Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#233) csendes


csendes
őstag

Nekem céges Lumia 640-em volt, de frissítettem Windows 10-re. Sajnos napfényben gyakorlatilag semmit nem lehetett látni a kijelzőn. A hangminőség telefonáláskor gyenge közepes volt, a telefonkönyv egy kicsit nehezen használható, és az SMS-en a betűket nem engedte nagyítani, csak az egész rendszer színtjén lehetett beállítani a betűméretet. Ezt leszámítva az alkalmazásokkal elégedett voltam. A felhasználói felület nekem tetszett, letisztult, egyszerű. A beállításokkal sem volt gond. Különösebb fagyások sem voltak, néhány játék lassult be néha. WiFI-vel a Samba kliens és a Calibre könyvszerverrel kompatibilis olvasó is jól működött, ez elég is volt az otthoni Linux-os asztali géphez kapcsolódáshoz. Más nem is kellett, BT-os hangszóróval ment a telefonról a céges bulihoz a zene, azok voltak a szép idők :D
Most döntött úgy a cég, hogy már nem támogatja a vállalati levelezőrendszerhez való hozzáférést WP-ról. Kaptam egy Samsung A6-ot, ami kifejezetten idegesítő a WP után a sok felugró értesítéssel, az érthetetlen előtelepített Samsung dolgokkal, a rengeteg reklámmal. A hangminősége sokkal jobb és lehet az SMS-t nagyítani két ujjal, és az sem hátrány, hogy a 640-hez képest napfényben is látszik a képernyő, Az elegáns aluminium házból semmi nem látszik, mert ugyanolyan Nillkin van rajta, mint a Lumián volt, és kb. ugyanakkora is egy kicsit nagyobb képernyővel. Sikerült a launcherről (még gondolkozom, hogy négy telepített közül melyiket tartsam meg) a fölösleges képernyőket, widgeteket leirtani, az AMOLED-hez egy szép egyszínű teljesen fekete háttérképet beállítani (mert nem lehet egyszínű hátteret beállítani alapból), kikapcsolni sok fölösleges dolgot, így már kicsit tovább bírja az akku is.
Üzleti célra a WP a telefonkönyv- és SMS kezelésen kívül (amit azért nem lett volna nagy munka megoldani) sokkal jobb mint az Android, különösen ha a cég egyébként WIndows-t használ.

.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.