Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

A helyszínen alkudozós ami a legjobban felingerel. Nemrég hirdettem egy laptopot, írtak többen, volr rá kb. 5 érdeklődő. Az egyik nem alkudott, de személyesen akarta megnézni (hogy tetszik-e a lányának vagy mittudomén), de nem Budapesten, hanem vidéken. Pont jártam arra, gondoltam elviszem neki, ő volt az első aki nem alkudott, legyen, jegelem. Bár kicsit furcsának tűnt hogy elejtette, hogy ha tetszik-e a tudomisénkinek meg így meg úgy, de annyira nem tűnt komolynak. Gondoltam, ha tetszik - nem tetszik alapon akarna valaki vásárolni akkor bemegy a Media Marktba aztán kinézi a legcukibbat.

Épp mielőtt indultam volna vidékre, felhívott egy korrektnek tűnő srác, hogy Ő most azonnal vinné, alku nélkül, mondjam meg hol vagyok, és idejön érte azonnal. Udvaraisan elutasítottam, hogy valakinek már odaígértem. Közben kiderült, hogy mégsem kéne vidékre mennem, de hát ha megígértem, akkor nincs mese, elviszem.

Így is lett, jön az átadás pillanata, odasereglik az egész család meg a szomszéd is kb., az célszemélynek tetszik, legalábbis úgy tűnt. Erre megjelenik a profi hardverszakértő, hogy a haverja laptopjára is az van írva, hogy snsV, meg, hogy Ő bizony mindent tud erről és majd jól átnézi és majd jól visszafizethetem ha így meg úgy. Persze, ha az egy hét próbagarin belül valami előjön, minden probléma nélkül. Ha azon túl, akkor viheted a hivatalos szervízhez, drágám. Erre elkezdett pofázni, hogy Ő bezzeg kereskedő és ismeri a törvényeket, és ha nem tetszik (!!), akkor két hétig még visszaadom a pénzt. Annyit válaszoltam, hogy ha nem tetszik, azt most döntöd el. (Ha meg egy hét után találod ki, hogy nem "tetszik", akkor jól elküldelek anyádba, aztán hajrá.) Aki egyébként meg is jelent nemsokára (mármint a kedves édesanyja, valamelyik résztvevőnek), akinek volt pofája nekiállni alkudozni. Érted, alkudozni, egy termékre, amire a hirdetési helyén több azonnali vevő lett volna, én meg elhoztam több mint száz kilométert ezeknek a világtalanoknak. Vagyis lehet az utóbbi én voltam. Akkor szépen nekiálltam összecsomagolni a cuccot, de végül nagy szájhúzások közepette előkerült a megbeszélt összeg. Írattam egy szerződés, hogy én is védve legyek az esetleges szivatásoktól, aztán leléptem, még mielőtt leütnek, vagy nem tudom. A némber még tett valami megjegyzést amikor kiléptem az ajtón azzal kapcsolatban, hogy nem engedtem az árból (nem túl szép szavakkal). Fel sem vettem, elég hirtelen haragú vagyok, ugye nem jönne ki jól, ha a saját házában pofozok fel valakit...

A laptop egyébként tökéletes állapotban volt, értekelést azóta sem kaptam, a megkereséseimre nem válaszolnak. Azokat a teljesen normális PH-sokat sajnáltam, akik ezek miatt lemaradtak egy jó gépről. Visszatekintve inkább elpostáztam volna a tizenéves srácnak az ország másik felébe tizenöttel kevesebbért, mert Ő tisztelettudóan kommunikált velem. Csak ennyi. Mindenki üzleteljen óvatosan!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.