Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát elég gagyi, és ilyen áron...

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Első ránézésre nem túl nagy innováció van benne(mint egy hőskori at/atx-es ház belseje)

Az ár ehhez képest nagyon nagyon sok :(

(#3) Angel1981 válasza KaiotEch (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, kicsit valóban kettős érzetet kelt.

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elég sokat kérnek érte, annyira azért nem különleges.

<< Heimdal >>

(#5) SQX_Barto válasza KaiotEch (#1) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Maga az elgondolás tetszene, de már a címből tudtam, hogy drága lesz...

"vagyis a prémium anyaghasználatnak és a minőségi megmunkálásnak alaposan megkérik az árát."
Az Abee névnek meg főleg... :U

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#6) KaiotEch válasza SQX_Barto (#5) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem ez a név amúgy sem mond semmit :N

(#7) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

"Nem kívánták fröccsöntött műanyagelemekkel terhelni a belteret, ezért nem is forszírozták a szerszámmentes szerelhetőséget, mindent csavarral kell rögzíteni."

Ez azért jó duma! :C Még el is fogadnám, ha a prémiumnak szánt házban legalább olyan csavarok lennének, amelyeket akár puszta kézzel is kitekerhetünk... de erről szó sincs. :( Azt sem értem, hogy a merevlemezeket miért ezen a hagyományos, elavult és manapság már nem szívesen alkalmazott módon (az alaplap felől) kell becsúsztatni a helyükre és miért nem oldalról?
Bármennyire is tetszik ez a ház kívülről, nem igazán értem hogy mi indokolja a prémium árazást.

(#8) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Brutális kazán(lemez)
Hőcsövekkel befuttatva remek hőleadó felület az biztos. Lehetne teljesen csendes, nagyteljesítményű gépeket építeni ezzel a házzal.

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Mi ertelme van a rozsdamentes acelnak, ha ugyis le van festve?

Ja, hogy nem is rozsdamentes, csak Ti lattatok bele?
Netes beharangozokban mindenhol steel szerepel, sehol sem stainless...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Victorio


Victorio
aktív tag

Szép igényesen néznek ki a popszegecsek az előlapon :U

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#11) Jim Tonic válasza Victorio (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is ezen akadtam meg. Azért, ha már a minőségi megmunkálás miatt ennyi az ára, megcsinálhatták volna normálisabban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) KaiotEch válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kétoldalas ragasztóval? :D

(#13) SQX_Barto válasza KaiotEch (#6) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Japán márka, volt már pár cikk a házairól itt ph-n és mindegyik el volt szállva árcédula tekintetében (viszont vannak érdekes ötleteik az biztos).

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#14) KaiotEch válasza SQX_Barto (#13) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor a japánok nagyon elszálltak maguktól... nézzük csak az Eizo-t.

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ez így ebben a formában nevetséges. Rendben van a forma, rendben van az alapanyag, még az elrendezés is so-so rendben, de ez a szegecselés tönkrevágja az egészet, és az ára pedig a kategóriájában is vicc. Vannak prémium házak, rendben van, virágozzék száz virág, de itt az érték és az ellenérték köszönőviszonyban nincs.

És akkor még feltételeztem, hogy a fehéren a felső és alsó ívnél azt az illesztési hézagot rosszul látom...

[ Szerkesztve ]

(#16) sing1ep1ayer válasza DeFranco (#15) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Biztosan az az a bizonyos légrés, ahol az elülső ventik beszívják a levegőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) DeFranco válasza sing1ep1ayer (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hogy nem mindjárt kombináltfogót csomagolnak mellé, aztán olyan légrést görbítesz rajta magadnak, amilyet akarsz...

(#18) albert8


albert8
addikt

Az egyik legjobb modding alap amit eddig láttam. :Y NAgyon jó! :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19) DeFranco válasza albert8 (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Modding alapnak 56k (80+k)-ért?

(#20) albert8 válasza DeFranco (#19) üzenetére


albert8
addikt

Ebben az esetben az ár másodlagos/ Magyarországon sajnos ez nem igy van/.
Aki lát benne valamit annak mindegy mennyi, de megcsinálja. :)

200k-s ház is volt már többször modding alap, szóval ez ahhoz képest luf@sz.

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#21) Jim Tonic válasza DeFranco (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze. Rocker modhoz tökéletes. A szegecsek már megvannak. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) DeFranco válasza albert8 (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Végül is... igaz.

@Jim Tonic: -"-

(#23) #65675776 válasza albert8 (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olcsóbban kihozod ha magad elkészíted sima lemezből. Makettezésben ezt hívják scratch build-nek.

(#24) albert8 válasza #65675776 (#23) üzenetére


albert8
addikt

Persze, természetesen, de van aki nem hardcore modder. :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#25) mepet


mepet
addikt

Hát ez nem szép, viszont igazi gagyi felültápos tucatház...
Felőlem fából is lehet a ház, nem tök mindegy? ;]

(#26) jerry311


jerry311
nagyúr

Vegre valaki felhagy a szalcsiszolt rondasaggal... :U
De a 256 USD, hulyek ezek. :W

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Na ez egy korrekt cucc. Mondjuk nekem kicsi, meg a Cosmos2-t nem tervezem lecserélni, de biztos van nagyobb méretben is. Végre nem egy újabb "gémer" hulladékkal örvendeztet meg minket egy gyártó.

(#28) Zoltn válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


Zoltn
senior tag

Sokat csúnyít rajta az árcédula!

Bocs Dr. Akula, nem neked szántam! :)

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#29) Indy69


Indy69
aktív tag

Ha ingyen hozzám vágnák akkor talán kéne,de pénzt nem adnék érte ,főleg amennyit kérnek érte :N
Külsőre bejön de nagyon fapados :D

(#30) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Lehet, hogy több, mint tíz éve tervezték, és gyártottak egy szériát belőle, s csak most leltek rá egy raktár mélyén, aminek a bejáratát tíz éve egy földrengés betemette, majd egy másik földrengés most a felszínre hozta, s most megpróbálják "különlegességként" eladni... :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#31) Komplikato válasza SQX_Barto (#13) üzenetére


Komplikato
veterán

A 300.000 forintos kifordított TT ház nincs elszállva árban? Vagy az új CM Comos?

A belső elrendezése tetszik. Viszont a külseje borzasztó, pláne ennyiért, az anyaga miatt a súlya is az.
Értem én, hogy tuti elnyeli a zajt, meg nem esik szét ha egy 150 kilós ember ráül, de akkor inkább ne üljön rá senki. :D
Zajcsökkentést meg lehet sokkal olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32) Dr. Akula válasza Komplikato (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De, a Cosmos2 is k. drága (vmi 110k körül vettem). Igaz, nekem a nagy hely kellett, ami meg ha nem Codegen, akkor ennyi. Lian Li, Thermaltake szintén ennyi. Sajnos.

(#33) sing1ep1ayer válasza Mahrenburg (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Egyébként nekem is ez jutott róla eszembe. Egyedül az előlapi USB 3.0 portok képviselik a jelenkort a házban, de ezt akár utólag is rátehették, így fillérekért megvan az újdonság álcája. Amit korábban is említettem már: a HDD-k beszerelési iránya, a hagyományos csavarok használata az eszközök rögzítésére, illetve amit más hozott fel: a felül elhelyezett tápegység - ezek mind olyan dolgok amik 5-10 évvel ezelőtti konstrukcióra utalnak. Manapság már egy ötezres inwin, vagy codegen ház is többet nyújt ennél.

(#34) Dr. Akula válasza sing1ep1ayer (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az árazást a profitéhség indokolja, ezek se akarnak kevésbé gazdagok lenni mint a bankárok, politikus elvtársak.

A párhuzamos beszerelés előnye hogy mindkét oldalról tudod csavarozni, nem csak az egyik (előlapi ventillátor felől max kanyarcsavarhúzóval :D). Én spec ezt az új merőleges vinyó divatot utálom, tök buzi módon lehet csak kábelezni. És miért nem képesek rakni egy normális panelcsatlakozót a végére, hogy ne kelljen kábeleket húzgálni a vinyóról kiszedéskor, csak simán kivenni? Nem kéne leszedni a másik oldallapot hozzá, legalább lenne vmi értelme, de így semmi, csak a rosszabb rögzíthetőség.

(#35) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondjuk az hogy függőlegesen áll a vinyó, pont elveszi a párhuzamos beszerelés értelmét. Viszont a videokártyának kihagyott 37 cm-s hely az korrekt, elég kevés házba lehet berakni egy dupla csipes videokártyát (pl. r7990, gf690), mert azoknak minimum 32 cm hely kell, de ez általában nincs meg.

A 0.8 mm-es acél tartószerkezet pont akkora mint amit a CM alkalmaz a Stacker / Cosmos sorozatban, rá lehet ülni, rugdosni, semmi nem történik. Az 1 mm-es oldallap már szinte páncél. Ezzel focizni is lehet, nem kell parázni hogy mi lesz ha kiesik a kezedből.

A ventinek azonban kéne rácsa az előlapra, nem jó ha a földről szívja be a port a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#36) fagy53


fagy53
nagyúr

Drága, de nem is csoda hiszen ekkora házban ők már laknak...! Számukra luxus egy ekkora kuckót számítógépnek hagyni, de legalább földrengésbiztos!

Elsőre furcsállottam az 1mm-es oldallemezeket és a vékonyabb vázat, de a rezonancia miatt van értelme, a táp és a HDD búgásokat, a ventik motorjainak rezgését hatásosan csillapíthatja, a szg ház meg nem táska, a súly nem elsődleges. A semmi különlegességet és egy minimalista megjelenést nyújtó ház ára viszont egy vicc, a másfélmilliós mosdó esete... ;]

(#37) kromatika


kromatika
veterán

nekem tetszik,az elrendezés,és a forma is.de az árat tényleg túl lőtték rendesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.