Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

A végén még nem lesz teljes hülyeség az elméletem. :DDD

A piaci helyzetük végül is már adja, hogy konkrét fenyegetésként már nem a Sony-t és a Nintendo-t kel figyelembe venni, így ideje a saját házuk táján rendet rakni. Felesleges a Xbox-ot a Windows ellen pozicionálni, mikor a WP-al karöltve le lehet fedni velük az egész piacot.

(#2) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Ezt már hallotuk a Vista és a 7 megjelenése elött is....... :(

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) k.soma


k.soma
senior tag

Nem tudom mivel és hogyan akarják, de sok sikert nekik :) :R :DD :C :K

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#4) davep válasza Brutális eb (#2) üzenetére


davep
tag

Mivel a 8 is a Vista újracsomagolt változata lesz, így a duma marad ugyan az. Amúgy ha annyira lesz játékközpontú mint a szintén ennek hirdetett WP 7, akkor vége a PC játékoknak a Win-en.
k.Soma: Nem mással mint marketingel, mint ahogy eddig tették. Meg erre van ember, az MS 55% marketinges, 40% ügyvéd, a maradék 5% pedig a takarítók, portások, aszisztensek, ja és pár darab fejlesztő.

[ Szerkesztve ]

Machete don't text

(#5) Jander válasza leviske (#1) üzenetére


Jander
senior tag

Davep: ja igen, azt elfelejtettem írni amit Te is említesz, hogy ez a szöveget már halhattuk párszor, annak rendje és módja szerint nem lett belőle semmi, ahogy (felteszem) újfent ez lesz a történet, és semmi sem lendül sehova...

Semmi értelme... gépek 10-100 millióin fut a windows amin dolgoznak, ezerszer több pénz nekik, ha mindenki számára optimalizált szoftvert hoznak ki, és mellé ott van a játékosoknak az xbox. Ez a kettő nemcsak, hogy nem zárja ki egymást (értsd: nincs verseny köztük), hanem pont hogy egymást erősítik... dolgozz windows platformon és játssz box-on, és a kettő között megfelelő kompatibilitást kell eszközölni (filmek, zenék, tv, rádió, stb.).

Mellesleg az mmorpg-ken kívül szinte semmi nincs amiben igazán monopol helyzete van a pc-nek. Arról nem is beszélve, hogy már csak idő kérdése és megérkeznek ezek a játékok is a konzolokra, eddig ugye gond volt, az internet ps2-nél, meg extra HDD-t kellett venni bele, most már teljes értékű ellenfél ebből a szempontból is mindkét nagy konzol. Chat-re van kis keyboard, de mivel van beépített mikrofon a csapat alapú játéknál máris helyben vagyunk. Nem is értem a most fejlesztésben lévő mmorpg-ket miért nem fejlesztik konzolokra, pl. egy Guild Wars 2-t ne mondja nekem senki, hogy nem lehetne játszani... (főleg, hogy az nem is havidíjas, tehát nem kell külön szórakozni a microsoft felé).

Amúgy pedig a cikkben említett wow az egyetlen vetélytárs, ami eladásban vetekszik a konzolos címekkel.

De ez önmagában is érdekes téma, szeretek olvasgatni ilyen jellegű eszmefutattásokat :K

[ Szerkesztve ]

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#6) baleee89


baleee89
aktív tag

vakítás :W

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#7) davep válasza Jander (#5) üzenetére


davep
tag

Várd ki a végét, majd kijönnek a konzolokra is MMORPG és ugyan úgy tönkrevágják a műfajt mint a sima RPG-kel tették a konzolosok.

Machete don't text

(#8) bigadam94


bigadam94
tag

Remélem ez nem valami Games For Windows-szerű baromságot akar jelenteni.. :(((

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#9) Archer


Archer
őstag

Szerintem a Win az utolsó amin áll vagy bukik az egész. Még anno a Win9x-es korszakban kellett buherálgatni a játékokat, hogy normálisan fussanak, az XP-óta csak "telepítem oszt megy" szinten működik a dolog Az esetleges driverekkel való sz.pásról, különböző programokkal való összeférhetetlenségről, sérült oprendszerből fakadó hibákról meg nem a Win tehet. Már a 7-is a feltelepít magától szinte minden, a gép működéséhez fontos drivert (más kérdés, manuálisan lehet sokkal optimálisabbakat is telepíteni), csak VGA-hoz meg az esetleges bővítőkártyákhoz kell drivert vadászni utána jó esetben pedig csak telepíteni kell az eredeti! programot és indítani (a rippelt meg mindenféle gányoltan feltört játékokról most ne beszéljünk, állítom, az esetek jelentős részében az ilyenek okozzák a hibát ami miatt jön az, hogy mennyivel jobb a konzol mert " csak berakom a lemezt aztán már játszok is"). Szóval nem tudom még mit lehet ezen könnyíteni, mert ha ennél is egyszerűbb az már konzol. Ami itt a jövőt jelenthetné szerintem az a Steam és a hozzá hasonló rendszerek NORMÁLIS árakkal nem 1,5x annyiért mint a boltban. Na meg rágyúrni a PC erős pontjaira: FPS, RPG, RTS és minőségi játékokkal kijönni, hogy legyen értelme erre a célra fenntartani egy jobb PC-t.

Mod: Különben anno a Microsoft sok igényes és tartalmas játékot adott ki PC-re, ha annyira támogatni akarják mint játékplatformot, porolják le a régi nagy neveket és adjanak ki valami ütőset.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#10) csoli31


csoli31
aktív tag

"De ami most a lényeg, hogy a TechRadar-nak nyilatkozó személy szerint a Microsoft komoly lépéseket kíván tenni annak érdekében, hogy a PC-t újra erős tényezővé tegye a játékiparban."

Ezt egyszerűen megoldhatnák úgy, hogy nem csak az Xboxukra koncentrálnának játékok terén. Azzal nem fog a PC mint játék platform újra felemelkedni, ha kiadnak egy újabb operációs rendszert azzal a szöveggel, hogy ez lesz a játékosok barátja. Mint ahogy már mások is írták előttem, ezt már kétszer is eljátszották.
De ahogy sejtem mivel ez is játékkal kapcsolatos, előbb vagy utóbb jönnek majd a warezzal kapcsolatos hozászolások. :U

[ Szerkesztve ]

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#11) Sub-ZeRo válasza bigadam94 (#8) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Remélem nem lesz alapból benne, mert akkor sírva fogok fakadni...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) Löncsi


Löncsi
őstag

MS szerintem csak a konzolportokat akarja Win-en elterjedtebbé tenni, mintha lett volna írás erről valahol.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) decibel


decibel
aktív tag

Muhaha, ezt már eljátszották a vistával, majd a w7-el is. Az MS tojik a pc-s játékokra, nem hugyozik szembe a széllel.

"you are a monkey poo-poo"

(#14) - = Zk = - válasza decibel (#13) üzenetére


- = Zk = -
félisten

W7-nél részben bejött....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#15) Löncsi válasza Archer (#9) üzenetére


Löncsi
őstag

Különben anno a Microsoft sok igényes és tartalmas játékot adott ki PC-re, ha annyira támogatni akarják mint játékplatformot, porolják le a régi nagy neveket és adjanak ki valami ütőset.

Miért? Épp ezaz, konzol egyszerűen nagyobb piac, nagyobb kontrolljuk is van felette, ha elő is veszik a régi címeket valszeg azt is konzolra fogják írni inkább. Sztem MS is arra vár,hogy a PC gamer is konzolt használjon inkább.
Lehet még pár év és a 'high-end' gaming kiválik a PC-ből. Cloud is ott van mint másik lehetőség. :) De ezek csak ködös tippek jövőre nézve részemről.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#16) Wolverine válasza Jander (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Az MMO-knak két baja van a konzolokkal: az egyik az általad is említett irányítás, a másik a patchelés - vagy nem játszhatnak együtt a konzolosok és a PC-sek, vagy előbbiek le lesznek maradva a patcheléssel, mert a konzolon ez hosszabb folyamat (tudtommal el kell fogadtatni a konzolgyártóval is a módosításokat). Ez utóbbi a nagyobb gond, ami miatt nem jelentős a konzolos MMO-k piaca.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) mrhitoshi válasza leviske (#1) üzenetére


mrhitoshi
veterán

+1
Ha az MS igazán nagy bevéltelt, és részesedést akar kicsikarni magának, akkor valami olyan rendszert hoz létre, ami körül öleli az Xbox-ot illetve a Win-t. Én szerintem ez az egyetlen járható út. Na meg amúgy is, a legtöbb gépen Windows fut, és ha mindenki aki játszik PC-n áttér konzolra, az iszonyat nagyot ütne az MS-nek, szóval ha nem hülyék, akkor valami korrekt cuccot össze tudnak dobni. :K

PS4

(#18) jookomak


jookomak
őstag

Szerintem azért kapálóznak, hogy maradjon játék a pc-n, mivel linuxon nem lehet igazán játszani. De ha már pc-n sem lehet, akkor mi értelme windowst venni?

Igazából nálunk a melóhelyen sem kéne feltétlen win-t nyomatni, a rendszer böngészőn át egy szerveren megy, office-ra meg vannak alternatívák, amik nem mellékesen ingyenesek.

(#19) sith7 válasza k.soma (#3) üzenetére


sith7
nagyúr

+1

(#20) Jander válasza Wolverine (#16) üzenetére


Jander
senior tag

Nem muszáj együtt játszaniuk, nincs olya cross-platform játék, miért ezzel kezdenék, mmmorpg-knél úgyis alap a több szerver, legyen pc-pve / pc-pvp / x-pve / ps-pvp stb.

A patchelés csak azért hosszabb folyamat (csak x-ről tudok), mert a microsoft átnéz minden patchet és live-ra felkerülő dolgot, hogy a Live-on ne essen biztonsági rés, de ez maximum órákat, vagy esetleg 1-2 nap halasztást jelent, szerintem ezek nem olyan nagy dolgok ami miatt esetleg nem érné meg fejleszteni egy jól tejelő mmo-t olyan nagy potenciális közönség számára :)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#21) Arena87 válasza Jander (#5) üzenetére


Arena87
aktív tag

Akkor mond meg nekem, hogy DA miért lett lebutítva? :) Ha szerinted annyira nem nehéz megoldani egy mmorpg-t konzolra írni. :K

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#22) Wolverine válasza Jander (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Nincs értelme fragmentálni a közösséget PC-s és konzolos részre.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) Daczy


Daczy
aktív tag

Épp itt lenne az ideje újra fellendíteni,

(#24) Daczy


Daczy
aktív tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#25) julius666


julius666
addikt

Azért a 'köcsögM$'-ezőknek ajánlanám a figyelmébe, az MS (főleg) újabban elég korrekt, kihozza a játékait PC-re is.

(#26) Allien válasza Wolverine (#16) üzenetére


Allien
veterán

Az irányítással sincsen baj. Anno, már a PS1-hez is több kiegészítőt lehetett venni, mint PC-hez. A kormány anno megszokott volt, és egyedül billentyűzetem nem volt PS1-re. Volt egerem, igaz, golyós, de az optikai csak akkor kezdett szivárogni PC-hez is. Pisztoly szintén alap volt konzolhoz, és volt is hozzá remek játékok is. A nagy(obb) gond anno az volt, hogy már akkor is sok kecsekbéna marketinges volt, és azóta ezek ugye csak szaporodtak. A mai napig dívik a régiózás, anno ez roszabb volt. A legjobb példa erre a Final Fantasy sorozat, amit be se lehetett (sokáig) szerezni, csak tört verzióban. Persze, nagy nehezen rá jöttek, hogy azért itt is szeretik ezt a műfajt. Talán a Final Fantasy VII-t nem kell bemutatni a régi motorosoknak, ez még PC-re is megjelent.
AMúgy az egész annyit fgo jelenteni, hogy elég lesz a játékot megvenni, és tényleg multiplatformú lesz, azaz ugyan azt a lemezt be lehet rakni XBOX-ba is, meg PC-be is :B
Vagy nem... ;]
Lehet, a Win8 ingyenes lesz. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) zoldmanoka


zoldmanoka
csendes tag

A hír kb. a vicc kategóriába jó, mert majd akkor fogja feltámasztani a Pc platformot a
MS, amikor a pc-én kihal vagy nagyon-nagyon lecsökken a warez. Akkor majd tényleg lesz értelme AAA gameket fejleszteni
exkluzívan a pc-re, addig viszont teljesen értelmetlen, hiszen ki az, aki dollármilliókat költ egy game fejlesztésére azért, hogy aztán aki csak éri warezben töltse le. Ezért nincs és nem is lesz pl. több Gears of war Pc-re. Ja és nem ezért építette fel a boxot, mint game platformot a MS, hogy most konkurenciát csináljon neki, hiszen valljuk be most éppen nem csak egy high - end pc tud jobb grafikát produkálni, mint egy mai box. Szerintem épp az ellenkezője várható, vagyis a konzolvonal - különösen a következő generációval, ami már tökéleten fogja az MMO-kat is kezelni - még tovább fog erősödni a pc-vel szemben.

(#28) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Adják ki és Gears of War 2 és 3-at PC-re, addig meg bai :U

(#29) Peat;) válasza Darth_Revan (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

Azt a fejlesztő tagadta meg, mert az első részt mikor kiadták pc-re olyan negatív teszteredmények és játékos vélemények születtek feléjük, amiből levonták a következtetést hogy nem megfelelő a gow minősége a pc-s igényeknek...besértődtek, de eladás se volt jó. Akkor még nem volt konzolom, de gondolkoztam hogy letöltsem-e és igazság szerint azért nem töltöttem le mert annyira cikizték a fórumban is, meg volt valami bug is talán..aztán vettem konzolt meg ezt a játékot és azóta sem a konzolos(általában felfelé értékelnek) sem a pc-s(általában lefele értékelnek) tesztekre nem adok sok véleményt, ami nagyon megtetszik video alapján azt veszem!

[ Szerkesztve ]

(#30) Arena87 válasza zoldmanoka (#27) üzenetére


Arena87
aktív tag

Én abban nem vagyok biztos, hogy ha csökken a warez akkor jobban fog fogyni egy-egy cím. Valljuk be, hogy ami konzolon egy AAA-s cím az nem biztos, hogy PC-n is az lesz. Ugye mondanom sem kell, hogy akik PC nőttek fel azok egy nem megfelelő minőségű kapnak azt lehordják, és keményen megmondják, hogy ez bizony gyenge! Ha már GoW-ot felhoztad láthattad az eredményét, hogy mit szólt PC-közösség ahhoz a játékhoz. ;)
És most ne jöjjünk azzal, hogy így warez meg úgy warez fejlesztők részéről! Persze, sokat ront a warez is az eladásokban. Azt mondom igen is baj a warez, mert vannak így is nagyon jó játékok amiket kiadnak PC-re. Pl. ME, DA. :R

[ Szerkesztve ]

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#31) Jander válasza Arena87 (#30) üzenetére


Jander
senior tag

Hát soha nagyobb gondom ne legyen mint, hogy olyan (a pc-sek által szarnak titulált) játékot játsszak konzolon, mint a Gears of War sorozat... én is félig PC-n nőttem fel, mert mellette volt gameboy meg nes meg snes utána ps2, de az szerintem egy b@rom aki csak azért kitart egy platform mellett mert az szerinte az atyaúristen. Én játszani szeretek, ez a hobbim... imádtam a nintendo-mat, de simán lecseréltem egy playstation 2-re, mert azokra jöttek jó játékok, ugyanez történt a következő generációnál csak 360-ra. Ha valakinek fontosabb, hogy duzzoghasson, meg fikázza a másikat, minthogy azzal játsszon amivel szeretne annak egészségére.

Felesleges állandóan vitázni pc vs. konzol ügyileg, mert rohadtul nem számít, hogy melyik kerül végül többe melyik kevesebbe, vagy olyan triviális bullshiten elveszni, hogy melyik tud szebb grafikát megjeleníteni... itt egy gyors kérdés: akarsz játszani a Red Dead Redemptionnel? Hogy a fenébe ne akarnál, az évtized egyik legjobb játéka... megéri ugatni az egér+bill. combo miatt ahelyett, hogy kb. 2 hét alatt megtanulnál játszani controllerrel (ahogy azt régen tetted a joystick-ról, már aki nem túl fiatal ehhez)? Szerintem nem éri meg...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#32) sith7


sith7
nagyúr

Lehet rosszul tudom , de az Xbox - on is van warez, nem ? :U

(#33) Darth_Revan válasza sith7 (#32) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen, de az tipikus olyan eset, hogy
"Tudtam én, csak nem sejtettem"

:D

(#34) sith7 válasza Darth_Revan (#33) üzenetére


sith7
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

(#35) Wolverine válasza sith7 (#32) üzenetére


Wolverine
félisten

Van, de ahhoz chipelni kell a konzolt, ha minden igaz, és így bukod a multit.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36) Peat;) válasza Arena87 (#30) üzenetére


Peat;)
veterán

A legérdekesebb mégis az, hogy ha valaki átmegy konzolra az addig agyonkritizált, pc-n sok esetben el sem érhető játékok mégis átalakulnak AAA-s címekre az adott személy egyéni ízlésvilágában. :D Ez még mindig áll úgy hogy 5-6 éves konzolokról beszélünk, egy mai pc-hez képest megmosolyogtató erővel. (ennek ellenére nehéz olyan pc-s játékot említeni ami valóban érezhetően túlmutatna a konzol szinten, ezért én pipa vagyok, de hosszú kifejteni miért)

"Valljuk be, hogy ami konzolon egy AAA-s cím az nem biztos, hogy PC-n is az lesz." Én nem követem a pc-t, de a mai "AAA"-s fejlesztésű játékok nagyja én úgy tudtam hogy konzolra és pc-re is megjelenik, vagy csak konzolra jelenik meg mint pl. gow, uncharted, castlevania, forza/gt de még lehetne folytatni a sort a nagyobb kaliberű játékokkal.
A pc-nél is vannak ilyenek, csak kevesebb mint starcraft2 és azok sem mindig a grafikában mutatnak olyat hogy nem menne el konzolon, hanem stílusában nem játszható azon jól.

(#37) Findzs


Findzs
addikt

jó lenne ha igaz lenne
hajrá MS :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#38) JanR


JanR
addikt

Nemertem egyeseknek miert van baja a win7+jatek-al :U Kevesebb gondom van a jatekokkal mint a Vista-nal. Es szerintem a win igen jo iranyba halad.

(#39) sith7 válasza Wolverine (#35) üzenetére


sith7
nagyúr

ezt tudom, íronikus megjegyzés volt, csak azért mondtam, mert mindig ugyanaz van , a pc halott a warez miatt, mintha Xbox - on nem lenne .... ezért írtam, amit írtam

(#40) zoldmanoka válasza sith7 (#39) üzenetére


zoldmanoka
csendes tag

Van warez box-on is, sőt már ps3-on is, csak éppen egészen más arányban, vagyis jóval kevesebb,mint pc-én. Annak meg nagyon egyszerű oka van, hogy egy konzolos AAA game pc-én már nem lesz adott esetben AAA : a fejlesztők egész egyszerűen nem veszik a fáradtságot arra, hogy normális portot készítsenek el, s hogy miért is : mert nem éri meg a warez miatt egy normális portba pénzt + időt fektetni. Az meg hab a tortán, hogy ha van is egy jó port pl: Batman AA vagy Darksiders ( a legutóbbi időkből ) , akkor az csak az Xbox360 vezérlőt ill ugyanez for windows-t fogadja el kontrollernek, jó lehet játszani egér + bill-el is, csak éppen ezen játékok nem erre lettek elsődlegesen fejlesztve. Nekem egyébként nem a platform a lényeg, hanem a game, vagyis azt a platformot választom, ahol a legtöbb a nekem bejövő game, ez meg most már - vagy 15 év pc után - a ps3.

(#41) rocket


rocket
nagyúr

M$ igergetni azt tud.
Visszagondolva miket igergettek a DirectX uj verzioi kapcsan, es mi valosult meg, nehez nekik elhinni barmit is, igy hiszem majd ha latom :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#42) leviske válasza Jander (#5) üzenetére


leviske
veterán

Ez a téma jóval komplexebb, mint ahogy beállítod.

Pár érv amellett, miért is esélyes, hogy a Microsoft azt a stratégiát választja majd, amire tippelek:

- A Windows Phone-al megmutatták, hogy jelenleg igen is a játékokban és az Xlive-ban látják a cég húzóerejét.

- Ha a játékokat kivesszük a Windows palettájáról, szinte semmi más nem szól a Mac OSX és az Android ellen.

- A játékok az egyetlen szolgáltatás, ami sosem fog teljesen a cloudba költözni és ezzel soha nem fog teljesen operációs rendszer függetlenné válni.

- A játékok az egyetlen ok, ami miatt az átlag felhasználók zöme többet költ a számítógépére.

- Ha a Windows átvenné a techdemo szintű játékok futtatását, akkor egy nem túl előremutató hardverrel is a piacon tarthatnák az X720-ast (lásd Wii), úgy, hogy közben a játékok fejlődése sem állna, hiszen a PC felhasználók jelentős része 1-2-3 éves ciklusban fejleszt gépet.

- A Windows Phone, Xbox, Windows platformok Xlive-al való összekapcsolásával a fejlesztők jóval nagyobb vásárlórétegeket érhetnének el, ezzel kivégezve a Nintendo Wii/DS párost és a Sony PS birodalmat.

- A fejlesztőknek nem kéne butítani a vezérlést és a PC/Xbox egymás hatóköréből való kivonásával a multiplatform fejlesztésre se kéne annyi időt szakítaniuk.

Hogy miért hiszem, hogy a Microsoft most nem csak ígérget? Mert a válság alatt rá kellett döbbenniük, hogy a húzó ágazat az informatikában bizony nem a vállalati szféra, hanem az otthoni felhasználók.

A változó hardvereket már maga a piac elintézte a gyártók többségének a lemorzsolódásával, így marad az AMD és az Intel. A változó teljesítményt pedig semmibe nem telne hasonlóan kiküszöbölni, mint a Windows Phone esetében.

(#40) zoldmanoka: PC-n a Microsoft semmit nem tett eddig a warez ellen.

Ettől függetlenül hiába warezolja le mondjuk 10 millió ember a Dragon Age II-t, ha ugyancsak 10 millió meg is vásárolja. Onnantól már hiába jön PS3-on egy 3 milliós Dragon Age II eladás.

Amint a Microsoft megteszi az első komolyabb intézkedéseket a warez ellen (mondjuk Windows Market bevezetése az AppStore-hoz hasonlóan, vagy egy saját uplay megoldás) és elkezd a Windows-ra is mint játékplatformra tekinteni és úgy promózni, egészen biztos, hogy javulnának az arányok. . (és fognak is ;) )

[ Szerkesztve ]

(#43) Lauda


Lauda
félisten

a PC-s játékpiac haldoklik, és a konzolok teljesen elnyomják.

Micsodaaa?? :DDD Nezzuk mar meg hanyan vesznek meg/toltenek le egy adott jatekot konzolon es hanyan pc-n, nem reg volt is errol iras. ;]

(#44) zH. válasza Lauda (#43) üzenetére


zH.
senior tag

Nem lehet összehasonlítani. A konzolt előtte chippeltetni kell , azzal az account-al nem lehet felmenni live-ra. + Egyre több PC játék egyszerű konzol átirat.

just be

(#45) feka007


feka007
nagyúr

Hát Vistánál ok, hogy a szokásosnál rövidebb volt az élettartama, mivel elcseszték és ratyi volt, de most a Win7 sztem még bőven jó lenne, minek megint új? Na mind1, csak akkor ehhez is legyen majd ilyen jó törés :D

(#46) csaabz


csaabz
őstag

Nem kell a sz@r games for windows live, stb, csak jól fussanak a játékok!!
:W

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#47) Gixx


Gixx
csendes tag

Hajrá, de azért a Red Dead Redemption-t meg az L.A. Noire-t is kihozhatnák PC-re. Semmi kedvem konzolt venni.

(#48) tobal válasza jookomak (#18) üzenetére


tobal
tag

Azt azért cáfolnám, hogy linuxon nem lehet játszani, egyre több az ellenpélda, ráadásul arra is egyre komolyabb törekvések vannak, hogy a dx api-val megírt játékok (legyen az 9, 10 vagy 11) is natívan futtathatók legyenek linux alatt.

Jander (#5): Azért az mmorpg-ken kívül nagyon sok más fajta játék van, ami nincs konzolon... legfeljebb te nem játszol ilyenekkel, ezért a létezésükről sem tudsz.

(#49) velizare válasza Jander (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

Mellesleg az mmorpg-ken kívül szinte semmi nincs amiben igazán monopol helyzete van a pc-nek.

Amúgy pedig a cikkben említett wow az egyetlen vetélytárs, ami eladásban vetekszik a konzolos címekkel.
csak így hasraütve a stratégiai/taktikai játékok (pl.: sc2, sims3) terén a konzol labdába sem rúg. sc2ből 2 nappal a megjelenés után elkelt 2 millió példány úgy, hogy csak battle.neten keresztül játszható, lanon nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.