Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezzel tényleg az a baj ,hogy sok, és a cikk végén említett opcióknál pedig az a sajnálatos, hogy szükséges az a 2 év garancia, nem tudnak normális tabletet gyártani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Tigryss76


Tigryss76
tag

Végig sem olvastam. Ez így kevés. Veszek egy Conocorde Play-t. :W

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#3) drlovi


drlovi
aktív tag

Nemetben 119 eurós áron nyitott, jó ez a magyar árazás :F

(#4) icezozo válasza drlovi (#3) üzenetére


icezozo
addikt

és nem is akciós! de 99 € reális ár lenne. annyiért kipróbálnám én is.

http://qwankido.hu/

(#5) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

" Egyszerűen az a helyzet, hogy a 40-50 000 forintos árkategóriában vannak jobb alternatívák (legyen az Concorde, Prestigio, MyAudio, WayteQ stb.)"

Na ja, csak hogy ezek a felsorolt gépek olyan hulladék minőségűek, hogy kb. ötöt visszaviszel mire egy nagyjából használható darabhoz jutsz (tapasztalat).

Nem értem a cikk túlzottan negatív hangnemét, hozzáállását. Egy 45 ezres tablettől mégis mit várt? Szerintem ebben az árszegmensben bőven hozza a kötelezőt, sőt többet is, és második gépnek vagy a gyereknek játszani a kocsi hátsó ülésén nagyon is megfelel.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#6) =Mentor= válasza Gadgetfan_ (#5) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ez igaz, viszont ha kifogsz egy jót akkor nincs miről beszélni, a 2 év garancia pl a Prestigio esetében elég nagy biztosíték szerintem.

(#7) Pocok256


Pocok256
veterán

512 MB ram ... eddig olvastam. :O

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Acer tablet MTK SoCal. Érdekes kombó. De ennek ellenére a napnál is világosabb hogy ez is túl lett (nálunk) árazva :(

All→M8

(#9) Skynet258


Skynet258
veterán

Hát ez így nem sok... 169 ppi meg már valóban kevés, még azoknak is, akik nem háklisak erre... :(

https://geekpulse.hu

(#10) Skyrider1


Skyrider1
csendes tag

Szuper kis tablet, és az ár is rendben van. Lehet, hogy megpályázok egyet.

We live in the World of Tanks

(#11) Csapoati válasza Gadgetfan_ (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én simán vállaltam a MyAudióval járó kockázatot, szerintem megérte. 65 ezerért 9,7" IPS paneles (szenzációs, tényleg), kétmagos, 1 gigás Jelly Beanes tabletet kaptam, ami nem szutyok anyagú hátlappal rendelkezik és mindent röhögve visz. Ugyanezt 7 collon megkapod 30-ért tőlük. Nem mondom, hogy mindenkinek ajánlom, mert tényleg van benne némi rizikó, de ezt az Acert kiröhögi. :) A GPS hibádzik csak, de speciel nekem arra semmi szükségem egy tableten.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) X Factor


X Factor
addikt

Ez így kevéske 35-ért van, wayteq 70dci, ips-el, mali 400-al, meg 1 giga rammal.

Make things work

(#13) Peak válasza Gadgetfan_ (#5) üzenetére


Peak
addikt

Maximálisan egyetértek!
Ez a készülék egyáltalán nem olyan rossz, ahogy a cikkben ecsetelve van. Sőt, ellenkezőleg...
Ezért most ezt így nem értem. :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14) McSpy


McSpy
őstag

Akkor már inkább wayteq 70 :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#15) icezozo válasza McSpy (#14) üzenetére


icezozo
addikt

+1

http://qwankido.hu/

(#16) Gadgetfan_ válasza Csapoati (#11) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én 8"-os MyAudiot akartam venni, ajándéknak szántam az unokaöcsémnek, négyet vittem vissza a MM-ba mire egy működőképest kaptam, de annak is annyira gyenge volt a wifi antennája, hogy használhatatlan volt a gyakorlatban, így azt is visszavittem...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#17) rudi válasza Gadgetfan_ (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

És ezt mindegyik márka mindegyik modelljének ismeretében jelented ki, vagy csak volt eggyel valami kelemetlen tapasztaladot. Nálam három MyAudio járt, egészen rendben voltak, 70-es WayteQ
-ekkel szintén jó tapasztalatom van akárcsak a Prestigio PMP5570-nel. Nyilván nem iPad vagy Transformer Prime szintű gépek, de szerintem a hulladéktól nagyon messze vannak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Daywalker válasza rudi (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem sem kéne általánosítani. Nálam is volt Prestigio és totál teljesen jó volt elsőre.

Egyébként ez a B1 Acer sem rossz, még annak ellenére sem, hogy kicsit negatívan nyilatkoztam róla. Az a helyzet, hogy a hazai adók megdobják az árat (tessék megnézni, máshol mennyibe kerül), emiatt a gép idehaza nem abba a kategóriába esik, ahova szánták eredetileg. Egyszerűen ez van :/

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19) robicheck


robicheck
csendes tag

Én szerintem 60+ ezer forint felett vannak árban azok a tabletek, amikre azt lehet mondani, hogy kompromisszummentes. Ez nem olyan.
Ezért a tabletért nem adnék 45 ezer forintot az biztos, de pár hónapot kint tölt a placcon és le fog menni az ára. 35-38 ezerért már megvenném.

(#20) Švejk


Švejk
őstag

Hogy nekem milyen piszok szerencsém van. Tegnap néztem a tableteket, estére kijött egy Logout cikk az egyik kiszemeltről. Ma meg egy PH!-s az egyik másikról.
Ha ez működik, akkor legközelebb például a buszokról olvasok majd, kiülök a vasútállomásra, és bizonyára busz jön majd vonat helyett :DD Végtelen erő!

(#21) Gadgetfan_ válasza rudi (#17) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem csak bele kell olvasni az ide vonatkozó topikokba. Nem csak én jártam így, sajnos elég általánosnak mondható a probléma... olyan meg nincs hogy "mindegyik márka", ezek (Concorde, MayAudio, Prestigo, WayteQ...) az utolsó csavarig ugyanazok a gépek csak átcímkézve. ;]

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#22) McSpy válasza Gadgetfan_ (#21) üzenetére


McSpy
őstag

Tudtommal a Wayteq-t, a [Ramos] gyártja, a többit nem tudom

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23) Attila_26


Attila_26
aktív tag

érdemes ilyen b1-et venni vagy várjak még vele?

(#24) Egon válasza Gadgetfan_ (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Vettem a fáradtságot, és elég rendesen beleolvastam a nagy tabletes topicba (karácsonyra tabletet szerettem volna venni - végül nem vettem).
A MyAudio-t kb. tízszer annyian szidják, mint a Wayteq-et, ergo nem venném egy kalap alá a két céget - pláne úgy, hogy elmondásod szerint csak az egyikkel van tapasztalatod... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) drlovi válasza Attila_26 (#23) üzenetére


drlovi
aktív tag

Szvsz egy wayteq 70dci vel jobban járnál

(#26) McSpy válasza Gadgetfan_ (#21) üzenetére


McSpy
őstag

[Itt] meg egy PH-s teszt Jim Tonic kollégától a MyAudio-ról,

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#27) Attila_26 válasza McSpy (#22) üzenetére


Attila_26
aktív tag

szerinted akkor ez megéri 82ért? fullhd 4mag retina

(#28) callmeakos válasza Gadgetfan_ (#21) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

A Wayteq-et elég erős túlzás lenne egy kalap alá hozni a te általad említett gyártókkal....

All→M8

(#29) McSpy válasza Attila_26 (#27) üzenetére


McSpy
őstag

Hát azt neked kell eldönteni hogy itthon megveszed 82-rt,vagy kint olcsóbban :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#30) Attila_26 válasza McSpy (#29) üzenetére


Attila_26
aktív tag

kinnt 75ezer ebay.de

(#31) McSpy válasza Attila_26 (#30) üzenetére


McSpy
őstag

Nem csak ebay van,[itt] van a gyártó honlapja

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#32) lujo10 válasza X Factor (#12) üzenetére


lujo10
aktív tag

Egyetértek, akkor inkább a wayteq.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#33) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Egyet mondjon meg valaki: miért kell gagyi műanyagba tenni valamit, csak mert olcsóbb? Lefogadom, hogy a jó minőségű ház ugyanannyiba kerül az Acernek és a gyártónak is, mint a gagyi, nagy tételnél statisztikai hibaszázalék alatti eltéréssel. Miért kell ránézésre is tudatosítani a vásárlóval, hogy olcsó eszközt vesz, nem elég az árban valóban eltérő hardver?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) callmeakos válasza Dilikutya (#33) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit jelent pontosan a jó minőségű készülékház? Fém? Fa? Fámfaház? ( :DDD )
Vagy csak a plasztikkal van gond?

All→M8

(#35) icon


icon
senior tag

Egy biztos, én Wayteq kategóriájú masinát az életben még 1x nem fogok venni... amikor az XPAD70-em 15 hónaposan beadta a kulcsot, és csak lapcserével lehetett volna megjavítani, láttam az Elektrodokinál kb. 100db javításra váró készüléket (XTAB volt tömegesen, külön raklapon voltak még törött kijelzősök is)... és az ügyintéző szerint még az én gépem volt a legjobb széria.

Szóval sok esetben egy-egy szakmai vélemény pusztán önigazolás...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#36) =Mentor= válasza Gadgetfan_ (#21) üzenetére


=Mentor=
őstag

Ritka nagy hülyeségeket beszélsz már ne is haragudj!
Igaz ugyan, hogy hasonló alkatrészekből vannak összerakva, de már az összeszerelés minőségében is jelentős különbségek vannak az egyes márkák között. Nem beszélve a Wifi-ről, ami pl a Myaudiokban és egyes Concorde készülékekben rendkívül gyenge, míg a Prestigionál ilyen probléma nincs. A terméktámogatás és a garanciaidő szintén sarkalatos pont lehet.

Tehát árban nagyon hasonlóak, de minőségben bizony van jelentős szórás.

:W

(#37) this is life


this is life
Ármester

Gyertek a myaudio 808 topicba müvelődni ,jónak tünő best buynek látszott de már az elején gondok voltak vele ics4.03 alatt a wifit is lekapcsolta a képernyővel,jó külső progival megoldottuk,ott van a mag offban maradása képernyőzár után, 5 hónapos a tabletem és az akksi 16 percnél többet nem bír,mikrofon x@r,töltőcsatlakozó szétesik ,sok embernél gyenge wifi ,majdhogy nem egy papírlap is zavarja...150 napja van meg és eddig 50 et a szervízben töltött ,de ezzel nem vagyok egyedül akárcsak az akksi halállal .A prestigió topikja szótlan szinte kihalt a milyenkhez képest,most vagy jók vagy nagyon kevés embernek van ,a concordnál is mindenki a wifi miatt panaszkodik ....Azért van külömbség kinai és kinai gyártó közt is ,csak sokat kell olvasni...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#38) zapok


zapok
aktív tag

Én csak annyit szeretnék hozzátenni a témához, hogy a nagyobbik fiamnak (a munkájából kifolyólag) szüksége volt egy hosszan működő mobil bemutató eszközre, mert ugye ki cipel magával egy lapost egész nap, ami amúgy sem bírná egy töltéssel.
Otthon persze egy notebookon dolgozik.

Így kíváncsiságból és az ismerősök (kollégák) ajánlására - fél éve - vett egy WayteQ xTAB100Is-t, amivel csak a baj volt, IPS panel ide-oda, a WiFi-t rendesen dobálta még a csere készülék is.
Ezen okok miatt még tavaly szeptemberben eladta és benevezett egy (nagy általánosságban) dicsért MyAudio 9-re (8GB-IPS), amit 3 hónap után ismét csak eladott és most jelenleg egy Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Wi-Fi P5110 16GB boldog tulajdonosa.

Így én már el is döntöttem, hogy nekem még várni kell egy ilyen tartalom fogyasztó masinára (anyagi okok miatt is), bár most gondolkodom egy Prestigio 8 pro duo-n, vagy egy Concorde Tab Play 16GB-n...

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#39) this is life válasza zapok (#38) üzenetére


this is life
Ármester

Azért olvass utána a cc playnek mert ott is wifi gondok vannak , a prestigioról semmi rossz szinte ,az overmax steelcore 8 ami ugyanaz mint a cc play csak a wifinél müanyag arról még nincs infó ,be kell várni az első bevállalós népeket...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#40) Dilikutya válasza callmeakos (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Műanyagból is van jó minőségű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Előre bocs a trollkodásért, de

szvsz amíg android fut rajta, teljesen mindegy, milyen hardvert építenek köré, lehet arra 10 év garancia is, én bottal sem piszkálnám... Egyébként pont azt tudja, amit ennyiért el lehet várni és az Acer sem gyárt rosszabb cuccokat, mint a többi "gyártó". Nekem speciel Acerrel még soha nem volt bajom.

Where do you want to go today?

(#42) this is life


this is life
Ármester

Ha az árát nézem és a gyártót akkor inkább egy acer semmint egy kinai gyártó,itt legalább van support nem úgy mint egy két brandeltnél emellett minden benne van gps és tsai .ha neten fürgén mozog (amire való) akkor meg érdemes elgondolkodni rajta...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#43) szabieable válasza Tigryss76 (#2) üzenetére


szabieable
aktív tag

Én is szemeztem a playel végül egy Myaudio 708AG lett belőle.
Bruttó 49es árért IPS panel 1280x800as felbontással, 3g, BT, wifi, Jelly Beam, A9+Mali400...

(#44) Gadgetfan_ válasza =Mentor= (#36) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem olvass utána egy kicsit, majd rájössz... :U

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#45) Attila_26 válasza this is life (#37) üzenetére


Attila_26
aktív tag

telefonálni lehet vele?

(#46) this is life válasza Attila_26 (#45) üzenetére


this is life
Ármester

Bár nekem nincs ilyen de eléggé esélyes a telefonálás lehetősége az mtk soc miatt ,de így látatlanban a nyakamat nem tenném rá ,utána olvastam csak adatkommunikációra van [link]a gsm modul...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#47) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A tabletek alapfeladata és a nagy betekintési szög összetartoznak.

Vannak dolgok, amiben nem érdemes egy szint alá menni, mert értelmetlenné teszi az egészet.

(#48) Peak


Peak
addikt

szerintem 178 vs 160 fok betekintési szög egy alapvetően pici, kézzel könnyen mozgatható eszköz esetén teljesen irreleváns, hiszen ha egy eszközt használsz, akkor azt rendeltetésszerűen használot.
a kalapáccsal kalapálsz, az ütött felületre merőlegesen érkezik a kalapács feje.
a fagyalut megfelelő erővel megfelelő szögben tolod,
a tabletet meg kényelmes testhelyzetben a szemed előt tartod, megfelelő rálátást biztosítva.

Gondolom nem az ágyon fekve oldalról 1 szemmel szeretné nézni a delikvens, ha pedig "körbeállják" akkor eleve fizikailag nem fér köré 3 embernél több, igy is bőven elég a TN panel betekintési szöge.
SOHA nem fogja senki 178 fokról nézni a tabletet, mert hülyeség és életszerűtlen, de rugózni azt mindenki tud rajta :D

ez a "betekintésiszög" nyavajgás is tipikusan user-sznobizmus, pont mint az összes többi teljesen haszontalan kitétel és feltétel, amik igazából és gyakorlatilag úgy 1%-ot számitanak, mégis egyesek halálos ítéletet mondanak ki ezek alapján.
vicc ez az egész póverjúzer közönség.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#49) ROBOTER válasza Peak (#48) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az egy vicc, hogy beírtál egy ekkora hozzászólást tele csúsztatással.

Egy TN panel nem 160 foktól kezd el használhatatlan lenni. Már pár fokos elfordulásnál elkezdődik a színek torzulása, a kontraszt romlása.

(#50) Peak válasza ROBOTER (#49) üzenetére


Peak
addikt

ez borzasztó :(
mondhatni tragi(komi)kus :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.