Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yolan


yolan
őstag

acer, acer, de legalább orvosolható nagy százalékban.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#2) aram01


aram01
nagyúr

egy pár ilyen hibába én is beleszaladtam :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3) blueMerle


blueMerle
veterán

Köszönöm :R

(#4) Lenry


Lenry
félisten

egyébként mi okoz ilyen hibát, amit egy BIOS újraírás megold?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, ez jó :D
Ilyen jó BIOS-t sikerült összehozni? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Atos23


Atos23
senior tag

Ugye sok notinal erre a hibajalensegre vegleg kimondjak a keresztet, alaplapi BGA hiba. Persze itt mas a helyzet.

Melyik gepekre jellemzo meg ez a feltamaszthatosag?

Mas: Valamelyik nap vitaztam kollegaimmal, hogy egy BIOS elallitas az SW vagy HW hiba? Es a Bios ezen Aceres hibaja? :)

(#7) Lenry válasza Atos23 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

SW hiba, mert a HW-ben nem történik változás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) hcl válasza Atos23 (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, a szervízek szeretik rámondani sok mindenre...

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) blueMerle válasza hcl (#8) üzenetére


blueMerle
veterán

Néha ám nagyon el vagytok tévedve. A szervizeknek elsősorban a javítás az érdekük, ők azután kapnak pénzt, si senor? Nem azután hogy visszaküldik a messzi Ázsiába. Az, hogy kellő hozzáértés híján rámondják hogy javíthatatlan az egy másik lapra tartozik.

(#10) yolan válasza blueMerle (#9) üzenetére


yolan
őstag

osztom

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11) nagash


nagash
senior tag

Én félre flash-eltem az asszony Dell 1501-esét és hasonló vajákolásokat ajánlottak a neten.
Mikor egyik sem működött, pedig mindenki esküdözött, de bizony már vagy 1000-et felélesztettek így, jött az, hogy ne abba dugjad, ne Kingston pendrive-ot, ne 5s-ig tartsd, stb...

Nekem egy kedves fórumtárs leszedte a BIOS chip-et és újra felírta, majd visszaforrasztotta.

Minden esetre örülök, ha vannak olyan gépek, melyeknél ezt valóban, megoldották.

Fontos, hogy ha nem, akkor sem biztos, hogy veszve van a dolog, de ne a szervízbe rohanjunk 15k-tól a végtelenig árért, hanem nézzünk a fórumon megbízható szakembert.
Nekem 5k-ba került a noti élete.

Knoblauch macht einsam.

(#12) Normi™


Normi™
őstag

Érdekesek ezek a szervizek valóban,3 haveromnak is alaplapot akartak cserélni az Acer laptopjukban,mire elkezdték melegíteni a chipset-et hajszárítóval és tökéletesen működik,csak néha meg kell ismételni,addig se kép,se hang nem volt. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#13) norbi19884


norbi19884
tag

Nekem sikerült úgy elrontani, hogy csak bios írással jött helyre :D ez addig működik amíg ép a bootblock nekem sikerült azt lenullázni.

(#14) norbi19884 válasza nagash (#11) üzenetére


norbi19884
tag

Na ez így van nekem is 15k-tól a csillagos égig mondtak árakat és két hét meg egy hónap meg alaplap csere 80k-ért kész vicc aztán fórumon 5k-ért megcsinálták 20 perc alatt és nem kellet várnom heteket és 10 ezreket kicsengetni ha sikerül, ha nem. Egy biztos az ügyfélszolgálaton csak annyit tettek, hogy bekérték a gépszámát, majd közölték akkor mostantól nincs garancia. Egy emachines gépről van szó ennyit a supportól.

(#15) hackeeeee válasza blueMerle (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, elvileg.. Attól függetlenül nem egy olyan helyről tudok, ahol olyan szinten lehúznak pénzel, és ez mellett olyan hitvány sz@r munkát végeznek, amire még lehet, hogy valamilyen hozzá nem értő rokon is képes...

Szóval, sajna sok olyan hely van, ahol a javítás LENNE az érdek, de ez mellett meg olyan hibákat vétenek, hogy valami szörnyű... :U

Véleményem szubjektív...

(#16) benedekco válasza Lenry (#4) üzenetére


benedekco
addikt

Lejárt a szavatossága ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) Z$ee


Z$ee
csendes tag

Nekem is van egy ilyen gépem. Remélem nem fordul elő ilyen gond, de ha még is, legalább tudom, hogy kell megpróbálni megjavítani.

zsee

(#18) spektrum válasza Atos23 (#6) üzenetére


spektrum
csendes tag

Egy XP frissítés nyírja ki a régebbi bios-os ZG5-ös gépek bios-át...
Ez ACER ONE ZG5 betegség...

(#19) spektrum válasza Normi™ (#12) üzenetére


spektrum
csendes tag

Az hajszárítózás csak ideiglenes megoldás, ha melegszik a chip, ismét elválik a lapról. Normális helyen cserélik a chipet (amit távol-keletről kell behozatni pl. - nem 2 forint) komoly bga forrasztó géppel (ami 1-2 millió felett van), ami nem kis munka...azért olyan "drága"...

(#20) hcl válasza spektrum (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha csak felvált, akkor leszed-visszatesz is játszik.
Illetve kézzel is fel lehet tenni, sokan csinálják.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) mickemoto


mickemoto
őstag

Nekem is volt már ilyen jelenség, én szétszedtem a gépet majd összeraktam és megoldódott.

(#22) nagash válasza benedekco (#16) üzenetére


nagash
senior tag

Ez nagyon meleg film, tegnap megnéztem. :K

Knoblauch macht einsam.

(#23) Normi™ válasza spektrum (#19) üzenetére


Normi™
őstag

Igen írtam is,hogy csak egy darabig működik és újra kell melegíteni.Az egyik szervizben komplett lapot akartak cserélni,tehát nem is chipet,már ez is gáz szerintem,tisztességesen leakartak húzni.A harmadik esetben ugyanez a hiba másik szerviz,ott már chipet akartak cserélni,de megrendelős ahogy írtad,nagyon sürgős lett volna de nem szóltak,hogy van egy ideiglenes megoldás amíg megjön a chip .Természetesen tisztelet a kivételnek,vannak nagyon normális és korrekt szervizek Hála Istennek!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#24) NathanCullen válasza Normi™ (#23) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Biztos azért javasoltak alaplap cserét, mert a BGA forrasztgatás sem hosszú életű. Attól függ ki milyen minőségben és hozzáértéssel csinálja. De van hogy pár hónap után tönkre megy. Kb. a javítás költségének kétszereséért, vagy még olcsóbban veszel egy új alaplapot, ami sokkal biztosabb, mint egy "gányolt" alaplap. Én is inkább azt szoktam javasolni, hogy alaplap csere, nem éri meg forraszttatni.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#25) Normi™ válasza NathanCullen (#24) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,elképzelhető hogy azért,csak az volt a furcsa,hogy meg sem nézték és ebből gondoltam.Nem is vitatkozom veletek mert ti biztos sokkal többet láttatok nálam,csak észrevétel volt,elég furcsán jött ki.Egyébként valóban nem életbiztosítás melegíteni sem,de több mint egy éve megy így és azóta maximum kétszer kellett melegíteni még télen is hideg munkahelyen,de azért a legbiztosabb,ha megvan csinálva normálisan,mert ez gányolás azért.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#26) pigmeus


pigmeus
tag

Tanulságos eset. Köszi, hogy megosztottad! :)

(#27) Normi™ válasza pigmeus (#26) üzenetére


Normi™
őstag

Ugyan nincs mit,csak erre tényleg nem lehet alapozni,ideiglenes megoldásnak tényleg jó ha beválik,de stabilan erre alapozni nem lehet,nekem is van tükörmentésem mindenről,nem tudni mit hoz egy végleges hiba vagyis mit visz.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#28) Jery13


Jery13
csendes tag

Sziasztok!

Ha nincs akksi a netbookba akkor is működik a bios frissítés? Én próbáltam egy kingstone pendrive-val de nem sikerült, a power led villogott, de a usb meghajtó nem kezdett :( Akksi nem volt a gépbe, nem tudom ez befolyásolt-e valamit.
Előre is köszi!

Üdv

(#29) brasso100


brasso100
csendes tag

Helló nem tudnátok elmagyarázni pontosabban hogy pl. ha rá dugom az usb-t akkor minek is kéne történ nie v minek nem. nem igazán értek hozzá :( választ előre is köszi

(#30) Jery13 válasza brasso100 (#29) üzenetére


Jery13
csendes tag

Szia!

Én ahogy a videókból látom, az usb-t még akkor be kell dugni mikor a gép be sincs kapcsolva, majd fn+esc billentyűk lenyomás és bekapcsolod a gépet. Ha jól csináltad elkezd villogni a power led, majd kis idő elteltével az usb lámpája is villog, gondolom ekkor kezdi el tölteni a biost. Várnod kell és újra idnul a gép. Nekem még nincs akksi a gépbe, sokszor pedig a bios frissítésének az feltétele.

(#31) Cs***


Cs***
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy neten keresztül árult olcsó gépet a gyerkőcömnek. Acer. Jól működött eddig, ezért más nem is érdekelt. Tegnap a gyerkőc szólt, hogy csak annyi volt a képernyőn, hogy "ACER" nagy betűkkel, és nem csinál semmit. Odaültem, újraindítottam, és már azt sem írja ki. A jelenség ugyanaz, mint a fenti ZG5-nél. A gombelem kivéve, 1 per után visszatéve semmi. HDD kivéve, indít,-semmi. A legnagyobb gondom az, hogy most kerestem a típusát, és (amit eddig nem is néztem) minden matrica le van szedve róla.
Milyen típusú a gépem?
Ehhez bios-t,ha leszednék, akkor ugyanazt meg lehetne játszani pendrive-ról,mint a ZG-nél?
Honnan lehetne ehhez letölteni bios?
Előre is köszönet minden hozzászólásért és segítségért.

(#32) Menyus84


Menyus84
csendes tag

THX!! Tökéletes az acer ZG5 bios frissítés után!!!!

Üdv.:MG

(#33) janiii33 válasza yolan (#1) üzenetére


janiii33
csendes tag

Üdv.
megcsináltam ezt a folyamatot de mikor az fn+esc nyomom utána a power akor csak folyamatosan világít a power.
ha úgy jó akkor utána képetkellene adnia?vagy csak 5 perc mulva?
Előre is köszönöm válaszotokat.

B.Jani

(#34) janiii33 válasza norbi19884 (#14) üzenetére


janiii33
csendes tag

üdv nekem egy acer aspire one d250 notim van ugyen ez a fent leirtak a hibák.ki csináltam meg neked ?

B.Jani

(#35) pepetech


pepetech
őstag

És tényleg működik hihetetlen! :D
A miskolci novashopba mondták hogy 60 ezer az új alaplap bele nem tudnak vele mit kezdeni... erre 5 perc alatt megcsináltam ruházati eladóként :D

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#36) pepetech válasza Cs*** (#31) üzenetére


pepetech
őstag

Szia! igaz elég régen írtad a problémát de nem vagyok rest válaszolni :D.
A laptip alján az S/N vagy az SNID hosszú számsor sincs meg? csak mert ha az megvan akkor ezen az oldalon megtalálod ez alapján is a notihoz tartozó drivereket biosra is.
http://www.acer.hu/ac/hu/HU/content/drivers
Ha pedig tényleg semmi papír nincs az alján vidd be egy acershopba tuti tudnak ebben segíteni.
A leírás pedig szerintem jó lesz ahoz is de majd kiderül.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#37) pepetech válasza janiii33 (#33) üzenetére


pepetech
őstag

Szia! Az fn+esc gombokat bekapcsolás után is nyomva tartod?

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#38) grafika95


grafika95
tag

Valaki segítene ?
Egyik jó barátom ACER Aspire ZG5 -je van nálam.
Bekapcsolás után 5-20 sec után magától kikapcsol. BIOS-ban is !!!
Akkuval, és nélküle is...
Kb az asztalig pont eljut... Valami zárlatra gyanakszom, vagy valamelyik chip túlmelegedhet, de tapintásra sehol sem meleg. BIOS frissítés a fent leírtak szerint megvolt, megpróbáltam többször, de semmi. Bekapcsolás után ugyan úgy 1x csak off-ol.

Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék.

(#39) Gonzo.


Gonzo.
tag

Nekem is tök jó lett a bios frissítés után. Legnagyobb vagy! :R

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#40) pazirezz


pazirezz
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz :DDD
Bios reset után a masina üzemel :DD
Köszönet a leírásért, király vagy :R

https://m.facebook.com/paZirez

(#41) GYUFo


GYUFo
újonc

Köszönöm a cikk irónak a segítséget, gyorsan megoldotta a nagynak hitt problémát!

üdv.

(#42) extraktor


extraktor
tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, köszönöm a leírást.

(#43) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Én tegnap újra pásztáztam a kicsikét. Azóta a csak 800x480ban jelenít meg mindent a gép, még a biost is. Lehet a bios reset megoldaná?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#44) Redboszi


Redboszi
újonc

Szép napot mindenkinek!! Van egy Acer8100 felűl írt de az alján Acer8103 pasz,hogy miért van így?? :(( A nagyobbik gond,hogy nem kap valamiért áramot,led nem világit töltő próba volt már másik töltővel is de az eredmény ugyanaz!! Valakinek ötlete hogyan indíthatom el és működővé tehetem valahogyan?? Szerviz nem érdekel mert nem ér annyit több lenne a ráfizetés!! :(( :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.