Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit talán terjengős, de megérte végigolvasni (na jó, pár bekezdést csak pár másodperc alatt futottam át, de >50%-át elolvastam :D).

Sohasem használtam Windows-os telefont (a passzív érintős Nokia 5xxx volt az első "okos telefonom", ahonnan akkora előrelépés volt a Samsung S1, hogy aztán vissza sem néztem az Android-os Samuk-tól), de most éppen érdekelt a téma, mert nemrég vettem elő a "hulladékgyűjtő" dobozomból egy évek óta be sem kapcsolt Lumia 635-öt (1Gb), amit némi fórumos segítséggel sikerült WP10-re frissítenem, majd nyomkorásztam egy keveset, és az igazat megvallva lenyűgözött, hogy egy ilyen öreg és viszonylag olcsó készülék milyen szépen működik ezzel az OS-el, szinte kedvem lett volna Win10-es telefonra váltani, bár hírből már tudtam, hogy gyakorlatilag vége a történetnek (leállt a Windows Phone fejlesztés).

Amit legironikusabbnak találtam a leírásban, hogy a WP7 nem tudott rendesen multitask-olni, hisz az egész rendszer neve ablakok és PC-n ez volt a Windows OS egyik nagy előnyük valamikor régen.
Ugyanakkor nekem ma is egy fekete doboz ilyen szempontból az Android (8.1-ig bezáróan), mert sohasem tudom, hogy mi mikor záródik be, vagy fut tovább, ha a háttérbe lököm és/vagy elhúzom a history-ból, csak találgatok. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#152) FіkuszKukіsz válasza Bgisi (#146) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az andoridos appokkal kapcsolatosan mintha kimaradt volna az a rövid de talán lényeges rész, mikor is megpróbálkoztak az androidos appok futtatásával. Talán ha azt a vonalat végig viszik...

Romanes eunt domus

(#153) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Köszönöm a cikket.
Pont a fentebb említett sajtós töketlenségek miatt sose tudtam igazán hogy mi volt a Nokia - Microsoft cooperáció halálának oka, de végre tiszta.

(#154) stellaz


stellaz
addikt

Jó cikk, köszönöm.

Feleségem mai is wp-t használ, nem panaszkodik. Én egy évet használtam, de voltak gondjaim vele a frissítéseket tekintve (anomáliákat hozott néha) és hardveresen is. Azóta Android van, szerintem azért az már jobb, de igazából az appok támogatása ill. hiánya van/volt kritikus wp-én.
Metro UI jó volt, de összességében nem jobb, mint a többi. Kár, hogy így elcseszték.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#155) MongolZ válasza Plazmacucci (#103) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez hülyeség. Mai napig használjuk a wpt, többek közt faszbukra is.

(#156) Plazmacucci válasza MongolZ (#155) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kérlek világosíts fel, egy egy gigás telefonra melyik Messengert kell felrakni. Az "én" időmben WM10 alatt két giga ramot kért, 8.1 alatt meg el sem indul. Már böngészőből sem.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#157) quailstorm válasza Alchemist (#148) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó kérdés, mert az olcsó tablet (Intel kiszállt) és a telefon eltűnt, tehát az 1 app több platformra az már kuka.
Ehelyett tovább erőltetik az UWP-t arra, amire nem való, Win32-t meg nem fejlesztik sehova és legacy. Pedig ipari, üzleti, valódi munkára jó appok 99%-a nem UWP...

(#158) MongolZ válasza Plazmacucci (#156) üzenetére


MongolZ
addikt

Tudtommal egyetlen verzió van, párom 640XL-jén most is az megy.
Én a sajátomon Edge-ből használom. Androidon még nem használom, mert ugye tiltja böngészőből.

[ Szerkesztve ]

(#159) Jaded


Jaded
senior tag

Én is egy 4éves Lumia 925-öt használok cégesként. Telefonálni, mailezni jó rajta. Egyedül azt sajnálom, hogy Win10M van rajta. 8.1-et nem lehet rá visszahekkelni? Egyébként olyan szoftververzió van fenn, amit csak a 950 kapott meg ha jól emlékszem, át lehetett állítani a telefon azonosítóját és így feltelepült. De ha lehetne inkább 8.1.

Renault Megane IV Limited

(#160) janeszgol válasza Jaded (#159) üzenetére


janeszgol
félisten

A WDRT (Windows Device Recovery Tools) a 925-re a 8.1-et teszi vissza, ha jól tudom. (A megjelenéskori verziót teszi vissza, persze frissítésekkel. A W10M az nem a 8 frissítése, két külön OS. Ami W10-zel jött, mint az 550, 950, 650, arra a 10-et teszik vissza a WDRT, a többire a 8.1-et.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#161) Decske válasza Jaded (#159) üzenetére


Decske
aktív tag

Windows Device Recovery Tool-lal vissza tudsz állni 8.1-re, bár nem ajánlom, mert már a Store is éppen leállófélben van.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#162) quailstorm válasza Jaded (#159) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha stabil a W10M akkor ne menj vissza 8.1-re, mert jó eséllyel nem tudsz újra W10M-re menni.

(#163) Jaded


Jaded
senior tag

Stabilnak stabil, csak rohadt lassú. Alapból talán 2gb ram kéne neki, ezért gondoltam a 8.1-re. Igazából Outlook meg Spotify ami kell pluszban, más nem.

Renault Megane IV Limited

(#164) quailstorm válasza Jaded (#163) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor maradj W10M-en.

(#165) MongolZ válasza Jaded (#163) üzenetére


MongolZ
addikt

1 GB kell a win10nek

(#166) janeszgol válasza quailstorm (#164) üzenetére


janeszgol
félisten

Viszont ha marad (amúgy ez teljesen érthető ajánlás már), akkor minimum júliusi patch. Korábbi nem okés szvsz.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#167) betegphiu


betegphiu
senior tag

Nagyon jó a cikk.
Kicsit hiányoltam belőle egy nagyon nyílván való dolgot,amikor kitértél az appokra.
Az hogy ebben a műanyag, facebook és instafüggő világban az MS azt nem lépte meg,hogy adjon pénzt a facebooknak, hogy rakjanak már össze egy normális ,stabil appot. ez vonatkozik a messengerre is egyúttal.
Hány millió embernek ott lett elege a win mobilból, amikor kilőtték a messengert 8.1-en.. ezzel ugye kivéreztették a facebookot is ezen az OS-en,mert ha kaptál üzenetet,nem tudtad elolvasni, csak böngészős FB-on.. Az meg elcsúsztatta a képet,használhatatlan, idegőrlő volt.
A többit nagyon profin megfogalmaztad :
Minden háttér megvolt, de ezek foggal-körömmel ragaszkodtak a szarhoz. Nem voltak hajlandóak egy dolgot teljesen végig vinni, inkább toldozták-foldozták, aztán eldobták. Majd helyette kiadtak egy másik szart.
Megjegyzem a WM10-es OS belépő verziója atom satbilabb volt ,mint a mai rendszer.

A többieknek meg :
Nem értem minek akarnak visszatérni arra a fapados, funkciószegény, káoszelméleten alapuló 8.1-es re ? Annál azért lényegesen jobb a mai WM10.
Mindegy, amig a 950 bírja, én használni fogom.
Utána valszeg nem lesz telefonom, mert az Androidot gyűlölöm, ájfonra meg nem fogok kiadni 2-3 K, csak mert alma van rajta. Akár mennyire is vallás.
Amúgy a cikkben mosolyogtam, mikor említve lett, hogy a 950 nem csinál jó képeket....

[ Szerkesztve ]

(#168) quailstorm válasza janeszgol (#166) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Insider beta van rajta, olyan amilyen, örüljön ha megy. L925 tulajként az se kis szó, hogy W10M van neki, bár a hazai verzióra könnyebb volt feltenni, mint Indiában (ahol haverom szívott vele).

(#169) janeszgol válasza quailstorm (#168) üzenetére


janeszgol
félisten

Ó, ezt nem tudtam. Azt hittem arra is úgy jött, mint pl a 640-re.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#170) quailstorm válasza janeszgol (#169) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, L925-ben Adreno 225 van, amire soha nem volt hivatalos W10M.
OK, lehet az egész chipre sincs support, nem csak az IGP-re.

[ Szerkesztve ]

(#171) UnA válasza pelgrim_v1 (#153) üzenetére


UnA
Korrektor

"... sose tudtam igazán hogy mi volt a Nokia - Microsoft cooperáció halálának oka, de végre tiszta."

Szerintem ez sohasem volt tiszta, mert egy ekkora tőkeerejű cég megoldhatta volna erőből (értsd: pénzzel) a problémát – ha igazán akarja.

(#172) betegphiu válasza UnA (#171) üzenetére


betegphiu
senior tag

Szerintem is.
Az igazság úgysem derül ki soha.
Felfoghatatlannak nevezném inkább.
Kb mint, hogy van 1 milliárd Forintom házat építeni,meg megvannak hozzá a szakemberek, de mégsem tudok egy lakható házat felépíteni.
Ez tudatosan lehetett így csinálva. /szerintem/

(#173) Nartaas


Nartaas
tag

Oh igen a jó kis 520. Első tapis "okos" telefonom volt és tényleg kiváló ár/érték aránnyal bírt. Talán 35-ért vettem anno. Akkortájt én is hangosan ágáltam a WP mellett mert én csak azt láttam, hogy a hasonló árú droidos telók szörnyen belassultak a kis 520 meg 1 év után is ugyanolyan fürge maradt. Szimpi volt, hogy jól optimalizált a rendszer nem zabálta az erőforrásokat.
Nekem tetszett a csempés UI és szerintem a Nokia telók klasszul néztek ki dizájn ügyileg. Sose volt igényem kiscicás háttérképre, a minimalista dolgokat szeretem. Nekem a droidos/iOS-es szivárványszínű ikon parádé sose tetszett. Azért is volt számomra jó az a telefon mert akkor még közel sem volt annyira központi eleme az életemnek, nem hiányoztak az extrább appok.
Később 640-em lett és igazából azzal is meg voltam elégedve bár az app gap néha már zavart de volt fasza HERE maps meg a legjobb keyboard amit valaha használtam. Olvasta a gondolataimat az a cucc egy-egy betűt elég volt beírnom és adta a jó javaslatot:O (Elvileg swift key volt WP-n akkoriban de tuti volt valami extra okosság mert hiába teszem fel androidra messze nem hozza ugyanazt az élményt:S)
A WP 8.1 Denim számomra teljesen okés volt. Aztán jött a W10m amire kár is volt frissíteni. Odalett a HERE az álom billentyűzetet elqurták sőt én pontatlanságokat véltem felfedezni a bevitelben a frissités után. Vissza mentem 8.1-re aztán addig tudtam használni míg végül a messenger megszűnt létezni rajta. Az azért kell na.
Vergődtem még kicsit w10m-el de nem volt mese váltani kellett androidra. Ma már nincs az nagy hátránya mint régen, hogy belassul illetve már zabálhatja a memót kedvére mert 3-4gb az alap manapság.
Én azért sajánlom, hogy így elkefélték ezt a projektet MS-nél.

(#174) betegphiu válasza Nartaas (#173) üzenetére


betegphiu
senior tag

2 hónapja vettem egy patika 520-ast 4000 Ft-éert :)
Kislányomnak több,mint tökéletes lesz kezdő telónak :)

Itt egy app ami,valamivel elviselhetőbbé teszi a robotosat..

[link]

A többiben sajnos igazad van.. :/

[ Szerkesztve ]

(#175) zolee001 válasza UnA (#171) üzenetére


zolee001
őstag

De az a tőke is véges,a cikkben szerepeltek a számok a Nokia akviziciorol ,a Surface 1 (Windows RT) több mint 1mrd usd bukás volt.
Közben még volt ugye a Skype megvásárlása majd 2x drágábban mint a Nokia mindenestöl.
A pontos összegek soha nem derülnek ki mert ide-oda rakosgatja az MS a diviziók között a problémás dolgokat avagy a fényezésre kinevezett dolgokat igy könyvelö legyen a talpán aki ezt átlátná.

ITT egy cikk a Lumia 960 ról amit töröltek valamint pár érdekesség,hogy mik lettek volna ha....

(#176) betegphiu válasza zolee001 (#175) üzenetére


betegphiu
senior tag

rossz a link

(#177) ArsenalF válasza zolee001 (#175) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Volt meg anno egy Nokia McLaren koncepcio is ha jol emlekszem, abbol se lett semmi...

Sajnalatos ami ezzel a platformmal tortent, en is imadtam anno.

[ Szerkesztve ]

(#178) MongolZ válasza betegphiu (#174) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez nagyon király :)
Kár, hogy csak néhány "csempe" "él".

(#179) janeszgol válasza chipesz (#69) üzenetére


janeszgol
félisten

A Binget kepkeresesnel szeretem, mert ott meg le lehet tolteni a talalatoknal oket.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#180) Luck Dragon válasza Plazmacucci (#147) üzenetére

Erre emlékszem! :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#181) UnA válasza janeszgol (#179) üzenetére


UnA
Korrektor

A helyes szó itt a "még" - ez addig lesz így, amíg nem figyelnek rá a jogtulajdonosok ;)

(#182) janeszgol válasza UnA (#181) üzenetére


janeszgol
félisten

Odaírtam, csak ékezet nélkül. :))

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#183) zolee001 válasza betegphiu (#176) üzenetére


zolee001
őstag

(#184) elithun


elithun
őstag

Hú, jó volt elolvasni egyben az egészet, ennyire sosem láttam még bele a WP körüli eseményekbe. :R
Emlékszem anno nagyon mellette voltam a Windows telefonoknak, de amint kiderült, hogy nem lesz "desktop" háttérrel meg widgetekkel elvesztettek. Utána csak néztem a süllyedést.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#185) ΞΔGLΞ válasza betegphiu (#167) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Érdekes látni, hogy amit régen az előrelátóbbak szaroztak, azt foggal körömmel védted többed magaddal, meg modikhoz futkorásztatok, mikor már annyi negatív gyűlt össze a winfossal kapcsolatosan és ép szakmai érvek hiányában, már nem tudtatok mit csinálni csak kiabáltátok a húzzatok a topikból[t/I], mert nektek ez bőven elég etc...

...azt most konkrétan szarozod és leírod a legfőbb problémát, amit a cikk írója is leírt többek között, bár te nem olvastad, hogy az egyik legnagyobb bukó, igen az ha nincs faszbuk, insta meg messenger... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#186) Hintalow


Hintalow
senior tag

Valamikor 14-15 környékén már egy androidos telefont gyűrtem 4.0-val (lenovo A660) de már kezdett kevésnek bizonyulni itt-ott. Akkor nagyon gondolkoztam lumián, mert zengték róla a dicshimnuszokat szépen, és tetszett a rikító színviláguk is.
De valahányszor nekifutottam, hogy részletesebben utánanézek, mindig oda lukadtam ki, hogy kötött, és ezt meg azt így meg úgy lehet megoldani/hekkelni, ha egyáltalán lehet. (nem értsetek félre, androidon is van ilyen, csak az arányok voltak mások, ott matatni kellett, ha az otthoni gépemet akartam vezérelni a világ túlsó feléről, winmobile-on meg arról kellett leírást keresni, ha egy 3 perces mp3-at akartam berakni csengőhangnak :D)
És akkor már megvoltak annak a hangjai, hogy ez meg az nincs rá. (semmi extrára nem kell gondolni, messenger, viber, steam app, hasonlók. Olyan extrákra már akkor láttam, hogy nem számíthatok, mint pl. D&D 5e spellbook, hogy ne az asztalnál kelljen folyton keresgélni a leírásokat)

Úgyhogy hagytam a fenébe az egészet, vettem egy lenovo P70-et akcióban, ami azóta is tökéletesen kiszolgál, mostanra az android kinőtte a gyermekbetegségeit, out of the box, gányolás nélkül használható, a winmo meg ment a történelem könyvek lapjaira, mint egy gigászi baki. Örülök, hogy végül nem ugrottam bele…

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#187) #77646080 válasza Hintalow (#186) üzenetére


#77646080
törölt tag

A WinMo és a WP, illetve a W10 nagyon nem ugyanaz a rendszer.

Feltételezem, hogy csak eltévesztetted s valójában ezt te is tudod. 😀

(#188) janeszgol válasza Hintalow (#186) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát az nem tudom mikor lehetett. Én ki merem jelenteni, hogy ott voltam a fontosabb kezdeteknél (WP7.5, iPhone 1 és Android 1.6), de a Windows Mobile nálam is kimaradt. Szóval nem tudom miért ezt hoztad fel, amikor nem csak ma, hanem 8 évvel ezelőtt se lett volna reális a Windows Mobile.
A WP 7-re igaz az állománykezelés. Nem is a csengőhang 39 másodperces (azt hiszem a negyven már nem ment) hosszával van a baj, hiszen tovább alig szól (ki csönget percekig egyfolytában?), de ez a Zune szoftverrel való szarakodás... Ez még nálam is majdnem kiverte úgy a biztosítékot, hogy majdnem otthagytam az egészet a francba. Idióta akkori vezetés. Totál idióták voltak! Ha nincs meg ez a hülyeség, le merem fogadni jobban szerepelt volna a rendszer, ugyanis sok WP8 hater a WP7 élményeit hasonlította az Androidhoz és ezt prezentálta a WP8 megjelenésekor, érthetően negatív hangnemben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#189) Hintalow válasza #77646080 (#187) üzenetére


Hintalow
senior tag

Persze, nagy vonalakban tudom, de mivel soha nem voltam benne, nekem fejben ezek nem különülnek el, össze vissza használok elnevezést minden microsoft tőről eredő rendszerre :D :R

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#190) #77646080 válasza Hintalow (#189) üzenetére


#77646080
törölt tag

Semmi gond. :D

(#191) ΞΔGLΞ válasza janeszgol (#188) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem ma volt... :) A megjelenése napján megvettem 160 ezerért, azóta mennyit romlott vajon ez a ki...ott pénz?

(#192) janeszgol válasza ΞΔGLΞ (#191) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, az Omnia 7 volt meg még nekem. El is felejtettem már a számozását. Köszi. :R
Teljesen igazad volt akkor (is). :)
Most képzeljük el hányan vennénk újabb és újabb hardvereket, ha csak az OS lenne, meg pár program PC-re. Max akkor, ha elromlana. Nem is értem hogy adhattak ki okostelefont csak olyan alapprogrammal, amit végül is már egy gombos BB is tudott, csak nem úgy. Az első iPhone megjelenése után 3-4 évvel, az Appstore megjelenése után 3 évvel.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#193) ΞΔGLΞ válasza janeszgol (#192) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát mert idióták voltak, meg mi is, akik beszoptuk a hülyeségeiket. Meg utána még jó párszor, mert hátha...változik valami.
Az omnia7 viszont valami bődületes minőségi cucc volt

[ Szerkesztve ]

(#194) quailstorm válasza janeszgol (#188) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért a WP7 tudott egyértelműen rosszabb lenni egy WinMO6.5-nél, meg kevésbé időtálló is.
Egy HTC HD2-vel nem volt szoftveres oldalról annyi szívás, mint a WP7-tel, tette a dolgát amíg volt rá kompatibilis app.

WMO 6.5 már nem volt stylusos annyira, simán lehetett ujjal kezelni. Ennek megfelelően a HD2 kapacitív is volt, Omnia II sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#195) betegphiu válasza ΞΔGLΞ (#185) üzenetére


betegphiu
senior tag

Persze ,hogy ragaszkodtunk foggal körömmel, mert nem hittük el,hogy tényleg ilyen balfaszok. Bíztunk ...
Az ,hogy húzzatok a csoportból,az azért volt mert az egy win topik , ti meg egész nap az androidos szarokról ömlengtetek még csak nem is off módban. Idegesítő volt. Te voltál a fő fröcsögő emlékszem :D
Na mindegy. Nekem jó még mindig a 950. Amire én telefont használok,azt már a 735-is megoldotta.

(#196) janeszgol válasza betegphiu (#195) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk azt, hogy az MS amihez hozzányúl, az kuka, az nem igaz. A szolgáltatásokból ma is megél és egyre jelentősebb ez a bevételi forrásuk. Maradjanak is meg már szolgáltatónak. Én szeretnék még látni tőlük jó és értelmes, hasznos appokat/programokat, szolgáltatásokat.
Ez értendő a mobilokra, notikra, PC-kre, Xboxra, meg még ki tudja mire.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#197) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Emlékszem azokra a gyönyörű évekre, amikor 620/630 és 930-akat osztogattunk céges telónak. Mindenki utálta :D A nagyvezér is megkapta a 930-at és 2 nap múlva üvöltözött mindenkivel, hogy egy normális pdf olvasó sincs ezen a szaron. Mi meg csak mosolyogtunk, hogy legalább biztonságos, ez volt az elvárás ;]

Asszonynak a jó kis 920-as. Arany áron volt, kisírta, mondtam, hogy ez nem lesz neked jó hidd el. De, de ez egy kurva jó telefon. Oké. 2 hónappal később már teljes letargiával nyomkodta. Nagyjából olyan volt, mint egy butatelefon, volt pár használható de fizetős app, meg pár használhatatlan de fizetős app és az ingyenes de kétes minőségűek. Butatelefonnak viszont legalább tökéletes volt.

(#198) ΞΔGLΞ válasza betegphiu (#195) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Facepalm...

Nem, én voltam az egyik legnagyobb winfosmobil fan, és eléggé kiakadtam többed magammal, hogy a kurva sok pénzt, amit az MS asztalára szórtunk, az mind hazugág volt.
Ha meg neked az fröcsögés volt a mai napig, hogy mindenre volt ellen példa droid-on és ios-re, mint erre a szarra, akkor nyugodtan használd tovább, mert neked pont arra elég egy ilyen végletekig el...ott készülék, amilyen gyenge értelmi szintre süllyesztették magát a rendszert. Vagy szarozd tovább... :DDD

-------------

(#196) janeszgol

Maradjanak is meg már szolgáltatónak.

De legalábbis néha olvasni kellene a netet, ha már IT óriás és megfogadni a sok millió átvágott user, legalább néhány tanácsát.

[ Szerkesztve ]

(#199) Jaded válasza janeszgol (#166) üzenetére


Jaded
senior tag

10.0.15063.1390-es verzió van fenn. Ez Insider build? Nem igazán emlékszem már, kiestem a telefon hekkeléses dolgokból már.

Renault Megane IV Limited

(#200) Norb79 válasza Jaded (#199) üzenetére


Norb79
őstag

950esen 1709es verzió van fent, aminek a build száma: 10.0.15254.538

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.