Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) infectedmann


infectedmann
őstag

Csak átfutottam, még soha meg se nyiutottam a WMM -t, de ha otthon leszek elolvasom az egész tesztet, mert melóhelyen sajna a képek nem jelennek meg :(

(#3) Duree


Duree
veterán

Valóban remek, kis írás.Ki fogom próbálni én is,mert látom egyszerübb mint a nagy progik

duree54

(#4) Jofi81


Jofi81
őstag

Én is ezzel szoktam vágni, mert sokkal egyszerűbb, mint a professzionális videoszerkesztők, de mégis mindent tud, amire eddig szükségem volt. Nem mellesleg része a Windowsnak, így nem kell érte külön fizetni.

(#5) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Csatlakozom a bevezetőben leírtakhoz. Némi kreativitással és jó alapanyaggal, is jó filmeket lehet csinálni. A cikket nem olvasom végig, mert már a könyökömön jön ki a movie maket... :DDD

Jofi81: Egyelőre még része, aztán lehet ennek is az lesz sorsa, hogy kikerül belőle

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#6) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Jó hogy van, csupán egy bajom van vele. A filmek alatt csúszik nekem a hang a kész anyagban.Nem hinném ,hogy egy dual core proci kevés lenne neki.
Nem tudok rájönni miért. Teljesen mindegy ha firewire-n vagy usb dobom át a cuccot.
A hang késik és a kép ki-kihagy. Segítséget szívesen veszek, ha tudtok rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#7) Lars


Lars
őstag

Remek kis írás, köszönjük szépen. :R
Én anno az első videómat ezzel csináltam, aztán azóta kamera híján nem használok semmit.
Viszont mindig megnézem az alap windows cuccot, bármibe is kezdek, mert általában annál több nem nagyon szokott kelleni, mint amennyit azok tudnak.
Ha valaki profin akar dolgozni, annak meg ez úgyis nagyon kevés :)

(#8) talmida válasza Fagyi (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Előbb el kell menteni (publishing), utána remélhetőleg nem fog csúszni. Nekem is sokáig fejtörést okozott ugyanez..., de azóta, hogy erre rájöttem, nem csinált ilyesmit. A PPP viszont többször is meglephet erős csúszásokkal, de az is csak akkor, ha nem DVD-re mentjük. És abban az esetben az is számít, hogy milyen gépen játszod le. Nekem minden gépen mást mutatott, amíg csak USB stick-ről ment:Y

Többieknek: Örülök, hogy nektek is tetszik a WMM! Kíváncsi lennék a filmjeitekre, amit azzal készítettetek. ;) Tegyétek be ide, ha van valami szép kisfilmetek. ;)

Ide föl lehet pakolni, ha nincs jobb megoldás. Ez 1GB-ig free! :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#9) talmida válasza Lars (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A profiknak is jó. :K :B

IN GOD WE TRUST!

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Hát nem rossz. Végignéztem a videót, amit az első oldalon linkeltél.

Én spec. nem igazán szeretem a wmm-et. Ilyen szlájdsókat szépen lehet benne csinálni, de komolyabb melót nemhiszem.
Engem inkább az effektes része érdekelne a dolognak. Csináltam már bemutató videókat, meg hobbyból egy StarGate-es mixes egyveleget... Zenére szinkronizálva az eseményeket, illetve a robbanásokat :) Ez a kedvencem az egészben, ez a szinkronizálós dolog...
Most jut eszembe, 2 éve még egy Quake 3 fragmovie-t is csináltam xD

De én Premiere proban dolgoztam. Ha megfelelő gépe van hozzá az embernek akkor nagyon jó. Persze nagyon alap kezdő vagyok még. De a vágás, zene szinkron, kisebb effektelések már mennek. A komolyabb effekt érdekelne, amit az Adobe After Effecttel lehetne... csak az még nagyon bonyolult nekem... :D

(#11) Thunderzolee

Némi érdekesség:

A Microsoft állítása szerint a Movie Maker 2.6 csak Vista alatt fut el.
Annak ellenére, hogy a telepítőprogram valóban csak Vista-ra engedi feltenni a programot gond nélkül fut XP alatt is, méghozzá semmi módosítással! A telepítése igaz egy kicsit trükkös, de nem bonyolult.......

A többi ezen a linken érhető el: :)
http://www.szoftverteszt.hu/gyakorlat/movie-maker-2-6-xp-n.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Bomc


Bomc
aktív tag

Csak az az egy baj van vele hogy webkameráról nem tud felvenni:(

(#13) talmida válasza Bomc (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze, semmi sem tökéletes. (mondaná a róka :DDD ) Az egyik nagy gondunk vele az, hogy pl h264 - raw H264 video formatot, és MTS tipusú file-okat nem fogadja el. ...mi meg pont vettünk egy HD-s kamerát (tavaly), aminek a produktumai épp ilyenek, és azokat semmi mással, csak a kamera saját programjával lehet editelni :((( , WMM-ben sem. :(...mondjuk ez inkább a kamera hiányossága, hogy nem lehet a WMM-be betenni ezeket az újfajta video-file-kat ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#14) copass


copass
veterán

az mm remek kis cucc és mindíg kéznél van!:)
a picasa 3-ba is raktak egy remek videó készítő cuccot, elég egyszerű.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#15) total90


total90
veterán

Jó bemutató lett, gratula :C Én már az XP-ben megjelent WMM-t is használtam és most a Vista-ét is. Egy bajom van vele, hogy sok általam használt kiterjesztést nem támogat. Akkor kapom elő a Corel Video Studio X2-t. Ahhoz képest, hogy ez utóbbi profi cuccnak van mondva, a WMM-nek sem kell szégyenkeznie :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) Hebry


Hebry
senior tag

Jó cikk lett.
Használható a WMM

(#17) Dave™


Dave™
nagyúr

Jó a WMM, főleg, hogy ingyenes. Akinek kevés a tudása, tegyen egy próbát a ProShow Gold-al vagy még inkább a ProShow Producer-el, bár ezek csak 30 napig ingyenesek, aki sokat használja, annak megéri befektetni.

(#18) fricz19


fricz19
őstag

le vagyok maradva,sokat fejlődött
grat az íráshoz

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#19) talmida válasza fricz19 (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

no name, Duree, Lars, Dany007, total90, Hebry, fricz19 :R Köszönöm szépen!

Tunderzolee, köszi az érdekességet!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) 14adam


14adam
addikt

Én nagyon szeretem a Movie Maker-t régen amikor videót kelett vakdosni mindig ezzel csináltam,mert a többihez nem értettem :B Nagyon jó írás.Köszönjük :R

(#21) aram01


aram01
nagyúr

na ezt letesztelem én is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) talmida válasza 14adam (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! Én is nagyon szeretem használni. ;)

Az is egy érdekes dolog még, amikor teljesen új hanggal szólaltatunk meg egy filmet. Először el kell távolítani az eredeti hangot, majd hozzáadni az újat. :C

IN GOD WE TRUST!

(#23) DeSanto


DeSanto
őstag

Gratulálok az íráshoz!
Én is sokszor használtam a WMM-t és nagyon örülök hogy ezt bemutattad esetleg egy olyan embernek aki eddig nem mert belevágni egy "film" készítésbe mert azt hitte számára ez túl bonyolult.
Látható hogy mégsem az és nagyon hasznos írást tettél közzé! :R

(#24) Atis707


Atis707
tag

Köszi a cikket, holnap áttanulmányozom! :K

Virtual dubbal vágok, és tömörítek, WMM-mel pedig tökéletesen lehet rendezni a részeket, és /vagy szövegeket.

(#25) mz.x523


mz.x523
tag

Ez most nagyon jól jött nekem,épp ma akartam keresni WMM-es cikket arról,hogyan lehet rendes "profi" videót csinálni vele,és mit látok? :D A Cimoldalon kivan irva a WMM használata.Köszi az írást. :R :R

Egy 8600GT vga kártya gazdáját keresi,ha azonsítod viheted,keress msn-en:csavesz589@windowslive.com

(#26) z0d1AK


z0d1AK
veterán

tényleg jó kis cikk, köszi érte.
Viszont lenne nekem egy movie marker problémám!
készítettem egy videót még vista alatt, csináltam project fájlt is.
de a project fájlt sem xp-n, sem win 7-en, a 2.6-os bétában nem nyitja meg!
van valami megoldás erre?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) talmida válasza z0d1AK (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha jól tudom, project file-ba akkor "mentődik", ha még nem teljesen befejezett egy mű, vagy nincs megfelelőképpen elmentve. Menj vissza az eredeti verzióba és "gyorsan" végezd el az utolsó simításokat, majd mentsd el az utasítások szerint, utána már más kiterjesztésben lesz a filmed (attól függően, hogy hogyan mentetted el). Néha az is segít, ha egyszerűen megnyitod a WMM-t, és az kiírja, hogy "az utolsó munkád félbemaradt, akarod-e folytatni?" Yes! :K
Sok sikert a befejezéshez! ...és köszi a hozzászólásodat! ;)

DeSanto, Atis707, Nektek is köszönöm srácok!! :D
mz.x523 Nagyon örülök, hogy rögtön hasznát is veszed! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28) Mazsika


Mazsika
őstag

jó is a wmm én használtam sokat!! jó dolgokat lehet vele csinálni, és nincs agyonbonyolítva! ;)

Dáccsika

(#29) fpeter07


fpeter07
veterán

Pár óra alatt megtanultam használni :) After Effekt-hez fogalmam sincs, majd nézni kelle nmár tutorialt...

(#30) talmida válasza z0d1AK (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

... ha jól értem, akkor nincs már meg az eredeti verzió, :U

Itt egy pár link, hátha segít valamelyik. :F

[link]

Ez mintha hasonló problémával foglalkozna

Ha ez sem segít, keresgélni kell a Google-ban ;) vagy a "Yahoo!Answers"-en. Én is nyomoztam neked egy kicsit, de sajnos nem lett biztató az eredmény. :((( Valaki hasonló problémát vetett föl itt, és azt a választ kapta, hogy elölről kell kezdenie az egészet. :U

IN GOD WE TRUST!

(#31) 30z.Samu válasza ,,no name" (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

Te aztán nem válogatsz, Neked minden írás tetszik! :C (Fel ne kapd a vizet, csak hülyülök :R )

ON: Én is kipróbálom eme írás után a progit, eddig csak a profibb alternatívákra esküdtem. De ez az írás cáfolja az én hitemet, hogy nem jó a WMM. :R

Sic Parvis Magna

(#32) z0d1AK válasza talmida (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem ez a problémám, rosszul értelmezted amit mondtam.
Vista alatt csináltam a videót, és DIREKT mentettem róla egy project fájlt, hogy később tudjak alakítani rajta ha kell. De nem használok már vistát, és nem is szándékozom ennyi miatt újból felrakni. Viszont xp-n, és win7-en sem nyitotta meg, mert nem az a verzió!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) talmida válasza z0d1AK (#32) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Elnézést kérek. :U

IN GOD WE TRUST!

(#34) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Igen, igen... a WMM-mel kiváló "művészi" videókat lehet készíteni hisz olyan stabil, sokoldalú és remek vágóprogram [/s] :U

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#35) ruti


ruti
Közösségépítő

nem használom az XP-m alatt a WMM-t, mivel a fentlévő verzióm (2.4) nem tudja kezelni a .MOD kiterjesztésű video-fájlt (pl. JVC Everio HDD Cam-ok csinálnak ilyet)
ezért komolyabb, nagyobb vágóprogikat kell használnom (cyberlink cuccok és premier pro/elements)

érdeklődnék, h az újabb WMM már támogatja esetleg a .mod formátumot?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#36) volvoguy


volvoguy
addikt

én az Xp-set próbáltam, valóban nagyon jól használható, cask egy bajom volt vele..akárhogy állítgattam a kész videót konvertálás előtt, mindig nagyon ronda lett a kész mű...ezért inkább Sony Vegas-t használok, bonyolultabb, de professzionális

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#37) infectedmann


infectedmann
őstag

Egy kérdés... egy adott képen, vagy videóban ha beillesztek egy feliratot akkor azt lehet valahogy állítgatni, hogy hol jelenjen meg? alul, felül, jobbalsó sarok stb? vagy szabadon mozgatni a szöveget? Illetve valamilyen körvonalazással/kontúrral ki lehet jobban emelni a szöveget (pl. fehér szöveg köré fekete körvonal)? Én nem szeretek egy slideshow vagy videón belül többféle betűszínt vagy betűtípust használni a láthatóság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#38) talmida válasza infectedmann (#37) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, hogy eddig nem voltam...

Sajnos annyira nem profi, hogy a szöveget (föl-le) lehessen centizgetni, de a szöveg méretének megváltoztatásával viszont kicsit módosul a helyzete is. Meg azt is lehet, hogy két sorba kerüljön...

Létezik olyan effect, hogy egy ún. szalagban jelenik meg a szöveg,
pl ilyen a "Ticker Tape" nevű effect, ami egy széles szürke háttérben úsztatja be a szöveget balról jobbra, és természetesen te választhatod meg, hogy milyen színű betűt szeretnél.

Egy másik ehhez hasonló effect a "News Banner", aminek szintén szürke a háttere, de keskenyebb, nem nyúlik végig a képen és ez fade-del jön-megy, nem beúsztatva...

Picit hasonló a "News Video Inset" is, amiben a kép vonul háttérbe és egy szürke bannerben látható az álló szöveg.

suti_88 biztos, hogy mindent jól állítottál be a mentéskor ? :F

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#39) cousin333


cousin333
addikt

Van valahol olyan Movie Maker, ami kezeli a HD fájlokat? Konkrétan jó volna, ha elbánna fullHD AVCHD videókkal. Az a vicc, hogy a Win7-beli WMP lejátssza őket, de a Movie Maker csak bután néz rá...

"We spared no expense"

(#40) talmida válasza cousin333 (#39) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez a mi gondunk is. :(((, de mégegyszer szétnézek a neten ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#41) talmida válasza cousin333 (#39) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem erre megoldás, csak mutatom, hátha valaki hasznát látja. Ezt láttad már? Flip Video Mino Converter 3.3.8

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#42) lacus1973


lacus1973
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Segítséget szeretnék kérni. Movie maker 2.6-ot használok Windows 7-el. Olyan problémám van vele, hogy mini DV kameráról nem tudom a felvett filmet átimportálni. A videó rögzítésénél hiányzik a "rögzítés videóeszközről" lehetőség. A válaszokat előre is köszönöm.

(#43) talmida válasza lacus1973 (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Remélem ez segít. ;)

Kedves Mindenki! kaptam egy levelet attól a szolgáltatótól, ahova a demonstrációs filmjeimet föltettem, hogy a mai napon karbantartási munkálatok miatt lassú vagy elérhetetlen a site. Sorry.

IN GOD WE TRUST!

(#44) lacus1973 válasza talmida (#43) üzenetére


lacus1973
csendes tag

Sajnos nem segített.A folyamatot tudom hogy kell csinálni mert XP-n ezt használtam.Win7-re a 2.6-os verziót tettem fel.Mikor elindítom a progit bal oldalon vannak az importálási lehetőségek.Nekem onnan hiányzik a "rögzítés videóeszközről" lehetőség! Ennek hiányában nem tudom a Dv kamerán rögzített videót behúzni a gépre. Firewire-kártya van a gépemben.

(#45) lacus1973


lacus1973
csendes tag

Megpróbálom feltenni a képet.
Nekem a "from digital camera" nincs ott!

[ Szerkesztve ]

(#46) 9766267


9766267
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy videom és arra szeretnék zenét alátenni, ezt meg is csinálom publikálnám a gépemre és amikor már játszom le a videó alsó felét elfoglalja egy nagy zöld sáv. :F Megtudnátok mondani ezt hogy tünthetem el, vagy hogy miért úgy menti el?
Remélem érthető voltam.

[ Szerkesztve ]

(#47) talmida válasza lacus1973 (#45) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szóval nálad csak három választási lehetőség van a négy helyett?? :Y Hmm. :((

az alábbi kép az enyém volt, ha jól látom

IN GOD WE TRUST!

(#48) lacus1973 válasza talmida (#47) üzenetére


lacus1973
csendes tag

Igen csak három. Feltettem a progit a laptopomra is, ott is ilyen. A kép a Tiéd,köszönöm. Esetleg valami megoldás?

(#49) 9766267 válasza 9766267 (#46) üzenetére


9766267
csendes tag

sziasztok!
Megoldottam :C

(#50) lacus1973 válasza talmida (#47) üzenetére


lacus1973
csendes tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.