Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Tippelek: Mert Magyarországon nem elérhető egyik sem? A tartalom úgyis csak angol, a népesség kis része van olyan szinten, hogy könyvet/filmet angol nyelven élvezhessen, azoknak meg minek?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Annyira nem meglepő.
Gazdaságilag és vásárlóerőben is jóval lejjebb vagyunk a szomszédainknál. Így nem csoda, hogy hozzánk nem jön be a cucc. Sajnos ez a buli nem földrajzi elhelyezkedésről szól, hanem gazdaságról.
Gondolom ott a Google-nél úgy gondolták, hogy nálunk nincs annyi potenciális fizetőképes vásárló, hogy megérje hozzánk is behozni a dolgot.
Sajnos ez van. Amíg 10 éve még vezető helyen voltunk a régióban, ma már csak kullogunk a többiek után. És ez bizony ilyen esetekben is látszik.

(#3) ABal válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


ABal
őstag

Angoltanárként és szakfordítóként, ezek szerint egy elit rétegbe tartozom. Még sosem tekintettem így magamra. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#4) solfilo válasza Dany007 (#2) üzenetére


solfilo
veterán

Alapvetően egyet értek. De az elmélet nem magyarázza Moldáviát, Üzbegisztánt, Tádzsikisztánt, Türkmenisztánt vagy mondjuk Laoszt. Mind bőven mögöttünk vannak fejlettségben, egy főre jutó GDP-ben. Jobban megnézve a filmes lista jó 2/3-a rosszabb helyzetben van nálunk. Valami más ok van sztem ez mögött.

A könyves más tészta, mind spanyol nyelvű, ez azért egyszerűsíti a Google dolgát. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) ABal válasza solfilo (#4) üzenetére


ABal
őstag

A könyv tiszta ügy, mert az már nálunk is elérhető, tehát eleve nem lehetünk rajta a most belépő országok listáján.

De a mondandód első része ütött szöget a fejembe nekem is. Ennyire hátul lennénk? Vagy netán ennyire kesze-kusza nálunk a szabályozás, hogy még Legeldugottabbisztánban is jobbak a feltételek a Google-nak? :F

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#6) Dany007 válasza solfilo (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezt mondjuk nem figyeltem. Csak a környező országok tűntek fel egyből. Akkor viszont nem tudom.
V.színűleg tényleg valami bürokráciai marhaság lehet mögötte, mint anno a Google street view kapcsán.

(#7) solfilo válasza ABal (#5) üzenetére


solfilo
veterán

Óh, most hogy mondod, a könyv tényleg van már. Nekem is szokta ajánlgatni. :DDD

Vásárlóerő paritáson az egy főre jutó GDP-nk nem egy országnál vagy 6x magasabb. Szóval tényleg valami más lesz itt.

Pl.: IMF adatok (2013): Hungary - 20.065 $/fő vs Laosz: 3.068 $/fő

Szabályozásra: lehet ez van mögötte. Híresen bürokratikus nálunk minden, illetve az üzleti környezet finoman szólva nem kiszámítható mostanság. :U

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.