Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

4k 15.6"-on, windowssal, gratulálok...

A másik pont meg a grafikus alrendszernek megy, ha az arckönyv-dzsímél-wörd trión túlmutatóan is szeretnék használni a gépet, tartok tőle, hogy még egy GTX 980M-et is megizzasztana a kijelző.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hát nem olcsó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) AAAgold válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


AAAgold
senior tag

Ide mntha kicsit sok lenne a 4k, pedig én a nagyobb felbontás pártján szoktam állni...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#4) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Egyre kevesebb uj laptopban latok AMD vga-t...

OK

(#5) Plazmacucci válasza AAAgold (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ráadásul hiába 8.1 meg nem tudom mi, a Win nem kezeli rendesen ezt a felbontást.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) AAAgold


AAAgold
senior tag

Vevőcsalogatónak viszont kiváló feature :-D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#9) satz18


satz18
őstag

Tehát vegyünk drágábban gépet azért, hogy a betűket nagyítóval lássuk, a játékok meg használhatatlanul szaggassanak. Hülyének is megéri.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

4k eleve halálos ítélet lesz win alatt, volt nálam ilyen speccel levonó, ilyen VGA- val, tökéletes lesz a semmire.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) t72killer válasza Tikakukac (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez lesz az első laptopszéria, ahol a gyári windózt azonnal ledúrják és nyomják helyébe a linuxot ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Peak válasza Z_A_P (#4) üzenetére


Peak
addikt

Jól látod a helyzetet.
Az Acer a saját termékpalettáján a régebben megszokott 11-13%-os AMDs konfigok gyakorlatban 1% körülire esett vissza, tekintve az AMD igen harmatos mobil megoldásait, butuska árazását.
Az Intel persze ebbe is tolja a zsöcit, nagyon komoly marketingkommandót tolnak a háttérben a notebookgyártók felé.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13) Peak válasza t72killer (#1) üzenetére


Peak
addikt

Az biztos, hogy mainstream játékot ezen a konfigon 4Kban nem játszol élvezhetően. :)

Látni kell "hölgyeim és uraim", hogy ez tisztán technológiai maszturbálás a gyártók részéről, akár Acer, akár Lenovo. :) Marketing értéke van főként, hogy "lám ilyet is tudunk".

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14) TeeJay válasza Peak (#12) üzenetére


TeeJay
félisten

17,3"-on 1600x900 és fullHD-ra már bőven elég a mobil Haswell HD4400 vagy HD4600 aztán abból használnak sokat, amiben meg dGPU van az mind nVidia 8xxM Maxwell

én pl nem játszok nekem egy fHD 17,3" noti i5 Haswell procival 8GB RAM társaságában 1 SSD-vel és 2 darab 1TB-os vinyóval tökre elég lenne jó ideig még :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) mzso válasza AAAgold (#3) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem is sok kb 20-21 coll kéne laptop távolságból, hogy lássa is az ember. És akkor még a billentyűzet is normál méretű lehetne. :)

(#16) bakter94


bakter94
csendes tag

Elég a 860M 4K felbontásnak, ha a játékos megelégszik 10 fps-sel. Gratulálok Acer :W

(#17) Peak válasza bakter94 (#16) üzenetére


Peak
addikt

nem csak az acer ad 4ks LCDt notebookhoz.
Gratulálok bakter94 :W

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18) t72killer válasza Peak (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván MacOS alatt nincs vele gond, lévén a winnel szemben az tud skálázni. Más windowsos szépséget még nemigen láttam 15"@4k kijelzővel, bár 1 bolond 100at csinál...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Tikakukac válasza bakter94 (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Y50 is ilyen, 4k-ban nem játszol kb. semmit, próbáltam vele, kevés sikerrel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Sir Ny válasza t72killer (#11) üzenetére


Sir Ny
senior tag

hackintosh-t

-

(#22) t72killer válasza #32839680 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

? Elvileg teljeskörű DX 11.2-3, 12 támogatásra képes, a phoronix-en láttam linuxos tesztet, nagyon ott van a maxi OpenGL/CL téren is. Tény, az AMD nagyon fejlett dolgokat tesz le az asztalra, de mire megy vele a user, ha egy kazán? Desktopban még elmegy, de laptopba nem lehet 200W-os GPU-kat pakolni.

A felhasználót leginkább nem az Abu technikai elemzései érdeklik, hogy hogyan épül fel a GPU és mi mindent támogat, hanem az, hogy a kedvenc játékait / GPGPU progijait, munkáját milyen hatékonyan viszi. Ebben a zöldek sosem voltak rosszak, nem véletlen a rengeteg NV barát játék és alkalmazás (ld Autodesk cuccok).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Paul119


Paul119
addikt

Mi ez a mostani 860m mánia ? Nem tán raktár ürítés van nvnél? :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#24) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Rengeteg értelme van hordozható, gamer célra szánt gépekben a 4k-nak, főleg Windows alatt.

(#25) MurdR válasza AAAgold (#6) üzenetére


MurdR
veterán

És itt meg is áll a tudomány :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#26) Plazmacucci válasza t72killer (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

13.3" QHD az se semmi :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27) t72killer válasza Plazmacucci (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az már kicsit más műfaj: 13.3"-on nem fogsz krízis 3-at meg Whitcher 3-at nyomni, a grafikának csak alapfeladatokat kell kiszolgálnia (=egy jobb IGP is megteszi). A skálázási gond persze marad, nem kell windowst használni. (persze jön a kérdés, h én mit használok? persze winfost QHD-n, csak az a QHD 27"-os ;] )

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Plazmacucci válasza t72killer (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ezeket notebookon sem, de még asztalin sem ha QHD a felbontás :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) t72killer válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért a mostani csúcskarik (mivel nvidiás címeket írtam GTX 970/80) elballagnak QHD-n, bár tényleg határeset.

Vicces lesz majd nézni a jövőévi "gémer notikat" qhd meg 4k kijelzőkkel, majd jönnek szüttyögni az amcsi milliomospalánták, hogy az SLI 980M nem viszi a gámát az élienwerben...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) mzso válasza t72killer (#29) üzenetére


mzso
veterán

Játszani eleve nem laptopon kell. Nem tudom miért ezzel jön egyből mindenki.

Viszont kétoldalas nézetben ebookot olvasni jó lehet. :DDD

(#31) Plazmacucci válasza mzso (#30) üzenetére


Plazmacucci
félisten

DE akkor minek bele dedikált kártya? Egy mobil i7 röhögve viszi azt a felbontást. Yoga 2 Pro ftw.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32) satz18 válasza mzso (#30) üzenetére


satz18
őstag

Az NV 980m a desktop 980 75%-át hozza de valóban mindenki hülye aki notin játszik.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#33) mzso válasza satz18 (#32) üzenetére


mzso
veterán

Szóval drágábban kisebb teljesítményt. Kisebb, gyengébb kijelzőn, ami lent és döntve van, nyomorgatott billentyűzettel.
Nagyon logikus...

(#34) PR0JECTNR56 válasza mzso (#33) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ha sokat utazik az illető, elég kényelmetlen tud lenni egy asztali pc tologatása, just sayin'.

(#35) nubreed válasza t72killer (#1) üzenetére


nubreed
veterán

+1

Főleg úgy, hogy a Windows milyen szarul skálázódik még mindig.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36) Sir Ny válasza #32839680 (#21) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"bár minden esetleges fikarcnyi plusz funkciót, ami nem kell hozzá hogy rá lehessen sütni hogy DX11 (nem 11.1 vagy 11.2) kiherélték belőle"

hazugsag

-

(#38) Sir Ny válasza #32839680 (#37) üzenetére


Sir Ny
senior tag

https://www.google.com/search?q=nvidia+kepler+features

idaig a legokosabb, legerosebb, leghatekonyabb, (legszebb) nv epiteszet. Nyilvan a kovetkezo me'g jobb lesz.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.