Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gargouille válasza Dare2Live (#46) üzenetére


Gargouille
őstag

Sok esetben ez sem ennyire triviális, az off-line mentési adathordozót is időnként csatlakoztatni kell, hogy letolják rá a friss mentést... mindegy, ez már részlet kérdés, csupán arra szerettem volna utalni, hogy akik ezeket a "hackeléseket" végzik, azok is szakemberek, pontosan tudják mit csinálnak. Nem egyszerű védekezni, főképp mikor úgy érkezik a támadó, hogy kiismeri előtte magát az adott rendszerrel kapcsolatban.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52) bambano válasza Dare2Live (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, hogy a tőled bűncselekmény során ellopott pénzt nem tudta visszaszerezni a hatóság, az nem mellette, hanem ellene érv.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) nemlehet válasza bambano (#52) üzenetére


nemlehet
őstag

Én úgy tudom a német csóka nem lopott senkitől, hanem illetéktelenül bányászott. Amit tény hogy bűncselekmény nem tagadom, de nincs kinek visszaadni azt amit bányászott.

Amúgy pl Myanmarban most nagyon sokan rakják át crypto-ba a pénzüket, mert a junta szépen foglalja le a politikai ellenfelek vagy rendszerkritikusok vagyonát, egészen kisembereknek is utánamennek akiket elfognak tüntetések alatt.
Oké, ki lehet verni kínzással a legtöbb emberből a kulcsokat, de nyilván ez sokkal nehezebb mint egy gombnyomással a bankon keresztül elvinni az egész vagyont. Szóval az hogy nehéz elvenni igen komoly előny is lehet főleg instabil országokban.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#54) @tco@ válasza bambano (#52) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ezzel mondjuk egyet tudok érteni, azzal nem, hogy pl az adómat más magánember zsebébe lapátolom. De ez már nagyon off itt.

(#55) tha_answer válasza Dare2Live (#39) üzenetére


tha_answer
őstag

eleg ha az usa megtiltja h konvertibilis valutara valtsak.

megegyszer: inkabb bombazokkal kenyszeritsenek vagy penzugyi eszkozokkel?

"kb. pl itt nem tudjuják higítással elértétleneíteni a megtakarításokat"
lehet venni foldet is :D

btw csak a versenykeptelenek felnek az inflaciotol, ha versenykepes a tudasod nemigazanlenyeg.

"Már többször megtörtént, hogy megállt a fiat pénz beáramlása a cryptoba sött rengeteg pénz áramlott ki belölle. Mégse vált értéktelenné csak max 1500$ helyett ért 120$árt, mégse állt meg a rendszer és a kereskedés sem."
magyarul nem allt le, csak 120 dollarra allt be a kereslet miatt.

a btct egyvalami hajtja: munka nelkul minel tobb penz. nehanyan nagyon jol fognak jarni, a tomegek meg beszopjak.

[ Szerkesztve ]

(#56) @tco@ válasza anulu (#44) üzenetére


@tco@
aktív tag

sem az ETH sem a BTC sem semelyik nem ér többet annál.

De, jelenleg 57k btc és 3450 eth kb, ennyivel ér többet csak. Az értékét főként a mögöttes rendszer adja, már ahol valóban can real world use case ugye. Spekulációs célú shitcoinokat én is elítélem.

nagyon sokszor kérdeztem, hogy a "bányászatnál" mi történik. de explicit senki nem tudta még elmondani. mi az, ami értéket teremt? mi az, ami _megéri_, hogy embertelen mennyiségű áram legyen elpazarolva, a... miért is?

Ha nagyon sokszor kérdezted, miért nem kerestél egy ELI5 leírást? Mert az kb az lenne, hogy a tranzakciókat elosztott rendszerben validáló minerek a btc (kvázi pénz) mozgatásáért kapják. De én is csak felületesen értem, ezt elismerem.

az ég világon senki nem vállal garanciát a cryptoknál semmire. ha pedig valami történik, max egy üveg konyakkal a kezedben agyalhatsz, hogy hova is tűnt el x megtakarítás / befektetés. kártalanítani senki nem fog (még részben sem).

Senki se mondta, hogy kockázatmentes, egy részvény sem az, sőt, még a MÁP sem az teljesen. Ha egy részvény elhasal, ki a tököm kártanalít engem? A crypto hozamra van ~26%-os adó, de a veszteség nem írható le, az én szememben ez pont a konkurencia (állam, és klasszikus pénzügyi rendszer) ellen szól, bár az adó mint olyan, nyilván szükséges intézmény.

az meg, hogy az utalásaidnál semmilyen lehetőséged nincs, ha mondjuk rossz címre küldted, az meg külön vicc. csak elég rossz.

Erre nem is tudom mit mondjak, double check, teszt gyanánt kis összegű utalás :) Ha egy köteg kp-t dobsz a Dunába, azt se kapod vissza, az is a te felelősséged.

[ Szerkesztve ]

(#58) tha_answer válasza #49155328 (#57) üzenetére


tha_answer
őstag

egy telefon a feher hazbol es nem fogsz tudni kartyat hasznalni.

a politika hatalom. a btc el fogja venni a hatalmat a politikatol.
ez univerzalis, nem kina meg orosz fuggo. a hatalom mindenutt hatalom.

lepniuk kell. szted a tengereszgyalogosok vagy a banyaszok nyernek?

[ Szerkesztve ]

(#59) Dare2Live válasza tha_answer (#55) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"eleg ha az usa megtiltja h konvertibilis valutara valtsak."

USAnak hatalma max a $ felett van és még ott is necces lenne. Ha én el akarok adni btc/eth... $ért és van rá vevő akkor az üzlet meg fog valósulni. A coin walletből walletbe megy.

"btw csak a versenykeptelenek felnek az inflaciotol, ha versenykepes a tudasod nemigazanlenyeg."

Mi köze ennek a versenyképes tudáshoz? A megtakarításaidat higítják inflálják el.

"magyarul nem allt le, csak 120 dollarra allt be a kereslet miatt."

Így van. Nem állt le a kereskedés, nem omlott össze a rendszer. Tehát nem igaz az amire válaszoltam.

"a tomegek meg beszopjak"

Szted ki szopta be? Aki 5éve ETH/btcbe rakta a pénzét vagy aki $/eur/jen/font/forint.....ba. Na melyik? Na?
A tömegek beszopták az nem kérdés.

Amíg így pörög a fiat pénznyomda, hígítják miközben a defi terjed nagyon más út nincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60) bambano válasza tha_answer (#58) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt látom az egész történet hibájának, hogy a hatóság csak a legális btc használatot fogja tudni szabályozni, az illegálisat eddig se tudta, ezután se fogja tudni.

tehát nem az lesz a történet vége, hogy tengerészgyalogosok a kocka lehízott minerek ellen, hanem tengerészgyalogosok a kockák mögött álló drogbárók hadserege meg hasonló baráti gittegyletek ellen. ami, más területekről nézve, vesztésre áll a hatalom szempontjából nézve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) #49155328 válasza Dare2Live (#59) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vagy aki Dogecoinba. ;]

(#62) tha_answer válasza Dare2Live (#59) üzenetére


tha_answer
őstag

"USAnak hatalma max a $ felett van és még ott is necces lenne. Ha én el akarok adni btc/eth... $ért és van rá vevő akkor az üzlet meg fog valósulni. A coin walletből walletbe megy."
adot fizetni? :) se lenyeges ingatlant venni...

"Mi köze ennek a versenyképes tudáshoz? A megtakarításaidat higítják inflálják el."
ha versenykepes a tudasod akkor nem felsz h kirabolnak mert annyit kersz a tudasodert amennyit akarsz kis tulzassal - tudsz penzt csinalni.

"Így van. Nem állt le a kereskedés, nem omlott össze a rendszer. Tehát nem igaz az amire válaszoltam."
bki. azert nem allt le mert ment bele penz. de csak annyi ment bele hogy 120 usdra allt be.
tehat nem az volt hogy egyaltalan nem ment bele penz.

"Szted ki szopta be? Aki 5éve ETH/btcbe rakta a pénzét vagy aki $/eur/jen/font/forint.....ba. Na melyik? Na?"
azok akik nem szallnak ki idoben.

(#63) Dare2Live válasza tha_answer (#58) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A fő ok amiért kitalálták az pont az volt hogy senki nem tudjon letiltani senkit. (Meg ne tudják leértékelni, felhigítani...)

"lepniuk kell. szted a tengereszgyalogosok vagy a banyaszok nyernek?"

Hát ha usmcvel akarják megoldani a dolgot akkor máris elbuktak. Az új FED amúgy nem látszódik hude crypto ellenesnek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64) tha_answer válasza bambano (#60) üzenetére


tha_answer
őstag

eleg ha az atlagpolgarnak tiltjak, a bunozok mindig megtalaljak.

a lenyeg a kovetkezo: 10ezer milliard dollaros btc kapitalizacional a latorallamokra nem lehet penzugyi szankciot kivetni.
1000mrdos kapitalizacional meg igen.

a politikat nem a drogbarok hatalma erdekli, hanem a penzugyi utoereken tartott kezuk.
ne ezt , a penzugyi utoeret tudja megbontani egy soktizezermilliardos btc allomany.

[ Szerkesztve ]

(#65) Dare2Live válasza #49155328 (#61) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem kevés dolog károsabb az egész cryptora mint a dogecoin. Semmit se tud, végtelenül higul.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#66) tha_answer válasza Dare2Live (#65) üzenetére


tha_answer
őstag

semmi sem karos amin nyerni lehet - a nyero szempontjabol.

(#67) Dare2Live válasza tha_answer (#66) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

oda is írtam: "cryptora"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68) tha_answer válasza Dare2Live (#63) üzenetére


tha_answer
őstag

az allamokat nem a fuves hulyegyerek meg a drogbaro erdekli, hanem ha azt mondja hogy nincs uzlet latorallamokkal, ha bizonyos szemelyek, cegek, ki vannak tiltva dollarbol, stb.

barmilyen uzlet amiben dollarelszamolas van - es a legvegen az van - azon rajta van az usa ujja. ezt nem fogjak kiengedni. a drogbarot kutya se erdekel.

az erdekli, hogy pl iran, korea, oroszok vallalatok stb.

a vilagkereskedelem backboneja az usd, ez meg igencsak kenyelmes es kivetelezett helyzetbe hozza az usat. ezt ki tudja venni a kezebel a btc. nem fogja engedni. illetve az osszes allam kezebol kiveszi. nem fogjak hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#69) Dare2Live válasza tha_answer (#68) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

írd le kérlek hogy nem fogja hagyni. Most nem az, hogy betiltja USAban vagy ahol bírja betiltatja hanem, hogy így ennyi vége. És nem csak BTCnek, hanem pl moneronak is. Meg a maradék 3000+coinnak.

Tudom írtad az USMCt.
A btc hash 70% kínában van. Beküldik kínába az usmct, hogy kapcsolja le az áramot a bányákba vagymi? :C :))
És ha BTC 70%át lekapcsolták kínában elmennek oroszba is lekapcsolni? Aztán jön Izland, EU...?
Na tegyük fel sikerült. Hát van még 3000+ crypto aminél el kéne játszani uezt. Köztük olyanok amik sokkal okosabbak ilyen lekapcsolás vonalon mint a btc.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#70) Dißnäëß válasza Dare2Live (#69) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez a szellem mar kiszabadult a palackbol szvsz. Nem veletlen keszul usa bezarkozni ujabban, termelest visszahozni hazon belulre, stb. Hulyere vannak adosodva, mikozben a FED altal reszukre es a vilag tobbi orszaganak is nyomtatott, felfujt, mestersegesen nagy keresleten tartott petrodollar (!) ha beszakad, azt az amerikai gazdasag nem eli tul, belerokkan. Ugyhogy lesz itt meg baj, vagy kurva nagy haborukba fogja kuldeni a nagy sas az osszes szovetsegeset, hogy mentse a dollart, es vegul maga is beszall, vagy mocskosul meggyulik a baja a kinai-orosz komboval, de hogy nem konnyu a helyzete, az biztos. Ha marol holnapra bitcoinert vagy barmilyen mas kriptoert kezdik el adni az olajat a kitermelo orszagok, a dollar akkorat szakad, hogy a backbone szanaszet esik es goodbye vilagdominancia, ezt meg ok is tudjak, ergo ez foggal-korommel harc lesz, nagyobb a tet szamukra, mint barmelyik vilaghaboruban eddig.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#71) tha_answer válasza Dare2Live (#69) üzenetére


tha_answer
őstag

a kinai part kulonosen hires arrol hogy nem akar semmit se iranyitani. mihelyst lesz digitalis juan, elobb utobb bannolni fogjak.

eleg a tozsdeket tiltani, btw.

tudod, az offshore multis adooptimalizacionak is ugy nez ki vege lesz. mert mar tulsagosan faj a g7nek. a btc meg a g20nak fog fajni. a digitalis jegybankpenz az osszes allam erdeke mert lehet motivalni a fogyasztot h koltson. a btcnel nem....

ja megmielott: az arany is volt mar betiltva es sikerrel nem ugy mint az alkohol tilalma.

igy van, ahogy a kollega irja: mihyest az olajat btcert lehet venni tomegevel, lottek a btcnek is, meg annak az allamnak is.

ezert irom h akik jokor veszik ki qrvajol fognak jarni,de a nagytobbseg rafazik majd.

pontosabban a legjobban azok jartak akik centekert vettek es ezrekert adtak.
aki az elmult evekben vett az legjobb esetben is 10xerezett. ettol nem lesz senki milliomos csak az aki mar elotte is az volt, szal a munkat meguszni - nem fogjatok.

[ Szerkesztve ]

(#72) Dare2Live válasza Dißnäëß (#70) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azzal, hogy mindenhol a fő tartalékvaluta a $ mindenki nem véletlenül azt akarja és nem a "riminibit" az olajtermelő országok is a kereslet megvan rá. Ennek a jelenlegi helyzetben az áttételes oka, hogy az egész világ finanszirozza őket. Én itt nem látok változást nem látom bárki érdemben el akarna mozudlni a crpytok (vagy akár a yuan/riminibi) irányába. Ha igen akkor a jelenlegi crypto árak sokszorozódni fognak. :) (yuan/riminibit meg mesterségesen a ccp tartja ott ahol van ez a kínai állam fő versenyelőnye.)

Én nem várok hude nagy us gazdaság beszakadást. A fogyasztásuk megvan, a deficitüket ld feljebb a világ finanszirozza.

A háborusdit meg aztán nem is értem. Hova? Kit? Minek? Lássuk be a jelenlegi helyzet amilyen rossz annyira jó nekik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73) Dare2Live válasza tha_answer (#71) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kína mindent irányítani akar (és mindent megvenni, mindenkit korumpálni és eladósítani) de ezt ne keverjük ide.

"eleg a tozsdeket tiltani"

Attol még nincs vége. Nem nem avval vitatkoztam, hogy le lehet verni az árát vagy nehezebbé tudják tenni az adását-vételét.

A fogyasztás résznél igazad van. De ezen a vonalon a komplett crypto piac iciripiciri. És akkor már ha itt tartunk az aranyra.... is rá kéne küldeni az USMCt.

"igy van, ahogy a kollega irja: mihyest az olajat btcert lehet venni tomegevel"

De nem akarják azért adni. Az olajállamok végtelen mennyiségű $on ülnek. Biztos tönkre akarják vágni azt.

"szal a munkat meguszni - nem fogjatok."

:DDD Ha esetleg az olajállamok áttérnek cryptora még lehet azt is. :C Ha meg ide rakják az emberek a pénzüket a $/eur/font/forint... helyet aztán végképp. :C :C :C btw a BTC pont annyit ér mint 2hónapja. A többinek meg még mindig nagyon picit a kapitalizációja.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74) Dißnäëß válasza Dare2Live (#73) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az olajallamok azert ulnek dollaron, mert juessz parti mind, ugyanis aki nem dollarert adta az olajat, azt a median keresztul a kozvelemeny megvezetesevel (anti-tenorizmus, demokracia exportalas, satobbi bullshit) lerohantak a picsaba.

Szerinted csak ugy onszantukbol dollarra valtottak ? Es ha ma dollarjuk van, mi gatolja oket abban, hogy holnap kevesebb dollarjuk legyen - es tobb kriptojuk ?

Egy ujabb haboru.

Kina mindent iranyitani akar - ki nem ? :U :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#75) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Nem tartozik a témához annyira, de a párom pont ma kapott egy zsaroló emailt, amiben az illető hivatásos programozónak adja ki magát, aki mellékállásban hacker. Hozzájutott a párom minden adatához az "eszközén", beleértve az intim videóit (amik természetesen nem léteznek), és ha nem fizet 1350 USD-t bitcoinban, akkor közzéteszi ezeket a videókat. Az email semmilyen személyes adatot vagy olyan jelet nem tartalmaz, hogy tényleg lenne nála bármilyen személyes adat. Viszont a BTC címe meg van adva. Szerintetek beazonosítható az illető a BTC ID-ja alapján? Érdemes a rendőrségnek elküldeni ezt az emailt, vagy van valamilyen európai hatóság, amely eljárást tud indítani ellene, vagy teljesen reménytelen és csak ignoráljuk? Az email nyilvánvalóan kamu, gondolom arra játszik, hogy hátha 1000 címzettből 3-4 beveszi a dolgot, és utal neki.
Szóval érdemes ezt bárhol jelenteni, elküldeni?

[ Szerkesztve ]

(#76) tha_answer válasza HellGreg (#75) üzenetére


tha_answer
őstag

vannak ugynevezett btc mosodak ahol ugyanugy kimossak a penzt es nem lehet mar osszekotni azzal aki vegul fiat moneyra valtja

ha profik, akk csak a rendorseget terhelitek vele feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#77) koxx válasza HellGreg (#75) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

BTC címből nem tudod visszavezetni a tulajhoz, pont ez is a lényege. Ignorálni aztán kész. Mivel konkrétan semmi bizonyíték nincs a kezetekben vagy épp a hackerében ezért a yard aligha fog tenni valamit.

(#78) tha_answer válasza koxx (#77) üzenetére


tha_answer
őstag

mindent lehet latni, csak a vegfelhasznalo kiletet bajos kideriteni. de az meg a fiatra valtasnal kiderul, ha nem mossak at kozben, visssza lehet nyomozni.

[ Szerkesztve ]

(#79) HellGreg válasza tha_answer (#76) üzenetére


HellGreg
őstag

A szerény bitcoin és blockchain tudásommal felvértezve, nem lehet a blockokat visszakeresni, hogy kitől kinek ment a tranzakció? :)

(#80) tha_answer válasza HellGreg (#79) üzenetére


tha_answer
őstag

dede, vissza lehet, igy van. de ha egy mosodaba atforgatjak akkor mar bizonyitani roppant nehezkes.

minden btc mozgas full nyilvanos.

kerdezz meg egy rendor ismerost, o mit mond.

pont ezert alsagos duma azt mondani h a bunozok titkoloznak, a btc mindent megmutat. meg kell egy kis ido hogy a jegybankok beismerjek vagy mi, vagy btc. akkor fognak menni a tengereszgyalogosok.

teljesen betiltani lehet h tul sok eroforras. tokeletesen eleg ha nem teszik bele tomegek a penzuket, akkor nem tud akkorara noni ami veszelyezteti hadiipari komplexum erejet.

[ Szerkesztve ]

(#81) tha_answer


tha_answer
őstag

illetve
https://telex.hu/gazdasag/2021/05/04/biden-szetadoztatna-az-orokolt-oriasvagyonokat

adoztatni sem lehet a btct, szal kituno adoelkerulesre.
meg egy ok h idoben kiszallni nem kell felni. na de hogy azt mikor :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82) Gargouille válasza HellGreg (#75) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak nem így kezdődik a levél?:

"Helló! Hadd mutatkozzam be. Hivatásos programozó vagyok, aki a szabadidejében hackelésekre specializálódik. Ezúttal sajnos te váltál a következő áldozatommá, mivel feltörtem az operációs rendszeredet és a készülékedet. Már hónapok óta figyelemmel kísérlek. Egyszerűbben fogalmazva, megfertőztem a gépedet egy vírussal, miközben te éppen a kedvenc felnőtt tartalmú weboldaladat böngészted. Elmagyarázom részletesebben is, hogy mi történt, ha még nem lenne tapasztalatod ilyen fajta helyzetben. Egy trójai vírus teljes hozzáférést és ellenőrzést ad számomra a készüléked felett. Vagyis mindent látok és kezelhetek a képernyődön, bekapcsolhatom a kamerádat és a mikrofonodat, valamint egyéb dolgokat is, anélkül, hogy te erről bármit is tudnál. Továbbá, hozzáférést szereztem még a teljes névjegyzékedhez a készülékeden és a közösségi oldalaidon."

Mert ezt tömegesen kapják sok ügyfelünknél a userek. Ignoráld.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#83) HellGreg válasza Gargouille (#82) üzenetére


HellGreg
őstag

Dede, pontosan ez az :DDD

(#84) bambano válasza HellGreg (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem igen, mert ha nem is derítik ki, hogy ki a zsaroló, egy darab vírusos internet előfizetőt azért ki lehet hámozni a levélből és az is eredmény. apró eredmény, de eredmény.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) HellGreg válasza bambano (#84) üzenetére


HellGreg
őstag

Rákerestem a címre blockchain exploreren, meg is találta, de 0 tranzakciót ír hozzá, ezek szerint nem sokan dőltek be neki, már ha lehet hinni az oldalnak.

(#86) bambano válasza HellGreg (#85) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

legalább két walletet megadtak már a spamjükben.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#87) anulu válasza HellGreg (#75) üzenetére


anulu
félisten

naponta a levelező serverem ezres nagyságrendű ilyen leveleket dob el. elég, ha egy olyan adatbázisban megvan a mail címe, aki olyanoknak a kezére jutott, akik ezzel próbálkoznak, és máris megy bottól a mail. 1 valaki bedől, már annyival beljebb vannak.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#88) anulu válasza Dare2Live (#65) üzenetére


anulu
félisten

cserébe amögött legalább van elvégzett munka.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#89) Dare2Live válasza Dißnäëß (#74) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

teljesen mindegy a téma szempontjából mért ülnek $on. A lényeg, hogy azon ülnek és nem céljuk tönretenni.

De hamár a $ hegemonia a fő oka, hogy 50-60-70es években a világ GDPjének a 40-50%át az US adta így de factová vált... és konkurense se volt. Szovjetek nagyon tolták a rubelt, de azt még a Szovjetekkel szövetséges arab államok se akarták. És így utolag ez elég jó döntés volt a részükről. A 2000es években az euro elég komolyat lépett előre mint elfogadott és tartalékvaluta de átvenni nem tudta a $ szerepét.
Jah képzeld durva lesz: Az EUROövezet államait akik az eurot használják és a legnagyobb veszélyt jelenti a $ kereskedelmi, tartalékvaluta dolgaira nem bombázta le az USA. :C

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#90) Zozzant


Zozzant
addikt

Épp ma kaptam 2 freemailes címemre saját magamtól, Uruguay-i IP címről, levelet. Fizessek BTC-t egyébként közzé teszik a kamerám képét amin pornón élvezkedek... :) Hát nyerítettem rendesen, amin pornót nézek ott nincs kamera :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#91) Dare2Live válasza HellGreg (#79) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha jól csinálják nehéz.

de ha anonimitásra/pénzmosás.... kell arra én biztos nem BTCt használnék. 101 sokkal jobb coin van rá. pl monero.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#92) _cHAos_ válasza @tco@ (#35) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Banki informatikai infrastruktúrákat auditáltam. Nem szeretnék lesüllyedni a szintedre, már ne haragudj. Ezen a szinten szubjektív tényezők egyáltalán nem formálhatják a szakértők véleményét. ;) Nem is értem, mire szerettél volna célozni ezzel a "fájdalom" dologgal.

(#93) _cHAos_ válasza _cHAos_ (#92) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Az informatikai infrastruktúra biztonságát/ sebezhetőségét / a Blockchain titkosítás implementációjához és üzemeltetéséhez szükséges erőforrásokat megvizsgálva abszolút nem indokolt a bevezetése szakmailag. Ehhez nem kell agytrösztnek lenni.
Ez az IT része három sorban.

Aki pénzügyi befektetésként tekint erre az egészre, az egy teljesen más téma. Nem igazán értek hozzá, viszont morálisan elítélendő több okból is, rendkívül környezetszennyező és közel sem képvisel akkora értéket, mint azok a vállalatok, amik mögött valós teljesítmények állnak. Akinek nem csak a pénz számít, az nem ebbe fog invesztálni...

[ Szerkesztve ]

(#94) bambano válasza _cHAos_ (#93) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért ítélendő el morálisan, mert ez egyfajta piramisjáték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) _cHAos_ válasza btprg (#40) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Komoly cégeknél földrajzilag elhatárolt (földalatti páncél terem az egyik alap) több példányos biztonsági mentéseket készítenek, nem egyszerű az adatállományok szállítása sem. Emellett rendszeresen ütemezett katasztrófa szimulációkat hajtanak végre, tesztelik a kritikus infrastruktúra visszaállítását is nulláról, kb. 24 óra alatt kell megoldani, ha lebombáznak egy adatközpontot, akkor is, vagy bármilyen vis major esetén...

[ Szerkesztve ]

(#96) _cHAos_ válasza bambano (#94) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Sajnos az, szvsz tól jó a körítés ahhoz, hogy a kisebb befektetők átlássák, hogy bukni fognak, ha nincs szerencséjük és későn szállnak ki.

(#97) Dare2Live válasza _cHAos_ (#93) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem is arra jött létre, hogy hatékonyabb legyen.
Nem ezt a dolgot oldotta meg.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#98) bambano válasza Zozzant (#90) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

írj vissza, hogy ha tényleg látta a képeket, akkor tudhatja, hogy a te nagyobbító módszered működik, szóval ne habozzon, rendeljen :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) morzsa válasza koxx (#38) üzenetére


morzsa
aktív tag

@ koxx #38
Jogos, sajnos ezt benéztem. Egykori matematika tanáraim most nem lennének boldogok.
@Mirman #36
- Régi és igaz mondás: Akinek nem inge, ne vegye magára.
- A maradiság, azon a bizonyos dobozon kívül gondolkozás képességének hiánya, az érdektelenség, a szűklátókörűség, az előítélet... nem kor vagy foglalkozás függvénye.

@_cHAos_ #34
Akkor legyen IT. Nem, nekem nincs közöm az IT-hez. Szerintem az a szakma is legalább annyira felhígult, mint a vendéglátás, ráadásul tele van szakbarbárokkal. Mielőtt személyeskedésbe fulladna a dolog: Akinek nem inge... 

Szóval IT. Kezdd bátran a művelődést az Enterprise Ethereum Alliance-nél. Ez a szövetség azokat a cégeket egyesíti, akik tesznek az Ethereum fejlődéséért. Ezeket a cégeket évente validálja a szövetség. A tagok között olyan fitty-fütty cégek találhatóak, mint Intel, MS, Cisco, AMD... Tehát ezek nem befektetők, hanem fejlesztők, felhasználók. Ez így érthető?
Azon meg lépjünk már túl, hogy játékpénz, meg, hogy a kriptot leegyszerűsítjük a BTC-re.
Mintha azt mondanám, hogy az egyetlen operációs rendszer a Linux. Sőt, az MS Dos. Vagy a Unix, Fortran... mit tudom én hol kezdődött, nem vagyok IT. ;]
Bocsánat, ez a leereszkedő IT duma nagyon szíven ütött! Ez egy olyan fórum, ahol arra büszkék a tagok (nem inge....), hogy egy 100.000-es skálán 12 ponttal túlteljesítették a másikat, pedig az még a statisztikai hibahatárt sem éri el. Inkább írhatnátok olyan cikkeket, hogy például a biztosító társaságok miként használják máris a blokklánc technológiát. Hogy a nagy bankok mióta és melyik kriptovalutát (inkább devizának kellene nevezni, hiszen formailag nem valuta!) használják bankközi pénzügyi műveletekre. Arról, hogy melyik autógyár (nem, nem a Tesla) állt át teljesen blokklánc alapú gyártásfolyamat vezérlésre. Akár arról is, hogy melyik cégek fizetnek máris BTC-t a fizetés egy részeként az USA-ban. Írhatnék én is, de nem én vagyok az ITs és széttépnének a pitbullok (látom, hogy járnak itt még a profik által írt a cikkek is).
Az, hogy mindenhol USD-ben számolgatják a kriptokat, nem azt jelenti, hogy bármilyen módon függene az USD-től az értékük. Azért számolják így őket, mert az USD értékével mindenki tisztában van. Bármilyen fiat devizába átválthatóak. Azt is mondhatjuk, hogy az ETH átlépte az 1.000.000.- HUF-os határt ahelyett, hogy már 3343USD.
A bank biztonságra csak tőszavakban tudok válaszolni: Posta Bank, Questor, Budacash... nem utolsó sorban Orgovány és vidéke Takarékszövetkezet. Utóbbi elvitte a betétbiztosítási alap 80%-át. 10% sokáig elfekvőben volt, mert egy bank tévedésből megigényelte, később visszaadta. Mi lett volna, ha egy komolyabb bank int be?
Nem beszélve a 30 milliós plafonról. De kérdezd inkább a károsultakat!
Nagyon elkanyarodtunk a cikktől. :)
Bányászat végletekig leegyszerűsítve: link
A pénzért hajtó kisbefektetőknek csak egy dolgot kell megtanulni. Buy the dip! Mint a nagyok.

https://linktr.ee/wbteam21

(#100) @tco@ válasza _cHAos_ (#92) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nem szeretnék lesüllyedni a szintedre, már ne haragudj. Ezen a szinten szubjektív tényezők egyáltalán nem formálhatják a szakértők véleményét. ;)

Hát így tényleg érdemes volt diskurzusba kezdened akkor :). Objektív tényeket felvonultató vitába pedig nem szállhatunk ezek szerint, mert neked derogál. Hát, ok.

Nem is értem, mire szerettél volna célozni ezzel a "fájdalom" dologgal.

Gondoltam kifejted kicsit a hozzászólásodat, szerintem elég világos volt :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.