Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Erdekes keszulek kosszi a bemutatot

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez a fajta convertible terület még elég gyerekcipőben járó, jelenleg két generációnyi Sony duo-t és ezt tudom említeni. Pedig talán ez az egyetlen igazán értelmes hely érintőkijelzőnek notin.

(#3) WinPho


WinPho
senior tag

Ez egy igen remek készülék! Köszönjük a tesztet! :)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#4) capulet75


capulet75
addikt

Komolyan rákívántam a cuccra. Jó kis írás volt. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

A design nekem nagyon bejön, csak sajnos az ára nekem sok.

Az utolsó képen olyan, mintha csak 7"-os lenne. :D

(#6) halkow


halkow
őstag

A kinézette az qrvára bejön a többi már kevésbé ,jó teszt lett főleg az eleje :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#7) Barthezz2 válasza II.Démonlord (#5) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

No igen, sajnos az ilyen eszközök elég drágák.. :(

halkow: Mi nem tetszik, a hardver?

Everybody lies.

(#8) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Prima cucc az már biztos. Köszi a tesztet, már anno a megjelenésekor is szemet vetettem rá, de komoly vételi szándék nem állt mögötte soha. Tetszik a kialakítás, ötletes, egyedi, lehet tapicskolni, de az én világomba ez nem illik bele semmilyen ponton.
Az ára meg annyi, amennyi. Szerintem nem vészes. Viszont játékra még fullos kiépítésben sem venném meg. Nem vagyok játékos alkat, de azt tudom, hogy a deidkált kártyákat is egy az egyben megfőzik a notikban, hacsak nem egy Alienware gépről van szó, vagy valamilyen célhardvert használ a játékos.
Nekem a HP workstationben 75 wattot eszik a videókari. Ez sok. Melegszik, főként ha komolyan igény beveszem. Cserébe kapott hozzá egy olyan tervezett hűtést, ami nem engedi a kártyát felforrni.
Alap feladatokra, főként home felhasználásra szerintem ez bőségesen elég a teszt alapján,

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#9) ghost364


ghost364
senior tag

Szerintem gyönyörű. Egyre jobban tetszenek az ilyen notebookok/ tabletek.

(#10) Nara19


Nara19
aktív tag

Köszi a cikket, a gép érdekes kísérlet a "mindenre egy gépet" koncepcióban. Meglepő, hogy 15,6-os gép nem kapott numerikus (billentyű) részt, bár asztali munkához egy pót klaviatúra segíthet. (300.000 +10.000 Ft) :)
Munkára én valószínűleg továbbra is az asztali gépemet használom. Az ilyen jó kis cikkek olvasására, ágyban fekve pedig egy 8 colos 1280*800 felbontású, IPS paneles, androidos "nagyra nőtt telefont." :D

(#11) nakos1212


nakos1212
senior tag

Az os-nek kell alkalmazkodni hozzad, es nem neked az os-hez, lasd linux disztrok

(#12) Barthezz2 válasza nakos1212 (#11) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ne kezdjük ezt el. Nem is azért vettem ilyen cuccot, mert a Windows 8 megköveteli, hanem azért, mert végre egy rendszer, ami lehetővé teszi. Tudni kellene értelmezni amit leírtam..

Everybody lies.

(#13) hennessys válasza Barthezz2 (#12) üzenetére


hennessys
tag

A regi szep idok amikor meg az ember ugy tanult szerelni, hogy szedszedte a gepet es ha jott a vizsga, akkor megtanulta osszerakni :)

Erdekes egy gepecske ez is. Tetszik a cikk, de kivancsi vagyok, hogy milyen iranyba mozdul el a fejlodes a jovoben ezzel a regi, de meg mukodo desktopok, laptopok, media lejatszok, okos telok, ipadok, e-book readerek es Raspberry Pikkel toltott redudnans hardwer vilagban (es akkor meg ki sem neztem a garazsba, hogy ott mi mukodik).

A kenyelem nagy ur. En az elso ipadomat amit megvettem siman irodai geppe akartam konvertalni, akkor meg nem jott ossze. Pedig milyen boldog voltam, hogy nem kell cipelni a laptopot...

Tetszik a masina, de van benne egy kicsit "oszver" megkozelites.

Bocs a helyes irasert, nincs magyar bill kiosztas a ceges cuccon...

[ Szerkesztve ]

(#14) JanR


JanR
addikt

Na ez brutálisan tetszik nekem :R

(#15) hennessys válasza hennessys (#13) üzenetére


hennessys
tag

Helyes iras :) - spellcheck sincs

(#16) nakos1212 válasza Barthezz2 (#12) üzenetére


nakos1212
senior tag

Jo kis gep, grat hozza, de szerintem elfelejtjuk, mi a rendszer feladata es mi a mi feladatunk...

(#17) opeter87


opeter87
senior tag

Jó írás és érdekes, különleges gép :C

De nekem még kicsit idegen ez a fajta megoldás (ahogy a többi gyártó más megoldása is). Ennyire hibrid eszköz nem tudom mennyi kompromisszummal szolgálhatja ki az adott igényeket (egyszer tablet, egyszer laptop).

(#18) tDr1v3r válasza nakos1212 (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

dafuq?

Jó lett a cikk, tetszik a perspektíva amiből írtad. De a gép már annyira nem jön be... a koncepció nem rossz de eléggé sikítófrászul néz ki a felcserélt touchpad és a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) iax20


iax20
újonc

Teljesen egyetértek a Win8-ról alkotott véleményeddel. Mondjuk én szinte csak „win7” módban használom, de gyorsabb + van Metro is ha akarom.
De ami sokkal fontosabb: sok az 90 fok hosszútávon!!
Én egy Core i7-es Acer7750G-t nyúzok nem gyenge módon egy ideje, innen a tapasztalat. Javallatok :
1.Mindenféleképpen vadássz le egy módosított bios hozzá a venti módok finomhangolásához. Nálam minimális állítgatással emberibb lett. (már 40 foktól +10% venti, ill. hamarabb kezdi el jobban hűteni. Eredmény: alap használat mellett csend, ha meg fut x virtualis gep akkor sem nem engedi nagyon túlhevülni) kb. innen próbáld : http://www.bios-mods.com/BIOS/index.php?dir=Insyde%2F
Az Acer7750G sorozat összes gyari bios-át megnézve az acer stratégiája a következő:
Panaszkodnak a vásárlók h kurva hangos az uj nagyteljesítményű gép. No Problem. A következő Bios-ban visszaveszik a ventit.

2. Ha sokat terheled(pl játék)) tégy egy fordulatszámszabályzós hűtőt alá

[ Szerkesztve ]

*** Am5x86-133Mhz@3x50Mhz, UMC VLB alaplap,16MB EDO RAM,Diamond SpeedStar Pro VLB 1MB 32-bit, CMD 640 VLB RAID CARD, SB16 ***

(#20) kpityu2


kpityu2
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy a Metro PC jó irány. Van PC-m is, mobilom is, tabletem is. Mind másra jó. A PC munkára, a tablet fotelszörfölésre, a mobil mobil.

A Metro csak addig kell amíg elindítasz valami felhasználói programot, márpedig pécén ez a tipikus. Elindítod a programot és azzal dolgozol, nem az oprendszert piszkálod. A komoly programok nem használhatóak rendesen érintőképernyővel.

Videólejátszásra, zenehallgatásra, böngészésre jó a tablet, mert oda teszed le ahova akarod, csak felveszed és böködöd amikor jólesik. Esetemben ez általában a tévé előtt ülve, vagy este az ágyban történik ha még eszembe ötlik valami, vagy olvasok. Nem véletlen, hogy a statisztikák szerint ebben az időszakban van a legtöbb tabletes online forgalom.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#21) #71321344


#71321344
törölt tag


:)

(#22) kelly416


kelly416
veterán

Köszi a cikket, nagyon tetszett. Csak úgy, mint az alanya. :K

Nagyon jól néz ki a kütyü, tetszik a koncepció. A videóból a kora erre is elsétálhatott volna, hogy egyet itt hagyjon az asztalomon. :C Főleg, miután megláttam az árát. :(((

(#23) Barthezz2 válasza tDr1v3r (#18) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hagyjad, csak trollkodik..

Hidd el, csak ránézve furcsa, eddig nem is nagyon használtam, mert nincs is rá nagyon szükség :)

(#19) iax20:
Köszi, majd körülnézek, mit lehetne kezdeni vele. BIOS-t nem nagyon látok ott, de egy hűtő tervben van hozzá mindenképp.

(#20) kpityu2:
Igen, PC-n az a tipikus, de ha PC-nek használom, akkor ott is van mellé egy Razer. Viszont nem kell +1 eszköz tabletnek, csak fogom, összecsukom és kész, lehet a fotelba ülni. Onnanól viszont a Metro felületet hasznáva ugyan ott vagyok, mintha lenne egy RT-s tabletem, és ugyan úgy tudom használni mint egy iPad-et, vagy egy droidos tabletet. Pont ez benne a lényeg, és pont ezért jó a Windows 8. :)

(#22) kelly416:
Köszi :R Hát igen, sajnos nem olcsó.. Én is jobban örültem volna ha a fickó dob le ide egyet az ölembe :D

(#13) hennessys:
Arra én is kíváncsi leszek, 5-10 év múlva hol fogunk tartani. Nekem az az irány tetszene, hogy minél kevesebb kompromisszummal, minél több eszközt lehessen kiváltani egyetlenel. Kvázi most is az R7 a PC-m, a laptomom, a tabletem, a multimédia lejátszóm egyben. Nekem valahogy jobban bejön így, mint mindenre külön cucc. Persze, egy külön hifi rendszer 100x jobb is lehet, mint laptopra kötni 2 hangfalat és kész, de az ára is ott van..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#24) lugosi válasza Barthezz2 (#23) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nekem az az irány tetszene, hogy minél kevesebb kompromisszummal, minél több eszközt lehessen kiváltani egyetlenel."

Ezzel én is egyetértek, ez egy nagyon jó irány lenne. Szerintem ebbe az irányba halad a technológia, az biztos.
Kérdés, hogy a több jelentkező lehetőség közül mit választanak (pl egy időben nagyon felkapott volt, hogy a telefon a gép is egyben, és csak egy dokkolóba helyezed, de képernyőnek így minden olyan helyen lenni kell, ahol a dokkolóval használni akarod).

Maga a konkrét cucc:

Érdekes egy gép az már biztos.

Nekem maga a design állatira nem jön be. Valahogy egy nagy kérdőjel előttem ennek az egész terméknek a megjelenése, a képernyő rögzítésétől kezdve a touchpad elhelyezéséig. A billentyűzet feletti, a touchpad melletti felesleges, kihasználatlan hely szintén értelmezhetetlen.

Majdnem azt mondanám, hogy ez egy olyan termék tipikus példája, ahogy a funkció áldozatul esett a dizájnnak, csak amiatt nem érezném ezt igaznak, mert ahhoz, hogy a kijelző a képen látható módon tabletszerűen teljesen megfordítható legyen (azaz összecsukott állapotban a kijelző legyen felül) kellett valamilyen megoldás.

Ilyen szintű melegedés egy tablet/ultrabook (?) kategóriájú gépnél szerintem elfogadhatatlan.

Az egész termék számomra azt sugallja, hogy volt egy koncepció, amit véletlenül gyártásba engedtek. Évek múlva biztos komoly értéke lesz, mint egy félresikerült próbálkozás a gyártó részéről.

(#25) symering


symering
tag

Szia!

Nekem is tetszett a cikk, gratula!

Nekem pont azért tetszik ez a gép, mert sok mindenre felhasználható egyben. Pont most gondolkodom az asztali cseréjén, már ezt is figyelem majd.

Mondjuk attól tartok, hogy a fiaim kiakadnának rajtam, ha ezt meglátnák nálam!
Szembesítenének vele, hogy: mi van ilyenkor apa "Nem nyúlunk a kijelzőhöz!" szabályával? :))

Üdv, Miklós

(#26) rizso


rizso
addikt

Az elejétől tetszik az R7 koncepciója - még ha nem is vagyok nagy tapicskolós. Ugyanakkor ott van pl. párom, aki leült a gépem elé (Dell 7537), és ő egyből a kijelzőn keresztül csinált mindent, nagyon tetszik neki az érintéses bevitel. Ha lecseréljük a mostani laptopját, akkor vagy valami ilyesmi dönthetős akármit veszünk, vagy egy billentyűzetes-dokkolós tabletet. Néha nekem is van olyan pillanatom, hogy elkezdek szórakozni a kijelzőn keresztül, csak ne lenne tőle maszatos a panel, ne kelljen mindig törölgetni (mániám a tiszta kijelző). De ha a chrome egyszer normálisan működik az érintőkijelzőkkel is, akkor lehet többet fogom használni a kijelzőt - bezzeg az IE egész patent, scroll, zoom, minden megy flottul.

Amúgy az R7-re ebben a formában szerintem tök fölösleges a touchpad. Vagy ha mindenképpen akartak egyet bele, akkor egy "ethos-féle" kivehetőt jobban el tudnék képzelni. Egy kérdés: van már az acer laptopokban a webkamera mellett állapotjelző led? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#27) Barthezz2 válasza lugosi (#24) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mert mondjuk egy akár milyen másik laptopon úgy mégis mi van a a touchpad körül? Ugyan úgy semmi..

(#26) rizso:
Én operát használok, ez is egészen használható érintősen, bár nagyítás meg ilyesmi itt sem megy. Az biztos, hogy az IE van leginkább felkészítve erre. Abban egyetértek, hogy a touchpad nyugodtan lemaradhatott volna, gondolom nem mertek ennyire merészet húzni..

Everybody lies.

(#28) solaris17


solaris17
aktív tag

Nagyon jó teszt, és rohadt jó az R7-es. :C

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#29) Barthezz2 válasza solaris17 (#28) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi :R

Everybody lies.

(#30) Dapro


Dapro
senior tag

Jó cikk. Ha nem lenne ennyire drága én is ilyet vennék.

(#31) Barthezz2 válasza Dapro (#30) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sajnos mindegyik hasonló cucc ilyen áron van :(
De inkább ezért adok ki ennyit, mint egy Atom-os cuccért 250k-t..

Everybody lies.

(#32) janos1988


janos1988
addikt

Egy táblát sosem fog kiváltani egy ekkora nagy és nehéz cucc. De a társaik sem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#33) Barthezz2 válasza janos1988 (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezt nem is állítottam. De attól még lehet ezt úgy is használni. Ahogy a cikkben is írtam, buszon viszont nem ezt fogod előrántani, az tény és való. De nekem meg arra jó a mobilom is. :)

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.