Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) lugosi válasza Barthezz2 (#23) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nekem az az irány tetszene, hogy minél kevesebb kompromisszummal, minél több eszközt lehessen kiváltani egyetlenel."

Ezzel én is egyetértek, ez egy nagyon jó irány lenne. Szerintem ebbe az irányba halad a technológia, az biztos.
Kérdés, hogy a több jelentkező lehetőség közül mit választanak (pl egy időben nagyon felkapott volt, hogy a telefon a gép is egyben, és csak egy dokkolóba helyezed, de képernyőnek így minden olyan helyen lenni kell, ahol a dokkolóval használni akarod).

Maga a konkrét cucc:

Érdekes egy gép az már biztos.

Nekem maga a design állatira nem jön be. Valahogy egy nagy kérdőjel előttem ennek az egész terméknek a megjelenése, a képernyő rögzítésétől kezdve a touchpad elhelyezéséig. A billentyűzet feletti, a touchpad melletti felesleges, kihasználatlan hely szintén értelmezhetetlen.

Majdnem azt mondanám, hogy ez egy olyan termék tipikus példája, ahogy a funkció áldozatul esett a dizájnnak, csak amiatt nem érezném ezt igaznak, mert ahhoz, hogy a kijelző a képen látható módon tabletszerűen teljesen megfordítható legyen (azaz összecsukott állapotban a kijelző legyen felül) kellett valamilyen megoldás.

Ilyen szintű melegedés egy tablet/ultrabook (?) kategóriájú gépnél szerintem elfogadhatatlan.

Az egész termék számomra azt sugallja, hogy volt egy koncepció, amit véletlenül gyártásba engedtek. Évek múlva biztos komoly értéke lesz, mint egy félresikerült próbálkozás a gyártó részéről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.