Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

UnionPay... :D jó hogy nem Western Union....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) anulu


anulu
félisten

igazán lehet 1(!), de az legyen globálisan telefontól és banktól függetlenül elérhető. a,b,cPay, ami pár helyen (általában a történelmileg szerencsésebb országokban...) elérhető. Mo-n meg csak pisloghatunk.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) fornettisuti


fornettisuti
veterán

N+1Pay

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

A dolog szépséghibája hogy a Mi5-ön kívül nem sok készülékükbe van NFC.

(#5) #16820480 válasza anulu (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

A mobilos fizetési módok nem (csak) ott virágzanak, ahol tehetősek az emberek, hanem pont ott, ahol annyira hátrányból indul az infrastruktúra, hogy bankkártya helyett egyből ezt hozzák be. Mi pont valahol a kettő közt vagyunk, és ez nem annyira buli. PayPass is alig megy pár helyen, mér 1-2 éve kezdték csinálni boltokban, de mostanában sehol nem látom, hogy ajánlanák, hogy azt használjam. Pedig pont kényelmes lenne, hogy nem kell egy zsák apróval rohangálni.

(#6) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Ezt sem fogják egyhamar kiépíteni Magyarországon.

A térerő veled van!

(#7) razzorr válasza #16820480 (#5) üzenetére


razzorr
őstag

A paypass él és virul, annak pont az a lényege,hogy az eladó és a bankkártya fizikailag nem érintkezik,csak érint a vevő és kész. Nem kell dugdosni,húzogatni. Ezt egyre több POS terminál tudja manapság. De még mindig a jó öreg kp a kedvencem,azt nem tudják követni, nem tudnak belőle statisztikát, adatbázist csinálni, monitorozni,megfigyelni...na ezért üldözik lassan a készpénzt sajnos.

(#8) fornettisuti válasza razzorr (#7) üzenetére


fornettisuti
veterán

ha annyira él és virul máv és volán miért nem tud róla? papírpénzből meg nem tudnak visszaadni...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) Fejvadi válasza Blizzard.9 (#4) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mondjuk az Mi3-ban.

(#10) razzorr válasza fornettisuti (#8) üzenetére


razzorr
őstag

Mert ott már magas szinten elloptak mindent.

(#11) BalanceR


BalanceR
addikt

"Nemzeti bankkártya kibocsátó"?
Ha ezt meghallja a miniszterelnökünk....
Nálunk is lesz minden Nemzeti dohánybolt mellett... :D

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#12) ricinus13 válasza fornettisuti (#8) üzenetére


ricinus13
senior tag

Az összes MÁV és volán automatánál lehet PayPass-szal fizetni.

(#13) turbulencia8 válasza #16820480 (#5) üzenetére


turbulencia8
őstag

Budapesten tapasztalataim szerint a boltokban egy csomo nyugdijas is PayPass kartyaval fizet, es en is elegedetten hasznalom.

Amugy a kinai penzugyi rendszernek ugyis mindegy, par even belul pukkan a lufi.

[ Szerkesztve ]

(#14) #16820480 válasza razzorr (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

és turbulencia8:

Tudom mi a PayPass, használtam is már régebben, de mostanában vásárláskor soha nem ajánlották, hogy mehet-e ezzel. Vagy külön kérni kell, hogy azt szeteném használni? :U Azt hittem ez mindenkinek egyszerűbb, nem kell aláírogatni, stb.

BalanceR: Elég jól működik amúgy a kínai bankkártya rendszer. Annyi embernél kifizetődő, hogy legyen sajátjuk. Ráadásul lényegében ingyenes (nincs éves díja, nincs használati díja), és számlanyitáskor azonnal megkapod, mert nem külsős (külföldi) cégre kell várni, hogy elkészítsék.

[ Szerkesztve ]

(#15) ricinus13 válasza #16820480 (#14) üzenetére


ricinus13
senior tag

Nekem általában felajánlják, de nem is kell nekik, ha mondom hogy kártyával fizetek és látom hogy Paypass-szos a terminál akkor csak simán odanyomom és kész. Az utóbbi hónapokban csak így fizettem, nem is tudom mikor volt utoljára a bedugósban a kártyám.

(#16) Laza...


Laza...
addikt

Na,ezért (is) lett zárt a bootloader :)

Never give up!

(#17) scbb válasza #16820480 (#14) üzenetére


scbb
tag

Ahol én vásárolok (benzinkút, multi áruház, trafik) 99%-ban elérhető a paypas fizetés.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#18) Wesder válasza #16820480 (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Igen kérni kell. Sokan nem szeretik hasznàlni mert nem kapnak a tranzakcióról SMS-t illetve azt hiszik hogy nem biztonsàgos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) Drenadar válasza Wesder (#18) üzenetére


Drenadar
veterán

ez banknál lévő beállításoktól függ, hogy mire kap az ember smst és mire nem, nem a fizetési módtól. Én pl semmire se kapok smst, nem is akarok...

(#20) scbb válasza Drenadar (#19) üzenetére


scbb
tag

Érdekes ez a paypass\sms helyzet. Alapjáraton benne van a szerződésemben, hogy paypass fizetés után nem kapok smst, de néha mégis kapok :)

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#21) Wesder válasza Drenadar (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt én is tudom, és amikor mondom hogy menjen be a bankba, hogy kapjon SMS-t paypass utàn mondjàk hogy ahol ő bankol ott ilyen lehetőség nincs. Érdekes.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) Béééla válasza #16820480 (#14) üzenetére


Béééla
őstag

Csak mellékesen: a németeknél is van saját bankkártyarendszer. Többször futottam bele, hogy MasterCard-dal nem, csak EC-vel lehet fizetni.

Bélabá

(#23) savoo válasza scbb (#20) üzenetére


savoo
addikt

Nekem azt mondták az Ersténél, hogy a paypass vásárlásról kapott SMS, a bolttól, pontosabban az általuk kötött szerződéstől függ. (Mikor történik a "könyvelés") vagy valami ilyesmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.