Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) depmod


depmod
senior tag

Holnap még javítok rajta, de gondoltam, már ma megosztom veletek. :K

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#2) AMD Power


AMD Power
titán

Gratulálok a cikkhez!

Én is elég sokat szemeztem ezzel a notival. Szerintem nem csak erős hanem szép is.

(#3) depmod válasza AMD Power (#2) üzenetére


depmod
senior tag

Kösz!

Van még mit beletennem, majd később még bővítem, főleg játékokkal kapcsolatban.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#4) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Szerintem a cimet ird at TM5520g-re mert az Aspire sorozatbol is van 5520g(AS5520g). Ez osszezavarhat nemelyeket...

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#5) twollah


twollah
nagyúr

"Kiskönyv (ezt őszintén szólva ki sem bontottam)"

Gratulalok!
RTFM nem volt, utana meg jossz az N+egyszer feltett kerdesekkel az Acer notebook topikban, hogy ezt kell, azt hogy kell mikozben a kerdesek fele, bo ketharmada le van irva a gepkonyvben erthetoen, magyarul.

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Tudom meg ajanlani az Acer FTPjet, ahonnan szinten le leszedni a drivereket, BIOSt es talan atlathatobb az oldal felepitese is.

(#7) Bundás22


Bundás22
őstag

és egyéb indokok mellett elsődleges volt az, hogy ki akartam próbálni, hogy milyen is igazából egy laptop tulajdonosának lenni, annak minden nyűgével és örömével.

utána:
Ami a működés közben először feltűnt, a notebook csöndessége. Terhelt állapotban sem volt olyan hangos, mint az előző Acer 5315-ösöm, vagy az ismerősöm Dellje

:R fura először azt hittem most van először laptopod

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#8) depmod válasza Bundás22 (#7) üzenetére


depmod
senior tag

Igazábólt írtam, az azt jelenti, hogy kb 3 napig volt meg az Acer 5315-ös, aztán eladtam, mert nem jött be.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#9) depmod válasza twollah (#6) üzenetére


depmod
senior tag

Én a driverekről érdeklődtem a Ph-s topicban, hogy honnan és melyiket kell letölteni, mert nem Vista driver kell. A cd-n pl. Empowering nincsen Xp-hez.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#10) Thusor


Thusor
őstag

Én is egy ilyen laptopot szeretnék venni, de a nagyobb proceszorrel rendelkező típusát, melyben AMD Turion 64 X2 2 GHz proci van. Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy egy ilyen nagy proci esetében nem melegszik túlságosan a gép? Csak azért kérdezem mert jelenleg nekem egy MSI EX610X gépem van és annál elég jól felmelegíti a gép burkolatát terhelés esetén és csak hűtőpaddal lehet rajta játszani.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#11) twollah válasza Thusor (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Az Acer notebookok hutese szerintem egesz jo.
Kevesen panaszkodnak a hutes miatt.

(#12) rumos14


rumos14
nagyúr

nézegettem az Acer TM sorozatot, pár bolt azt mondja, hogy ez az új széria lényegesen jobb mint a korábbi "hulladékok" voltak (idézek), más helyen meg azt mondják, hogy u.olyanok mint a régiek. én mondjuk egy erősebb, 5720-as fontolgattam, de végül más gép lett. a márka fikázását hanyagolva csak az jut eszembe, hogy milyen elb.szott ötlet a gép elejére tenni az audio csatlakozókat. a többi csatlakozót jó helyre tették, nincs baloldalt alul usb, ez a másik "kedvencem". ja és ami még kicsit elgondolkodtatott, és az összes Acerre jellemző, a hullámzó billentyűzet. benyomod mondjuk a j gombot és mellette minden "berugózik". nem egy minőségi érzet. ja látom, ezt te is írod.
tipp: játékot csak natív felbontáson játssz, mert ég és föld az 1280x800 vs. 1024x768. inkább lejjebbvenni pár csúszkát.
a teszt összességében jó, informatív.

(#13) Addhie


Addhie
csendes tag

Üdv!
Huuu todod mennyire örülök, hogy találtam egy cikket pont arrol a notirol amit venni szeretnék...? Nagyon köszi érte. Kb. 2 hét mulva fogom megvenni az enyémet, kicsivel ujjabb változata a tiednek. És ezuton lenne is egy kérdésem, ill. kettö:
1. Én ahol megtaláltam, - ugye ez TM (travel mate), mert az aspire-oknak van ilyen ronda fekete- fehér dizájnjuk - tehát ahol megtaláltam, a legolcsobban, ott ugy néz ki mint egy Aspire. Szerinted ennek is ugyanolyan a színe mint a tiednek?
2. A másik kérdésem pedig, hogy próbáltad-e Vista -val? Mert azon tanakodom, hogy melyiket lenne érdemesebb rátelepiteni?

Ja és itt a link: http://www.laptopmania.hu/index.php?page=1&nbcsz=nb22820&product=Acer_TravelMate_5520G-502G16

Várom mihamarabbi válaszaidat, elöre is köszi, Ádám

(#14) depmod válasza rumos14 (#12) üzenetére


depmod
senior tag

Ez a hullámzás dolog tényleg elég zavaró, de ha nem vered a billentyűzetet, akkor észrevehetetlen. Erősen kel nyomni, akkor benyomódik, de nálam csak az említett 2 billentyűnél.

Engem az audio cstlakozók elhelyezése nem zaver, ritkán használok audioeszközzt pluszba, de tény, hogy bekötés után el lehet sodorni a gépet egy laza mozdulattal.

A natív felbontással az a baj, hogy ezek a játékoknál én nem találtam az 1280×800-at.
De tény, hogy szebb lenne.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#15) depmod válasza Addhie (#13) üzenetére


depmod
senior tag

1. Érdeklődd meg a boltnál, hogy mit árulnak pontosan, mert sok kereskedő hébe-hóba dobálja be a képeket a leírások mellé. Ez Travelmate, az Aspire az új, gemstone design-t követi, sötét kívül, belül világos.

2. Nem próbáltam Vistával, nem szeretem. Amire nekem kell a gép, azt bőven kezeli az XP is. Egy tuti. A Vistához jó a driverszolgáltatása az Acernak, nem úgy az Xp-hez. Ott kell egy kicsit ügyeskedni.

Amit linkeltél, az nem TM, hanem Aspire, más is a típusa, és a konfigurációja is különbözik.
Ez a cikk akkor csak részben szól neked.
Az aspire-ek mellett egy érv szól, hogy erősebb a házuk, mert keményebb műanyagból gyártják, ezt tapasztaltam. A forma és stílus meg kinek-hogy.

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#16) rumos14 válasza depmod (#14) üzenetére


rumos14
nagyúr

HL2-nél van 1280x800, át kell állítani a képarányt 16:10-re. gondolom CS-nál is u.ez.

(#17) depmod válasza rumos14 (#16) üzenetére


depmod
senior tag

Igazad van. Még jobb :R :DD

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#18) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

üdv!
nekem is pont ilyen notim van, CnC3: Tiberium Wars-t NFS: U2-t és WH40K: Dawn of Wart szoktam nyomni rajta, mindegyikkel jól megbírkózik!

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19) depmod válasza FireKeeper (#18) üzenetére


depmod
senior tag

majd én is próbálok még játékokat betenni az írásba, csak helyet kell felszabadítanom.
Ezért kicsi többek között nekem a 80gb.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#20) rumos14 válasza depmod (#19) üzenetére


rumos14
nagyúr

...és még ugye recovery particiód sincs, mint a Vista-val érkezett gépeknél szokott lenni, az is 5 gigát lecsippent.

(#21) depmod válasza rumos14 (#20) üzenetére


depmod
senior tag

Az nem volt probléma, Linux. :DD
Amúgy az Acer Recovery Management-el (vagy mi a fenével) kiírja neked a Vista minden gond nélkül. Nekem az anno a 5315-ösömnél ez kb 7gb volt.
Jó dolog, hogy ki lehet írni, nem kell fennhagyni a gépen.

Aztán biosban a sata-t ide-re állítod majd formázod xp-vel.
Onnan minden a régi. :C

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#22) DroneZ


DroneZ
aktív tag

hasonló travelmate van nekem is csak 7520G. az a "G" betű az mit jelent egyébként? egy hibája van: vistával szerelték :DDD

minden mással meg vagyok elégedve, talán kicsit a súlya és a mérete az ami "desktop" laptoppá teszi. cod4 szépen futogat rajta meden. mást még nem nagyon próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

(#23) depmod válasza DroneZ (#22) üzenetére


depmod
senior tag

Ja, hát akinek 17-es notebookja van, az nem akarja sűrűn cipelni :P

Nem tudom, hogy mi a G? Talán Gamer? Ahhoz viszont gyengék

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#24) DroneZ válasza depmod (#23) üzenetére


DroneZ
aktív tag

én valami wlan cuccra tippelek, de én sem tudom. gamer? áh nem hiszem ahhoz már sli kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#25) DroneZ


DroneZ
aktív tag

öhh egy gyors kérdés: nem tud valaki laptophoz venti-vezérlő progit? vagy van ilyen egyáltalán :F jó lenne mert ez az amd majd meg döglik és a venti **szik forogni. vagy ha jó neki a 70°C ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) depmod válasza DroneZ (#25) üzenetére


depmod
senior tag

Hát az nem jó.
Én nem szeretem azokat a programokat, amelyek beleavatkoznak a hardverek ilyen kezelésébe.

Keress hozzá újabb bios-t, lehet, hogy abban javítottak a venti kezelésén.
Abszolút nem forog, vagy csak x fok fölött kapcsol be?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#27) DroneZ válasza depmod (#26) üzenetére


DroneZ
aktív tag

működik az normálisan csak engem zavar, hogy túl magas a proci hőmérséklete :)

(#28) Mr.DaVE válasza depmod (#15) üzenetére


Mr.DaVE
csendes tag

sziasztok lenne egy problémém,megvettem a témabeli laptopot..nahmármost xp-m van,és elekzek nyomni egy komolyabb gamet pl ageoe3,és kiirja hogy a procim csak 800mhz-n van,nem tuti hogy tom futtatni,álltsam be a mximális sebességére..mondm lool,bemek biosba de ott szinte semmit se lehet állitani!! megnéztem egy procitesztprogival,és télelg 800mhz,viszont egyszer meg 1800,szal igy ugrál a kettö közt...valaki tudna segiteni? esetleg le kell tölteni valami uj biost,ahol lehet beállitani cuccokaT?
köszi

(#29) Mr.DaVE válasza Mr.DaVE (#28) üzenetére


Mr.DaVE
csendes tag

bocs elöbb elfelejtettem beleirni,hogy maximalizáljam a proci forgását, _)

(#30) depmod válasza Mr.DaVE (#29) üzenetére


depmod
senior tag

Írtam neked, de ezt az utolsó beírást nem értem.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#31) sicqka


sicqka
csendes tag

Szép írás :D Bár sokan nem cserélték volna le a gamer pc-t laptopra. ;]

when you smoke weed, you get high.

(#32) eszement24 válasza depmod (#21) üzenetére


eszement24
aktív tag

"Aztán biosban a sata-t ide-re állítod majd formázod xp-vel."

Hmm..és ezt hol kell?Mert nekem ugyanez a laptop van és baromira nem találok rajta sata beállitást a biosban..

(#33) sycorax182


sycorax182
tag

Sziasztok!
van egy ilyen eladó notim!
hirdetés

(#34) pitta555


pitta555
csendes tag

Hello!Azt szeretném megkérdezni, hogy a battlefield 2 hogyan megy a gépen?Azt mondták , hogy szaggat és élvezhetetlen... Köszi a választ

(#35) depmod válasza pitta555 (#34) üzenetére


depmod
senior tag

Írtam neked privátot

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#36) Jávi válasza twollah (#5) üzenetére


Jávi
tag

twollah te mindig ezzel rontod az emberek kedvét:D "rtfm" néha igazad van néha nem! de állítom ilyen korrekt leírás után ha akadna némi baj a cuccal kibontaná azt a f.ckin' manual-t:D

amúgy:

gratula a cikkhez! nálam most tölti 1,5ik évét a pont ilyen noti! nagyon elégedett vagyok vele, énis tolok néhány játékot: pl cod4, nfs,cod5,burnout paradise! akadás nélkül futkároznak némelyik maxon.

sok szép hónapot, évet kívánok vele:D

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#37) Jávi válasza Addhie (#13) üzenetére


Jávi
tag

én vistaval használom! működik! empowering tech is csak vistahoz van hozzá...sajnos.

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#38) Jávi válasza Mr.DaVE (#28) üzenetére


Jávi
tag

azé ugrál mert terhellésfüggően húzza.. ha sokat forog 100%on akkor végig maxon jár ha kevésbé akkor leveszi.

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

(#39) depmod válasza Jávi (#36) üzenetére


depmod
senior tag

Hát a helyzet az, hogy már vagy fél éve eladtam a gépet, mert akármilyen jó volt úgy általánosságban, valamiért zavart az, hogy valami baja lesz, és akkor szívok egy hatalmasat, mert csak laptopot ne kelljen gariztatni.

A játékok jól futottak rajta, de miután a páromnak volt egy pöpec TFT monitora, nekem meg alkatrészeim egy jó asztali konfighoz, ezért számolgattam, töprengtem, döntöttem. Eladással és az új PC-m kiépítésével kb 35e ft-ot nyertem, lett egy erősebb gépem, ami mindent tökéletesen futtat.
A 35 ropit pedig beleadtam egy családi notiba, amit az használ, akinek éppen kell.
Mivel én értek valamelyest a kütyühöz (Acer eMachine 510), ezért no problem a közösködéssel.

A kecske is belakott, a káposzta is elrohadt :P

Akinek eladtam, az is meg van elégedve vele a mai napig, ezért gondolom, hogy ő is jól járt vele.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#40) Jávi válasza depmod (#39) üzenetére


Jávi
tag

én nem aggódok még hogy baja lesz mert garibővített.. most egy vgacserén gondolkozom nagyon!

üdv!

Acer Travelmate 5520G-6A1G08

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.