Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

tehát amikor nem külső egérrel akarok gémerkedni, hanem pl. csak böngészni, akkor kinyújtott kézzel konstants nyúlkálhatok a klaviatúra fölé. :W
inkább raktak volna rá egy kapcsolót, amivel letiltom a tapipadot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) CptAdamica válasza velizare (#1) üzenetére


CptAdamica
veterán

Felesleges ilyeneken rugózni, egy egy tech demo készülék, nyilván aki így használja, annak nyújtózkodnia kell, de hidd el, hogy nem az volt az elsődleges szempont ennél a gépnél, hogy neked milyen kényelmes lesz a netezés tapi paddal. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#3) AxBattler válasza velizare (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Akkor csak én nem találtam a touchpad-ot. :U

Részemről várom az olcsó/univerzális eGPU házakat, illetve hogy minden második laposon legyen Thunderbolt interfész.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#4) bunfi válasza AxBattler (#3) üzenetére


bunfi
őstag

Azt már én is várom. Nagyon-nagyon... mert valahogy sose a CPU a limitáló tényező...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#5) h-yle


h-yle
addikt

Sose értettem ezt a kategóriát.

Ki a jó istennek találták ezt ki? Ki az a gamer, aki:
- Folyamatosan hurcolja a gépét, mert mindenhol játszani akar
- Nincs autója, amibe bevágjon egy vastagabb gépet
- A fentiek mellett/miatt nem tud együtt élni egy Desktop + Surfacebook 2 kombóval
- Van ennyi pénze notebookra

Vagy lehet alulbecsülöm a csajához/családjához hetente többször átjáró, kétlaki életet élő Gamer és TOP manager / vezető programozó / sales igazgató honfitársaink számát. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) X Factor válasza h-yle (#5) üzenetére


X Factor
addikt

Kolis srác aki szeret játszani, elleben a szülei megtudják finanszirozni egy ilyen masinával,

Make things work

(#7) Attix70


Attix70
aktív tag

Hiánypótló.
Még jó, hogy lehet kapni.
:C

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8) .mf válasza X Factor (#6) üzenetére


.mf
veterán

Akinek belefér 1.1 vagy 1.3 millás lapos, az szerintem nem koliba jár, hanem min. albérlet, vagy inkább lakást vesznek neki szülei, ahová egy ennél erősebb és olcsóbb desktop is elfér, a különbözetből pedig még tud venni egy lapost egyetemre járásra ájpedet, amivel egyetemi előadásokra beülve fészezhet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) #06658560 válasza .mf (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Attól, mert mondjuk 3-4k €-t ki tud fizetni a család, vagy munkából a gyerek magának, még nagyon nem biztos, hogy 150k+ €-t tudnak biztosítani lakásra.

(#10) pomorski válasza X Factor (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor nem koliban lakik, hanem saját házban/lakásban.

(#11) h-yle válasza #06658560 (#9) üzenetére


h-yle
addikt

€150k+ albi? Még ha 5 full évre bontom az akkor is €2500 / hó. Berlinben kurva jó 90 nm lakás. Hallod... vannak igényeid... :D

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#12) korion


korion
senior tag

azért,h ne kapjak Bann-t és ne idegesítsek fel sok embert,
inkább csak annyit írok szégyen az egész pc ipar! :(

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#13) #06658560 válasza h-yle (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Megvett lakás. Mivel az lett említve. Albinak újabban felénk a garzonok is 700+, normális három szobás lakás 1100+.

(#14) h-yle válasza X Factor (#6) üzenetére


h-yle
addikt

Srác: Apu kéne egy notebook.
Apu: Tessék fiam ittvan fél milla, nehogymár szart vegyél.
Srác:...Apu...
Apu: Igen?
Srác: Dobj rá még fél misit.
Apu: Fiam. Mi a kénköves istván hasának neked egy milliós notebook!?
Srác:...Játszani?...
Apu: Ja boccs, akkor tessék.

#életke

@Kopi: Vágom a hanyatló nyugat árait, ott nyilván ez a gép is elérhetőbb, de azért lássuk be, ennyi pénzért ez a cucc kevés embert fog érdekelni. Inkább egy DT+noti, vagy vastagabb gamer olcsóbban, vagy MacBook.
Ha lesz olyan gép ami ki is néz valahogy ennyi pénzért, akkor megint más a leányzó fekvése. Mert ha €3000-t veszel gépet akkor abban már erősen benne van az e pénisz faktor (munkaállomás excluded).

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem rossz mint DTR, csak q. drága.

(#16) kolopele


kolopele
nagyúr

Eddig saját részre nem igazán akartam venni gamer notit (van két 980 - al szerelt már belőlük), de ez most megtetszett minden szempontból.
Mondjuk az kétségtelen hogy otthon az 1080 Ti mellett sosem kapcsolnám be, de hosszabb külföldi utakon, esetleg hosszabb nyaralásoknál jól jöhet, és akkor nem csak a két gyerekem püfölhetné esténként a 980 - asokat :) Kifejezetten tetszik hogy nem kell hozzá bőrönd.

(#17) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Annyit elmondhatok, hogy a Max-Q dizájn rossz. Aki játszik, és nem csak 10 perc benchmark erejéig kapcsolja be a masinát, az kap egy i5 - gtx 1060 kombinációt, pedig a dobozon i7 - gtx 1080 van írva. Ennyire belassul az egész. :( (mint ötlet egyébként támogatom vékony és könnyű gamer gép , csak működnie kéne)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#18) Dr. Akula válasza noPublicFG (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyáltalán nem rossz, sőt, csak ennek van értelme. A teljesítmény nem ér semmit, ha közben lángolva folyik el a géped a padlón. Annyira nem lesz lassabb mint állítod, kb. asztali 1070 vagy afelett kicsit. FHD-ra pont elég, 4K-ra 1080-ból is 2 kéne.

[ Szerkesztve ]

(#19) NandoXXL válasza h-yle (#5) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Surface? Elfáradthatsz valahova azzal... Arról senki nem tehet hogy buta vagy és nem tudsz értelmezni egy kategóriát. Képzeld nem csak egy fajta igény létezik.

(#20) pengwin válasza velizare (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Sokkal több értelme lett volna felülre levegő beömlő nyílásokat tenni, a tapipadot meg a NumPad helyére száműzni.
Az emberek nagy része úgysem használja a számbillentyűket, akik meg igen, azok tipikusan nem gémer notebookot vesznek.

(#5) h-yle
- A fentiek mellett/miatt nem tud együtt élni egy Desktop + Surfacebook 2 kombóval
- Van ennyi pénze notebookra

A Surface Book árát tekintve azért ez így elég erős... egy ilyen Triton 700 erősségű asztali gép meg egy Surface Book simán ebben az árkategóriában mozog már nagyságrendileg. És akkor van egy asztali PC-d meg egy eldobható játékszámítógéped ami leolvasztja magát ha meghajtod.

(#9) Kopi31415
Ugye ez most csak egy rossz vicc volt? Milyen egyetemista tud magának 1,1-1,3 milliót összespórolni egy darab nyamvadt notebookra? Ez a nyugatot tekintve is kicsit elrugaszkodott dolognak tűnik nekem, az iPhone-t se magának veszi meg a nyugati egyetemisták többsége, és az "csak" kb. 1000€.
Egyébként meg de: ahol van 3-4 ezer € egy ilyen eldobható játékszerre, ott van 150.000 lakásra. Ha nincs, akkor meg simán hülyék az adott emberek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) h-yle válasza pengwin (#20) üzenetére


h-yle
addikt

Azt szerettem volna mondani, de úgy tűnik ez nem jött át, hogy ennyi pénzért, vagy olcsóbban csomó optimálishoz közelítő alternatíva létezik. Biztos van az a célcsoport akinek pont ez kell, de az egy nagyon szűk csoport lehet.

Egy példa volt a Surfacebook, behelyettesíthetsz ide bármit. Mac, Dell, Razer... akármi. A lényeg: €3000-et nagyon sokféleképpen el lehet költeni számítástechnikai eszközökre, ha a játék a cél. Ez a gép az emberek 99.9%-nak nem optimális, ha figyelembevesszük az árat, és azt hogy miért is fizetünk ennyit.

Alternatívák:
- Acer Triton €3000-€3500
- Hordozós laptop+asztali gép €3000
- Vastagabb DTR laptop €2000-€2500
- Macbook, XPS, Zenbook Pro, ha sexy erős gép kell €2000-€2500
- Asus Zephyrus (hasonló specivel) €2600

És igen. Van akinek a Triton lesz A GÉP, amire eddig várt. Csak kevés ilyen ember él ezen a bolygón. ;)

De hogy ne csak fikázzak, a Max-Q gépek nagyon tetszenek. Egy 1060-as vagy 1070-es verzió €2000 környékén rendes designnal, gyakorlatilag álomnotebook lenne számomra. Szóval várom mit alkot a Razer. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) #06658560 válasza pengwin (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aki dolgozik és a szülök támogatják- pl. otthon lakik, vagy a szülők fizetik neki a lakást, kaját. 450€ nettó havonta, ezért maximum ötven óra munka egy hónapban, bele fér.

#14 h-yle: Akárhogy nézegetem jelenleg, normális DT-ket olyan 1500€ körül kapni, plusz akkor egy monitor, plusz egy normális noti is egy másik ezres, kiadtuk az árát, van két gépünk, amelyekkel az adatszinkronizáció mindig ott van nyűgnek, plusz a játékos gépünk eléggé helyhez kötött.

[ Szerkesztve ]

(#23) #99094528 válasza h-yle (#5) üzenetére


#99094528
törölt tag

Én, tudom pl, bár nekem a vékonygépek nem tettszenek de idesüss németben dolgozom lazán telne rá se kocsim se jogsim ha hiszed ha nem így van egy hátizsákkal és egy sporttáskával uzazom és igen játtszom az előző munkahelyemen pár hetente is volt hogy 3 nap után költöztünk van hogy nincs a szálláson egy nyamvadt asztal sem ,szoval igenis reális az elképzelés ,az ilyen átgondolatlan véleményt meg én nem tudom elhinni szinte amit írtál, de egy másik egykori kolegám most is ugy villanyszerelő hogy pár nap itt itt és mennie kell tovább, es neki sincs kocsija csak pár táskája és játtszik is , na erre varrj gombot igenis létezik valós alapja egy ilyennek annak ellenére hogy nem vennék ilyet.

(#24) h-yle válasza #99094528 (#23) üzenetére


h-yle
addikt

Soha nem kérdőjeleztem meg azt, hogy ez egy kifizethető gép lenne sokak számára. Több munkával is lehet havi 4-5-6-7k EUR-t keresni, amibe ez bőven belefér.
Csak azt vitatom, hogy ez lenne az optimális megoldás az általa felvetett problémára. Azaz arra, hogy valaki direkt olyan gépet akar ami egy hordozható vékony erőmű, és ezért 30-50%-os prémiumot hajlandó fizetni gyengébb/vastagabb alternatívák helyett. Biztos van ilyen ember, csak nem sok.

Ha szabad érdeklődni, miért nem vennél ilyen gépet? Ki tudod fizetni, célközönség is vagy, hol a gond?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#25) Peter13 válasza noPublicFG (#17) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem se rossz az a Max-Q dizájn...igazából csak arról van szó, hogy kapsz egy gyári, hatékonyságra kihegyezett teljesítménygörbét az NVIDIA-tól, ami valamivel kevesebb teljesítményért sokkal kevesebb fogyasztást garantál (merthogy laposban sajnos a legtöbb esetben kőkeményen le van tiltva az alulfeszelés)

Én is kiváncsi leszek hogy mennyi is valós élethelyzetekben az a "valamivel kevesebb"...Saját, hasonló, de persze nem teljesen idevágó tapasztalat, hogy a GTX 1050ti-t sikerült meghekkelnem MSI afterburner segítségével (egy általam rajzolt "custom" görbe mentén), és az a vicc, hogy így még egy egész kicsit gyorsabban is (1809-en megy), úgy hogy jóval kevésbé melegszik...jó, persze hogy kellett szórakozni a görbe megrajzolásával, és nem fognak ezzel a gyárban tökölni (minden gpu-val pár órácskát), de ez szerintem pont azt jelenti hogy magában a koncepcióban van potenciál (és a Max-Q tulajdonképpen felfogható az kézivezérelt megoldásom iparosított/szabványosított megfelelőjének)

Egyébként ha már gémer, és nagy teljesítmény, akkor engem pont nem zavarna hogy masszívabb/vastagabb alapos (jó, bizonyos határokon belül), de hát kinek-kinek kedve szerint. Biztos van aki pont erre a vékony dologra izgul, annak meg tök jó hogy ilyen is van :K Lássuk a tesztet!!! :)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#26) kolopele válasza Peter13 (#25) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha megveszem netalán majd írok róla ;)

(#27) Peter13 válasza kolopele (#26) üzenetére


Peter13
senior tag

OK, szerintem lesznek páran akiket majd érdekel :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#28) nemlehet válasza Peter13 (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez teljesen így van, de nem csak GPU-ra igaz. Az intel extreme masters utility-vel elég sokat sikerült fogni a laptopom fogyasztásán. Persze gépe válogatja, de jelentős alulfeszelést lehet összehozni ha az ember rászánja azt az 1-2 órát. A laposban lévő 760M-nél nem tudtam sokat nyerni, de sikerült azért a trotthlingot kiküszöbölni amit sokat számít.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) #99094528 válasza h-yle (#24) üzenetére


#99094528
törölt tag

egyszerűen nem tettszik, szerintem hülyén néz ki, ezzel az alul van a bill dologgal, de leginkább mert félek a melegedésétől végül is vékony gép nagyon , mérlegeltem ilyen és hasonló notikon vásárlás előtt, van pár hasonló gép a piacon, de végül egy dagadt mellett döntöttem, ennyi az egész, függetlenül attól hogy számomra hasznos lenne egy ilyen, attól még jobban bejönnek a dagadt notik :)

(#30) sagem válasza Peter13 (#27) üzenetére


sagem
addikt

Ne higgy el mindent, mindenkinek..csak ennyit mondok :D

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#31) h-yle válasza #99094528 (#29) üzenetére


h-yle
addikt

Látod te se ezt választottad. ;)

Egyébként megértelek, én is a 2. gent várom ezekből a kütyükből, amikorra kiforr a tech, és a gyártók is levetkőzik a gyerekbetegségeiket az első fecskéknek. Addig pedig olvasgatom az early adopterek beszámolóit. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#32) #99094528 válasza h-yle (#31) üzenetére


#99094528
törölt tag

a várakozással egyetértek, de valamit hozzá kell tegyek ebben 1080-van az nekem felesleges , ezért is került hamar le a listáról 1060-al elvagyok, alternatívának nálam leginkább a razer blade tettszett, abból van 1060-as variáns és a normálisan elhelyezett billentyűzet is adott, (de mikor venni akartam itt kinn ahol vagyok mindenütt csak 1 év gari volt rá, egy ilyen gépet akár lecserélném buliból 1 év után mert megtehetem akár nem, akkor is legalább 2 évre terveznék venni), de már a tesómnak nagyon tettszenek ezek a modernen hipergamer kinézetek, azaz ez pusztán egyéni kinézet alapú válogatás nem minősíti a gépet és mint mondtam egyetértek a várakozással, pár év múlva már simán lehet vennék ilyet, mint mondtam a célközönség eggyértelműen az én fajtám meg akinek csak úgy tettszik ez a gép. A hordozhatóság miatt remélem nem tesznek le az ilyen gépek fejlesztéséről .Azonfelül az hogy nem venném meg nem jelenti hogy nem tartom jó ötletnek.

[ Szerkesztve ]

(#33) h-yle válasza #99094528 (#32) üzenetére


h-yle
addikt

Razer Blade-del óvatosan. Linuséknak (Linus Media Group Linus Tech tips youtube-on) volt kb. 15 db, és majdnem mindnek volt problémája. :(

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#34) #99094528 válasza h-yle (#33) üzenetére


#99094528
törölt tag

hát igen, feltűnt meg hallottam elég rosszat, ezért vettem dagadtat miután, úgy találtam nincs megfelelő számomra....pont ezért várok, még pár évet ami most van azt nagyon szeretem, kismillió előnye van a dagisága ellenére, egyenlőre jó ez így, majd csak haladnak ezzel a vékony gamer noti fejlesztéssel.. idővel :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Lacok


Lacok
őstag

Ahogy az árak alakulnak a hardverek világában az utóbbi időben lassan itt is értelmet nyer a high-end jelző. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#36) kolopele válasza sagem (#30) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miből gondolod hogy nem tudok normális cikket írni? Amit írni fogok róla az a valóságot fogja tükrözni. Viszont csak akkor lesz cikk ha meg is veszem, anélkül nem fog menni. Nem tudom egy cikk esetében mit nem lehet elhinni, vitatkozni lehet majd a leírtakkal, azzal nincs is baj.

(#37) Prof


Prof
addikt

Parasztvakitas a fizika nem fog megvaltozni hirtelen a marketing hatasara lol.

Vekony gep > hangos vagy meleg., ezesetben mindketto

(#38) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Voltam én is fialalabb, vettem gémer notit. Levontam a konzekvenciákat: Ha milliárdos lennék akkor sem vennék többet ilyesmit.

(#39) SkyS1gn válasza velizare (#1) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem ha touchpaddal kéne böngészni 5percnél tovább is kihajítanám az egészet az ablakon...

Arra használom a touchpadot ha elviszem a gépet az ágyba 2 kattintással elindítom a filmet :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#40) velizare válasza SkyS1gn (#39) üzenetére


velizare
nagyúr

amióta kitalálták a többujjas gesztusokat, egész használható. asszony chromebookján már funkciógazdagabb és jobb használni, mint egy külső egeret. csak azt nem értem, hogy ha ezt ilyen faszán meg tudják csinálni egy 50ezres chromebookban, akkor a félmilliós üzleti notimon miért nem? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.