Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Jó volna, ha már egy gyártó 1 m. alatt is kínálna XPR-es 4k vetítőket.
A mostani fullhd vetítőmmel is elégedett vagyok egy bizonyos képméretig és bruttó 180e volt.
Szóval mi ez a szakadék a 200e és 1.5m között? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) Daywalker válasza Márton (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, a V7850 az pont egy milla, a H7850 pedig 780-ért van már. Tehát mondhatjuk, hogy már van ilyen.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) Márton válasza Daywalker (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, erről nem tudtam.
Akkor alakul, csak lassan.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) Pro Koryak válasza Márton (#3) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+ ott vannak az Optomák ugyanezzel az xpr trükközéssel 700e-ért.

[ Szerkesztve ]

(#5) Hobbbyt válasza Márton (#1) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Tegyük hozzá azt is, hogy bruttó 180e -ért az a FHD-s projektor a kategória legalját képviseli.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6) Márton válasza Hobbbyt (#5) üzenetére


Márton
nagyúr

nyilván, de sok embernek elég az is, ma is 150 embernek vetítettem vele :B
épp azt várom, hogy ez a kategória 4k xpr-ben lehetne már megfizethetőbb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) Dr. X


Dr. X
aktív tag

A kép minősége ennek vagy egy hasonló árú OLED vagy QLED felsőkategóriás tévének jobb? Tehát egy projektornál a sokkal nagyobb képet kell megfizetni vagy kép minőségben is jobb?

(#8) .DLL válasza Márton (#6) üzenetére


.DLL
veterán

Nem az teszi a képminőséget... Nyilván el fog jönni, hogy a belépő kategória is 4K képes lesz, de 1 paraméter (a felbontás) növekedését én nem várnám ilyen izgatottam. Használtan meg lehet venni régebbi nagyvasakat (pl. Benq W10000, W20000, vannak fent Runco és SIM2 gépek is), amikben általában van motoros lencsmozgatás, üveg objektív, nem műanyag, csendes, teljes színbeállítás, stb. Nem gyakori, de ilyenekre viszont érdemes időről időre rákeresni. Én pl. ezt vettem meg tavaly, és nagyon nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#9) Márton válasza .DLL (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

"Nem az teszi a képminőséget"
Hát azért elég fontos szempont, hogy bizonyos képméret felett látom-e a kockacukrokat vagy sem :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) .DLL válasza Márton (#9) üzenetére


.DLL
veterán

Nagy képmérethez nagy nézési távolság is társul nem? Ha olyan közel ül valaki, hogy "kockacukrokat" lát műsor közben, akkor már nagyon mozgatnia kell a szemét/nyakát, hogy átlássa a kép minden részét, ami fárasztó.
De oké, aláírom, hogy a 4K jobb, viszont a saját véleményem az, hogy nem ez az elsődleges pont ahol a minőségen lehet javítani. :)

(P.H.)

(#11) Márton válasza .DLL (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Én 3.5m-ről nézem a 2.4m széles képet, ez így ütős, de a sasszemem miatt enyhén kockacukros :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Pro Koryak válasza Márton (#11) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor vegyél egy normális vetítőt! :Y

(#13) Hobbbyt válasza Márton (#11) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én ~2.2 m átmérőt nézek (~1.7m széles) 2 méterről, nekem még pont jó itt FHD. De az enyém DLP nem vacak 3LCD az LCD-s projektorok képét nézni se bírom a hálóssága miatt. Nem is valóak azok házimozira.

Én egy Sim2 Nero 3-ról álmodok.. :D De félek sose lesz. :/

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#14) kolopele


kolopele
nagyúr

3000-6000 óra élettartam............Remélem az én több mint dupla ennyibe került OLED tévém bírja azért tovább is ennél, bár napi 5 óra mellett durván 2-3 évig ez is bírja, utána meg a lámpa cserélhető.

(#15) Márton válasza Pro Koryak (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

Lol, a hangsúly a sasszemen volt. Ezért várom a 4k-t.

Hobbyt: DC3 DLP az enyém is

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) Pro Koryak válasza Márton (#15) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nézz meg egy üvegoptikás akár régebbi dlp-t!
Runco, sim2, barco, esetleg benq w10000 ... :Y

kolopele:
a kettő teljesen más, pl.55"-hoz lépest 110"-on min. ~5x akkora képfelületet kapsz. Szélesvásznú filmnél mennyi marad az 55-ből?

Plusz az élmény is olyan, mint a képátló=nagyobb, ha még nem, majd próbáld ki!

(#17) Márton válasza Pro Koryak (#16) üzenetére


Márton
nagyúr

nézzek meg? volt is nálam kölcsönben sim2...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) kpal


kpal
veterán

Azért jo volna ,bar 1milla lenne az optimalis ezért.

(#19) kolopele válasza Pro Koryak (#16) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben igazad van, de az én tévém 77" - os, ami szerintem annyira azért nem kicsi, bár aláírom hogy még mindig elmarad a 110" - tól. Majd látom, ha beadja a kulcsot (bár még csak 1 éves) akkor lehet projektorra váltok.

(#20) Pro Koryak válasza Márton (#17) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Attól függ melyik, bár nem hiszem, hogy szar lett volna a képe és azt sem, hogy 3,5m-ről láttad rajta a pixeleket.

kolopele:
ezt már inkább érdemes megvenni, mint az 55"-t, főleg ha csak filmekre kell. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#21) b.


b.
félisten

Nem értek igazán hozzá,de eza fényerő nem túl karcsú?Főleg Eco módban? vagy teremben mindegy igazából?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) bteebi


bteebi
veterán

XPR-es 4K másfél milláért? :Y Naszép... Vitán felüli persze, hogy kellemes lehet a képe, de ennyiért már lehetne valós 4K is, meg egy-két (hiányként felrótt) funkciót tényleg megcsinálhattak volna motorosra. Oké, van, amit egyszer beállít az ember oszt' jólvan, de ennyi zsetonért már adhattak volna a kényelemre is :U. Meg azt se értem, hogy miért nem LED-es a lámpája.

#7: A projektorok képminősége bőven elmarad az OLED-től, de még a QLED-től vagy suhádétól is. Kontrasztban többnyire pocsékokm bár a jobb modellek már talán megközelítik a gagyibb LCD-ket. Persze egészen más fíling, leginkább a hatalmas képméret miatt. Az ultimate moziélmény az egy plazma vagy OLED fal lenne, csak az elég sokba kerülne :P. Egy 77"-os OLED TV nagyjából 4-5 milla, szóval gondolhatod, hogy 2-300"-os képmérettel egy kicsit drágább lenne :). 16 darab 77"-os TV-ből ki is jönne egy jó 7,5 méteres képátló 16K-s felbontással, nagyjából 80 millióért :). Teoretikusan.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) .DLL válasza bteebi (#22) üzenetére


.DLL
veterán

Amúgy ugyanezek a gépek megvannak a Benq-nak is W11000, X12000 (LED), és LK970 (lézerdiódás).

(P.H.)

(#24) kolopele válasza bteebi (#22) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van, durván ennyibe fájt a 77"-os OLED, akkortájt nézegettem a projektorokat is, de ami a javára szólt az max. a képarány volt, ezek szerint nincs ez most sem másként.

(#25) b. válasza kolopele (#24) üzenetére


b.
félisten

Sok minden más is szól egy OLED Tv mellett, meg sok minden más szól a Projektor mellett is . Van közös metszéspontjuk a halmazoknak,de nagyon sok téren nem összevethetők.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Morph76 válasza Hobbbyt (#13) üzenetére


Morph76
aktív tag

Jó ideje próbálom megfejteni ,de csak nem megy,hogy milyen vásznad lehet.
2,2 átmérőjű 1.7 méter széles.Fingom nincs ez milyen geometriai test vagy nem is tudom... :DDD

(#27) .DLL válasza b. (#21) üzenetére


.DLL
veterán

Ez bőven elegendő fényerő, ha kalibrálás után ECO módban marad mondjuk 1000-1200 lumen, akkor szerintem 3m képátlóig (normál 2D tartalommal) minden igényt kielégít. Enyém pl. összesen tudott 1200 lumen-t, és ECO módban, félig zárt írisszel használom :D 220cm szélességű fehér vászonra elég, sőt egyes hirtelen világos jelenetek még vakítóak is, mintha a sötét előszobából kilépnék a napra. :)

(P.H.)

(#28) b. válasza .DLL (#27) üzenetére


b.
félisten

Köszi, ezt észben tartom vásárláskor. 3D-nél más a helyzet?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) .DLL válasza b. (#28) üzenetére


.DLL
veterán

Más, mert a szemüveg is levesz sok fényt, és egyszerre csak az egyik oldal nyitott, tehát kvázi fél szemmel feketét látsz, ami persze nagyon gyorsan váltakozik, de akárcsak a PWM, úgy csökkenti a fényerő érzetét.

(P.H.)

(#30) Márton válasza .DLL (#29) üzenetére


Márton
nagyúr

jaja, és ha nyitva van, akkor is max 40% megy át

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31) b. válasza .DLL (#29) üzenetére


b.
félisten

Ok köszi. Akkor gondolom oda 2500 körüli kell minimum.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Hobbbyt válasza bteebi (#22) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezzel azért vitatkoznék, egyrészt a vetített kép és a szemedbe sugárzó kép nem igazán összehasonlítható. Másrészt az LCD technológia kontrasztját egy jobb projektor könnyedén hozza, még többet is. A fekete szint sokkal többet számít ezen a téren.. és itt az LCD egyszerűen gyalázat.

(#26) Morph76 Sehogy. :D Összecsúsztak az adatok a fejemben, arra emlékeztem, hogy valami 2.2 méter.. az 1.7-et csak tippeltem. (nagyon rosszul) Most újra mértem és 2.2 m széles, 2.53m az átmérő.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33) Morph76 válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


Morph76
aktív tag

Akkor sem értem!
Átmérő!!Átmérő?! :Y
Érted már mi bajom volt?(van)

[ Szerkesztve ]

(#34) .DLL válasza Morph76 (#33) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet, hogy a Feszty-körkép 1:15-ös makettjéről van szó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35) Hobbbyt válasza Morph76 (#33) üzenetére


Hobbbyt
őstag

átló, oké. jogos..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#36) Morph76 válasza Hobbbyt (#35) üzenetére


Morph76
aktív tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.