Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a tecső reklámozási módszere totális csőd.
nulla forint értéke van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) dabadab


dabadab
titán

1. Nem betiltotta, hanem a továbbiakban nem rak ki ilyen reklámot.
2. Mi az a "masthead típusú"?

DRM is theft

(#3) E.Kaufmann válasza dabadab (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Remélem a 99%furcsány is odatartozik, mert idegesítő, szerintem lassan már pártállástól függetlenül.
A Lidi helyében Ákoskára már nem bíznék több akciós krumplireklámot sem ezek után...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

a yt-on van reklám?

(#5) Armagedown válasza arnyekxxx (#4) üzenetére


Armagedown
őstag

Vannak, akik nem ismerik a uBlock Origint :N

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) arnyekxxx válasza Armagedown (#5) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Most egy világ omlott össze bennem.

(#7) Degeczi válasza Armagedown (#5) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nagyon sokan okostv-n néznek YT videókat.

(#8) headhunter válasza Armagedown (#5) üzenetére


headhunter
addikt

+ [link]

(#9) Apollyon válasza Armagedown (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Meg a Vanced-et és a proxykat sem. De jól van ez így, amíg nem blokkol mindenki, a jártasabbak használhatják az internetet kevésbé stresszesen.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Samott válasza dabadab (#2) üzenetére


Samott
addikt

Ja, mi az a masthead? Nekem van Premiumom, mert TV-n maceras lenne blokkolni a reklamokat. Szoval engem nem erint, de ezt a fogalmat - plane a youtube kapcsan, nem tudom ertelmezni.

Amugy hogy milyen reklamokat kap az ember nem lehet valahol szabalyozni? Ezt a gyurcsanyozos reklamot tobb helyen olvastam hogy siman leadjak gyerekeknek, mesekben. Nooormalis?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11) zseko


zseko
veterán

Nekem két kérdésem lenne:
- Mi a masthead?
- Miért nem lehet értelmes módon, magyar nyelven, azt írni, hogy fejléc-szalaghirdetések, és az olvasóknak sz.rakodni azzal, hogy akkor most miről van szó? (Mert ha minden igaz, ez az)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#12) E.Kaufmann válasza Samott (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Még időben meg kell ismertetni a mumust ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) UnA válasza dabadab (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Mi az a "masthead típusú"?

Szerintem te tudod, de persze így együtt nagyon béna egy magyar cikkben.

De a kérdésre: talán azt kellett volna írni, hogy a "felvezető reklámok" – ezt a szót eredetileg az újságoknál a kiemelt szalagcímekre használják (és egy vitorláson pedig ez az árbóckosár :D).

(#14) this is life válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


this is life
Ármester

Sajnos a 99% Gyurcsány és tsai fidesz reklám nem az a kategória .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#15) infeeeee


infeeeee
csendes tag

masthead

Én is életemben először láttam ezt a kifejezést, de a cikkben szereplő link segít megmagyarázni:

YouTube masthead ads are the ads that YouTube users see at the top of the YouTube homepage. This type of ad is the most prominent Google advertising placement available to advertisers.

Ugyanez az oldal elérhető magyarul is, ott ugyanez a szakasz így szerepel:

A YouTube-fejléc-szalaghirdetések tartalmi követelményei
A YouTubefejléc-szalaghirdetések azok a hirdetések, amelyeket a YouTube-felhasználók a YouTube kezdőoldalának tetején látnak. Ez a hirdetéstípus a hirdetők rendelkezésére álló legszembeszökőbb hirdetési elhelyezés a Google rendszerében.

[Forrás]

(#16) Samott válasza infeeeee (#15) üzenetére


Samott
addikt

Ezt en is olvastam, de a youtubeon videoba agyazott reklamok vannak. Most direkt megnyitottam belepes nelkul olyan bongeszoben ahol nem szurom a reklamokat. Es en nem latok se bannert se egyeb reklamot a fejlecben vagy mashol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17) andor80 válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


andor80
senior tag

szerintem a a kolostrmalac idegesítő Feri hazafi nem vörös komi!Pártállástól függetlenül.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#18) Gargouille


Gargouille
őstag

Ha már cikket írtok róla, akkor kifejthettétek volna, hogy mi az a "masthead típusú reklámhely"? Mert így se füle, se farka az egésznek, legalábbis aki nem tudja mi az, az semmit nem ért belőle, aki meg tudja, az valószínűleg már értesült róla.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#19) Syl válasza Armagedown (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

Esetleg van aki YT Premium csomagot fizet :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) E.Kaufmann válasza andor80 (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Inkább zsák meg a foltja, ahhoz előbb kellett volna lemondani :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21) Krugszvele válasza Degeczi (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

okostévére gondolom továbbra sincsen megoldása a yt reklámok blokkolásának azon kívül hogy előfizetsz

(#22) dabadab válasza UnA (#13) üzenetére


dabadab
titán

Ezt most pont nem, mert egyrészt most hallottam először a kifejezést (mármint sajtós értelemben, hajókon tudom, hogy mi ez :) ), másrészt nem látok reklámokat a Youtube-on, tehát kilogikázni se nagyon tudom, hogy akkor az lesz az.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) AssAssynn


AssAssynn
őstag

A hír hallatán valahol egy Adblock Plus megvonta a vállát....

Amúgy el kellene engedni az egész politikai hirdetés témát, mert az emberek teljesen megvannak zavarodva már a politikától.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#25) wolfman válasza Krugszvele (#21) üzenetére


wolfman
veterán

Ha android rendszer, akkor ugyan úgy kellene legyen. Elméletben.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) Corleone33 válasza wolfman (#25) üzenetére


Corleone33
aktív tag

rosszabb esetben Proxy DNS-en keresztül(?): [link]

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#27) kilua válasza wolfman (#25) üzenetére


kilua
senior tag

Dehogy a legtöbb Samsung tv tizenOSt, az LG webOSt használ.

(#28) Ezekiell válasza Corleone33 (#26) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vagy veszel 5ezerért egy Pi Zerot, és futtatsz rajta egy Pi-holet, és kész a teljes ház adblockja :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#29) Myers


Myers
senior tag

Androidos mobilon a YT alkalmazásban lehet blokkolni a reklámot?
Ti hogy néztek YT-ot mobilon? :D
Böngészőben szerintem kényelmetlen.

http://www.muszaj.hu/

(#30) wolfman válasza Myers (#29) üzenetére


wolfman
veterán

Ez most komoly kérdés vagy bohóckodás? :)

Annyi a gáz android telefonokon, hogy még mindig nem lehet állítani alapértelmezett alkalmazást bizonyos feladatokra, így a böngészőben megjelenő yt linkek a gyári yt alkalmazással fognak elindulni sajnos.

Amúgy Youtube Vanced vagy NewPipe (utóbbi néha elszaródik, ne napokon belül frissítik).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31) Myers válasza wolfman (#30) üzenetére


Myers
senior tag

Jelentem komoly! :D

http://www.muszaj.hu/

(#32) Syl válasza Myers (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ti hogy néztek YT-ot mobilon?

Én például sehogy, mert qrvára utálom az egérmozit. :B
YT videókat desktopon, 32" 4K monitoron nézek.
Egyébként meg YT Premium előfizetésem van - reklám nincs, korlátlan zene van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33) UnA válasza Syl (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

...és megosztható az egész családdal (vagy barátokkal), vagyis úgy már az árazás sem verhet földhöz senkit. :)

(#34) Cicero


Cicero
őstag

Az rendben van, hogy itt minden második komment azt ecseteli, hogy aki egy kicsit is ért az internetekhez az reklámblokkolót használ, meg az is tök jó, ha van pénzed előfizetni, de valójában egy elvi kérdésről van szó, amire a rosszul adott válasz következményeit már láthattuk pl. a 2016-os amerikai elnökválasztás kapcsán.
Véleményem szerint mindenféle politikai reklámot tiltani kéne ezeken a platformokon, pláne a Magyarországon tapasztalható abúzus ismeretében. Hihetetlen, hogy 2021-ben eljutottunk odáig, hogy a gyűlölet, a másik utálata, megvetése folyik minden kommunikációs csatornából a youtube és google pedig képes ezeket az üzeneteket akár mesefilmek közé bevágni...

(#35) djszido válasza Ezekiell (#28) üzenetére


djszido
tag

Azt hogy csinálod? Nálam a videók előtti gyurcsánysót sehogy nem szűri. Próbáltam beállítani különböző git-es tiltólistákat, de vagy nem szűrnek semmit, vagy el sem indul az eredetileg megtekinteni kívánt video.

(#36) bence1024 válasza djszido (#35) üzenetére


bence1024
tag

Ez engem is érdekelne.
Nálam sem igazán szűri a pi-hole a yt-ot.

(#37) #54625216 válasza Cicero (#34) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha már itt tartunk, akkor a médiatörvényt is érdemes lenne átírni, hogy a TV-kben hírműsorral ne lehessen filmet megszakítani, mert az is kb. politikai agitprop kategória.

(#38) Ezekiell válasza djszido (#35) üzenetére


Ezekiell
veterán

Régen csináltam, de volt egy github repo, amit rendszeresen frissítettek a youtube reklámok hostjaival, és az elég jól működött. Mostanában nem nézek youtubeot TVn.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#39) Armagedown válasza #54625216 (#37) üzenetére


Armagedown
őstag

Erre egy megoldást tudok csak, ne nézzél tévében filmet.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#40) #54625216 válasza Armagedown (#39) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nem nézek, ahogy youtube reklámokat sem, de nem is az én nézői szokásaim a téma.

(#41) Z10N válasza arnyekxxx (#4) üzenetére


Z10N
veterán

Abbol elnek...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42) carl18 válasza Syl (#19) üzenetére


carl18
addikt

Erre büszke lehet. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#43) Mishita


Mishita
tag

Én simán alkotnák olyan törvényt hogy ezt a Gyurcsány show-t és ehet hasonló politikai reklámokat ne lehessen gyerekeknek szánt tartalmakba be rakni. Nekem a másik kedvencem a szivárvány családos reklám volt. Nekem semmi bajom nincs a jelenségel de onnantól kezdve hogy két gyerek mese köze be rakták az ki verte a biztosítékot. És nekem ne magyarázat meg senki hogy ebben nincs semmi szándékoság mert azért néha össze jön hogy gyerek reklám menjen két mese közt. Én nem azt mondom hogy a reklám készítői a hibásak és ők csinálják ezt , de valahol valaki vagy valakik nagyon elmebetegek. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.