Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ennyi pénzért nézhetne ki jól is. Mert ilyet nem a profik vesznek, hanem a gazdagok. Ha gazdag lennék, nem adnék ki ennyi pénzt egy csúnya fejlhallgatóért. Lehet, hogy inkább vennék egy olyat, amit profik használnak, 200 000 HUF-nál nem kerül többe... és még jól is néz ki.
Szerk.:
Mondjuk, ahogy most nézegetem a weboldalt, az egész márkára ráférne egy ráncfelvarrás, mert ilyen értékű produktumoknál nem illik ilyen gagyin kinézni. Letisztult szeretne lenni, de az elegancia már nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#2) arn


arn
félisten

nagyon elszabadultak a fules arak...

(#1) Rayyy: a grado mindig is "tradicionalis" kinezetu fuleseket csinalt, egy kis csaladi vallalkozas az egesz - ehhez kepest jo par remek ar/ertek aranyu fulest gyartottak. az olcsobb darabjaik mar nagyon regota (megjelenesuk ota) a legnepszerubbek az arkategoriajukban.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) Rayyy válasza arn (#2) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem ismerem a márkát, csak azt látom, hogy két ilyen füles árából már ki lehet fizetni egy rendes dizájnert :) A tradicionálisat is meg lehet szépen csinálni.

Minden a legnagyobb render!

(#4) #06658560 válasza Rayyy (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem többszörösen el vagy tévedve. Teljesen.

(#5) BiP válasza arn (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Since 1953. Úgy látom, a dizájn is ennek szellemében azt a kort idézi.

(#6) Rayyy válasza #06658560 (#4) üzenetére


Rayyy
senior tag

A hozzászólásod nem tartalmaz elég információt. Ebből nehezen lesz párbeszéd.

Minden a legnagyobb render!

(#7) arn válasza Rayyy (#3) üzenetére


arn
félisten

ok ezt a vonalat kovetik, ugy neznek ki, mint egy 60as evekbeli fules. a sennheisernek is van.

a kialakitas ettol nem veletlen, nekem az egyik legkenyelmesebb fulesem a jo regi sr60. a masik, hogy itt europaban gyakran tularazottak. most mar nem annyira, mint korabban (korabban kb fele volt az usa ar).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) arn válasza BiP (#5) üzenetére


arn
félisten

http://www.gradolabs.com/company/timeline

csak 91tol gyartjak :) de pl az sr60at 1994 ota gyartottak 20 even kereszul valtozatlanul. egy 70 dollaros fulestol ez nem rossz - es vegig a legnepszerubb fulesek kozott tudott maradni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Bodz


Bodz
nagyúr

Azért a prémium hájendhez kéne még egy kis felár. Focal Utopia, Audeze LCD4, Abyss Phi Deluxe, stb. Így nem olyan nagy durranás. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) BiP válasza arn (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy csak '91-től készítenek fülest, de a cég '53-tól létezik, és nekem nagyon úgy tűnik, hogy a fejhallgatók dizájnja is inkább a nagypapa korszakára nyúlik vissza.
A fából készült Heritage Series egyértelműen a rádió hőskorára.
Ez az SR60 inkább a klasszikus walkman fülesre hajaz kinézetre :)

[ Szerkesztve ]

(#11) #72042496 válasza arn (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek nem fülhallgatók, hanem fejhallgatók!

(#12) ROBOTER válasza #72042496 (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt a szlengben "fejes"-nek kell mondani?

(#13) komi77


komi77
senior tag

A Grado kifejezetten a high-end ill. prémium igényekre gyárt. Nekünk halandóknak ugyan drága de a prémium minőségnek ez az ára. A Rolls Roys vagy a Maybach autók formavilága sem mindenkinek tetszik ettől még prémium autók a javából. A "jól néz ki" mindig megítélés kérdése. A hig-end-ben nem szokatlan, hogy a szemnek megszokott mai formatervektől eltérő egyszerűbb, sokaknak nem tetsző formavilággal készítik a motyókat. Sok esetben a puritán külső - pl. NAD - pont a márka védjegye. Tehát forma ide vagy oda a Grado biztosan jó fülest készített - más kérdés, hogy ha tetszene se tudnám megvenni. :B

Szegény ember kézzel nőz.

(#14) arn válasza BiP (#10) üzenetére


arn
félisten

a walkman fulese sokkal kisebb :)

(#11) Balika911: tisztaban vagyok vele, de a "fejes" valoban hulyen hangzik.

(#13) komi77: a grado tobbnyire kifejezetten jo ar/ertek aranyu, de meg jol hasznalhato arkategoriat celoz meg... a 80 dollartol kezodo ar sem eppen "highend".

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) #06658560 válasza Rayyy (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez a márka sem a profiknak, sem a gazdagoknak nem készít terméket. Hanem a minél tökéletesebb hangzást kereső fanatikusoknak. Akiknek az egész high end szól. Innentől a komplett polémiád teljesen félre ment. Ezen a piacon a design a funkció alá van rendelve és pont.

(#16) komi77 válasza #06658560 (#15) üzenetére


komi77
senior tag

Nagyon jól megcsípted a high-end lényegét. :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#17) AXisBOLD válasza Rayyy (#6) üzenetére


AXisBOLD
addikt

miről szeretnél beszélgetni, az egyéni ízlésedről? mert abba felesleges belemenni, mivel mindenkinek más és más tetszik.
neked ez a fejes nem, másnak meg igen.

mellesleg ha nem értesz hozzá ne vonj le messzemenő következtetéseket, ez a márka nem a dizájnról szól.
menj el hallgass meg egyet, majd egy jobb minőségű konzumer fejest, óriási különbség lesz a kettő között, ami nem feltétlen fog tetszeni, mivel ez high-end/professzionális felhasználásra készült.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#18) Rayyy válasza #06658560 (#15) üzenetére


Rayyy
senior tag

Az jó, ha a design a funkció alá van rendelve. Ez a lényege. Viszont az sosem baj, ha valamire jó ránézni. Az, hogy egy 700 000 Ft-os fejhallgató úgy néz ki, mint egy 1300 Ft-os walkman fejhallgató, az nem lehet cél. Egy AKG-ra például mindig jó ránézni ebben a formavilágban is. Vagy egy Audio-Technica-ra. Lehet valami egyszerűségében és funkcionalitásában is elegáns. A Grado mintha direkt dacolna és azt mondaná: neeem, én a piaci kinézetnél maradok. Ez inkább igénytelenség. Eddig jó volt, szeretnek minket, jó lesz ezután is. Pedig az a logó és az a weboldal nem oda pozícionálja a terméket, ahova való. Azok nem high-end produktumok.

Minden a legnagyobb render!

(#19) #72042496 válasza ROBOTER (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem igen. Számomra a füles is furán hangzik, nekem mindig az a kretén szamár jut eszembe róla a Micimackóból (Disney-féle). :D

(#20) Viktor77


Viktor77
titán

800K? vajon szól 10x jobban mint egy 80K-s?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) Rayyy válasza AXisBOLD (#17) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem kell egy fejhallgatóhoz értenem ahhoz, hogy véleményt mondhassak a kinézetéről. Biztos vagyok benne, hogy nagyon magas minőségű dologról van szó.
Amúgy az a vicces, hogy véletlenül volt olyan hangszerem, amit többen megszóltak, mert ipari kinézettel rendelkezett. Akkoriban az volt a kategóriájában a legdrágább (most csak a második), szóval ez a vitatéma nem ismeretlen számomra.
Nem tudom, hogy hol lehet ilyeneket kipróbálni, szívesen megtenném... csak nem tudom, hogy hol vannak hozzá megfelelő körülmények. Mert, ha egy mp3 lejátszóval próbálhatom ki, amin a Sláger Rádió szól, akkor nem sokat érek a kipróbálással.

Minden a legnagyobb render!

(#22) [CsuCsu] válasza Rayyy (#18) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Fogjal kezbe ilyet, es rajossz, hogy semmi koze a piacihoz. Ez egy elegans, diszkret fules. Nem villogni keszult.

Nekem egyebkent Audeze LCD-XC van (irodaban kell a zart), az sem egy szepseg. De ugy szol, hogy munkatarsak mar listat vezetnek arrol ki kapja kolcson amikor nyaralni megyek.

Amugy az abszolut high-end nalam a Sennheiser HE1, a.k.a. Orpheus II.

(#23) #06658560 válasza Rayyy (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na, én az AT-k, AKG-k designját le tudnám hányni. Nekem rondák. És nem is ebben a ligában játszanak.

(#24) #65675776 válasza Rayyy (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem erre jó ránézni. Sokkal esztétikusabb, mint a mostanában divatos szétdizájnolt redvák.

(#25) AXisBOLD válasza Rayyy (#21) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Extreme Audio pl., én ott próbáltam, vagy bármelyik jobb audio szalon, ahol - nyugodt lehetsz benne - nem egy futáshoz használt MP3 lejátszóba fogják bedugni ;)

(#24) daa-raa: ahogy nekem is ez a véleményem

Aurea mediocritas

(#26) Slack válasza Rayyy (#18) üzenetére


Slack
tag

Nekem például kimondottan tetszik a dizájn.

(#27) macilaci78 válasza Viktor77 (#20) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mint ahogy egy 40 millás autó 10-szer gyorsabb/jobb/szebb/nagyobb, mint egy 4 millás. Miért hiszi mindenki, hogy lineáris a minőség, techszínvonal és az ár közötti viszony? :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) papi77


papi77
addikt

Brutál drága :(
Én most vettem egy "kicsit" olcsóbb kategóriát,egy TASCAM TH-02-őt.
Nagyon meg vagyok vele elégedve,pedig csak egy 10-es volt.
Az előző Sennheiser fülesemnél vagy 100-szor jobban szól.

Az első: NOKIA 1611

(#29) Viktor77 válasza macilaci78 (#27) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor ezt nemnek veszem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) dabadab válasza Viktor77 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"800K? vajon szól 10x jobban mint egy 80K-s?"

Mi a jobbanszólás mértékegysége?

DRM is theft

(#31) Bodz válasza dabadab (#30) üzenetére


Bodz
nagyúr

A jsz. 6 jsz az 1 sjsz, 50 sjsz az 1 hndjsz, 10 hndjsz pedig 1 phndjsz.

[ Szerkesztve ]

(#32) tom_tol válasza dabadab (#30) üzenetére


tom_tol
addikt

Minimum a vonósnégyes úgy szóljon mintha filharmonikus zenekar játszana :DD

(#33) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Gratula a cégnek!
Veszek én is egy Gradot hamar. Természetesen nem ezt. :D
(Úgy tudom a provident ezt is megoldja.) :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) Meridian


Meridian
senior tag

Amúgy miből van ez? Platinából? Holdkőből...? Nem látszik rajta. Amúgy azt elhiszem, hogy van különbség egy 4ezer Ft-os és egy 50ezer Ft-os fejhallgató között, de azt már nem hiszem el, hogy lenne bármiféle érzetbeli különbség egy 60ezres és 800ezres fejhallgató között...

(#35) henrik1 válasza Meridian (#34) üzenetére


henrik1
tag

pedig bőven van.

(#36) tecsu válasza Viktor77 (#20) üzenetére


tecsu
addikt

:DD :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) tecsu


tecsu
addikt

Ez a cikk! Eleve az, hogy normális fejhallgatókról még nem volt írás a PH-n... csak a két véglet, méghozzá mindegyik bazári.
"Prémium high end"... ez is odab@sz. :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) Exodius


Exodius
őstag

770K! És mellé kell majd még DAC, erősítő meg valami jó kis kábel is. Végül is egy kocsi árából megvolna a rendszer. :DDD ;]

(#39) UnknownNoob válasza tecsu (#37) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ezen az abszolút premium high-end elnevezésen én sírtam (a röhögéstől).

Summit Fi-nek nevezik egyébként.

Egyszer azért érdekes lehet egy ilyen árkategóriájú fejest kipróbálni. Beyer T90-esem van. Ismerőseim régebben mondták, hogy áááh, 50 rugó felett már alig van különbség hangminőségben. Hát a f*szt nincs különbség. :DDD

Bár egy 500+ ezer forintos és egy jó ár érték arányú 100-200 ezer forintos között valszeg kisebb a különbség mint egy 50 ezer forintos és egy Beyer T90 között. Én még nem hallottam ilyen drágát, személy szerint a Grado se a kedvencem, de boltban kipróbálnám. Megvenni viszont szerintem hülyeség, ha gazdag vagy ha nem, a 700 rugó akkor is 700 rugó. Rengeteg értelmesebb dologra el lehet annyi pénzt költeni. Egy jó 100-200 ezer forintos fejessel is ki lehet hozni a legtöbb felvételből a maximumot.

[ Szerkesztve ]

(#40) #65675776 válasza UnknownNoob (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az árszínvonal és a minőség között tipikusan logaritmikus az összefüggés.

(#41) tecsu válasza #65675776 (#40) üzenetére


tecsu
addikt

No, már te is matekozol, mint a #20 hsz.?
Bizonyos mérhető paraméterek esetén felállítható egzakt mérce, de hogy adott terméket vagy beállítást "mi" mennyire hallunk éppen jobbnak, az nem számszerűsíthető.
Sok esetben a sorrendet sem lehet meghatározni, csak annyit, hogy más a hang.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) [CsuCsu] válasza UnknownNoob (#39) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A 100 ezer forintot (Beyer T90) is rengeteg ertelmesebb dologra el lehet kolteni szegenyebbek perspektivajabol. Ha keresel havi 5 millio forintot es ez a hobbid, boven marad masra is. Ertelmetlen ez az itelkezes. Jobban szol? Jobban.

A vagyon csokkeno hatarhasznossagu, ugy ahogy a fulesek is arban folfele. Ahol a fulese nagyobb, mint a vagyone, megeri megvenni a fulest az elmelet szerint, amit egyebkent igazol a gyakorlat. Mas szoval minel tobb penzed van, annal tobbet vagy hajlando kiadni egysegnyi minosegnovekedesert. :K

[ Szerkesztve ]

(#43) Dilikutya válasza Exodius (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

DAC? Digitális szemetet hallgatnál vele? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) htc07 válasza Dilikutya (#43) üzenetére


htc07
addikt

ezen de jól szólhat a szkrileksz :)

(#45) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Szívesen birtokolnék egyet... :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#46) adise válasza UnknownNoob (#39) üzenetére


adise
őstag

Szóval szerinted ezt az veszi, aki összespórolgat rá? :DDD
elmondom ilyet az vesz, aki zsebből kifizeti, mintha vennél két zsemlét a boltba és leszarja mennyibe kerül

(#47) scope2007


scope2007
addikt

Nekem a második vhs tank fejhallgatók ugrottak be erről xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#48) -Skylake- válasza Exodius (#38) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ja csak aki ilyet vesz az S65-ben uldogel. Az a kocsi nem jon ki 2millabol :) Amugy komolyan nevetseges mar az osszes ilyen topik, tokmindegy hogy fules vagy pc vagy mosogep, ha valami highend akkor az egesz forum megorul hogy atyaeg ebbol mit meg nem lehetne venni. Ez meg egy indexen elmenne, de itt kicsit gaz szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#49) -Skylake- válasza Dilikutya (#43) üzenetére


-Skylake-
addikt

Miert te mit hallgatnal vele, bakelitet ? Atyaeg ez a komment.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) Pro Koryak válasza #06658560 (#15) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ne védd már ennyire szegény hájend gyártókat, még megsajnáljuk őket.
Sajnos 70-80%-uk hadilábon áll az esztétikával. Persze lehet rá mondani, amit te is, de azért na!
Mottó valahol a: mindegy milyen sz.rul néz ki, úgy is megveszik mer' hájend. :C

Ez a fejpánt viszont így képen elég belépőszintnek néz ki, hiába mammutbőrrel bevont t-rex csont.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.