Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tituka


Tituka
senior tag

lehet nekem se ártana egy kis polirozás...

grat! :C

Skizofrén vagyok, és én is...

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Épp most volt nálam a Freezer Extreme. Oldalanként egy-egy csavar fogja fel a segédkeretére, semmi erőelosztó rugó vagy hasonló. Nagy a gyanúm, hogy az oldalak egyenetlen megfeszítése esetén fel lehet tenni ferdén. Emellett szinte biztos vagyok benne, hogy a polírozás nem hoz 10 fokot. Ha általánosan ilyen nagy mértékben javítaná egy hűtő teljesítményét, akkor biztos, hogy a gyártók komolyabban figyelnének rá. Hiszen többet hozna, mint további 1-2 hőcső és 100-200 grammnyi extra fém beiktatása.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Többször lehetett olvasni a polirozás áldásos hatásairol,de kivétel nélkül,1-3 fokot hozott csak minuszba a konyhára.
Nem lehet,hogy a kiindulo értéked volt a hamis? /pl régi pasztázás,/

[ Szerkesztve ]

(#4) Jamby18


Jamby18
senior tag

Már rég óta megfogalmazódott bennem a kérdés.
Mert oké,hogy felpolírozzuk a hűtőt,de a proci???
Mert akkor minden írást eltüntetünk róla, garanciális ügyekbe okozhat valami gondot.Ha elromlik foglalkoznak vele???
Eladásnál pedig ha 2ember kötött történik akkor ugyebár örül aki megveszi mert hűvösebb illetve nem kell neki a polírozgatással bajlódni,de ha mondjuk használt számtech. kereskedésbe adjuk le, leveszik vajon??
Mert az köztudott ha mindkét felület polírozva van még jobbak "lehetnek" az eredmények.
Aki járt már így az nem tartsa magában,mert ezen vacillálok.

(#5) dy_nmq válasza rudi (#2) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

fel lehet tenni ferdén, nekem már sikerult. Vagyis nagyon valószínű hogy ez játszott közre abban hogy második le-fel szerelésre sokkal barátságosabb hőmérsékleteket produkált mint mikor meglett és feltettem.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#6) Kendek válasza Jamby18 (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én políroztam már mindkettő felületet. Jelent pár fokot, főleg, hogy éppenséggel a kupakok általában nem síkok teljesen, hanem homorúak, domborúak, szal lehetnek bennül egyenetlenségek. A paszta segít ezeket a réseket kitölteni, így az eltüntetésükkel tényleg csak minimális nyereségünk lesz. Azon kívül kupaktalanítottam is, a legnagyobb megdöbbenésemre a kicsit hosszúkás mag sem volt teljesen sík, hanem az meg domború volt. Így az egyik mag akaratlanul is melegebb volt a másiknál 1-2 fokkal. Attól függött, hogy melyik részére feküdt rá teljesen a borda. De a kupak eltávolítása így már nem jelentett szinte semmit a polírozotthoz képest.
Mióta meg Phenom II-m van, semmi értelme polírozgatni, mert nem tud felmelegedni annyira, hogy értelme lenne.

<-ƘƘ->

(#7) PH-User


PH-User
addikt

Üveglapon políroztad?

Jamby18: Hagyd, nem érdemes ezért a 2-3 fokért políroznod. Én sem fogom a Q9550-et. Azon még lehet tuning sem lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8) Duree


Duree
veterán

Azon töprengek,ha ez ennyire jó,akkor a gyártók miért nem teszik meg.Ráadásul egyik másik hütö méregdrága és mégis matt az alja

duree54

(#9) Duree


Duree
veterán

A következö lépés a proci kupakja lehet

duree54

(#10) Narancs


Narancs
őstag

Én a szintén AC Alpine64-et políroztam föl, ha jól emlékszem 600-astól haladtam fokozatosan egyre finomabb felé, egészen kétezresig. 4-5 fokot hozott a mutatvány, de nekem a gyári felület iszonyű pocsék volt, szemmel látható repedések voltak a talpon. Tudom, hogy volt már róla cikk a Logouton, de azért kicsit részletesebb is leírhattad volna a polírozás menetét, különös tekintettel a kockázatokra, mert lehet sokan a jó eredményeken felbuzdulva csiszolópapírral nekiesnek a hűtőjüknek, anélkül hogy tudnák pontosan mit is kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#11) CSorBA


CSorBA
őstag

Kis helyesírás:
"de egyenlőre nem nagyon volt türelmem hozzá."

Egyenlőre a hentes szokta darabolni a húst.. Egyelőre.. :)

(#12) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Azzal a -10 fokkal én is szkeptikus vagyok, de ezt az eredményt adta a mérés... A többinél szerintem korektek az értékek. A procinak nem esek neki míg garis.

Silentfrog: direkt újrapasztáztam ez első mérés előtt, hogy az is friss legyen, és ugyanazzal a pasztával tudjak dolgozni.
dy_nmq: külön ügyeltem a helyes felszerelésre. két csavart lazán becsavarni, aztán 2-2 fordulat felváltva. Ezzel szépen felfekszik a hűtő. Mikor megvettem, sikerült ferdén felraknom, és csodálkoztam, hogy miért forr az 5200+ :F

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#13) KicsiUbul válasza CSorBA (#11) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Jogos. :K
javítom

Értem én...

(#14) Jhonny06 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

1-3°-ért valóban nem érdemes nekiesni, bár ha nem is csak ezért, legalább tudni fogod, hogy hogyan kell csinálni, meg kellemes időtöltés azoknak, akik szeretnek ezt-azt javítgatni a gépükön.

(#15) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Kivételes esetekben hihető a 10 fokos javulás.

Ez akkor lehetséges, ha a processzor hőleadó felületének egyenletlenességit követő felületet sikerül előállítani. Ez szerencse, és nem tudatos munka eredménye.

Kézzel, speciális szerszámok nélkül képtelenség egyenletes felületet polírozni. Hiába szépen tükröződő a felület, az elméleti síktól való eltérése sokkal nagyobb lehet, mint előtte.
De ez nem jelent hátrányt minden estben. ha jobban illeszkedik a processzorra, előny.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#16) Tomate


Tomate
veterán

Én is políroztam a legutóbbi felszerelés előtt:

[ Szerkesztve ]

(#17) aram01


aram01
nagyúr

én is szívesen felpolíroznám majd a leendőt ha, elmondanátok hogyan érdemes.Munkahelyemről tudnék is "kérni" papírt és pasztát is nálunk gyémántpasztát használnak(ha jól mondom) az jó lenne hozzá?

Tomate: le a kalappal :Y

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Narancs válasza Tomate (#16) üzenetére


Narancs
őstag

Wow, ezt mivel csináltad? Csak azt ne mondd, hogy Photoshoppal ;]

Beauty is pain

(#19) waithEard


waithEard
őstag

Szerintem csak extrém tuning, vagy nagyon tré gyári felület esetén lehet értelme ezzel bíbelődni. (Persze én is felpolíroztam a SilentKnight II alját :) )
Megnyugtató elfoglaltság....
Ráadásul Bacsis mestertől tudjuk, hogy akár a lekvár is van olyan jó mint az MX-2.... :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#20) Chosen válasza Narancs (#18) üzenetére


Chosen
addikt

Ez gépi polír volt, a topikban olvastam még, de szép lett :R

(#21) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

először is grat a cikkért, jó gondolatébresztő volt.

az a -10°C tényleg gyanús egy kicsit és részletesebben leírhatnád hogy mire figyeljen az ember ha nekiesik a polírnak.

(#16) Tomate: nem semmi :P

Aurea mediocritas

(#22) Tomate válasza Narancs (#18) üzenetére


Tomate
veterán

1500-as papír, majd 2000-es. Utána tescoban lehet venni 200Ft-ért fehér meg barna színű (mind 1 melyik) műanyag szőrű tapadós korongot amit fúrógép ilyesmire kialakított fejére lehet rakni.

Ilyen fejre kell rakni a korongot:

Befogtam a satuba a talpat, toltam rá króm polírozót (autókhoz motorokhoz van) és toltam neki amíg jó nem lett.

(#23) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Nem lehet, hogy egy szándékosan durvábban megmunkált(de ettől még sík és homogén) felületnek nagyobb a hőelvezető képessége, mint ha ugyan azon felület fényezve van?Gondolok itt mondjuk egy 800-as fokozatú papírra.Ugyan is a durvább felületnek lényegesen nagyobb a felszíne, a paszta pedig ugyan úgy közvetít ehhez a felszínhez.

[ Szerkesztve ]

(#24) AXisBOLD válasza bakosgabor57 (#23) üzenetére


AXisBOLD
addikt

érdekes gondolat :K. de ilyen kicist felületnél is számítana ez az apró különbség? meg a tesztek szerint amúgy is a polír 2-3 fokot hoz.

Aurea mediocritas

(#25) bakosgabor57 válasza AXisBOLD (#24) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Nem tudom, de lehet nem mindegy, hogy egy mondjuk 2x2cm-es alapterületnek valóban 4 négyzetcentiméter a felszíne ( ---------- ), vagy esetleg a duplája ( ~~~~~~ ) .

(#26) AXisBOLD válasza bakosgabor57 (#25) üzenetére


AXisBOLD
addikt

de ha bekened pasztával és az kiegyenlíti a felszint, akkor 4 négyzetcentiméternél nem lesz több.

Aurea mediocritas

(#27) bakosgabor57 válasza AXisBOLD (#26) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ön nyert...
Amúgy szerintem a kupak és hűtőtalp felületének a sík voltán nagyobb a hangsúly, mint hogy fényezett-e vagy sem, vagyis ha már csiszol az ember, a sík elérése hozza a legtöbbet a hőmérséklet csökkenésben.

[ Szerkesztve ]

(#28) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Kézzel polírozva, semmi szerszámmal, saját termés:

Szóval lenne még mit polírozgatni a hűtőn, az azért még nem sima.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) AXisBOLD válasza bakosgabor57 (#27) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:DD :R

a síkra polírral egyetértek :K. ha az egyik feléből több lejön, akkor a leszorítás után nem ül fel rendesen.

nem akarok senkit se megbántani, de ez a tükör polír kicsit státusz szimbólum szagú.

Aurea mediocritas

(#30) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kolega! [link] [link] [link] [link] [link] Nem kell félteni hagy ússzon a cpu is 2500-ös papírig, de tudok helyet ahol adnak 4000-est is! :R

[ Szerkesztve ]

(#31) Narancs válasza Tomate (#22) üzenetére


Narancs
őstag

Nagyon szép lett!
De nem aggódsz, hogy nem lesz sík a felület? Vagy az a korong 100% teljesen sík?

Beauty is pain

(#32) AXisBOLD válasza Kolondrum (#30) üzenetére


AXisBOLD
addikt

"hagy"<-bocs, de ugye ez nem komoly ;].

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#33) Kolondrum válasza AXisBOLD (#32) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem! csak lejárt az idő és nem akartam már piszkolni. :W
Bár most tettem meg.......

[ Szerkesztve ]

(#34) KicsiUbul válasza TazLeacher (#28) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szép munka :C :R

Értem én...

(#35) TazLeacher válasza KicsiUbul (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem egy nagy cucc, csak "kicsit" több idő egy finom papírral. Életemben akkor csináltam először, nem vagyok egy nagy tehetség, tehát hajrá, simán meg tudod Te is csinálni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) KicsiUbul válasza TazLeacher (#35) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Végülis tesóm műhelyében megvan minden ami kellhet hozzá, és megvan az inspiráció is, mit kell elérni :R

Értem én...

(#37) Met


Met
nagyúr

Kedvet kaptam a polírozáshoz:) Úgy is hamarosan le kell szednem a CM Hyper TX2-t az E8400-ről (alaplap csere) igaz most 100%-os terhelésnél 43 fokos a proci

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38) vasutas01


vasutas01
tag

nekem is Hyper TX2-m van, és én is felpolírozom, mert elég ratyi :DDD

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#39) HalfDemon


HalfDemon
csendes tag

Es ha mindehez hozzateszitek a szederlekvart... :)

(#40) #27483136 válasza HalfDemon (#39) üzenetére


#27483136
törölt tag

szerintem vizes alapút NE!!!
vietnami balzsam.....az lesz az igazi

(#41) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Üdv. nem tudom ki,hogy gondolja,de engem meg győzött és holnap az első dolgom,hogy megyek és veszek 1600-as polirpapírt :D

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#42) DJILLI19 válasza Tituka (#1) üzenetére


DJILLI19
csendes tag

Ha van fúrogéped vagy csavarozod akkor vehetsz hozzá polir korongot ami maga textil sima anyag de ha ezt kened polir pasztával közben akkor azzal elérheted hogy lássd magad a felületen annal jobb nincs is szerintem.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.