tudom ezeket miért nem pakolják ki a gyártók valami felületre. Sok notiban még az elvileg takarékosabb Speed Shift sem aktív, hiába tudja a proci.

@S_x96x_S
A teszt 15W-on futhatott, mivel ez az alap. Ez a DP kitolás ahogy fentebb írtam a gyártó játékszere, abszolút nem a usernek van kitalálva, hogy tologassa. Talán sw-ből meg lehet oldani, de az sem biztos.
(Én lefelé próbáltam XTU-ban, az nekem ment notin. 6440HQ kiolvasva 31W-ot fogyasztott prime95 közben, alulfeszelve lement 25-26W-ra. Ahogy lehúztam a TDP limitet 25W alá úgy szépen elkezdett visszavenni az órajelekből.)

(#28) S_x96x_S válasza Hopkins95 (#24) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Hogy lehet felkonfigurálni 25W-ra? Azt lehet akkor kipróbálnám.

Ha jól értem akkor csak a gyártó tudja konfigurálni; feltételezem, hogyha jobb hütést tesz bele, akkor feljebb tudja állítani az értékét, vagy ha túságosan melegszik, akkor 15W-ról leveszi 13W -ra;

"Configurable TDP-up
Configurable TDP-up is a processor operating mode where the processor behavior and performance is modified by raising TDP and the processor frequency to fixed points. The use of Configurable TDP-up is typically executed by the system manufacturer to optimize power and performance. Configurable TDP-up is the average power, in watts, that the processor dissipates when operating at the Configurable TDP-up frequency under an Intel-defined, high-complexity workload."

"Configurable TDP-up Frequency
Configurable TDP-up Frequency is a processor operating mode where the processor behavior and performance is modified by raising TDP and the processor frequency to fixed points. The Configurable TDP-up Frequency is where the Configurable TDP-up is defined. Frequency is measured in gigahertz (GHz), or billion cycles per second."

https://ark.intel.com/products/124967/Intel-Core-i5-8250U-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz

vs.
https://ark.intel.com/products/95443/Intel-Core-i5-7200U-Processor-3M-Cache-up-to-3_10-GHz

Edit:
Közben megláttam "@sb" válaszát, egyetértek ...

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#29) Hopkins95 válasza sb (#27) üzenetére


Hopkins95
addikt

Kár, akkor ezek szerint ezeket nem lehet úgy pl. MSIAfterburnerrel tuningolni, mint a PC-s procikat vagy grafikus kártyákat? :U

A hűtés szerintem elbírná, meg dobnék még alá egy cooler padot is, de anélkül sem volt baj még a hőfokkal. Ha játékra kiadnak egy laptopot, legalább annyit csinálhatnának már, hogy dobnak hozzá egy kis programot vagy megnyitnak hozzá egy kis tuningot, hogy nesze itt van, ha akarod a akkor húzd feljebb az órajelet, max. A ventilátor majd feljebb kapcsol. Ez a TDP leszabályzás dolog szerintem hülyeség. Ha konnektorra van kötve a számítógép, akkor meg tök mindegy, mennyi a TDP.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) Dealer95 válasza Hopkins95 (#29) üzenetére


Dealer95
őstag

Intel TDP-ről itt olvashatsz bővebben: [link]

(#31) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Találtam egy ilyen Nitro 5-ös változatot, mit gondoltok róla ? (hivatalos acer márkaboltból) Ár/érték arány érdekel legfőképp.

(#32) #90931968 válasza BladePocok (#31) üzenetére


#90931968
törölt tag

Szerintem erre szokták azt mondani hogy olcsót drágán.
Ebben a gépben csak a dizájnt fizeted meg
Nézd meg ezt:http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-7-a715-71g-56am-fekete-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nxgp8eu006/8122/

Igen igen ennek nem gamer külseje van viszont ugyan azért a pénzért hugyosra veri azt a nitrot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.