Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nbg


nbg
senior tag

Szoval a mutatni-kell-valamit csorok, meg a burzsuj hipszterek... :D

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a vállalati felhasználók mozdulnak, akkor lesz változás, ha nem, akkor marad minden M$. Még a win10 b@romságai ellenére is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Reggie0 válasza nbg (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Kb.. Bar en ugy mondanam, hogy a felso harmadban megengedhetik maguknak, a kozepsoben gondolkodnak, az alsoban villantanak.

Azt mondjuk sosem ertettem hogy lehet pocokeger nelkuli gepet hasznalni, plane hogy a sima touchpadjuk is egy katasztrofa. (Az elavult konfigrol nem is beszelve, DDR3...)

[ Szerkesztve ]

(#4) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Napersze.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha pár éve lett volna ez kérdés, én is igent mondtam volna. Csak ugye akkor még nem mértem fel teljesen a helyzetet. Könnyű igent mondani valami (szubjektíve) ismeretlen alternatívára, ha a jelenlegi megoldás nem tökéletes. De amint kiderült, hogy az OSX nem a mennyország, sőt, még kompromisszumosabb számomra, rögtön el is vetettem az ötletet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Nincs akadálya...

...amennyiben az Apple 33-50%os árcsökkentés bevezetéséről dönt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Azert ne feledjuk el, hogy a felmeres tudtommal otthoni felhasznalasrol szol, es ott a tobbseg nem power user es nem is a vallalati kovetelmenyeknek kell megfelelni.

Mediafogyasztasra, MS Office-ra es egyeb otthoni feladatokra szerintem jobb, mint a MS. Jatekra nem, de arra
az USA-ban a konzol a dominans, mar akinek nem eleg a mobil. Szerintem a joslat tulzas, de 10-15% eletszerunek hangzik.

Arat tekintve az USA-ban olcso a hitel es fizetokepesebb a lakossag.

[ Szerkesztve ]

(#8) Duck663


Duck663
őstag

Ha lenne épkézláb Linux alternatíva, már rég mozdultak volna, nem kell ehhez MacOS. Amit a M$ a Win8 óta művel valami borzasztó. Ugyanabba a buktába szaladnának bele, mint a WP esetében is. Csak sajnos komolyan senki nincs a Linuxok mögött, nem úgy, mint mobiloknál. Én is váltanék, de igazából nincs mire. Így marad a Win7.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) #20691712


#20691712
törölt tag

Aztan a nagy loszart... :U
Mondani barki mondhat barmit, plane tet nelkul.
Idiota falvan a pc ego, a mac meg meno es gaz lett volna azt mondani, hogy nem valtana.
Ezt amugy egy apple storeban ogyelgo tomegtol kerdeztek vajon?
En ezt igy hasra utesre kb elosztanam 1000-el.

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Én nem fogok váltani. Nincs bajom a Apple -vel, de imádom a PC -m. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) gabor7th


gabor7th
addikt

Az emberek utálják, amit csinált a Microsoft "telemetria" címen és nemcsak mert személyes dolgaiba lát így bele, hanem mert az üzletiekbe is. Úgyhogy muszály váltani. A céget nem érdekelte a sok visszajelzés.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) Black Dragon válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mi lenne az a pocokeger és a sima touchpad?

(#13) .mf


.mf
veterán

Az ilyen felméréseknek úgyse hiszek, de remélem sikerül ráijeszteniük a MS-ra, hogy kapják már végre össze magukat.

Azt is megnézném, hogy a váltók hány százaléka vinné nagyon hamar sikítva vissza, amikor rájön, hogy a rendszer még korlátozottabb, rugalmatlanabb, és az olyan eszközök, amiket windowson megszokott, vagy nem elérhetőek, vagy vastagon fizetősek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) gabor7th válasza .mf (#13) üzenetére


gabor7th
addikt

A Microsoft is folyton átrendez mindent mostanában és ezt nevezi fejlesztésnek. Meg nem működik minden jól, meg reklámokat rak az operációs rendszerbe stb... Szóval a megszokottság már nem annyira szól mellette. Éppenséggel nagyon bizonytalan, hogy mi lesz miután jön egy újabb nagy frissítés.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) kromatika


kromatika
veterán

negyede válthat Apple-re fél éven belül?Kizárt.Miért is tenné.

(#16) Ribi


Ribi
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy egy ilyen nyilvánvaló f@sságból, hogy lesz hír PHn? :W
Legközelebbi "hír" britt tudósos lesz?

[ Szerkesztve ]

(#17) Televan74 válasza gabor7th (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az Apple nem gyűjt adatokat? :U

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) gabor7th válasza Ribi (#16) üzenetére


gabor7th
addikt

Azt is hitték korábban, hogy a nagy hajózási vállalatok örökké megmaradnak.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) Raymond


Raymond
félisten

"A Windows PC-t használók majdnem negyede válthat Apple-re fél éven belül?"

Hahahahahahahahaha.........nem :))

Biztos hogy Verto Analytics es nem Vertigo Analytics? Mert hogy valaki megszedult az tuti :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) gabor7th válasza Televan74 (#17) üzenetére


gabor7th
addikt

Biztos nem olyan szinten mint a Microsoft teszi.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) emvy


emvy
nagyúr

"A Windows PC-t használók majdnem negyede válthat Apple-re fél éven belül"

Mikozben a Mac eladasok csokkennek? WTF?

while (!sleep) sheep++;

(#22) emvy válasza gabor7th (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Fogalmad sincs egyikrol sem.

while (!sleep) sheep++;

(#23) gabor7th válasza emvy (#22) üzenetére


gabor7th
addikt

Fogalamad sincs róla, hogy nekem miről van fogalmam.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#24) emvy válasza gabor7th (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Hogyne lenne, hiszen kozzeteszed mindenhol :)

"ne vírusirtókban bíz, hanem fontos dolgot ne kös netre"

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#25) Sanchez638 válasza emvy (#22) üzenetére


Sanchez638
addikt

Megszoktuk :D.

De am én is inkább a gazdagabb körökbe látok váltást rá.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#26) gabor7th válasza emvy (#21) üzenetére


gabor7th
addikt

Bizonyos dolgok lassan mennek, meg kivárnak az emberek. Mostmár tisztában vannak vele, hogy mire számíthatnak a Microsofttól, úgyhogy ennek megfelelően lépnek majd a jövőben. A Microsoft rengeteg dolgot tett a közelmúltban, hogy rombolja a magáról kialakított képet, és a felé táplált bizalmat.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#27) gabor7th válasza emvy (#24) üzenetére


gabor7th
addikt

Hogy ez, hogy jön ide, a Windowsos témához azt nem tudom.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#28) Tin válasza gabor7th (#27) üzenetére


Tin
veterán

Gábor még 2 éve se regeltél, az MS-ről olyanokat mondasz, amiből max 25 éves lehetsz, a blogod meg televan fasságokkal. Mér kell ez?

(#29) Viktor77 válasza gabor7th (#23) üzenetére


Viktor77
titán

A helyesírásról biztos nincs. :D Muszáj.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) gabor7th válasza Tin (#28) üzenetére


gabor7th
addikt

Konkrétan mit? Szerinted nem robolta a Microsoft viselkedése a bizalmat. Dehogynem. Csak vannak dolgok amikre nagyon lassan lépnek az emberek. A Microsoft kiszámíthatatlanná vált és ez sok cégnek sem tetszik. Úgyhogy szép lassan alternatíva felé néz. Mit azt a felmérés mutatja. Semmi sem tart örökké. A Microsoft se.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#31) Ribi válasza gabor7th (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert a hajózásnak sok köze van a Microsofthoz.
Amúgy ugye tudod, hogy még mindig vannak nagy hajózási vállalatok :F

(#30) gabor7th: Akár elképzelhető, hogy x éven belül ez megtörténik, de nem 6 hónap alatt.
Nincs ennyi Mac perpill, hogy ez megtörténhessen. A cikkben benne is van, hogy ez miért kő hülyeség. De mégis kikerült.

[ Szerkesztve ]

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Bocsánat, de ennek a cikknek a komolysága a bulvárlapok szintjéhez közelít.

(#33) Reggie0 válasza Black Dragon (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

elsot googlezd ki. masodik meg olyan amihez nem kell bandakezjelesdit jatszani, hanem egy ujjal is kezelheto es rendesen el van sullyesztve, hogy gepelesnel ne zavarjon.

[ Szerkesztve ]

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Haha, nalam epp aktualis, mert kukazom a pc-t, de nem hinnem, hogy ez lenne a trend. :D

(#35) Tin válasza gabor7th (#30) üzenetére


Tin
veterán

1. a Google és az FB trendjét követi, óvatosan. ahogy az Apple is.
2. a szoftverek minőségére rányomja a hatását az IT munkaerőhiány és az alulképzett "szakemberek"
3. kereshetsz alternatívát nagyvállalati környezetben, de nincs.

[ Szerkesztve ]

(#36) Black Dragon válasza gabor7th (#30) üzenetére


Black Dragon
addikt

A cikk egészét elolvastad? Kiemelek egy nagyon fontos részt.

....Ez azért gond, mert ilyen formában jóval nehezebb a ténylegesen várható változást felmérni, ugyanis a felhasználó mondhatja azt, hogy hat hónapon belül vált, de ez nem feltétlenül fog bekövetkezni....

Tehát bárki mondhat bármit, ténylegesen mérhető adatok nincsenek a kezükben, ezáltal a franc se fogja tudni, hogy most így is lett vagy sem.

Nem kell nagyobb feneket kerekíteni ennek az egésznek, mint amennyit a cikk ír. VÁLTHAT, tehát nem feltétlenül fog. Nem kell belekeverni a Microsoft üzletpolitikáját és a "változó" oprendszerét, a magánemberek, főleg aki megteheti vált másra, mert megteheti, és ha az sem tetszik neki akkor vissza. Céges szinten sehol sem egyszerű egyik napról a másikra oprendszert és gépeket váltani, így ha majd ténylegesen nőnek az eladások, melyben ezen adatok "értelmet nyernek", akkor lesz miről beszélni.

Reggie0: Köszi, már értem.:)

[ Szerkesztve ]

(#37) gabor7th válasza Ribi (#31) üzenetére


gabor7th
addikt

A lényeg az, hogy az emberek azt hiszik, hogy bizonyos nagy cégek sohase buknak el, mert olyan nagyok... aztán elbuktak. A régi nagy hajóvállatok is, amiket öröknek gondoltak. Egy nagy cég léphet többször is rosszul, de nem egyfolytában, és nem tojhat a felhasználóira. Pl. Nokiának is mennyi ideje lett volna annó időben áttérni okostelefon gyártásra, de ragaszkodott az elképzeléseihez és mivel uralta a piacot azt hitte úgyis az lesz amit ő kigondolt. Aztán szépen elolvadt a hatalmas előny. A Microsoft ezt teszi magával. Az Internet Explorer egyeduralmából is mi lett mára... Ez megtörténhet más dolgokkal is, még a Windowsszal is mégha nehéz is elképzelni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#38) dabadab


dabadab
titán

Ez az egész jelentés elég komolytalan.
Ez előjött a magyar szöveg + az ábra kapcsán is, de itt van az eredetiben is:
"nearly 21% of current Windows laptop owners and 25% of current Windows desktop owners responded that they intend to switch to a Mac within the next six months. And of those current Windows owners, consumers in the upper income bracket (those with an average income of $150,000 or more) showed the highest likelihood of switching to a Mac: 20% of respondents intended to switch."

Tehát a PC használóknak valahol a 21-25%-a akar váltani, de ha jövedelmi csoportokra bontjuk őket, akkor a legnagyobb hajlandóság is 20%?... WTF?...

Meg amúgy is: az Apple fél év alatt elad nagyjából hárommilló gépet, ők meg azzal álnak elő, hogy a következő félévben eladnak nagyjából negyvenmilliót?... Seems legit :D

DRM is theft

(#39) gabor7th válasza Black Dragon (#36) üzenetére


gabor7th
addikt

Persze, hogy nem biztos... az emberek nehezen váltanak és igazából... nem is szívesen teszik. Én is inkább azt szerettem volna, hogy a Microsoft hallgat a felhasználói visszajelzésekre, de ezt nem tették. Meg van még előnye pl. a játékok terén azért is váltana nehéz szívvel az ember és huzza huzza, de az idő halad és egyszer megszületik a döntés. A cégek is lehet inkább azt gondolják mostmár, hogy elég volt, ez már túl sok nekik, csak ott még az is van pl. hogy akikkel kapcsolatban vannak szintén ilyen programokat használnak, úgyhogy ez lassítja a dolgot, de egyszer ez átlépi a kritikus tömeget aztán gyorsan változik majd a dolog. Az Internet Explorer is gyorsan zuhant, persze ehhez kellettek a folyamatos rossz döntések, de erre most lehet számítani a Microsft mostani vezetésétől.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#40) Ribi válasza gabor7th (#37) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egy dolgot próbálj meg értelmezni.
6 hónap alatt.
Ha ez megvan minden tiszta lesz. :R

(#41) netpeti98 válasza gabor7th (#30) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak vicces, hogy más témában simán kétségbe vonsz egy ilyen elemzést (felhő terjedése, tablet piac), de onnantól kezdve, hogy ha van valami jelentés amiből akár kiragadott mondattal is igazolhatod a blogodban leírtat, onnantól kezdve rögtön más a helyzet. :U

(#42) Dißnäëß válasza Duck663 (#8) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Linux Mint, egy hónapja szokatom magam át, LibreOffice, stb.
Még a CS : Source és a Master of Orion is megy, köszönhetően a Steam OS miatti Linux kompatibilitásnak.

Egyedül Adobe-ot gyűlölöm, hogy MAC-re kiadták a PS-t, de Linuxra már nem bírnák átfordítani a majdnem-linux-kompatibilis (kis túlzással) MAC "BSD" kódot :( :( de ha emulálva, Wine alatt elfut (még tesztelem), tényleg marad a Mint.

A 10 kiakaszt, amiket csinál .. 7 meg .. hjajj. Ő a nagy szerelem. Meg az XP SP3, meg a 98 SE. Valahogy ezek működtek.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#43) lugosi válasza Reggie0 (#3) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem sokkal jobb a MacBook airem touchpadja mint a thinkpademé. A thinkpad pöcökegerét próbáltam megszokni de nem sikerült, számomra használhatatlan papírfeature.

(#44) gabor7th válasza netpeti98 (#41) üzenetére


gabor7th
addikt

Már megint ti hozzátok fel a felhőt. A felhővel kapcsolatban az összes vállalati felmérés happy és az összes általam ismert valóban független elmondja, hogy nem kell pl. a vállalatoknak. Most nemrég írtam a felhőről egy összefogalalót, sok nagy cég negyedéves jelentését felhasználva. A felhő súlyos veszteségeket okoz,(negyedéves alapon százmillió dolláros nagyságrendő veszteségek...) vagy egyéb módon esik vissza ezeknél a vállalatoknál. Szóval ebben nem hiszek. Nyilván ezt is nem úgy kell kezelni, hogy biztos így lesz, mert simán lehet, hogy csak szeretne, de mondjuk mégse teszi, mert mondjuk a felesége lebeszéli, nagyon ragaszkodik a játékokhoz, meg egyéb dolgok, de mindenesetre elég erős figyelmeztetés. Sajnos ez a Microsoft vezetés valószínű inkább csődbevinné a céget, minthogy belássa tévedett.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#45) dabadab válasza gabor7th (#44) üzenetére


dabadab
titán

"az összes általam ismert valóban független elmondja, hogy nem kell pl. a vállalatoknak."

Ez virágnyelven megfogalmazva azt jelenti, hogy magadon kívül mást nem ismersz?

(Hint: csak az Amazon felhős üzletágának kb. 10 milliárd dollár bevétele volt tavaly.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Hopkins95 válasza .mf (#13) üzenetére


Hopkins95
addikt

Így van, kb. egy évig nekem is volt Macbookom, aztán el is adtam, mert nehezen lehetett rá programokat találni, vagy a nagy részük fizetős volt. Aztán nagyon hiányzott a Ctrl + C, X, V, amiket nagyon megszoktam már. Aztán nem fértél hozzá rendesen a mappákhoz, szerintem a Windows ebben is nagyobb szabadságot ad, hogy azt szerkessz és törölj, amit akarsz.

Ja még valami: egyszer csináltam egy Windowsos képfájlt és kérdezés nélkül letörölte az 1 terrást Hdd-met, na akkor nagyon pipa voltam.

Továbbá nem volt jobb klikkre txt/World/... funkció. Aztán az iPhoto olyan sorrendbe rakta be a képeim, ami neki tetszett, nem engedte átrakni sem. A programoknál is azt vettem észre, hogy fapadosabbak a Windowsos programoknál. Az ilyen baromságok miatt váltottam vissza Windowsra.

Amit kiemelnék, az a tapipad és az akkuidő Macbooknál, állítom, hogy még ma is az egyik legjobb! S egy év után is szinte ugyanúgy bírta, mint újan.

Aki ezekkel együtt tud élni, annak hajrá! Én nem kérek belőle. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#47) gabor7th válasza dabadab (#45) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem, de törlik a linkem. Mint írtam, hogy most van egy jó nagy összefoglalóm a felhőről a negyedéves jelentésekkel megtűzdelve... Van ahol nőtt a felhő, de bár ne tette volna hisz, a veszteség amit termel még inkább nőtt.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#48) Sanchez638 válasza gabor7th (#47) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ugye tudod, hogy minden nagyobb PH-s tagnak neki mész a szövegeddel. Soknak hatalmasabb a tudása mint amit te el tudsz képzelni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#49) gabor7th válasza dabadab (#45) üzenetére


gabor7th
addikt

Forrást tudsz adni?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50) Raysen623 válasza Reggie0 (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

A Touchpad-jük szerintem teljesen jól működik, és PC noti oldalon csak vágyhatunk olyan kidolgozásra a szar műanyag helyett. Az egéren már lehet vitázni, de az ízlések és pofonok kérdése általában.

Témához: A felmérés jelen formájában bullshit. Én is mondhatom bármikor, hogy fél-egy éven belül macira váltok. Aztán úgysem fog bekövetkezni. Nálam nem az OSX miatt, hanem a hardveres lemaradás miatt leginkább. A trágya intel irisuket meg a HD grapicsot kenjék a hajukra. Alapból valami 560-as mobil radeont kellene adni 4Gb-al. A magyar árak továbbra is horribilisek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.