Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Ha jól látom a cikk nem írja, de elvileg ennek a kijelzőjén már üveg van, a Folddal ellentétben. Ez az első hajlítható kijelzős telefon üveggel, ha minden igaz.

(#2) Zé.


Zé.
tag

Az összecsukható kategóriában ez a flippes változat a hasznosabb.
Későbbi árcsökkenéskor terjedhet el Magyarországon.
Nekem a Motorola Razr tipusra hajazó formaterv lenne célszerűbb,
a célszerűbb kialakítás miatt.( Noch mentes kijelző, kiálló kamerapúp mentes)

(#3) #10949376


#10949376
törölt tag

a galaxy buds+ már nem fért el a dobozba :N

(#4) prolad


prolad
őstag

Hm, nem is rossz, bár a Fold féle hajlítást jobban preferálom, de ennek is van értelme. A Moto csúnyácska dizájnjához képest határozott előrelépés.

(#5) Noukoum válasza #10949376 (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom anélkül is megveszik :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#6) Imi1981 válasza Zé. (#2) üzenetére


Imi1981
veterán

A Razr-on elég nagy noch van .

[ Szerkesztve ]

(#7) isakamay válasza Imi1981 (#6) üzenetére


isakamay
tag

Én nem látok noccsot:
;] :DDD :N

(#8) Imi1981 válasza isakamay (#7) üzenetére


Imi1981
veterán

Igaz 😄

(#9) joey04


joey04
titán

Hát külsőre bucira veri a moto.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) bali


bali
tag

Borzasztóak ezek a telefonárak és egyben elszomorítóak is... Csak úgy repkednek a 4-500 ezer forintos árcédulák. Tudom, tudom, új technológiák meg minden, de ez akkor is durva... :( :( :( Azt hiszem maradok egy jó ideig még a Note8- nál....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#11) pusszycat válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az olyan vékony, h inkább azt mondanám lefújták üvegspary-el. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Dax27 válasza prolad (#4) üzenetére


Dax27
csendes tag

Fura, én pont azt mondanám, hogy képről ez full gagyinak néz ki, szemben a motoval, amiről képeken keresztül is üvőlt, hogy nagyon jól néz ki...

(#13) e-newsee válasza pusszycat (#11) üzenetére


e-newsee
addikt

Én azért kíváncsi lennék, hogy melyik üveget lehet ilyen kis sugárban meghajlítani. :U
Marketing a köbön... :W

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#14) sohajda90


sohajda90
tag

A RAZR-on látszik, hogy egy klasszikus kagylótelefon modern újragondolása, jellegzetes "razr" design-nal. Ez viszont kinyitva tényleg úgy néz ki mint bármelyik mai normal mobil és összezárva sem kifejezetten szép...cserébe legalább annyira sérülékeny mint a razr. Lehet, hogy a specifikációk jobbak, de szerintem aki ezért kiad 500.000+ Forintot, azt a design és a "wow"-factor hajtja, és ahogy látom a hozzászólók 90%-a szerint ebben a Motorola jobb...

Ja és ne felejtsük el, hogy azért bár az sem egy teljesen functioning display, de a Moto külső kijelzőn legalább alapdolgokat meg a zenelejátszó irányítását el lehet végezni, ezt viszont kb. mindenhez ki kell nyitni, így valószínűleg nagyobb lesz a terhelés a hinge-n...

[ Szerkesztve ]

(#15) alexy92 válasza bali (#10) üzenetére


alexy92
aktív tag

Ha neked valamire nincs pénzed, attól még az nem borzasztó... Amikor 200k volt egy flagship akkor volt 15 milla egy panel, most 35 milla a panel, meg amúgy a fizuk is felfelé mentek.. 1500 euro függetlenül egy flagshipért? Szolgáltatónál 1000ért el lehet majd hozni. Szerintem rendben van az ára.

(#16) BiP válasza alexy92 (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem van-e rá pénze, nincs rá pénze kérdés, ne legyél fölényes.
Ez egyszerűen tényleg drága.
(Ahogy a 35millás panel sem normális, de négis viszik, szóval azt a piac beárazta)

(#17) Segal válasza bali (#10) üzenetére


Segal
veterán

+1 csak nekem S8+.
Még ha teljesen kompromisszum mentes lenne akár ez a telefon, akár az S20 Ultra még akkor is erősen elgondolkodtató lenne de mindkettőbe maradtak hibák rendesen így aztán egyelőre nálam is marad a várakozás.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18) sohajda90 válasza alexy92 (#15) üzenetére


sohajda90
tag

"meg amúgy a fizuk is felfelé mentek…"

Tehát felhoztad viszonyításnak, hogy a flagshipek és a panel lakások ára az elmúlt évben 2,5x-ükre nőttek, de nem baj, mert a fizuk is...remélem ezt te sem gondoltad komolyan...

(#19) prolad válasza Dax27 (#12) üzenetére


prolad
őstag

Nekem a Moto dizájn nem jön be a nagy notch és a hatalmas alsó túlnyúlás lehúzza, olyan félkész kinézete van. Értem én, hogy nosztalgiafaktor, de a régi razr dizájnon (ami szubjektív, de nekem akkor se jött be különösebben) már túllépett az iparág.
Itt nincs semmi extra és felesleges sallang, pont jó.

(#20) thomas92


thomas92
aktív tag

Nekem ez jobban bejön, mint a Moto. Értem én,hogy a Razr dizájnt követte a Moto, de nem tetszik a nagyméretű notch, az ujjlenyomat-olvasó elhelyezése sem, nekem a Flip korszerűbbnek tűnik. (Nem mondom,hogy a Moto gáz, de így egymás mellett, inkább a Flip.) :)

(#21) JoeCockBill válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

fizikai képtelenség.
egyenként semmi értelmét nem látom ebben a formában az összecsukhatóságbak. ha a foldot összecsukod van egy telefonod, ha kinyitod van egy tableted. ezt ha kinyitod van egy telefood, ha összecsukod... izé. van egy összecsukott vastag valamid.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#22) BiP válasza JoeCockBill (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Így meg, hogy összecsukott állapotban van egy ujjbegynyi kijelződ, ami kb. egy értesítési led funkciójával bír, tényleg nincs értelme.
Az lenne jó, ha a külső kijelző lefedné az előlapot, és óra, időjárás (akinek kell), de emailt, messenger értesítéseket röviden el is lehetne olvasni.
Akkor a percenként pittyegő telefont nem kéne percenként kinyitogatnia a népnek.
(tehát gyakorlatilag egy kicsinyíttett Fold megfelelője.)

(#23) Doki42


Doki42
őstag

Nem kellene, olyan retro érzésem van a csukogatástól :DD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#24) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Megtudtuk csinálni, azt kész. Jelen pillanatban ennyi ez a mobil. Majd a Z Flip2 ami remélhetőleg egy 3.5 hüvelykes kijelzőt kap. Na így már lenne értelme egy ilyen telefonnak. Amúgy egy E Ink panel is érdekes lenne külső kijelzőnek.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#25) joey04 válasza sohajda90 (#18) üzenetére


joey04
titán

Az a baj, hogy szerintem de. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Kasya válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Erre van esetleg forrasod?

(#27) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz egyáltalán, bár nem hiszem hogy verné a RAZR-t. (az eredeti kérdésemre megkaptam a választ)

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#28) gippazoid válasza sohajda90 (#18) üzenetére


gippazoid
senior tag

Pláne hogy a lakás árak a CSOK miatt mesterségesen lettek felpumpálva - köszönjük. A fizum meg valahogy nem lett 2,5-3x annyi, ellentétben a panel négyzetméter árával. Szóval ordas hülyeség volt a példa.

Gippazoid Novelties Inc.

(#29) BiP válasza gippazoid (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem csak a CSOK (az is jócskán, de nem csak az), világszinten ez a trend. Meg ugye az is megugrott, amire nem lehet CSOK-ot igénybe venni.

(#30) Juhaszatti válasza Kasya (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Elég sok oldal írt róla, itthon talán a Tech 2 hozta le.
Itt egy külföldi hír erről. [link]
Persze én is szkeptikus vagyok, a valódi üveg tulajdonságait ismerve.

(#31) Kasya válasza Juhaszatti (#30) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pedig igazad lesz, mert a Samsung is üveget ír.

(#32) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Itt van a Laci kezében az üveg :D [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Én nekem ez nagyon tetszik.
6,7 inch, összehajtva be tudom rakni a kabátomba, kényelmesen elfér a zsebemben és gondolom majd azt a kis kijelzőt os lehet zenére használni.
Jó, nem egy nagy cucc de a samsung megmutatta, hogy ilyet is tud. Nagyon baba.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#34) SL-27


SL-27
tag

Ha az tényleg üveg (kiderül), akkor valódi innováció. A főképernyő stabil rögzítése plusz pont (nem csúszik, nem hullámzik, mint a Razr-ben). Ezen kívül viszont egy jellemtelen, csúnya készülék. De ezt sem azért csinálták, hogy szépségversenyt nyerjen.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#35) BiP válasza SL-27 (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

jellegtelen

(#36) elfelejtette


elfelejtette
veterán

És akkor jöhetnek dicsérni a 21.9:9-es képarányú kijelzőt a Samu fanok, akik teli torokból fikázták az új Sony Xperia telefonok 21:9-es kijelző arányát... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#37) #10949376 válasza BiP (#29) üzenetére


#10949376
törölt tag

Ez egy folyamat mégpedig 2008-as válság deviza csőd amikor bizonyos emberek,cégek,bankok ellopták az emberek tulajdonát ,házakat ,összejátszva politikusokkal is és módszeresen felnyomták az árakat 100-200% haszonért.

[ Szerkesztve ]

(#38) BiP válasza #10949376 (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Mármint akkor? Vagy a mostanról beszélsz? Az első sor elég kusza.

Az emelkedő trend a 2013-14-es mélypont óta tart, tényleg brutál módon megugrottak az árak azóta.
És most azért csodálkozom, mert rohadt drága minden, jó munkásembert nem találsz, a szar is aranyáron dolgozik, mégis pörög az egész, mindenki most akar építkezni, meg venni, amikor a legdrágább.
Pont a szomszéddal beszéltük, hogy valakinek nagyon megérheti ezt gerjeszteni, csak ugyanaz lesz a vége, mint az említett válságkor, amikor a devizahitelesek belebuktak. Csak most forintban adósodik el mindenki, de ugyanúgy nem fogja tudni kifizetni, ha adott esetben 5-10 év múlva elértéktelenedik a túlárazottan megvett lakása/háza.

(#39) isakamay válasza Kasya (#31) üzenetére


isakamay
tag

Az élő bemutatón is benne volt a prezentációban, nézd vissza.

(#40) e-newsee válasza isakamay (#39) üzenetére


e-newsee
addikt

Én csak a technológia részletesebb bemutatására lennék kíváncsi, mert attól, hogy vékony, attól még az üveg rideg, és törik. Szóval akkor ez tényleg egy innováció. Viszont a fizika, az fizika. A Gorilla Glass évek óta ezzel küzd, hogy csak úgy tudnak karcállóbb üveget csinálni, ha ridegebb, de akkor könnyebben törik. Mivel a mai telefonok nagy felületen használnak üveget, ezért a cég is inkább amellett döntött a GG6-nál, hogy legyen kicsit lágyabb, de cserébe rugalmasabb. Azért pl a GG5 karcállóbb, mint a 6. Márpedig ott valószínűleg a világ üvegtechnológiai Sheldon Cooperjei ülnek a fejlesztőasztaloknál.
És azért van egy furcsaság.
A Samsung az ennél kisebb innovációkat is hatalmas csinnadrattával szokta bejelenteni egy új csúcs cuccon alkalmazva először. Nem így, viszonylag csendben, egy második hajlítható készüléken. Ezt a Fold-on kellett volna eladni. Tudom, elsőnek kellett lenni, nem értek rá, de az első verzió blamája után ezzel tudtak volna nagyot szakítani. Mondhatták volna, hogy oké, az elsőt elb@sztuk, de nem csak, hogy kijavítottuk, hanem egyenesen megtaláltuk a kijelzővédelem szent grálját.
Kb a világ összes üveggyártója ezzel a problémával küzd, hogy nem sík üveget csak "formakészen" tudnak gyártani, mert utólag nem lehet hajlítgatni. Ha ezt a Samsung megoldotta mindenkinél előbb a világon, akkor az Nobel díj esélyes.
Szóval komolyan érdekel, hogy mi a titka, mert önmagában a vékonyság nem elég, ebben biztos vagyok.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#41) ErwinChico


ErwinChico
tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy bekerül-e a Z Flip a T kínálatába? Az ügyfélszolgálatát nem tudott infóval szolgálni, de hátha van itt bennfentes. :) Köszi előre is!

Cogito ergo sum sollicitus.

(#42) Imi1981 válasza e-newsee (#40) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem ahol hajlik az a kb 1cm ott nem üveg (tuti nem mert semmilyen üveg nem hajlik ekkorra szögben ) . Valahogy egybe dolgozták azt a kb 1 cm hajlékony részt az üveggel én így tudom elképzelni.

(#43) SL-27 válasza Imi1981 (#42) üzenetére


SL-27
tag

Én is pontosan erre gondolok. Üveg+műanyag laminált rész...természetesen a hajlításnál csak műanyag.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#44) #10949376 válasza Imi1981 (#42) üzenetére


#10949376
törölt tag

Én láttam videót az utg üvegből ott is kb 1,5cm hajtanak meg a tesztgepen ,biztos valami speciális eljárással készül kompozit

(#45) e-newsee válasza #10949376 (#44) üzenetére


e-newsee
addikt

Inkább valami ilyesmi lehet. Mert ha a hajlított résznél nem üveg lenne, akkor merész (hazug) dolog lenne azt állítani, hogy hajlítható üveg a kijelzője. És a Samsung mégsem egy sufni kínai gyártó, aki a plakátra nem rajzol kávát, a valóságban meg lesz a telón 3mm körben.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#46) 7Heads Drago válasza Zé. (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem meg a Samu megoldása a szimpibb. Meg valszeg tartósabb is: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) BiP válasza 7Heads Drago (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Bzmeg ezt nézni is rossz.
Értem, hogy durability teszt, ez a profilja, de ilyenkor mit érez?!

(#48) 7Heads Drago válasza BiP (#47) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát a nézettség alapján simán visszajött neki az ára.
Én annak örülök csak hogy kütyüket tesztel és nem embereket kínoz. Mert kinézném belőle hasonló hangnemmel. :U

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) isakamay válasza e-newsee (#45) üzenetére


isakamay
tag

Akkor nem láttad az idétlen, csubakka kutyás, örökbefogadós samsung reklámot. Ott szint minden káva eltűnt, jutubon keress rá.

(#50) h4h01


h4h01
senior tag

Üveg mi? Előrendelők azt üzenik: Találkozunk a bíróságon :D Mondjuk ezt nem értem, hogy van pofájuk a hivatalos oldalon is leírni, hogy üveg..Oké mondjuk aki másfél percnél többet gondolkozik rajta, az nagyjából meg tudja fejteni a titkot a tesztek előtt is, és nem rendel belőle 10 palettával..Valami szigorúbb szabályozásnak jobban örülnék, így a marketing bullshiteket illetően..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.