Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Továbbra is kiborít a hazai árképzés, legyen 99€ * 310 = 30.690,- Ft bruttó talán elfogadható lenne.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) ollie válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rájön az áfa + vám + az az idétlen illeték az adathordozókra.

Amíg a fentiek nem csökkenek, nem lesz jobb az árképzés, sajnos.

***

(#3) Reignman válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


Reignman
aktív tag

Asszem tavaly az Országgyűlésben egy 'honatya' kérdést intézett a gazdasági miniszterhez "Milyen ilyen drága idehaza az Iphone?", vagy valami hasonló címmel, de tartalmilag ezalatt a rengeteg adóterhet értette, amit ki kell fizetni egy termékért (ÁFA, VÁM, stb), ha külföldről hozzák, okos miniszteri válasz az volt, hogy az Apple maga szabja meg az árakat, ezért annyiért adja, amennyiért akarja...

(#4) -=MrLF=- válasza ollie (#2) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Köszi srácok ezeket belevéve is kb. ennyinek kell kijönnie:
99$ +10% vám +27% áfa, 99*222*1,1*1,27 = 30.703,- + artisjus adó, elfogadható eladási ára 34.990,-

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#5) tothmaxy182 válasza ollie (#2) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ha mondjuk Németországban 99Euroért adják majd (a német mediamarkt honlapját megnézve az előző HP Slate 7 Plus tabi 130 Euro, tehát valószínűleg ez tényleg 99 Euro lesz), akkor arra pár százalék áfa jön csak (mivel ugye a német árba is beleszámít a német áfa, aminél a magyar valamivel több). Eu-n belül nincs vám. Az artisjus baromsága meg gondolom max 1-2ezer forint (erről fogalmam sincs). Tehát a német árhoz képest ennek Magyarországon nagyon maximum 35ezernek szabadna lennie... A többlet az az emberek hülyének nézése.
Javallott külföldről behozatni, kint dolgozó haverral ingyen, vagy akár szállítási díj ellenében. Még úgyis sokkal jobban megéri...

Minden szavam magánvélemény!

(#6) vond válasza tothmaxy182 (#5) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Artisjus lista
Lehet, hogy azóta már van frissebb is.
S ha van, biztos nem kedvezőbb a fogyasztókra nézve.

"9. Audio, illetve audiovizuális tartalom lejátszására alkalmas, hordozható multimédia eszközbe integrált tárolóegységek* (pl. beépített tárolóegységgel rendelkezõ hordozható zenelejátszó készülékek, kivéve a mobiltelefon funkcióval is rendelkezõ készülékeket)"

Jelen esetben a 8GB belső tárhely 4156 forint pluszban, a semmiért.
Ennyiért már bőven lehet venni 16 gigás Micro SDHC kártyát, külföldről meg akár 32-est is.

Korrekt.

Azt nagyon bírom, hogy simán ráhúzzák mindenkire, hogy Ő bizony illegális tartalmakat tárol, s nem mondjuk a családi pancsolós képeket.

Menjenek a jó büdös picsbe! :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7) Daywalker válasza vond (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Lennének ötleteim mire költsék, de ezek említése nem lenne helyénvaló :B

A 99 euró korrekt lenne, de nem több.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) ALBY


ALBY
senior tag

Még egy vérszegény kacat, jó drágán.

Ez nem fejlesztés, butítás.

Sajnálom azokat akiket rávesznek hogy megvegyék.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) edward2 válasza ALBY (#8) üzenetére


edward2
addikt

Ha a magyar árra gondolsz akkor oké, de 99 euróért nem hiszem hogy annyira vészes lenne.

(#10) vond válasza Daywalker (#7) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jahhh, nekem is lennének ötleteim. De hagyjuk is, mert csak felhúzom magam.

A 99 euro már korrektebb ajánlat lenne, de lehet, hogy még az is sok.

Feleségemnek épp pár hete rendeltem egy ASUS Memo Pad HD 7-est 39-ért. (Imádja! ;]) 1280x800 IPS, 16GB belső tárhely, van Bluetooth, GPS, jobbak a kamerái, erősebb az akksija, stb.

"B" márkákból meg vannak még ennél is jobb ajánlatok.

Ki a franc fog ilyen HP-t venni 52 ezerért?! :F

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#11) Hyacinto válasza vond (#6) üzenetére


Hyacinto
tag

Ha fotót készítő személy, nem figyelmeztette a családtagokat arra, hogy lefényképezi őket akkor igen, illegálisan tárolja. Figyelembe véve azt a fontos tényt, hogy a képen szereplő személyek egyedi kinézete (hajviselet, ruházat, smink stb.) az az ő saját szellemi termékük,vagyis egyedi kombinációja a külső kinézetre vonatkozó és azokat befolyásoló tárgyaknak és eszközöknek. Ezek fényképen történő rögzítése csak és kizárológosan a fényképen szereplő személyek előzetes belegyezésével lehetséges! Ennek hiányában a a fotót készítő személy egyrészt személyi jogokat sért, másrészt pedig a szerzői jogokat is áthágja! Amennyiben ez bizonyítást nyer úgy családtagok, jogosan fordulhatnak az Artisjushoz kártérítési igényükkel.

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#12) vond válasza Hyacinto (#11) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD Komoly.

Egyébként röhögni fogsz, de az új személyiségi jogi előírások miatt most hatványozottan többet szívunk, mint eddig (egy Médiaközpontban melózok). Régen is piszkosul figyelni kellett ezekre a dolgokra, most meg pláne.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#13) vittorio7 válasza ollie (#2) üzenetére


vittorio7
őstag

"Rájön az áfa + vám + az az idétlen illeték az adathordozókra."

És erre nem jön rá? És ezzel még telefonálni is lehet.

(#14) pigster válasza ollie (#2) üzenetére


pigster
senior tag

Jujjjujjujujjj. Már megint a szokásos...
Mediamarkt weboldalán direkt megnéztem. Ott a Slate 129 Euróért van. Pedig Németországban, Ausztriában is van ÁFA (nem hinném, az a pár százalék különbség indokolna ilyen magas magyar árat)

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#16) macilaci78 válasza Hyacinto (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát amikor a cölöböket tudtukon, akaratukon kívül lesifotósok lekapják és a Blikk, Story, stb szennylapokban közzéteszik, akkor a cölöbök mehetnek kilincselni az Artisjus-hoz? :D

A témához: szerintem az árképzés: 99€/db, 27%Áfa, 3%vám, 25% haszon, 4.158 Artisjus, 295,56Ft/€ árfolyam. Az emberek hülyének nézése: 27% Áfa, és hogy a K. hazai árus bruttó kiskeráron veszi meg a gyártótól a terméket.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) edward2 válasza Hyacinto (#11) üzenetére


edward2
addikt

Ez bizony nem így van amit mondasz.

Bármilyen magánszemélyről ott készítek fotót és úgy ahogy akarok. Ha ezt nyilvánosságra akarom hozni akkor már kell hozzá engedély, de ettől még a rólad készült fotóm egyáltalán nem illegális. Sőt.

Rendőr esetében már hasonló az ügy amit mondtál. A rendőrt előre figyelmeztetned kell, hogy fotózni fogod. Ennyi. Aztán újfent ha ezt a fotót nyilvánosságra akarod hozni akkor bizony bele kell hogy egyezzen.

(aztán lehet tévedek de a magánszemélyes rész az tuti úgy van ahogy mondom. ott fotózol bárkit ahol akarsz)

(#18) Male válasza Hyacinto (#11) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD

Az árképzés tényleg egy vicc, ennyiért ezt forgalmazni is felesleges itt.
Amúgy meg az A31 1GHz-en azért... elég harmatos lesz egy új tabba.

(#19) killzone1987


killzone1987
senior tag

Sziasztok!
Hová tehetném fel,melyik topikba a következő kérdést,ahol segíteni tudnának,mert minden hasonló téma már rég kihalt.

Adott egy Zte ZXHN H108L wifis modem.
Androidos telóval akarok belépni.
192.168.1.100 címmel meg mással sem tudok belépni a beállításokba.
Tudom,h állítani kellene a proxit a böngészőmben,de nem tudom hogyan és milyen appal lehetséges,és azt sem tudom milyen adatokat írjak be.
A telóm rootolt,mert az kell az apphoz.
Valaki írja már le részletesen mit hova írjak be,és melyik appot használjam,hogy hozzáférjek a router beállításokhoz.
Wpa2 védelmet akarom bekapcsolni...
Laptop,pc a kanyarban sincs,így marad a teló...

IP:192.168.1.4
SSID: ZTE
Gate:192.168.1.1
Mask:225.225.225.0
Dns1:192.168.1.1
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#20) Hyacinto válasza edward2 (#17) üzenetére


Hyacinto
tag

:)

Nem gondoltam komolyan leírtakat, minthogy azt sem gondoltam volna, hogy bárki is komolyan veszi. Csak vond írt a pancsoló családról és erre meglódult a fantáziám :B .

macilaci78: igen, minden cöl-eb megy az artistjushoz, mert a legtöbbjük szerintem már csak így tud megélni. ;) :DDD Az elszabadult tablet árak nyomorba döntik hazánk hírességeit, ezért, mint Brandon mackó szembe vakuztatják magukat, majd perelnek a pénzükért.

vond: felderengnek a szép, régi emlékek a média jog és etika előadásokról a főiskolán, ezért nem röhögök hanem dobok Neked és a munkatársaidnak egy respektet: :R !

Hopp. Killzone 1987 itt próbáld megkérdezni . Csakhogy félig on és közösségileg építő is legyek.

[ Szerkesztve ]

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#21) killzone1987 válasza Hyacinto (#20) üzenetére


killzone1987
senior tag

Köszönöm!
Addig killódtam vele,h behoztam rajta a beállítást,és le is mentettem jelszóval. :)
Még1x köszönöm

(#22) potafe


potafe
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy a ti hp 7plus tabletetekben sincs g-szenzor??????

"A Nagy TechFan"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.