Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) duvi


duvi
nagyúr

Gratula az igazán objektív és minden részletre kiterjedő leírásodhoz :C
Tényleg nem lehet elfogultsággal vádolni egyik tábornak se. :N

(#2) ABal válasza duvi (#1) üzenetére


ABal
őstag

Köszi! :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3) TomWexX


TomWexX
addikt

Na ezt én sem tudtam volna szebben leírni, pláne nem ilyen hosszan. :P Mindenesetre szóról szóra ugyanez a véleményem. Sajnos ez a büdös igazság a badával kapcsolatban, bárki bármit mond. Valakinek ez elég, valakinek nem...már nekem sem. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#4) szimike79


szimike79
őstag

Szerintem tökéletesen megfogtad az írásodban a lényeget. Azt amit 100%-ban érzek a badával kapcsolatban. Nagy valószínűséggel a régi Wave-esek nagy része látja a dolgokat. Már én is elhatároztam magam a váltásra, várom az utód Xperia S-t. A Badánál már nincs mire várnom, azt meghagyom a lelkes fiataloknak.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#5) ABal


ABal
őstag

Látom itt van a badások krémje! :)

Köszi, hogy ellátogattatok szerény blogomba (csak most vettem észre, mert magam is ritka látogató vagyok errefelé) :D

Együtt benépesítjük az Xperia S fórumot is! :K

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#6) 33as


33as
senior tag

Jó hosszú lett az biztos szinte minden benne van a "hullámról"! :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#7) szimike79 válasza ABal (#5) üzenetére


szimike79
őstag

Nagyon remélem, hogy ott folytatjuk tovább. :K
Főleg hogy ma rommá gyalázott egy Motorola Defy. :Y
A munkához kellett egy pdf fájl, amin egy alkatrész tervrajza volt. (CNC vezérelt élhajlítón dolgozom per pillanat) A megrendelőnek e-mail-ben elküldték, és már néztük is a szükséges paramétereket a Defy-jén. Meg sem mertem említeni hogy próbáljuk meg az enyémen, mert pdf-fel már párszor elvérzett. Úgyhogy én már nagyon várom a nagy S-t. :O

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#8) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Korrekt cikk!! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9) ABal


ABal
őstag

Inkább ide jöttem kiírni magamból a feszültséget, mint hogy a fórumon kezdjem szítani a kedélyeket.

Szomorú ez az egész bada történet, de tényleg. A Samsung gyalázatosan elbánt vele. Én őszintén sajnálom, de már csak magamat ismétlem...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10) ABal válasza leslieke (#8) üzenetére


ABal
őstag

Köszi leslieke!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#11) TomWexX válasza ABal (#9) üzenetére


TomWexX
addikt

Én is inkább belinkeltem ezt a cikket a fórumon, nem akartam ott bővebben írni a sérelmeimről. Már így is elég sokat lehet erről olvasni...mondjuk másról már lassan nem is lehet beszélni a badával kapcsolatban. :(

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#12) leslieke válasza TomWexX (#11) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha már nem történik semmi, akkor legalább erről lehet beszélni. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) TomWexX válasza leslieke (#12) üzenetére


TomWexX
addikt

Ja, csak pár ember ettől a témától ingerült lesz, és akkor elszabadulnak az indulatok. ;]
Jelenleg is dúl a háború... :DDD

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#14) leslieke válasza TomWexX (#13) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ó, szerintem a mostani "háború" közelében sincs annak, mint amilyenek amiatt a bizonyos nagyon ostoba ember miatt többször is előfordultak. ;]

Egyébként meg való igaz, hogy a Samsung mostohán bánik a Badával, és vélhetően ez is egyik oka, hogy nem jöttek/jönnek a fejlesztők. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) gelbelex válasza leslieke (#14) üzenetére


gelbelex
őstag

Korrekt cikk.

A Wave II-t szeptemberben vettem 60e-ért. Nekem ár/értékben rendben van, kábé annyival tud többet az alapmobiloknál (nagy felbontású képernyő, jó kamera), amennyivel többe került.
Nem kell, hogy a telefonom egy állandóan bővíthető multitool-svájcibicska legyen, ennek fejlesztgetésével sem akarom az életemet túlságosan lefoglalni; tehát nem fáj a kisebb programkínálat és a korlátozottabb lehetőségek sem.

A support valóban nonszensz pl. a Symbian-hoz képest (a Nokiának valamiért az is fontos, noha náluk a WP7 a dedikált okos-rendszer, lesz még új Symbian-modell (808) is), de ezzel még együtt lehetne élni, ha nem lenne javítanivaló (azaz hiba) a rendszerben.
De van, folyamatosan. Azaz sosincs kijavítva.

A vásárláskor a 2.0 víziója vonzerő volt, azt gondoltam, a főverziószám azt is jelenti, kijavítják az 1.2 hibáit, legfőképp a memóriakezelést a böngészőben és a task-kezelésben.
Azt írták, a 2.0 már igazi multi-task lesz... Nos, nem lett. Ha ott van a task-listában egy app, akkor váltáskor ne akarja már azt az oprendszer minduntalan újraindítani!! :F

És még mindig nagyon hiányzik egy olyan videolejátszó program, amely több hangsávot kezel...

Ezzel együtt az alapelvárásomat továbbra is teljesíti, még nem várok többet egy mobiltól.
De a következő mobilom - majd, egyszer - egy hibátlanra faragott rendszer lesz..

[ Szerkesztve ]

(#16) Joe63 válasza ABal (#9) üzenetére


Joe63
tag

Köszi a cikket. Nagyon szépen leírtál minden lényegest a Badáról. A családban 2 db Wave 1 van, de mi is váltani fogunk. Érdekes módon a kiszemeltünk szintén az Xperia S. :R

[ Szerkesztve ]

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#17) leslieke válasza gelbelex (#15) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De a következő mobilom - majd, egyszer - egy hibátlanra faragott rendszer lesz..

Létezik ilyen mobil? Szerintem nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18) proci985 válasza leslieke (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

és bebizonyítható, hogy nem is létezhet (mivel hibátaln program nincs).

max olyan, aminek a hibáit nem veszi észre az ember/lényegtelenek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) ABal válasza gelbelex (#15) üzenetére


ABal
őstag

Ez a multitasking dolog nekem is nagyon fájó pont, mert nagyon jó szolgálatot tenne nap mint nap.

"Ezzel együtt az alapelvárásomat továbbra is teljesíti"
Ezzel én is így vagyok egyelőre, de már látom a jövőt (nem úgy, mint a bada esetében) és az már mosolyt csal az arcomra.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#20) ABal


ABal
őstag

"Érdekes módon a kiszemeltünk szintén az Xperia S"

Nem véletlenül, azt hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#21) leslieke válasza ABal (#19) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Épp ma olvastam egy angol cikkben, hogy a Samsung további pénzeket fektet a bada fejlesztésébe.

Jó lenne tudni, hogy hová fektetik? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22) TomWexX válasza leslieke (#17) üzenetére


TomWexX
addikt

Úgy létezhet hogy egy bizonyos ember, számára úgy állítja be az op.rendszert hogy neki az tökéletes legyen. De, ez lehet másnak már koránt sem lesz az...
Na most egy prémium kategóriás androidos telefonnal jóval nagyobb az esély hogy ezt megcsináld, mint bármilyen badással. És ez szerintem nem vitás!
Biztos vagyok benne hogy neked is van még a mai napig olyan program, vagy beállítás vagy stb., ami nélkül ugyan elvagy de nem lenne rossz ha lenne. Na ezért már nem is mondható tökéletesnek a bada. :P

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#23) leslieke válasza TomWexX (#22) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Persze, hogy van nekem is hiányzó program/játék. Még a bada fórumon is megírtam, többször is. De együtt tudok élni a hiányukkal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24) TomWexX válasza leslieke (#23) üzenetére


TomWexX
addikt

Ezért voltam benne biztos, mert tudom hogy írtad hogy hiányzik egy-két dolog, de elvagy nélküle. ;]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#25) ABal válasza leslieke (#21) üzenetére


ABal
őstag

Látod, ez tényleg jó kérdés!
Én úgy veszem észre, hogy az eddigi fejlesztői versenyek nem igazán motiválták a külsős fejlesztőket. Sőt! Megkockáztatom, hogy mára a bada csaknem szitokszó lett a körükben. Elgondolkodtató, ahogy a WP eladások rendre alulmúlják a badásokat, ennek ellenére már átlépték az 50 000 alkalmazást egy év alatt.
Szerintem elsődlegesen a kommunikációra kéne költeni, de nagyon sürgősen. Valakinek egy felelős pozícióban végre ki kéne állnia, és elmondania, hogy mik egyáltalán a terveik a badával. Nem csak állni és nézni, ahogy a techno-sajtó felkap valami hírmorzsát és beindítja a pletyka gépezetet, ami aztán hibás elvárásokat támaszt az érintettekben.
Kéne egy twitter-fiók vagy egy blog, amin tartják a kapcsolatot. Érdekes, hogy az összes többi rendszernél van ilyen. Még SJ is néha leült elé és saját maga válaszolt meg néhány kérdést.
A bada marketingje eszméletlen szar. Ennél rosszabb csak akkor lehetne, ha tervezetten akarnák megsemmisíteni.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#26) leslieke válasza ABal (#25) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elgondolkodtató, ahogy a WP eladások rendre alulmúlják a badásokat,

Ezzel azért vitatkoznék: [link]
Bár nem túl jelentős a különbség közöttük.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#27) ABal válasza leslieke (#26) üzenetére


ABal
őstag

Aha, látom, le voltam maradva. Köszi a felvilágosítást!
Viszont, akkor már erre sem lehet hivatkozni. Most már mindenben lemaradtunk. :((

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#28) Dhampir


Dhampir
félisten

A te hajód jól elsüllyedt ebben az Óceánban! :DDD

Valóban nem érdemes összeess-Cuvées-elméletet gyártani.

(#29) ABal válasza Dhampir (#28) üzenetére


ABal
őstag

Még nem, még hánykolódik egy darabig, mert a térképem szerint van itt valahol a közelben egy robotos sziget. Odáig mindenképpen el kell vergődnöm.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#30) Dhampir válasza ABal (#29) üzenetére


Dhampir
félisten

A Bada nem süllyeszti el a hajókat, csak zátonyra futtatja. Az Androidban nem fogsz csalódni, bár a jót is szokni kell. :)

(#31) gelbelex válasza ABal (#19) üzenetére


gelbelex
őstag

Ez a multitasking dolog nekem is nagyon fájó pont, mert nagyon jó szolgálatot tenne nap mint nap.

A Wave Y-ban a középső gomb (hosszan) nem visz Task Manager-be... Nyilván oka van.

#25: külsős fejlesztőket. Sőt! Megkockáztatom, hogy mára a bada csaknem szitokszó lett a körükben.

Ahogy én olvastam, ez is a memóriakezeléssel (is) függ össze.
Milyen felhasználói élmény, hogy nem lehet délután folytatni a memóriában maradó játék délelőtti játékállását, mert délben elindítottam pl. egy másikat..? :Y Vicc. :(

(#32) ABal válasza gelbelex (#31) üzenetére


ABal
őstag

Hát, ha egyszer rövid az esze (márpedig visszatérő memória gondokkal küzd szegénykém), akkor nem lehet elvárni, hogy hosszú távon bármit sikerrel megjegyezzen.

Kicsit olyan, mint egy gyönyörű modell: nagyrészt a külsejéről szól az élete, a beltartalom nem ér fel a külső alapján támasztott elvárásokkal. Egyszer volt egy pontosan ilyen tanítványom. Édes Istenem...! Most már értem, hogy annál a lánynál is időnként kevés volt az erőforrás, ha kérdeztem tőle valamit.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#33) TomWexX válasza ABal (#32) üzenetére


TomWexX
addikt

Most elképzeltem hogy a csaj szeme előtt villog a szöveg: "nincs elég memória, kérem zárjon be néhány alkalmazást!" ;]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#34) ABal válasza TomWexX (#33) üzenetére


ABal
őstag

Esküszöm, hogy úgy is nézett vissza rám, hogy teljesen elképzelhetőenek tartom ezt.

Egyébként tényleg szép csaj volt. Évekkel később láttam egy magazin címlapján.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#35) gelbelex válasza TomWexX (#33) üzenetére


gelbelex
őstag

:D

(#36) richies válasza ABal (#34) üzenetére


richies
senior tag

igaz iras s sajna igazad van.
en hajom az mar elsullyedt...

az a csaj... mindennapi hasznalatra nem lenne alkalmas :)
a telefon meg ugyebar azt a celt szolgalja....

Rozsomak of Power

(#37) ABal válasza richies (#36) üzenetére


ABal
őstag

Szerencsére vannak a környéken mentőhajók.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.