Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Azért jól kitalálják ezt a mérnökök,de valahogy Acer-nél erre magasról tesznek ,mintha direkt úgy lenne ez a termék beállítva,hogy véletlen sem legyen előny .

Ez van,sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#2) rootry válasza MZperX75 (#1) üzenetére


rootry
tag

Acer az a márka amit nem vennék meg.

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még az "alap" SLI/CF megoldásokban sem hiszek, pláne az ilyen igp-dVGA hibridekben.

"az Acer Aspire V5-551G nem egy teljes értékű gamer gép"
Sőt, NAGYON távol áll tőle. Egy valamirevaló gamer notiban alap a GDDR5 videomemória, és komolyabb mag van. Az IGP játékhoz egyelőre vicc, majd a GDDR5 támogatás a Kaveriben értelmet ad a dolognak - de az nem Acer kategória...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) MZperX75 válasza t72killer (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

"Még az "alap" SLI/CF megoldásokban sem hiszek, pláne az ilyen igp-dVGA hibridekben."

Nem baj,más viszont igen.
DG(dual graphics működik igen jól a Llano megjelenése óta)
CFX is és SLI is igen jól skálázódik már,nagy címeknél külön meghajtót írnak hozzá.

Itt jelen esetünkben A ramokkal el lett ez baltázva.

Egy Angry birds-höz nem kell GDDR5,de persze viszonyítás kérdése egy 1366x768-as felbontásu kis kijelzőn mennyire érdemes erőltetni erős dVGA-t GDDR5-rammal :U

Én egy asztali A8-as(A8-3820) Llanoval HD6550D-vel igen csak jól eljátszogatok....2x2G DDR3-1866rammal..

Persze 10x-15x lassabb mint egy jó GTX670 vagy GTX680 de havi 2 óra játékhoz nem kell dVGA.

(#5) t72killer válasza MZperX75 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Persze 10x-15x lassabb mint egy jó GTX670 vagy GTX680 de havi 2 óra játékhoz nem kell dVGA."

Erről beszéltem. A fentiek (GTX660 és afölött) gamer gépek. A többin lehet ezt-azt játszani, de szó sincs róla, hogy a modernebb játékok jól/egyáltalán fussanak rajtuk high/ultra beállításon.

Brazoson is lehet játszani, csak épp ne Krízis 3-at akarjon tolni rajta az ember... Gaming !=Mérges madarak...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) MZperX75 válasza t72killer (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

Megint nincs akkor tuti infó, hogy ez a Dual dolog jó-e nekünk. Valami mindig rossz, már kezdem megszokni...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) letepem


letepem
aktív tag

Nem tudom ti , hogy vagytok vele de az én acer v3-551g-men (a10-4600m- 7670) elfut:
- far cry med- high (dx9ben high)
-tomb raider mid-high (dx9 high)
-dirt showdown high
szóval én nem mondanám, hogy ez annyira siralmas!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#9) Prof válasza letepem (#8) üzenetére


Prof
addikt

Nagy különbség az A10 -es DG és a többi között, és pont ezért röhejes hogy alig jött ki A10-es noti. Ami persze jól mutatja senki nem akar az intel+NV-s notijainak konkurrenciát csinálni.
Szigorúan csak olyan notikat adtak ki mint ez az Acer, vagy ha A10-es DG--vel akkor röhejesen drágán, elcseszett kiépítésben.

Kis felbontáson sajna az A6-A8 CPU limit van, kár hogy nincs A8+Nv 640-es noti azzal lehetne demonstrálni ezt.

[ Szerkesztve ]

(#10) letepem válasza Prof (#9) üzenetére


letepem
aktív tag

én is meglepődtem , hogy az acer elég jó notit rakott össze a v3-551g személyében 1600as memokkal megtámogatva persze dualban + a10 szép is billentyűzete is ergonomikus szóval nekem best buy volt :C

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#11) stratova válasza Prof (#9) üzenetére


stratova
veterán

Ezzel sajnos teljes mértékben egyet kell értsek.

Daywalker: egyébként ha esetleg még van rá kapacitás ki lehetne bővíteni a tesztet egy IGP-OFF + dVGA-ON eredménnyel. Erős a gyanúm, hogy úgy kapnátok a legjobb eredményt, mert sem a RAM mizéria nem rontja a grafikus teljesítményt, sem az iGPU nem gátolja a CPU-turbót. A tesztet természetesen köszönjük. Az igazi csemege egy pscheckkel Pb1 órajelen üzemelő fesz.csökkentett lekapcsolt GPU-s A8-4555M + HD 7650M lenne játék szempontjából 2x4 GB RAM-mal.
Acerből a P szériával próbálnék esetleg szerencsét, ha lehetne kapni Trinity/Richland/Kaveri bármelyikével. Esetleg egy Asus N szériának megfelelő példénnyal, legalább részben fém borítással.
Ha azt vesszük, hogy még a Llano mellett is feltűnő HD 6650M is szépen profitált az A4-3300 2.5 GHz-re történő tuningjából itt még vígan lehet CPU limites a 7650M dacára a 4 szálnak. A tuning persze már túllépi a normál felhasználás körét, de a csak dVGA-s üzem nem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Joachim21


Joachim21
senior tag

A noti helyzet elkeserítő. Az a notebook, amiben egy rendes IGP van, az 250K felett kezdődik. Vagy veszel egy erősen kompromisszumos megoldást, vagy ha akarsz egy négymagos intelt és egy Nv 650M-et, akkor csengetned kell rendesen. AMD oldalról szintén ez a helyzet, a legerősebb IGP amivel talállkoztam 200-250 közötti notikban a HD7730. Ebben a nem olcsó kategóriában vagy veszel egy kétmagos gépet kicsit erősebb IGP-vel, vagy egy négymagosat gyengébb IGP-vel, de korrekt alternatívát alig találsz. AMD oldalon nem értem, hogy miért ezt a HD ready szutyok felbontást erőltetik, amikor van rendes IGP-jük, csak a gyártók nem hajlandóak normális paneleket beszerezni, "parasztnak jó lesz ez is" alapon? Minél többet keresgélek, annál inkább látom, hogy maradni fog az asztali gép, mert a notiknál a hasonló teljesítmény még mindig súlyosan feláras, ráadásul olyan elcseszett párosokat eszelnek ki a gyártók, hogy csak csak dühöngeni tudok rajta.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#13) stratova válasza Joachim21 (#12) üzenetére


stratova
veterán

650M és 7730M nem IGP, az VGA.

Joachim21: nem AMD erőlteti, hanem az OEM-ek raknak össze ilyen konfigurációkat. Nézd meg milyen gépbe demózták anno Trinity-t, az minden szempontból ideális volt. Mi is jár ezért stratégiáért nekik? Ja igen marketingtámogatás rá a szép szó, ez van.

(#14) joi29


joi29
őstag

Igazán nem akarok finnyásnak tűnni de csak engem zavar az átlag 21-35-26 fps,
mert ennyinek kellene lenni a minimumnak ahhoz hogy élvezhető legyen egy játék.
Sőt olykor már a 30 is érezhetően rontja a játék élményt, igazából 35-38fps
minimum az ami még belefér a játékok többségében.
Mert magyarázhatjuk, hogy ez miatt nem olyan jó meg amaz miatt fogja vissza
de attól az fps-ek még nem fognak megnőni és hiába duál attól még nem jó játékra. :N

[ Szerkesztve ]

(#15) t72killer válasza joi29 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, és egyik játékot se ultrán mérték... Ezek a konfik még egy sc2-t se vinnének el ultrán :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Spancho válasza joi29 (#14) üzenetére


Spancho
őstag

Azért szerintem nem annyira zavaró a 25-30fps.
Régen se ment minden maxon ,sőt volt olyan amikor geforce 4 mx400-al vittem 'majdnem' végig a Doom 3-at.
A végén már annyira szaggatott hogy elvittem a mentésemet haverhoz és ott játszottam végig. :)
És szerintem van jó 25 és rossz 25 fps is :D
Ezt nem tudom jobban megfogalmazni ,de valamikor egészen folyamatosnak tűnik kevesebb fps-el valami mint egy másik többel.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#17) Zealot80 válasza joi29 (#14) üzenetére


Zealot80
tag

30fps rontja a jatekelmenyt? 25 folott mar szaggatasmentes, 30-80 kozott valahogy nem erzem a kulombseget pedig baromira tud zavarni ha valami nem megy siman. Erdekes hogy minden iranybol azt latom min. 60fps es akkor gamer vagy. Ez mar inkabb villogas hogy milyen draga cucc van a gepbe.
Amugy asztali es hordozhato vonalon az intel HD3000 meg amd hasonlo megoldasai jok netezni meg 1366x768-on filmezgetni de amugy csak ott van, fizetsz erte es nem hasznalod. Full HD-re kell egy normalis VGA, jatekokhoz meg plane.

(#18) Spancho válasza Zealot80 (#17) üzenetére


Spancho
őstag

Jó írás. :)
Szerintem se a 25-30fps a baj.
Az a gond hogy ha FPS Drop van. (ha 30-ról leesik 20-15re stb..) Az azért elég gáz.
+ Sokan mondják ,hogy aki játszani akar az ne vegyen laptopot.
Én is gondolkozok elég régóta egy Lenovo g580GH-n ,el lehet vele játszogatni kb mindennel ,és ha valami nem menne akkor otthon van egy X360 :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19) t72killer válasza Spancho (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Sokan mondják ,hogy aki játszani akar az
ne vegyen laptopot."

Ez azért manapság már árnyaltabb kérdés. Attól függ mit és milyen szinten akar űzni az ember. Ha meg kocsi nélkül LANParty-zik az ember, akkor nemigen van más megoldás, mint egy combosabb noti.
Sajna hardverdrágított kontinensünkön mindigis luxusnak számítottak a valamirevaló vga-val szerelt pédányok :(. Bár azért német forrásból elég szép darabok szerezhetők be 1500€ alatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem kell megmagyarazni, hiaba olyan huu de eros az amd gpu, megsem futnak a jatekok normalisan. Egyaltalan nem olyan egyertelmu a teljesitmeny elonye. Ivy meg pariban van a legtobbel, hiaba effektek igy meg ugy. Csalodas.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) Zealot80 válasza Spancho (#18) üzenetére


Zealot80
tag

Notival rengeteget jatszottam egy idoben. Baratnom szinten notirol Wot-ozik. Igaz minimalis beallitas mellett de elmegy, de abba is van egy GT540M. A HD 3000 meg az asztali gepembe se jo semmire, max hogy a gyarto kicsit tobbet kert erte mintha nem lenne, ezert tetszett vagy sem vennem kellett egy normalis vga-t.

(#22) sad_Vamp válasza Plazmacucci (#20) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ennél azért itt árnyaltabb a helyzet ha jól értem a dolgokat. Szóval hiába teszel egy 250km/h végsebességű ferrari motrot egy trabant kaszniba ha a kaszni csak 130km/h-t bír. Ebben az esetben az autót limitáló tényező a kaszni lesz, ezért fog az autó annyival menni amennyivel. Az intel brutál dominanciájának és "marketing partnerségének" köszönhető, hogy ilyenek az AMDvel szerelt cuccok amilyenek. És ez miatt lesz mindig az a köztudatban hogy az Intel "erősebb". Amúgy szvsz AMDnek is lépni kéne már ez ügyben már valamit, mert ha nem el lesz taposva. Lehet hogy nekik is kéne "ösztökélni" kicsit a gyártókat.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#23) t72killer válasza sad_Vamp (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajna CPU fronton az AMD még mindig halovány :( A legerősebb (A10-es) APU-k is csak a 2magos i3, i5 szintet ütik meg. Ráadásul ezekből öszvissz 2 példányt ismerek, egy HP Envy és egy lenovo.

Ok, itt a nagy GPU-gyorsítás-hype, de egyrészt nem megy minden ezzel, másrészt az intel HD4000-t sem lehet már semmibevenni.

Kéne egy konkrét teszt, adott Lightroom script lefutása pár konfin:
i5 ivy+GMA,
i5+Nvidia,
i7-3610QM+GMA,
AMD A10 és A6 (utóbbiból legalább választék is akad).

A többi rendszerkomponens (Memória, SSD(!)) legyen azonos.

Sajna attól tartok sosem látunk ilyen tesztet, márpedig kéne a racionális döntéshez. Egy biztos, ha igazán erős notit akar valaki, akkor a megoldás intel proci deaktivált igp-vel és dedikált csúcs-VGA-val. Utóbbi lehet Radeon is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Plazmacucci válasza t72killer (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Samsung is arul Np355-ost A10+dvga komboval. Trinitys fajtat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) sad_Vamp válasza t72killer (#23) üzenetére


sad_Vamp
őstag

És egy átlag usernek _tényleg_ kell az i3-i5nél komolyan több erő? :N

Aki meg profi felhasználó az vagy használja azt amin az ő általá használt progi a legjobban fut, vagy úgy írja/íratja meg a saját programját hogy a GCN ki legyen használva.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#26) kromatika válasza sad_Vamp (#25) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem is bőven elegendő a felhasználok többségének.

(#27) t72killer válasza sad_Vamp (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az átlagnak bőven elég egy Brazos E450. A felhasználók kb 1-5%-a futtat olyan progikat, ahol ténylegesen számít az erős CPU+VGA. Nekik viszont jellemzően semmi sem elég:)

a win8-as illetve az asztali gépépítős topicban futottam össze egy kollégával, aki 150 böngészőoldalt akar egyszerre futtatni - na ez pl egy komoly kihívás, egy egyszerű feladat részéről. (pláne ha a 150 oldal közül 10-15-ön fut a flash, 3-4en meg a Java)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Plazmacucci válasza t72killer (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azert ez eros tulzas. Ha a jutubon nem 480p videot nezel hanem nagyobbat es mondjuk nincs gyorsitas, mert tudtommal az csak teljes kepernyonel el, akkor a Brazos eleg gyorsan letersel. Egy Intel B970 is el tudj szegyelni magat nemely jutub video alatt.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) stratova válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


stratova
veterán

Emlékeim szerint E350 ablakban is gyorsította megfelelő Flash verzióval a videót.

(#30) Tikakukac válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

9600M GT és 2.3ghz-es 2 magos gép akár 720p-től is betérdel(t). A megoldás: flashplayer. Tesómnak c-50-es Brazosa van, ami egy nagy nudli ehhez képest, és a 720p-t úgy viszi, hogy hujujujj.
E-350-től pedig FHD youtube bőségesen támogatott.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) Plazmacucci válasza Tikakukac (#30) üzenetére


Plazmacucci
félisten

a megoldasod nem teljesen vilagos. A yutub mukodesehez nem feltetel a fp?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32) Tikakukac válasza Plazmacucci (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

De, csak a verzió nem mindegy. A legutóbbival konkrétan az a gép, ami a 720p-től recsegett, simán viszi az FHD-t. Többen is írták fórumban, hogy adott FP gyakorlatilag negyedelte a gép képességeit ilyen téren. Érdemes próbálkozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.