Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Milyen játékokkal fogjátok tesztelni? Mikor lesz kész a teszt?

(#2) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Várós, már csak eladom, kétszer, a nemrég 280.000-ért vett (prociban kicsit, VGA-ban jóval gyengébb gépem) gépem (a 30.000-s Win ajándék szinte), kicsit spórolok még és már meg is vagyok :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#3) rudi válasza Fred23 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Civilization V, Far Cry 4, Grid 2, Metro LL, Tomb Raider, Skyrim. Notebooknál nincs kapacitás többre, elsősorban az a célunk vele, hogy a benne lévő VGA-t képbe tegyük az asztali GeForce-okhoz képest, arra ez a hat játék nagyjából elég. A teszt akkor jelenik majd meg, amikor kész lesz és lekorrektúráztuk, pontosabbat egyelőre nem tudok mondani. Ma végzek a mérésekkel, de van még az asztalomon másik két notebook, egy NAS tesztre, illetve három különböző stádiumban megírás alatt lévő anyag.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Pocok256 válasza rudi (#3) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha ez a cél akkor lehetne olyan játék is ami tényleg meghajtja a gépet egy Witcher 3 esetleg ? :) Az konkrétan lepadlózza még ezt a gépet is max grafon :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5) Fred23 válasza rudi (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Mondjuk rakhatnátok be egy Assassin's Creed-et is, az Unity vagy a Syndicate alatt megizzadhatna rendesen...

(#6) rudi válasza Pocok256 (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocs, nem, ebbe sajnos ennyi fér. Tökéletesen látszani fog, hogy a GTX 960 és GTX 970 között hol helyezkedik el a GTX 980M, onnan meg már a Witcher meg AC meg még az a húsz játék amit felsorolnátok alatt nyújtott teljesítmény is tippelhető lesz két tizedesjegy pontosságra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Reggie0


Reggie0
félisten

Kar, hogy acer.

(#8) Ruuwa válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Ruuwa
tag

És az ártatlanság védelme az smafu? :D

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#9) Šolaire


Šolaire
veterán

Jó vas alig várom a tesztek. A Last Light-ban lévő SSAA biztos kifekteti majd. Hűtésre is kiváncsi leszek(throttling).

“Praise The Sun” \[T]/

(#10) rudi válasza Šolaire (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Épp azzal pörög már másfél órája, eddig 70 °C fölötti értéket nem mutat a log, az alján picivel 40 °C fölött mértem. Mondjuk van egyfajta hangja, de hát melyik gamer csúcsnotebooknak nincs? Egyébként az SSAA bekapcsolása pontosan 40%-ot csap le a teljesítményből, ahogyan a GTX 960-nál és 970-nél is, jól látszik hogy közeli rokonok ezek a kártyák.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Reggie0 válasza Ruuwa (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen mert van tapasztalat:D De nem a geppel van a baj, hanem a szervizukkel.

(#12) Šolaire válasza rudi (#10) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi az infót :)) Az SSAA az én gépemet is kifekteti. Mondjuk gyengébb is. Szeretnék egyszer egy ilyen lapost :D

“Praise The Sun” \[T]/

(#13) gerii válasza Reggie0 (#11) üzenetére


gerii
addikt

3 év egy Acerra, ezt is megéltem :))

(#14) vandor01


vandor01
őstag

Full HD felbontású matt IPS kijelző G-Sync technológiával,

sajat kijelzojere nem jatszik csak ha kulso monitorra kotik... valahol ezt irjak... ??

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#15) -Alvin-


-Alvin-
tag

Jó laptopot hozott ki az acer szrtem, csak az árazása nem jó.
Ennyiért veszel msit vagy inkább már clevo\xmg\shenkert.
A gamer asus g751jy meg árértékben a legjobb választás továbbra is.

(#16) epityesz


epityesz
aktív tag

3 év gari?jól láttam? :Y
Nekem volt 1-2 Acer(igaz csak Aspire)nem volt velük gondom,csak a gyenge anyaggal volt gondom,még a csuklóm sem mertem rendesen rárakni:)

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#17) Reggie0 válasza gerii (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Kb. annyit er, mint az instant viz.

(#18) vandor01


vandor01
őstag

nekem tetszik... kéne.... ha nem egy kisvárosi panel ara lénne :( 1.111.111ft!

hirtelen ranézésre...
kulsore mint egy letisztult kicsit tovabb fejlesztett G751-es lenne!
tudasban viszont kevesebb (G-Sync)... a hutés? reméljuk jo!!!
na most az arabol vehetek 2db G751-t is!

szoval akkor miért is vegyen az ember dupláért
egy átlag fekete gamert ami hasonló mint a G751?

ha mar viritani kell félmilla+t akkor inkabb a G752-st!
- G-Sync
- az előd bizonyitott
- a designe mas mint az egyen fekete

De azert a reszletes teszteket tükön ülve várom :DD

uff

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#19) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem van egy Acer 7720G notim. 8 éves és soha semmi baja nem volt. Volt sub notim is Acerben. Az is hibátlanul működött 2,5 évig, amíg eladtam.
Jó lesz ez a gép, csak marha drága, még a 3 év gari fényében is. Én max csak tesztet fogok róla olvasni.

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ac Acer Predator 8 tabletről is lesz teszt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Pocok256 válasza SkyLine3000 (#19) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem is az, hoyg drága hanem a konkurenciát nézve is undorítóan drága.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#22) epityesz válasza SkyLine3000 (#19) üzenetére


epityesz
aktív tag

Az a belül fehér széria volt nem?Nekem is volt abból trendből,igaz x2-es viszont nagyon szerettem

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#23) vandor01


vandor01
őstag

Az jo ha drágán kinálgatják mert igy kevesen veszik aztán majd lehet akciozni!
jo nagy kedvezmenyeket adni a kb felét sem érő/kerülő laptokbol...

van benne jo sok "tartalék" azert mert uj generacios a memo a proci az alaplap....
attol meg nem lett dupla teljesitményű... csak dupla áru : :Y

de hát istenem mindig is igy ment a piac az uj mindig sokba kerül főleg az elején
no meg aztan jön a x-mass... mehet a kasza : :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#24) Anfänger


Anfänger
őstag

0:36-tól jól megujjaztad. :DDD
Kár,hogy a zene miatt nem hallani,hogy recseg-ropog-e. :)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#25) Reggie0 válasza SkyLine3000 (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy nincs baj 1-2 peldannyal, sosem erdekes info.

(#26) SkyLine3000 válasza epityesz (#22) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Fekete, fényes a tetje, és olyan tört fehér a belseje. Nem kajak fehér, mint pl a fujitsuk. Egy éve fater használja.
Szerettem. A mostani samu notim csak abban jobb, h korszerűbb, erősebb.

Reggie0: Engem meg az nem érdekel, h mit ír a sajtó, meg mások mit mondanak. Nekem bevált, a többi le van sz..va.;)

[ Szerkesztve ]

(#27) epityesz válasza SkyLine3000 (#26) üzenetére


epityesz
aktív tag

azaz!Imádtam azt a notit:)csak az anyag használat........
Ez a Predi meg robosztus,de ezaz ár :Y

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#28) SkyLine3000 válasza epityesz (#27) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem nem volt semmi bajom vele. A billentyűzete is jó volt. Teljes értékű és elég stabil. Egyáltalán nem hullámzott pl. mint muter fusijáé. Most is úgy néz ki, mint egy új. Nincs megkopva sehol.
Elviselnék egy ilyet is, mint a cikkben lévő, de ezek az árak nekem elérhetetlenek. Még a fele is.

(#29) epityesz válasza SkyLine3000 (#28) üzenetére


epityesz
aktív tag

én sem tudnám soha kifizetni:)

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#30) janos1988


janos1988
addikt

Kell egy ilyen a fa alá!

Oh wait, csóró vagyok :O

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#31) SkyLine3000 válasza janos1988 (#30) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ja. Először én is eladom az autómat...

(#32) seniman


seniman
addikt

670K egy Acerért? :Y Maaaagit nóóóómális? :Y Picivel többért Alient kapni,a többi bevált cuccot meg ez alatt,de ezt már előttem is leírták.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#33) vicces válasza Ruuwa (#8) üzenetére


vicces
addikt

az VÉLELME, nem pedig védelme... :( ;] :P ;)

egyébként speckó alapján nem tűnik rossznak. nagyon város a teszt, mindegy milyen is a gyártó. aztaliba kb fele ennyiből kijön, dehát az nem mobil.viszont tuti erősebb. :U

:)

(#34) rudi válasza Anfänger (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez már rég nem az a kategória ami recsegne vagy ropogna. Mondjuk az én ízlésemnek túl rugós a fedele, bár meg kell hagyni hogy kisasztalnyi gépről van szó, ott már komoly erőkarok vannak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) vandor01


vandor01
őstag

na, hogy all a teszt? mar 3 napja fut 1000-el mi meg tukon ulonk :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#36) rudi válasza vandor01 (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Az imént került vissza gyári állapotban a win10, minden teszt, log, fotó stb. kész van, most még izgatlak benneteket pár napig, aztán megírom a cikket ;) Részben viccelek csak, szerintem szerdánál korábban nem kezdem el írni, mert ma még be kell fejeznem másik két notebookot, holnap meg Asustor NAS a történet, tovább futószalagban van készen egy csomó cikkünk, ami megjelenésre vár.

Nagyon rendben van amúgy ez a Predator, még akkuról is csak annyira vesz vissza, hogy a GTX 980M, hogy a GTX 970M sebességét hozza, és Full HD-hez az is majdnem mindig elég. Ez a GTX 980M egyébként a desktop GTX 960 és GTX 970 közé majdnem félútra ékelte be magát, de egy azért a GTX 960-hoz közelebb van. Nyilván hajtva hangos a gép mint a fene, ami vicces de várható volt, hogy a kiegészítő hűtőpanel semmit se használ. Amúgy a gép nem melegszik vészesen, ahogy az ilyen melákok szoktak, elsőre szerintem nagyon is jó lett, hozza a konkurens Asus szintéjét, a legtöbb MSI-nél kultiváltabb a külleme és kivitele. Ha egy árban adják az ekvivalens Asus G-vel akkor szerintem tökmindegy, melyiket választja az ember.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) vandor01


vandor01
őstag

haat igen az arak... ez jo kerdes... sac/kb egy ligaban jatszanak...

G752: 970/16GBram/128GBssd/i7/1T/win10 = 550eft
Predator: annyival tobb hogy 256GBssd = 610eft - 20(ssd?) = 590eft

nagyobb VGA eseten... ?
Asusrol meg nincs ar de kb +70/90eft? (mint a 751nel)
Predator: 670eft szinten 256GBssd-vel

a designe miatt pedig az Asus mas!
lehet sok embernek az uj friss jobban tetszik?
mint a fekete G751-hez hasonlito duplaaru Predator...

HA vki feketet akar a kb hasonlo teljesitmennyel? 751 jo valasztas....
380-ert 970VGA val +win +RAM +SSD ~ 450/460?
460-ert 980VGA val +win +RAM +SSD ~ 530/540?

Aki meg ennyit se adna de kell az uj technika? (proc memo)
annak ott lesz a GL752-es sorozat.. igaz a VGA max 960-as....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38) Adultnapper


Adultnapper
csendes tag

akinek ennyi pénze van inkább igya el ;]

Bye Bye Boom Biddy (Cypress Hill)

(#39) Pocok256 válasza rudi (#36) üzenetére


Pocok256
veterán

Bebaszna ha a 980m 960 szintjét hozná csak xd Merre mérted ezt és hogy?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#40) rudi válasza Pocok256 (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugorj majd neki még egyszer a mondanivalóm értelmezésének, mert nem azt írtam, hogy a 960 szintjét hozza!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) Pocok256 válasza rudi (#40) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem én de a 980m konkrétan a GTX 970 szintjét hozza, pöcre pontosan.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#42) rudi válasza Pocok256 (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

A GTX 970-nek 1664 aktív számolóegysége van 1750 MHz órajelű GDDR5 memória társaságában. Ezzel szemben a GTX 980M 1536 aktív számolóegységet és 1250 MHz-es memóriát tud felmutatni. Továbbá bár a GPU órajeleik nagyjából azonosak, az asztali GTX 970 165 watt körüli TDP fogyasztási keretből gazdálkodik, a GTX 980M pedig csak 100-ból, szóval erősen sanszos, hogy a mobil kevesebbszer fut a boost órajelén. Ennek fényében erősen meglepődtem volna, ha a GTX 980M-nél az asztali GTX 970 sebességét mértem volna olyan játékokban, ahol nincs FPS limiter vagy bekapcsolt v-sync.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi válasza vandor01 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Íme a Predator 15 árak és elérhető/érkező konfigok. Nem lesz olcsó gép, de szerintem a G752-nél drágábban sem adják majd. A GTX 970M-es i5-6300HQ modell 16 GB memóriával és 1 TB-os SSD-vel, Windows 10-zel félmillió. Sajnos GTX 980M-mel csak nagyon fullos összeállítások vannak (256-os SSD, i7-es, 16 GB RAM), szóval 670 000-ről indul. A Predator 17-ből meg olyan konfigok is vannak, amiknek a fele is sok :)

Az Asus G752 egyelőre csak Media Marktban van GTX 970M-mel, i7-tel SSD+HDD-vel, 16 GB memóriával 550k környékén 6-10 napos eléréssel, de tartok tőle, hogy ez egy erősen nyomott ár. Viszont 15,6 hüvelykesben az Asus Skylake és korábbi Haswell processzor mellett sem kínál GTX 970M-et vagy GTX980M-et a hazai piacon. Szóval aki itt és most akar és az Alienware-t azért sokallja, annak 15,6 colon a Predator marad, 17 colon meg én maradnék a Haswellnél, úgyis a grafikus kártya itt a kulcs.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Pocok256 válasza rudi (#42) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor ezek szerint a Fire strike teszt erősen torzít mert ott egy GTX 970 teljesítményét dobta a gép.

Ettől függetlenül a predator még mindig durván túlárazott mikor az asus g751 980m es általam birtokolt verziója konkrétan 440k ért már jobb helyeken megkapható addig ugyanez acerbe bő 200k val drágább.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45) vandor01 válasza Pocok256 (#44) üzenetére


vandor01
őstag

Azert ne felejtsd el a kovetkezoket mert a 440ben nincs benne:
- +256GB ssd
- +8GB ram
- Win10

ezekutan az arelony egy kiloval csokken de meg mindig min: 1 kiloval occcobbb :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#46) rudi válasza Pocok256 (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

nagyon-nagyon régen volt az, amikor a 3Dmark tesztjeinek bárminemű kapcsolata volt a valódi játékokkal

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) vandor01 válasza rudi (#36) üzenetére


vandor01
őstag

Csutortok este van! reszlets cikk? sehol :(

szoval jövő hét szerda? :DD
vegül is? jo teszthez idő kell! :C

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48) rudi válasza vandor01 (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Alakul már, a szöveg megírva, képek táblázatok kellenek még, ma leadom ha addig élek is. Csak közben azóta, hogy négy napja visszacsomagoltam a Predatort négy notebookkal volt dolgom, közben volt egy NAS és egy Hazai pálya, szóval nem unatkozom.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) rudi válasza Pocok256 (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, most míg kapható, addig a G751 a legtutibb GTX 980M-es notebook, de már nincs belőle sok. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a Predatorokkal ekvivalens Asus ROG notik nem lesznek számottevően olcsóbbak azután, hogy a két márka egymáshoz igazította az árait. Egyelőre az Acer annyit kér, amennyit akar, különösen 15,6-os méretben, ahol már nincs Asus raktáron, az Alienware meg GTX 970M-mel is 600 000 forint fölül indít.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) matteo_szg válasza rudi (#49) üzenetére


matteo_szg
őstag

Van még bőven G751JY, illetve Q1-ben érkezik egy kis utánpótlás. :)

A Media Marktos G752VT ára egyébként semennyire sem nyomott, sőt, retailről beszélünk, Windows 10-es konfig; mondhatnánk, hogy ez még lehetne olcsóbb. Tehát ez ennyi, nem fog változni az ára.

jupiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.