Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó a cikk, csak mondjuk a cpu-k pontos paramétereit ide írhattad volna, mondjuk ami fontos (vagy csak én nem látom), tehát:
i5-7200U: 14nm, 2/4 mag/szál, 2,5@3,1GHz 15W TDP, 3MB cache
i5-8250U: 14nm, 4/8 mag/szál, 1,6@3,4GHz 15W TDP, 6MB cache

csak, hogy tisztázzuk...
bocs, hogy belekotyoktam :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) TeeJay


TeeJay
félisten

ma már nem divat a gigabit LAN?
aztán ha rotty az AC-s wifi akkor lehet szívni mint a torkos borz?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Úristen, az Acer-nél rájöttek, hogy f@$zság a ki/bekapcsoló gombot a DEL helyére (billentyűzet jobb-felső sarkába) tenni és jár neki egy dedikált gomb egy a billentyűzeten kívüli területen? :C Jó reggelt!

Sőt, most nézem: dedikált hangerőszabályozó??? :Y Na, na, na!

Már csak ezekről a félmagas nyilakról és az egy gombba sűrített PgUp/Home, PgDn/End tömörítésekről kellene leszokniuk és elérhetik, hogy egy Acer lapos netezésen kívül esetleg valamilyen munka jellegű tevékenység végzésére is használható lesz... :U

(#2) TeeJay
Feltételezem, hogy az USB Type-C-ből átalakítóval ki lehet hozni valamilyen vezetékes netet.

[ Szerkesztve ]

(#4) Lacok válasza cinemazealot (#3) üzenetére


Lacok
őstag

"Feltételezem, hogy az USB Type-C-ből átalakítóval ki lehet hozni valamilyen vezetékes netet.
"

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) -Skylake- válasza TeeJay (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem ezek ilyen 1995-bol berogzult urban legendek, vagy nemtudom. Tenyleg van itt olyan, akarcsak egyetlen ember is, akinek van egy nornalis, korszeru routere + egy nornalis korszeru gepe es rendszeres jelleggel baj van a wifivel ? Valahogy nem latom magam elott... az egyetlen valos indok, hogy a legtobbszor lassabb mint a vezetek, de ez is elhanyagolhato szerintem, mert munkahoz nem 1000mbit kell, csak stabil net. Persze elofordulhat mas eset, de mondjuk egy laptopon 99,999%-ban kb mindegy, hogy 1000 vagy 785mbit. Szoval megis miert kene ra lan ? Azon kivul persze, hogy : "esmitcsinalok majd a ceges meetingen ahol vga a projektor es nincs rajta usb cé" es tarsai.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) cinemazealot válasza -Skylake- (#5) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha társasházban laksz és olyan a "hangzavar" WiFi téren, ami miatt állandóan szarakszik a kapcsolat, akkor szerintem joggal merülhet fel az igény arra, hogy vezetékkel kapcsolódj a netre a gépeddel. És ehhez nem is feltétlenül szükséges a gigabites kapcsolat, bőven elég a 100 megabit is, de az legyen is stabil. Persze, mondhatnád, hogy másszunk át 5 GHz-re, de ha a router-ed azt éppen nem tudja?

(#7) sb


sb
veterán

Érdekes lett volna megnézni vmi hosszabb távú teszttel. Más teszt alapján Turboval a 4 mag 40W felett indít és idővel rendesen belassul.
Esetleg a hűtési "anomáliával" is összefügghet a 15W TDP @40W.

(#8) Flagstaff válasza cinemazealot (#6) üzenetére


Flagstaff
tag

Notira van 300k, routerre nincs 25? :-)

#2 TeeJay: Esetleg addig a mobilod USB-n rádugod a gépre és akár Wifi akár mobilnet USB megosztása a gépre? Hiányzó hálózati eszköz drivereknél újrahúzásnál el szoktam játszani.

[ Szerkesztve ]

(#9) cinemazealot válasza Flagstaff (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ott a pont. :R Nyilván ha valaki ilyen gépet vesz, műszakilag is rákészül, kivéve ha egység sugarú júzer, mert akkor utólag döbbenhet rá, hogy nincs hova dugnia az RJ45-öt. De én pl. vidéken lakom, alkalmanként ha megpillantom egy szomszéd WiFi-jét, egyébként tök kuss van körülöttem, mégis UTP-vel kapcsolódom a helyi hálózatra a notebookommal. Lehet persze, hogy bennem van a hiba. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.