Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Egy kis kiegészítés: egy rendszerépítői OEM kulcsot is lehet többször, teljesen eltérő gépeken is aktiválni, pontosan 14 alkalommal, azaz 14 gépre tehető fel. Mindenféle trükközés és csalás nélkül, mindössze a megkötés annyi, hogy 1 hónapnak kell eltelnie az egyes aktiválások közt.

[ Szerkesztve ]

(#2) Bling95


Bling95
őstag

az lenne a kérdésem, hogyha én veszek egy ilyen OEM win7-et és pl fél év mulva alaplapot kell cserélnem valamilyen oknál fogva akkor vehetek uj win-t is ? mert ha igen akkor inkább a dobozosat veszem

(#3) emzeperix


emzeperix
tag

Mennyiségi licences XP Prof.-ról lehet frissíteni Windows 7-re?

Egy képzavar: "Az OEM-eknek legtöbb esetben nincs Downgrade joga"
"OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga"

(#4) mobal


mobal
MODERÁTOR

hi! jó lett az írás. számomra megismertette a témát ,mostmár érthető. viszont lenne egy kérdésem. az msdn licensz az hova tartozik?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Jó lett az írás :C , sok sötét foltot tisztáz, de néhol sajnos ki is alakít.
Légyszíves fusd át a cikket aprólékosan és javítsd az értelmi hibákat benne :R

read-only mode on the forum

(#6) Rico33


Rico33
aktív tag

Remek irás, egy apró hibával...amit már más is kiszúrt. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) LBandi válasza Bling95 (#2) üzenetére


LBandi
aktív tag

"Figyelem! Ez a Windows 7 Professional operációs rendszer OEM változata! Az OEM változatok sajátossága, hogy az aktiválás után már nem lehet másik számítógépre telepíteni, mivel az operációs rendszer az alaplap részévé válik. A számítógép bármely hardver eszköze szabadon cserélhető az alaplapot kivéve, mert az már új számítógépnek számít, és arra új OEM terméket kell megvásárolni. Ezért kérjük, nagy körültekintéssel telepítse a szoftvert, és csak azután aktiválja (akár pár nap után), hogy az operációs rendszer megfelelően működik..."

Remélem így már egyértelműbb.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#8) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis összefoglaló írás, hogy mindenki képben legyen :C

Amúgy az OEM nem csak egy alaplaphoz lehet aktiválni. Nekem is van Vistám Home Premium OEM, amit még a régi P35-ös alaplapommal aktiváltam ellőszőr. Most az új rendszerrel is simán tudtam aktiválni ennek ellenére.
Úgyhogy nem kell félni az OEM-től, a dobozost meg vegye az akinek van rá pénze és szeretné nézegetni a szép dobozát a polcon:D
Ha meg valami gixer van akkor lehet hívni a Microsoft itthoni képviseletét.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) toldy


toldy
őstag

Nagyon jo kis cikk, és ép aktuális ( itthon is). Egy dologra azért rákérdeznék a dobozos verzióknál mi az a VUP és miért olcsóbb?

Az élet nem habostorta.

(#10) Fooler89


Fooler89
őstag

Kérdés, én okj képzésben tanulok. Kicsit beleolvastam ebbe a tisztaszoftver programba.
Ezt én is megigényelhetem. Hol tudok ilyen téren tájékozódni?

(#11) blueMerle válasza Fooler89 (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt találtam neked. [link] de lehet nem erre van szukséged

(#12) gorlin válasza blueMerle (#1) üzenetére


gorlin
őstag

:) Bárcsak így lenne.Elmondom én hogy tudom.
Bemegyek a boltba veszek egy külön megvásárolható OEM Windows 7-et.
Feltelepítem A alaplapra , eltelik 20 hónap fel akarom telepíteni B alaplapra és nem fogja engedni.Ez biztos ,ezért mondják hogy összeforr a géppel.

Amúgy ez kifejezetten felháborító ha igaz:
FQC-00222 Win Pro 7 Hungarian DVD 77 518 Ft
FQC-00223 Win Pro 7 Hungarian VUP DVD 72 075 Ft
kemény 5 ezer forintot spórolok ha van egy eredeti Vistám???Ez aztán a nagy upgrade:(

[ Szerkesztve ]

(#13) blueMerle válasza gorlin (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

Halkan nagyon halkan mondom:
2 éve vettem egyetlen OEM Vistát, azóta 4 notebookom volt, sot a páromnak is vettem, tehát az 5 gép. Mindenféle hack, crack nélkul gond nélkul lehetett aktiválni mindegyiken betartva az 1 hónapos intervallumot. Bumm, biztos rosszul tudod ;) , itt vagyok élö példának de ha kipróbálod, magad is meggyözödhetsz róla ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) gorlin válasza blueMerle (#13) üzenetére


gorlin
őstag

Akkor kedves ügyfélszolgálatossal beszéltél.Mivel az biztos hogy ha alaplapot cserélsz ki fogja irni a windows hogy ezt a terméket már aktiválták egy másik gépen(a dobozosnál is kiirja) namost ilyenkor kell telefonálni a microsofthoz.Ha OEM akkor elviekben nem engedik ha dobozos akkor megadják az aktiválló kódot

(#15) blueMerle válasza gorlin (#14) üzenetére


blueMerle
veterán

De nem telefonáltam, normálisan ráklikkeltem hogy aktiváció, és neten aktiválta. Semmilyen büvésztrükköt nem vetettem be, semmiféle illegális programot nem használtam. Abban igazad van hogy 5 netes aktiválás után kell telefonálni ;) de még így is enged 9x az automata rendszer. Így jön össze a 14.

Mindig azt írod, biztos, meg így úgy tudod, de ha egyszer én ezt már 5x megcsináltam akkor hiába írod nekem hogy biztos nem megy, legjobb tudomásom szerint ennyire hülye nem vagyok hogy ne látnám hogy a Windows aktiválva van-e. :D

És most kijelentem: senkit sem buzdítok erre, ugyanis ez a licenszfeltételek be nem tartása és súlyos megsértése, szigorúan elméleti szinten írtam a dologról!!!

[ Szerkesztve ]

(#16) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga
FPP : Nem forr össze a vassal, nincs Downgrade joga, 32 és 64bit is használható a Win7-ből

A cikkben azt írtad (helyesen), hogy az OEM-nek nincsen downgrade joga, itt szerintem összekeverted :U

Amúgy köszi a hasznos írást :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Köszi az írást, szerintem sok fejben tisztázza a dolgokat...

Csak egy apró bökkenőre térnék ki, ami nem szerepel a cikkben az OLP, vagyis mennyiségi licenc kapcsán.

A lépések úgy következnek, hogy:
1. megveszed a gépedet, és veszel hozzá valamilyen OEM Windowst = gép ára + ~40-50000 Ft.
2. megveszed az OLP konstrukciót = ~35000 Ft,
3. ha SA-t is veszel, akkor az további 10-15000 Ft.

Tehát OLP+SA konstrukcióban csak az op rdszed fog 85e-100e Ft-ba kerülni, de legalább upgradeelhetsz 3 éven belül...

szvsz nem lesz Win8 3 éven belül...

Na csak azt akartam érzékeltetni, hogy az OLP az tényleg a cégek játéka... :N

:R
V.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#18) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

@blueMerle
Szimultán nem lehetnek gépek sima OEM licencszel aktiválva, egymás után megtörténhet, hogy aktiválódnak, de az sem biztos.
---
A cikkben az van írva, hogy OEM esetén nincs nyelvi- és bitátjárás, nos, tudtommal van, max. másik lemezt nem kapsz hozzá.
---
Az OEM alaplaphoz kötődik, nem máshoz. (Teljesen mindegy, milyen hardverhez vetted anno a zikszpét.) Ugyanolyan alaplap esetén (meghalt az eredeti) jó eséllyel aktiválva marad. Az is megtörténhet, hogy később teljesen más alaplappal tudod aktiválni, ha nem, akkor telefonálhatsz.
---
Dobozost meg főleg úgy telepíted, ahogy akarod, de abból is csak egy gépen lehet egyszerre aktiválva.
---
MSDNAA-s licenc OEM vagy dobozos? Mert ha OEM, akkor garantáltan van nyelvi átjárás.

(#19) beteg


beteg
őstag

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket! És nagyon köszönöm az építő jellegű kritikákat!

Tudom, hogy nem ez a legjobban sikerült írásom a témában. A megjelenése előtt volt időm százszor elolvasni, hogy találjak benne egyszerűsíthető, könnyebben értelmezhetővé tehető részeket. Elmondanám, hogy végül miért maradt ez, ami fent van.

Ha egy kereskedő el akar adni egy szoftvert, vagy bármi mást, nem célra vezető, ha a vevőt túl sok lehetőséget felajánlva összezavarja. A cél inkább elvinni a végleges döntés irányába. Hogy mi alapján dönti el a kereskedő, hogy milyen irányba vigye el a vevőt, gyakorlatilag, hogy mire beszéli rá az több mindenen múlhat. Rosszabb esetben azt ajánlja, ami neki a legtöbb hasznot hoz, amit ő érdeke. Jobb esetben felméri, hogy az Ügyfélnek mi a legjobb megoldás és anélkül, hogy a többi alternatívával megzavarná, rábeszéli arra. Egy hosszú távú elégedett kapcsolat reményében. Persze ehhez érteni is kell ahhoz, amit értékesítünk.

A Microsoft licencelése bonyolult. Rengeteg a kivétel, a variációs lehetőség. (Igen, kiskapuk is vannak szép számmal.) Ezt maga a Microsoft is elismeri és próbál segíteni a kereskedőknek olyan kiadványokkal, amikben minősítő kérdésekkel próbál kivezetni a labirintusból a kapott válaszok alapján. Microsoft termékmenedzser, technológiai szakértő és kereskedőként ismerem ezeket. Azt is tudom, hogy nincs királyi út, az sem járható, hogy kérdezek az Ügyféltől négyet, aztán rávágom, hogy: Önnek OEM-kell! Valamilyen szinten el kell magyarázni, hogy Miért! Hogy lássa, szakértelem is van az ajánlás mögött. Szóval tudom, értem, hogy sokaknál miért hiányos a tudás: Mit is vesz valójában, mik annak a terméknek, licenckonstrukciónak az előnye, hátránya!

A cikkemmel azonban nem eladni akartam. Információt adni, segíteni. Emiatt egyszerűen nem lehetet ezt a bonyolult témát sokkal jobban leegyszerűsítve ilyen mélyen tálalni, mint ahogy a „boltban” teszik. Érthetőbben lehetett volna, példákat felsorolva, jobban kifejtve, de akkor meg baromi hosszú lett volna, senki nem olvassa végig.

Így viszont van benne félre érthetőség. OK. Látom. De inkább itt szeretném feloldani:
[(#3) emzeperix]
[(#16) Motion_Blur](#16) Motion_Blur
Képzavar.

Egy képzavar: "Az OEM-eknek legtöbb esetben nincs Downgrade joga"
"OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga"

Feloldás:

Az OEM -ek résznél azt írom, hogy a legtöbb esetben nincs downgrade joga. Két termékcsoportnak van, az asztali operációs rendszereknek és a szerver termékeknek. A két termék csoportban sem minden terméknek! Az asztali oprendszereknél a Vista Business és Wista Ultimate-eknek van, ahogy a Vindows 7 Professional-nek és Ultimate-nek. A többinek nincs. A szerverekről meg ne is beszéljünk, mert azoknak úgy van, hogy nincs. Nagyon macerás élni a joggal, én is inkább mindenkinek azt mondom, hogy nincs.

Azt pedig, hogy van „Downgrade joga” az alatt írom, hogy „az OEM és Dobozos Windows 7 között:”

Vagyis itt kifejezetten a Windows 7-ről állapítom meg.

Igen-igen, ki kellene egészítenem azzal, hogy a Win 7 Prof és Ultimate…

A másik nagy kérdéskör, amiről sejtettem, hogy sok szó lesz, még szakmai berkekben is hihetetlen mennyiségű városi legenda él, óriási vitákat vált ki, az az: aktiválás.

Az aktiválással kapcsolatban mit ír a licencszerződés!!??

„A szoftver licence véglegesen hozzá van rendelve ahhoz a készülékhez, amellyel a szoftvert beszerezte. Az ilyen készülék a „licencelt készülék”.”
„Az aktiválás összerendeli a szoftver használatát egy adott készülékkel. Az aktiválás során a
szoftver adatokat küld a szoftverről és a készülékről a Microsoftnak. Ilyen adat a szoftver
verziószáma, nyelve és termékkulcsa, a készülék IP-címe, valamint a készülék
hardverkonfigurációjából származó adatok.”

Egy szót sem írnak alaplapról,fő komponensről, garanciális cseréről és még amik közszájon keringenek.

Mi a gyakorlat?

Van, aki többször is tud aktiválni, sokak viszont meg nem. Senki nem tudja, legalábbis mi halandók, hogy mi alapján dönti el az aktiválás során a rendszer, hogy engedélyezi-e vagy sem.

Telefonon is lehet aktiválni. Ott is emberek ülnek. Aki a garanciális cseréjére hivatkozik, annak be szokták újra aktiválni.

Persze az biztos, hogy csak a halál biztos. Nincs sok esély rá, hogy egy kulcsot hetente többször, több gépen is sikerülni fog aktiválni. Sőt. Én is jártam már úgy, hogy az OEM Vista Premiumomat, amit vettem, ugyan arra a gépre, hardverváltoztatás nélkül, nem tudtam két héten belüli többszöri újra telepítés után aktiválni. Telefonon sem! kuka.

Szóval én is látom, hogy ez a kalózkodás elleni technika pont a legális felhasználók életét keseríti meg a legjobban. Aki warezkodik, azt hol érdekli az aktivál? És ez így rossz. Az is látszik, hogy tegnap sokan voltak hajlandóak éjjel 1 kor is várni a legális Win 7-ükre!! Mivel fél áron adták. Én azt a következtetést vonom le ebből, hogy sokan otthonra is megvennék, ha jó a termék és megfizethető az ára! És persze érthető, egyértelmű a licencelése. Ha lehet tudni, milyen jogokat ad a licenc szerződése. Én ebben próbáltam meg segíteni.

köszi

Csak futni kell!

(#20) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mi a különbség a Windows Standard UI és a Windows Basic UI között?

Köszi!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) szki válasza beteg (#19) üzenetére


szki
őstag

Köszi a cikket, és a kiegészítést is!

(#22) mob_zzz válasza blueMerle (#15) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Igen, te megsértetted a licensz-szerződést, szóval illegál oprendszert használsz. Innentől kezdve meg már mindegy, hogy crackelt vagy többszöraktivált a rendszer.

Más. Szituáció: én vagyok a rendszerépítő és egyben a végfelhasználó is, OEM OS-sel. Vállalok a rendszeremre mondjuk 100 év garanciát. Elromlik az alaplap, a rendszerépítő (én) pedig garanciálisan cseréli (a megadott 100 évben), ha már nem elérhető azonos típus, akkor másikra. Így elvben ugyanaz történik, mint mikor a notebookom romlik el és mondjuk a Toshiba alaplapot cserél...

(#23) beteg válasza emzeperix (#3) üzenetére


beteg
őstag

"Mennyiségi licences XP Prof.-ról lehet frissíteni Windows 7-re?"
Igen!

[(#4) mobal]
"az msdn licensz az hova tartozik"

MSDN-t lehet dobozosban és mennyiségi licencben is venni, de ezzel kapcsolatban nem ez a lényeg! Ne a cikkben leírtakból indulj ki, amit ott irok a dobozosról és a mennyiségi licencről! Az MSDN egy speciális állatfaj. Fejlesztői licenc. Fejlesztésre, bemutató tartására, demózásra szolgál. Egy gépre "korlátlan" példány telepíthető, amit a választott MSDN csomagod tartalmaz. De csak egy gépre, annak a fejlesztőnek a gépére, akihez a licencet hozzá rendeled.

[#9) toldy]
"a dobozos verzióknál mi az a VUP és miért olcsóbb?"

Ez a Version Upgrade, vagyis verzió frissítés. A nagy kérdés inkább az, hogy miért csak ennyivel olcsóbb?? :)

[(#10) Fooler89]
"okj képzésben tanulok" "Ezt én is megigényelhetem"
Szerintem sajnos nem.
"valamennyi felsőoktatási intézmény államilag finanszírozott hallgatója és oktatója jogosult "

[(#17) nvyktor]
:R de van szebb scenario is :) - Brand gépet vesz a cég, gyári OEM-el, ami kb +15k. Azonnal (180 napon belül) vesz hozzá SA-t, kb. +38k.
Vagy… Köt OVS-t. Évente fizet egy csomagért, amiben van Windows Upgrade, Office, Core CAL csomag. Ebben a Win7 jó olcsó, csomag áron van. Ráadásul, amiket év közben szerez be gépet, azokon az évfordulóig „ingyen” használja a csomag szoftvereit. Ki lehet számolni a nyereséget. És van még pár lehetőség! :)

[(#18) Athlon64+]
"A cikkben az van írva, hogy OEM esetén nincs nyelvi- és bitátjárás, nos, tudtommal van, max. másik lemezt nem kapsz hozzá."
A Win7 nem ilyen. A szerverek között találni ilyet, a Win 2008 pl. de nyelvi átjárhatóság is sincs.

"MSDNAA-s licenc OEM vagy dobozos? Mert ha OEM, akkor garantáltan van nyelvi átjárás"
OEM-ben nem kapható MSDN és az MSDN ben lévő oprendszer sem az OEM tulajdonságaival rendelkezik. De még nem is a dobozoséval. Még az dobozos MSDN-sem :)

[(#20) Bici]
"Mi a különbség a Windows Standard UI és a Windows Basic UI között?"
A Basic user interface egy végletekig leegyszerűsített felület. Oda a "Felhasználói élmény" :D A Starter kiadás jellemzője. De gondolom, Neked úgysem az lesz!?

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#24) Bici válasza beteg (#23) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, milyen lesz, ha egyáltalán leváltom az XP-t. Még nem vagyok benne biztos, hogy megéri pénzt adni rá. Ha váltok, akkor vagy Starter-re, vagy Home Basic-re fogok váltani.

A Basic UI ezek szerint a w95 óta ismerős szürke külső?
És a standard milyen? azt olvastam, hogy a Home Basic részlegesen támogatja az AERO-t. Ez jelenti a Standard UI-t? Mit jelent ez a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) beteg válasza Bici (#24) üzenetére


beteg
őstag

megmondom Neked frankón: én még nem láttam Basic UI-s win 7-et. :F

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#26) TheVeryGuest válasza beteg (#19) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

"Az is látszik, hogy tegnap sokan voltak hajlandóak éjjel 1 kor is várni a legális Win 7-ükre!! Mivel fél áron adták. Én azt a következtetést vonom le ebből, "

Én meg azt, hogy másnap felkerültek a Vaterára 25K-ért, mivel a legolcsóbb kisker ár 26K. :D

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#27) Bling95


Bling95
őstag

Szóval akkor ha ha veszek egy win7 oem-et , felrakom aktiválom mindok szép és jó, de az alaplapom fél év mulva megadja magát. Garanciában cserélik nekem, akkor azért el tudom intézni hogy tudjam a garanciában kapott másikon is aktiválni a win-t?.

mert az egy félszem csak az hogy nehogy alaplappal legyen vmi gond amit kijavitanak de amiatt vehetek másik oprendszert is

(#28) szki válasza TheVeryGuest (#26) üzenetére


szki
őstag

Ezt kivédeni nem lehet. És nem is kell.
10.31.-én lesz a nagy durranás itthon.

(#29) TheVeryGuest válasza szki (#28) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Nekem nincs ellene semmi kifogásom, és Mo.-on nem is várok mást. Csak ne ringassuk magunkat abba a hitbe, hogy valaki azért vette ötösével OEM-et, hogy otthon minden gépére legális W7HP-t rakhasson. Ez úgy 50-70 év múlva lehet majd aktuális.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#30) Oliverda válasza mob_zzz (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

"Igen, te megsértetted a licensz-szerződést, szóval illegál oprendszert használsz. Innentől kezdve meg már mindegy, hogy crackelt vagy többszöraktivált a rendszer."

Ha jól értettem az eddig olvasottakat akkor amint mondasz az hülyeség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) beteg válasza Oliverda (#30) üzenetére


beteg
őstag

szia!
miért?

Csak futni kell!

(#32) mob_zzz válasza Oliverda (#30) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Mivel OEM-ről volt szó, ezért nem hülyeség. Arról van szó, hogy technikailag lehetséges a többszöri újraaktiválás, meg hardvercserélgetés (nem üldözik az MS-nél annyira ezt a dolgot), viszont a licensz-szerződés feltételeit sérti. Így illegális.

Olyan, mint mikor campusos Wined van, de mondjuk végzel az egyetemen. Nem kérdezi senki, hogy végeztél-e már. Működik a Win, az autoupdate, WGA nem esz meg, mégsem legálisan használod, hiszen már nem vagy az adott intézmény diákja.

(#33) juhig12


juhig12
tag

De ki akar eredetit használni? XD :DDD

(#34) kelzsoca válasza Bling95 (#27) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha a lapcsere garanciális volt, akkor gond nélkül tudod majd használni az új lappal is az OEM win-t

juhig12

De ki akar eredetit használni? XD

Ilyen olcsó, és képes lennél a windows 7 torrent edition-t használni? :))

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#35) Oliverda válasza mob_zzz (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha minden gond nélkül sikeres a hivatalos aktiválási procedúra akkor hogy derülhetne ki hogy nem az a legelső gép amire felpakoltad?

Szvsz ez azért nem egyenlő azzal mintha letöltenél a torrent-ről egyet kalózkulccsal és azt használnád.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) mob_zzz válasza Oliverda (#35) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Nem az a lényeg, hogy kiderül-e, hanem az, hogy a szerződésnek megfelelő-e a használat vagy sem.

(#37) Oliverda válasza mob_zzz (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó akkor számomra a sikeres MS aktiválás azt jelenti hogy azzal legális a rendszerem. Ha pedig közben alaplapot cseréltem akkor elmegyek a templomba és meggyónom a bűnömet, elmondok 20 mi atyánkat és 10 üdvözlégyet így már a lelkem is megtisztult az alaplapcsere által sújtott bűntől. :D

Akkor ezek szerint a "...hogy derülhetne ki hogy nem az a legelső gép amire felpakoltad?" kérdésemre a válasz sehogy. Ennyit szerettem volna tudni, köszönöm.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) aram01


aram01
nagyúr

nagyon jó írás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) Bling95 válasza kelzsoca (#34) üzenetére


Bling95
őstag

értem, akkor az új gépemre meg fogom venni. mert szerintem nem drága, és tényleg jól sikerült

(#40) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok elolvastam az írást és a hozzá szólásokat,de nekem ebből nem derül ki,hogy miképpen tudom bizonyítani,hogy énnekem az alaplapom ment tönkre ha újra kell aktiválni és nem csak cseréltem 2 éves lapomat?Mert a régit eladam és most egy 3 év garis lapot rakok op alá,így már elméletileg 5 évig használhatom a legális win7.

(#41) kelzsoca válasza Bling95 (#39) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha még akarsz spórolni rajta és 31-én ellátogatsz ide: gameshow 2009 akkor, olcsóbban meg tudod vásárolni mint most boltban :)

Helyszíni vásárlási lehetőség: a kiállító cégek termékei – számítógépek, notebookok, hardver kiegészítők, Windows 7 operációs rendszer, Xbox 360 és PC játékszoftverek – különleges kedvezményekkel kaphatók.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#42) gtamate2 válasza kelzsoca (#34) üzenetére


gtamate2
veterán

röviden: igen :) Mert miért, szegényebb tutira nem leszek.
amúgy jó írás!

*Sn0w

(#43) edward2


edward2
addikt

Eredeti dobozos ultimate árának feléért még ma megvenném. Így azonban nem tudom mi tévő legyek.

(#44) Wyll


Wyll
őstag

Ebben az egészben megint az a röhej, hogy a mezei user, aki tescoban vesz meg mindent ami kell az életéhez, a közelében sincs annak, hogy ilyesmik, hogy licenc meg konstrukció létezik egyáltalán.
Másképp fogalmaza: elég bonyolult szerintem. Csomó lehetőség, csomó feltétel, mindenhol kivételekkel.

Azt összefoglalná nekem valaki, hogy egy prohardver szintű (ezt értsük most úgy, hogy a mezei tesco-s usernél azért pár szinttel advenced-ebb), nem felsőoktatott usernek mit érdemes vennie/csinálnia, ha szeretne évekig egy nem túl extra, de korrekt Win7 felett operálni?

(A felsőoktatottnak a legjobb lehetőség az MSDNAA/Campus, ugye?)

A cikk hiánypótló. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#45) ollie


ollie
MODERÁTOR

"OEM: Összeforr a vassal, van Downgrade joga
FPP : Nem forr össze a vassal, nincs Downgrade joga, 32 és 64bit is használható a Win7-ből"

Itt a downgade jogokat felcserélted.

***

(#46) ollie válasza blueMerle (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De attól még nem lesz legális.

A cikkíró sem arról írt, hogy fizikailag lehetséges e aktíválni több gépen egy OEM windows-t, hanem hogy mire szól a licence.

[ Szerkesztve ]

***

(#47) zsopu


zsopu
tag

Régen dolgoztam szervízben, és cseréltünk pár alaplapot.
Amikor még xp volt.
Párszor beszéltem a microsoftos csajokkal (volt közöttük egy Ukrán vagy valami Orosz akcentussal beszélő bevándorló is :D )
Még mindíg sikerült beaktíválni az OEM es xp-ket másik alaplappal.
De megkérdezték minden alkalommal, hogy csak egy gépre van telepítve az XP?
A kulcsszó hogy igen!
Ennyi.
Aztán a gép már mondja is az új licenszet.
Most WIn7 en nem tudom mi van, de szerintem u.a.

[ Szerkesztve ]

(#48) beteg válasza ollie (#45) üzenetére


beteg
őstag

nem, pontosan így van a Win 7 Prof és Ultimate esetében. A home premium-nak pedig oem-ben és dobozosban sincs downgrade joga.
:R

(#47) zsopu
a szlovákoknál van régóta kint az ügyfélszolgálat és nem mind magyar anyanyelvűek az alkalmazottak :D

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#49) zsirfecske


zsirfecske
addikt

én még augusztusban előrendeltem ezt.

64 font volt a legalacsonyabb ára, így végül 23k-ba fájt szállítással. és ez a dobozos változat UK english kiadása. kérdésem: a Magyarországon boltban megvásárolható angol változatok UK vagy US english nyelvűek vajon? nem mintha számítana, csak érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#50) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megértük ezt a cikket is. Én is és gondolom sokan emlékeznek arra amikor a 7000-es beta letölthetővé vált, fúúú mennyire nagy dolog volt. Most meg licencelés stb, engem csak az 5 számjegyű árak zavarnak. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.