Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez már technikailag megközelíti azt a szintet ahogy egy ilyen hangprojektornak működnie kell. A "térhatást" ennél jobban nem lehet fokozni egy ilyen célú készülékkel. A sugárzók+erősítők számát lehet növelni, de a hardver már nem korlátozó tényező, a tudást a DSP határozza meg.

Yamahát ismerve nem lehet hivalkodó hangja sem, tetszik! :C

(#2) lexter00


lexter00
őstag

Jól és szépen szólhat,és az ára sincs elszállva.Kéne :K

(#3) Auratech


Auratech
őstag

Nem rossz. Centernek jöhet.

Auratech Field Recording

(#4) Lacok


Lacok
őstag

Kisebb szobákba praktikus lehet.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) #06658560 válasza #16939776 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekik az eredeti projektoruk ha jól emlékszem vagy ötven, vagy huszonsok hangszóróval operált.

Ami viszont itt nehézség: ennyi erősítőt, hangszórót illeszteni, nem egyszerű meló.Valamint az időzítések miatt késik a hang film esetén a képhez képest, vagy előre be tudja olvasni a BD korongról?

Nem derül ki számomra, ehhez is jár a kalibráló mikrofon?

[ Szerkesztve ]

(#6) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Na, ez egy rendes hangprojektor, nem az a gyenge probalkozas, amit a legtobb gyarto probal a torkunkon lenyomni.

(#7) elefant válasza #06658560 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, jár mellé mikrofon (legalábbis a honlap szerint).

szerintem alapból késleltetve küldi a jelet a megjelenítő eszköz felé a kalibrálás után

(#8) atike


atike
nagyúr

Nem lehet semmi amit szól... Egy kisebb tesóját már volt szerencsém tesztelni (YSP-1600) - mit ne mondjak eléggé meggyőző volt már az is... :)

(#9) aram01


aram01
nagyúr

Baromság lenne ha csomagolnának hozzá két vezeték nélküli hangszórót hátra? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) kenand


kenand
veterán

Biztos nem vennék ilyet ennyiért, inkább egy jó használt erősítő, és 5+1 szett.

(#11) lexter00 válasza kenand (#10) üzenetére


lexter00
őstag

Csak az buta mint egy zsák krumpli :)

(#12) negyedes válasza lexter00 (#11) üzenetére


negyedes
addikt

egy jo hdmi kabel es kalap. Ezt nem hasznalnam zenehallgatasra. mondjuk semmilyen 5.1 hazimozit sem. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13) Gabor970


Gabor970
addikt

Véleményem szerint pénzkidobás bárminemű hangprojektor. Max, ha a design fontosabb, mint a minőség, és ez passzol a nappaliba egyéni ízlés szerint.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#14) atike válasza Gabor970 (#13) üzenetére


atike
nagyúr

30-ért lehet venni olyat, amihez külön mélyláda van és vezeték nélkül kapcsolódik a tévéhez és bluetooth-al is bármihez. Távirányítós természetesen. Nem noname, hanem LG, Samsing és Panasonic gyártók készülékei. Optikai bemenet is van, és határozottan kellemes hangerő és hangminőség. Miért is ne lenne ez valós alternatíva elég sok embernek aki nem akar szétvezetékelni egy komplett 5.1-es hangcuccot, de azért szeretne normálisabb hangzással tévét (filmeket) nézni és/vagy zenét hallgatni...? :U

[ Szerkesztve ]

(#15) pomorski válasza lexter00 (#11) üzenetére


pomorski
őstag

Azért egy fadobozos 5.1-es -ha buta is- nem olyan rossz mint a sok műanyag okos szir-szar.

(#16) Kapanyél válasza lexter00 (#11) üzenetére


Kapanyél
őstag

Mégis szebben szól, mert valódi. Ez azért drága és okos, mert szarból kell várat építenie. Ami valami csodálatos véletlen folytán sok szobában működik is. De ez akkor is csak emulál-szimulál, átver... térhatást sokkal egyszerűbb a megfelelő helyre akasztott hangsugárzókkal elérni, és az lehet buta is, mint a zsák krumpli, de az akkor is őszinte! ;)
Ennyi pénzből egy jó hangzású 7.2 rendszert is ki lehet alakítani.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17) #06658560 válasza Kapanyél (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

És továbbra is, millió plusz kábellel. amit rengeteg szobában nem lehet kivitelezni. Avagy olyan szobában, mint az én nappalim, ahol a hosszú téglalap helyiség egyik rövid oldala tiszta üveg, az mellett van hely tv-nek, vele szemben lehet leülni, de a tv oldalán már ott egy ajtó, így a csak leteszem a hangszórókat a papíron ideális helyekre garantáltan szar hangzást fog adni.

(#19) [CsuCsu] válasza kenand (#10) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Uj termeket amugy ne hasonlitsunk mar hasznalttal. Akkor ezt is vesszuk hasznaltan felaron vagy mittomen...

(#20) szgaborsz


szgaborsz
tag

Nekem egy Ysp 2500-as van, imádom. Középkategóriás rendszert váltott, társasházban, nappaliban, vagyis nem dedikált házimozi szobában. Ilyen körülmények közé tökéletes. A dinamikai ingadozásokat szépen korrigálja, nem kell a táv után kapkodom, ha egy párbeszéd után robbantanak 😃. Hosszú távon is jó hallgatni, nem fárasztó, tele szuper szolgáltatásokkal. Lassan egy éve használom, és még mindig meglep, ha a szoba sarkából hallom az oda kevert effekteket.

(#21) macskea


macskea
őstag

Hát fogott a ceruza rendesen... ennyi pénzért vagy varázslat kell hogy legyen, vagy sima átbaszás.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) kenand válasza lexter00 (#11) üzenetére


kenand
veterán

MI bukta a használt erősítő, vagy a hangfal szett ?
1 kivételével csak használt erősítőm van és szépen teszik a dolgukat. Nem úgy vannak megépítve, hogy 1 évet bírjanak...

(#19) [CsuCsu]
370 ezerért újat is tudok venni, erősítő+ 5.1 kombót... (csak használtam még sokkal jobbat)
Én sokat bírnak, nyugodtan lehet megkímélt használtban gondolkodni. Nem kell annyira a garancián görcsölni...

[ Szerkesztve ]

(#23) Gabor970 válasza atike (#14) üzenetére


Gabor970
addikt

Az eszköz árán 2.0-át vennék, ha nem lehet "szétvezetékelni" a szobát. Mármint a tesztben szereplő eszköz árán. A jó 2.0-át sokkal többre becsülöm, mint egy gyenge sok pont akárhányat.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#24) Auratech válasza Gabor970 (#23) üzenetére


Auratech
őstag

Elég konkrétan 2.0 hangcuccom van (Beag HEC45-átépítve) de nem tartom ördögtől valónak egy fullos hangprojektor használatát. A Beag 30-as mélynyomóit azért kiegészítve van egy KEF aktív sub is a lábam alatt az 50Hz alatti eseményeknek..
A hangprojektor elfér a képernyő alatt, mint egy nagyobb center. A mindennapi használathoz igen kiváló lehet. Senki nem tűnődik, hogy méretes 2.0. esetleg 2.1 rendszert vagy hangprojektort vegyen-e a tévéhez. Elégé külön felhasználói csoportnak tűnik a két termék célközönsége.
Komolyabban mondva, ha megtehetném, simán beilleszteném esetenként kvázi centerként a két hangszekrény közé. Spontán, háttérszerű zenehallgatáshoz közvetlenebb, elegáns megoldás, mint beüzemelni az aktív sugárzókat, forrást. Azt akkor, ha leülök koncertet hallgatni, nézni.
Szóval elférne..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#25) lexter00 válasza Auratech (#24) üzenetére


lexter00
őstag

"Elégé külön felhasználói csoportnak tűnik a két termék célközönsége"
Rátapintottál a lényegre,a házimozisok keménymagja :DDD soha de soha nem fogják elfogadni ezt a vonalat modhadsz nekik bármit ők ezt a hangprojektor dolgot ördögtől valónak tartják.
Nem akarok vészmadár lenni de lehet hogy 10-15 év múlva az ilyen 5.1,7.1 rendszerek a VHS sorsára fog jutni.

[ Szerkesztve ]

(#26) atike válasza Gabor970 (#23) üzenetére


atike
nagyúr

Meg kellene hallgatnod egy nem gagyi (nem is ilyen csúcsot, mint amiről a cikk szól :) ) hangprojektort. Én magam is azt mondtam, hogy elég a 2.0, nekem is az volt. Utána meghallgattam egy középkategóriás (külön mélynyomós) ilyet és ledöbbentem - nem számoltam arra, hogy ennyire tetszeni fog a hangzás. Lecseréltem otthon is az addigit és eléggé meg vagyok elégedve vele. Pedig az "csak" egy 40 000 Ft árkategóriás LG hangprojektor. És ha már szóba került korábban - esztétikailag is nagyon jól mutat a nekem nagyon is tetsző hangja mellett... :)

(#27) dr.nervus


dr.nervus
tag

Gyönyörű hangfal! Elfogadnám.. :U

(#28) -Skylake- válasza kenand (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

Neha meglepnek az ilyen hszek. Gyanitom az "elmegyek veszek 400-k ert hangprojektort a tv ala" es a "inkabb veszek hasznalt erositot meg 5.1et" ket halmaznak nincs metszete. Vagy szerinted/szerintetek van? Ebben a cuccban az ar fele az, hogy jol nez ki egy tv alatt/nem kell kabelezni stb. Miert lenne alternativa helyette egy normal 5.1 szett ? Tanuljuk mar meg vegre igy 2016ban, hogy egy termeknek NEM CSAK a nyers specifikacioja szamit. Ez a hangfal legalabb annyira egy szobadisz, mint amennyire hangfal es semmi csoda nincs benne, hogy ezt igenis ki kell fizetni...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) kenand válasza -Skylake- (#28) üzenetére


kenand
veterán

Nem veszek 370 000Ft-os szobadíszt, de nyugodtan vegyen akinek tetszik..

(#30) lmno válasza -Skylake- (#28) üzenetére


lmno
őstag

Ezek a "Macbook árából veszek egy erősebb asztali pc-t" típusú emberek, nem kell foglalkozni velük.

(#31) Gomez86 válasza kenand (#29) üzenetére


Gomez86
őstag

Akkor mi a fenének jössz be ebbe a topikba?

Ez egy hangprojektorról szól, szóval emberek olyasmi kommenteket keresnek hogy "kipróbáltam a kistesóját és nagyon jó, vagy ilyenem van és szeretem" mint amilyenek voltak is.

Ennek a terméknek van létjogosultsága (mint ahogy a piac bizonyította), így nincs értelme itt erősködni hogy felesleges.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#32) gabor7th


gabor7th
addikt

Na ez tetszik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.