Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) llax válasza AAntii (#23) üzenetére


llax
senior tag

"makroképeket töltöttem fel a hirdetéshez, hogy mindenki lássa mit vesz"

A korábban írtak (kizáró okok) mellett még az ilyen alaposságot keresve szoktam megnézni az eladó számomra egyébként érdektelen hirdetéseit. (no nem mindet, meg nem napokig böngészve) Miután egy termékre felmerült valamilyen igény, választok hozzá kereskedőt is :)

"Mindenkinek más az ingerküszöbe a személyes adataival kapcsolatban."

Nálam nem annyira ingerküszöb, inkább helyzet kérdése. Nem zavar, ha egy hivatalosan működő cég ismeri az alapvető személyes adataimat, különösen nem akkor, ha az alapvetően jó célokat szolgál. Az alapvető személyes adatok (szig., lakcímkártya), "csak" száraz adatok, egyedül a tárolás biztonsága az, ami miatt meggondolandó a kiadásuk (rossz kezekbe ne kerüljön).

Sokkal jobban zavar a "felhasználói szokások gyűjtése". Ezek szerintem sokkal "személyesebb" adatok, mint az a néhány karakter a személyi igazolványban. FB, Google, MS, pontgyűjtő kártyák, de legjobban a reklámszolgáltatók tevékenységét (a háttérben adatokkal kereskedés) tartom irritálónak. Soha, semmit nem vettem még személyre szabott (sem egyéb) reklám miatt (felmerül valami igény -> keresek rá megoldást).
Mióta a műsoridő negyede-harmada reklám, nem nézek tévét (jó sok éve - kivéve F1), nem hallgatok rádiót (ugyanakkor a hobbijaimnak külön műhelyt kellett összehozni - most is onnét írok). A közel 30 éve járó megyei napilap előfizetése tegnapelőtt lett felmondva.
Kb. annyi reklám, mint az ingyenes napilapokban, mostanában még több, teljes oldalas fizetett politikai hirdetések, stb., a külföldről átvett hírek kb. Google fordító szint, ami után a nyelvhelyességet kissé kipofozták, ugyanaz a folyamatos színvonal esés, mint az online újságírásnál. Ezért fizetni??? Mondjuk alternatív gyújtóson még gondolkodni kell :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.