Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lassiee


lassiee
tag

Akkor lehet hamarabb kezd helyre allni a piac mint 1 ev ? :F

[ Szerkesztve ]

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#2) misx


misx
senior tag

Hát ha az árak akkorát nem is csökkenek jövőre, legalább hiány nem lesz.
Végül is 10-12 éve is min. 20k volt egy HDD. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) MasterDeeJay

Új termék:
integrált vízhűtős merevlemez
(nem bug hanem feature!) ;]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) zazahoho


zazahoho
őstag

Reménykeltő hír :K ,már csak a forint árfolyamán kéne javítani!!!

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5) Sanya


Sanya
nagyúr

fél évig ne vegyél hdd-t

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Azta ku..... Nem semmi víz van ott. Hát nagyon remélem hogy mihamarabb normalizálódik ott a helyzet. Én dolgoztam az IBM HDD gyárában, és nem hogy ilyen szennyeződés nem kerülhet be a gyártósorok köré, de még a levegőt sem szabadott felkavarni a sorok mellett, mert különben holnap nem kellett jönni dolgozni. Egy porszem ebben az iparban olyan, mint amikor egy utasszállító gép 1mm-re száll a föld felszíne fölött. Természetesen az utas szállító gép az író-olvasó fej a lemez fölött. El lehet képzelni. :K

[ Szerkesztve ]

(#7) Isee válasza zazahoho (#4) üzenetére


Isee
senior tag

Azzal tuti nem fog törődni a WD :DDD

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Csinos, nagymuterék kertjében is hasonló szokott lenni a víz vagy még kicsit rosszabb. Éljenek a vízerőművek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) deathtania


deathtania
senior tag

kár, hogy a kormányunk most sem kapcsolt: költöztesse ide a gyárát a WD!!!: tuti hurrikán és übernagy-árvíz mentes terület vagyunk (pl Debrecen, vagy az Alföld közepe), és ha a tengerszint megemelkedik a globális felmelegedés hatására, Thaiföldből már semmi sem fog kilátszani, minket a Kárpátok vígan megvédenek. hosszútávon jó befektetés lennénk. :D

asszem még egy darabig nem veszek 2TB-s vinyót... :))

www.brczart.hu

(#10) Angel1981


Angel1981
veterán

"a szignifikáns áresés 2012, vagy akár 2013 eleje előtt nem várható."

Attól tartottam már 1 hónapja is! :(

(#11) atike


atike
nagyúr

Még jó, hogy megvettem a HDD-ket amik kellettek... Azt hiszem, most főne a fejem ha nem így lett volna... Bár azt kicsit sajnálom, hogy nem 2T-asakat vettem. Mondjuk 3 hónapja még drágák voltak alapból is.

(#12) Neovenator


Neovenator
senior tag

Nagyon szép, hogy kezdenek visszaállni a gyártók a termelésre, de azért kíváncsi lennék, hogy az elkövetkező fél évben legyártott vinyók minősége milyen szinten lesz...gyanítom, hogy nem 1% körüli lesz a meghibásodások aránya. Mindegy, majd egy év múlva megint kezdődhet a sorozatszám-vadászat, hogy új HDD vásárlásakor ne egy "árvizes" szériát fogjon ki az ember...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#13) mexel válasza Neovenator (#12) üzenetére


mexel
veterán

Én is ettől félek.

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Én akkor jól jártam , tegnap kaptam az Aldiban 2TB külső HDD -t 24.990 Ft -ért.
Mert azért a 2012 karácsony és 2013 eleje még messze van.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Cheesy


Cheesy
őstag

Hát minden elismerésem annak, aki egy iszapos, szennyezett gyárat visszaállít porszem-mentes állapotba. Laikusként úgy tűnik, talán egyszerűbb lenne kibelezni és újra berendezni, burkolni, szigetelni a "tisztaszobákat".

www.vakbelmutet.hu

(#16) mexel válasza Televan74 (#14) üzenetére


mexel
veterán

Igen, de relatív. 15-ért vettem volna 2tb-os vinyót, de lusta voltam elmenni érte, nem volt sürgős. 2 kellett volna. Ez most így elmarad :)

(#17) atike válasza Cheesy (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Nem véletlenül fél év mire minden rendben lesz... Majdhogynem egyszerűbb új üzemet csinálni - gondolom én... :)

(#18) micimacko válasza Televan74 (#14) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezek még tutira a probléma megjelenése előtti beszerzések, és még így is nyernek rajta. Ha ezekből kifogynak, akkor sehol sem lehet majd olcsón vinyót kapni. :(

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#19) Prof válasza Televan74 (#14) üzenetére


Prof
addikt

Éljenek az olcsó külső vinyók amiből sok volt még raktáron :D Én is vettem 2 hete egyet.

(#20) stutga


stutga
tag

Most mondjatok, hogy hulyeseg, de ha jol latom csak a foldszintet erintette az aradas.

Namost laikuskent: egy tobbemeletes epuletben ha az elso 2-3 szintet nem hasznaljuk, akkor ugyebar johet az aradas, meg a peak sem fogja felerni a 2-3. emeletet. da?
Meg tulajdonkeppen egy 4-5 meter magas kupac foldet se lehetetlen ma mar osszehordani (es epiteni ra...)

Gondolom most is a foldszintre pakoljak majd vissza az uj gepsort, aztan jovore megint csere...

(#21) Cheesy válasza stutga (#20) üzenetére


Cheesy
őstag

Szerintem rosszul látod, ez egy földszintes gyárcsarnok. A gyártósor egyébként is olyan súlyos, hogy nem lenne gazdaságos annyira megerősített födémet beépíteni, hogy elbírja, szerintem, de javítsatok ki ha tévedek.
Az ilyen gyárakban kell a nagy belmagasság, a "tisztaszobákat" álmennyezettel és falakkal oldják meg odabent, a tér többi része pedig a gépészet, itt elég komoly légtechnikáról és szűrőberendezésekről beszélünk, aminek nagy hely kell.
Az a 4-5 méter magas kupac föld meg egy több ezer/tízezer m2 alapterületű gyár esetében iszonyat földmunka, a szintkülönbség meg logisztikai problémákat szülne.
Nem erre lett tervezve, hogy árvizeket éljen túl :)

www.vakbelmutet.hu

(#22) Krike válasza deathtania (#9) üzenetére


Krike
aktív tag

Azért gondolj jobban bele, a költöztetés baromi drága pénzekbe kerül, és ettől függetlenül onnan kellene ide szállítani az összes alkatrészt, valamint a munkaerőköltség is jóval nagyobb. Ezek jelentős árdrágító tényezők :(

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#23) Krike válasza stutga (#20) üzenetére


Krike
aktív tag

Itt egy megoldás lehet, ha a völgyben az összes gyártó összefog, és saját költségen gátat emelnek a gyárak köré.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#24) apatyas


apatyas
Korrektor

2012 új slágere: vízmértékes merevlemez! ;]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25) anulu


anulu
félisten

új értelmezést kap a Caviar széria :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) djculture


djculture
félisten

wd aqua™

(#27) Isee válasza anulu (#25) üzenetére


Isee
senior tag

:DDD :DDD :DDD
ez tetszett

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#28) drur420 válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


drur420
tag

De rossz májú vagy koma! ;] Tetszett! :DD

Én arra is kíváncsi leszek, hogy ezek után a tapasztalatok után mit sakkoznak ki.
Marad minden a régiben, mondván, hogy most sincs más alternatíva rajtuk kívül erre és majd csak megfizetik a kiesésünket, vagy annak egy részét. Vagy épp hogy jön a szikra, hogy hopp, lehet tenni kéne valamit az ügy érdekében mielőtt újra kiárad a folyó, mert azok szoktak olyat. Vagy amíg be nem áll a sorba valahogy egy kisebb HDD gyártó árvíz mentes területen az ilyen esetekre zökkenő mentes ellátást biztosítson. Bár mondjuk akik most jön a piacra az úgy is SSD-vel fog foglalkozni, esetleg combóval. Annak se tesz jót mondjuk a vízhűtés.....
Ettől függetlenül remélem, hogy képeznek egy kis háttér tár tartalékot a gyártók és nem csípőből mi userek álljuk az emelt számlát. Bár mondjuk monopl helyzetben miért is tennék.... Tényleg skacok, csak a WD gyárt mereveket manapság? Értem én, hogy kihat minden mindenre, de más nem tudná a megszokott áron ellátni a piacod? És a WD majd újra szóba kerülni ha már "normál" áron tudja adni az ezközöket.

[ Szerkesztve ]

Ha az élet megkínál citrommal, kérj hozzá martinit!

(#29) Findzs


Findzs
addikt

lassan, egyszerűbb gyorsabb lenne építeni egy új gyárat egy természeti katasztrófáktól mentesebb országban pl. Magyarország :K

a gazdasági minisztérium írhatna a wd -nek egy levelet amiben felajánlanának valamilyen építési területet + adómentességet :B :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#30) anulu válasza Findzs (#29) üzenetére


anulu
félisten

áh, ahhoz gondolkodni kellene...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) atike válasza Findzs (#29) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem annyira azért nem egyszerű csak úgy iderittyenteni egy WD gyárat... Minden járulékos dolgával, hátterével. Nem annyi hogy felhúzunk egy új csarnokot és majd itt vinyót (vagy elektronikát) gyártunk...

(#32) Jack@l válasza Findzs (#29) üzenetére


Jack@l
veterán

Ennyi erővel nekem is adhatnának egy kis telket és adómentességet 10 évre, hogy vállalkozásba kezdhessek... (fizessenek csak szépen a multik is, ha már rajtunk keresik a mocskos nagy bevételüket)
Nem azért nem jönnek ide, mert nincs juttatás, hanem kint taiwanon fele ennyibe se kerül a munkaerő, benzin, nyersanyagok a vinyógyártáshoz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#33) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig kell történjen valami ahhoz, hogy tegyenek ellene valamit, na ezen kellene változtatni szvsz. :U :U

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) vanhalen válasza Jack@l (#32) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Ennyi erővel nekem is adhatnának egy kis telket és adómentességet 10 évre, hogy vállalkozásba kezdhessek... (fizessenek csak szépen a multik is, ha már rajtunk keresik a mocskos nagy bevételüket)
Nem azért nem jönnek ide, mert nincs juttatás, hanem kint taiwanon fele ennyibe se kerül a munkaerő, benzin, nyersanyagok a vinyógyártáshoz
"

Ezek szerint, ha jól értem, most a világ HDD vásárlói bázisa (az a pár milliárd ember, cöcö miazmá, semmi..) valamint a konstruktőr cégek, akik winyókat építenének a termékeikbe (laptop gyártók, HDTV gyártók, PC. stb stb.) az angolszász "típusú" (gyarmati) kizsákmányolásra berendezkedett HDD gyártó vállalatok vezetői/részvényesi harácsolásának az "áldozatai" ugyanis a mostani és későbbi, az ő hibájukból fellépő DURVA árkülönbözetet velünk, ezzel a "pár" jelentéktelen embermillióval fizetteti meg 2 monopol helyzetbe került winyógyártó cégecske.. (Nidec meg még monopolabb, ahogy látom..)

Sajnos úgy tűnik, hogy a világ arra van berendezkedve, hogy egyes országokról, népekről (köztük van magyarország is) minél több bőrt lehessen lehúzni mesterségesen lent tartott juttatásokkal(fizetések) ugyanazért a munkáért inkább éhbérért dolgoztatni, még akkor is, ha ennek a plussz "profitnak" a következménye egy világméretű (winyó)válság 1-1.5 évre(!) amit meg a világ többi, "jólétibb" részével fizettetnek meg. Ki van ez találva vazze! :DDD

Ha belegondolunk, Seagate/WD mindkét rétegtől beveszik a sápot: a csóró thai szerencsétlenekről is, meg a jóléti államokban élő tehetősebb vásárlói bázisról is. Gond(juk) csak az ilyen természeti csapásokkor (illetve ADDIG) van, ha/amíg totálisan elmossa a gyáraikat egy rendkívüli áradás és LEÁLL a termelés, oda az aranytojást tojó tyúk (aminek az okai a szintén hasonló kizsákmányolásra berendezkedett, környezetet/környezetvédelmi törvényeket lesz@ró cégek profithajhászó vezetőinek a fejében keresendők.. röhögnék, ha kiderülne, hogy ilyen, pár milliárd embert érintő, tehát globális következmények/hatások néhány ember aláírásán múlnának :DDD ) Bocsánat a megfogalmazásért, de szerintem az ilyen cégek, mint a Seagate, meg a Wd (és lehetne sorolni) konkrétan a világ pof@jaba sz@**rnak legyen az gazdag, vagy szegény régió, természetesen marketing-mosolyogva..

Túl azon, hogy ez a HDD beszerzési probléma sokakat, köztük engem is érzékenyen érint, azért eléggé rávilágít arra, hogy úgy "globálisan" valami nagyon el van b@**v@
Mert ugyebár, ki a tököm építenné a fő bevételi forrását jelentő gyárát olyan területre, országba, ahol ilyen szinten beüthet a ménkű? Biztosan nem "hülyék" hogy ne láthatnák előre, ott azért nagy koponyák vannak, nem hülyék! Anno szerintem egy tanácskozáson, amikor kiválasztották a helyszínt, inkább egyöntetűen rábólintottak egy tárgyalóasztal körül ülve, mert hogy "ha ilyesmi történne, ez a kockázat még belefér, ráadásul ha beütne a crach, a konkurencia is ugyanabba a helyzetbe kerül, mint mi, úgyhogy megmarad a monopol helyzet, akinek nem tetszik, bekaphatj@ úgyis megveszik, mert KELL és rá vannak kényszerítve"

Sorry..

[ Szerkesztve ]

(#35) Z10N


Z10N
veterán

#24, #25, #26 :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#36) Z10N válasza drur420 (#28) üzenetére


Z10N
veterán

Nehol ertelmetlen amit irsz ;)

#34 Ez sajnos igy van.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37) myckie2


myckie2
őstag

Mekkora a víz most Thaiföldön, és a munkások, hogy jutnak el fél méteres vízben a gyárakhoz :) ?

(#38) Jack@l válasza vanhalen (#34) üzenetére


Jack@l
veterán

Továbbmegyek, ők nyomták fel az árakat az áradás után mesterségesen, így még a veszteségből is nyereséget kovácsolnak... (persze ezt a hullámot nagyker/kisker/pistike is meglovagolta/ja, ezért volt az a hirtelen drágulás, és ezért lesz lassú az apadás, csak kifogás kellett)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#39) hugoo válasza mexel (#16) üzenetére


hugoo
aktív tag

sziasztok!

http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_27571.htm
Erről van szó gondolom. Az ilyen neves külső HDD-kben milyen belső lehet? Medion biztos nem gyárt hdd-t..

üdv

(#40) Zoli133 válasza hugoo (#39) üzenetére


Zoli133
őstag

Én úgy tudom ezekben WD van.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#41) bivaly67 válasza hugoo (#39) üzenetére


bivaly67
csendes tag

Seagate Barracuda ST2000DL003-9VT166 van benne!

(#42) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Még jó hogy beszereztem időben a HDD-met.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#43) Televan74 válasza hugoo (#39) üzenetére


Televan74
nagyúr

Info
Nekem ilyen van benne.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#44) fatallerror


fatallerror
addikt

végre 1 jó hír ^^

don't tell me what i can't do!

(#45) zsola32 válasza Televan74 (#43) üzenetére


zsola32
őstag

remélhetőleg jó kis ketyere lesz, tegnap én is vettem egyet - a szűkösebb időkre gondolva.

(#46) vanhalen válasza Jack@l (#38) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Továbbmegyek, ők nyomták fel az árakat az áradás után mesterségesen, így még a veszteségből is nyereséget kovácsolnak... (persze ezt a hullámot nagyker/kisker/pistike is meglovagolta/ja, ezért volt az a hirtelen drágulás, és ezért lesz lassú az apadás, csak kifogás kellett)"

Még itt az aprón is "beszálltak" páran. Az 1000 éves winyóikat is drágábban tolták, mert "thaiföldön besz@rt a gyártás" Az mindegy, hogy 2007-es a winyó :C Szerintem nem is az "apadás" lesz lassú, hanem a "helyreállítás" (NE legyen igazam, de.. valahogy nem lepne meg, ha 2 évig nem menne lejjebb jelentősen a winyók ára/tárterület, mondván, hogy nagyobbak a veszteségek, mint gondolták, meg a kiesett gyártási időszak miatt megnőtt a kereslet stb. így felmentek az árak és ehhez hasonló indokok) Az viszont ok. hogy nem 2 hét kipucolni/helyreállítani ilyen hatalmas gyáregységeket és újra beállítgatni, légmentessé tenni stb..

Nem károgni akartam, drukkolok én is, hogy ne így legyen, de nem ez lenne az első és nem is az utolsó ilyen eset

[ Szerkesztve ]

(#47) Zoli133 válasza Televan74 (#43) üzenetére


Zoli133
őstag

Nah ezt is jó tudni, ezek szerint rosszul tudtam.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#48) hugoo válasza Televan74 (#43) üzenetére


hugoo
aktív tag

Köszi szépen! Ezek után google: medion+seagate -> 2 db friss apróhirdetés, 30 ill 31k áron.
No komment...

Én az auchanban vettem 2-3 hete egy 1.5 TB-os külső Samsung-ot 20k-ért és örültem, mint majom a farkának :) Ezekre kell vadászni, különben baj van, ha hdd-re van szükség..

Amúgy a következőkről van ilyen info? :DDD
A-Data, Freecom, Iomega, LG, Maxell
Egyszer próbáltam egynek utána járni, nem sikerült..

üdv

(#49) vanhalen válasza hugoo (#48) üzenetére


vanhalen
senior tag

Próbáltad már a Coca Cola recept mellett a széfben? :)

[ Szerkesztve ]

(#50) hugoo válasza vanhalen (#49) üzenetére


hugoo
aktív tag

?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.