Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

:Y , van bennük kraft, eléggé meglódultak a sebességértékek ( és az árak is :( )

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) plus44


plus44
veterán

agresszív=megfizethetetlenül drága?:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) Apika válasza plus44 (#2) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én is ezen gondolkodtam... :U

(#4) banhammer


banhammer
veterán

Agressziv = sziv gorcs amikor meglatja az arat az ember.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) qfm válasza plus44 (#2) üzenetére


qfm
senior tag

Agresszív = szétvered a legközelebbi ember fejét, hogy mi a f*szt képzelnek ezek magukról :D

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

A keretben lévő merevlemezek egyébként igény esetén pillanatok alatt kicserélhetők hiba vagy kapacitás bővítési igény esetén

melyben négy darab 6 TB-os egység közösen alkotott egy RAID 0 tömböt, vagyis a gépen egyetlen meghajtóként szerepeltek.

Ezt elhiszem ha:

Raid 10-ben mentek, Eszközben Raid1, eszközök között Raid0... de akkor nem 6Tb-s egy eszköz hanem csak 3TB-s a tükör miatt...

(#7) Balage76


Balage76
senior tag

Végülis 4 ferrarit is be lehet fogni a lakókocsi elé... :)

Hát akkor már inkább 1 db nagy SSD + 1 db HDD az adattárolásra. Ugyanezt tudja, csak sokkal kevesebb meghibásodási lehetőséggel... ( a 4 db 4/6TB-os egységben ugye 8db vinyó pörög).

(#8) Amacs


Amacs
aktív tag

Szép olvasási sebesség értékek.
Kicsit olyan ez mint a processzoroknál. Ha egy magon tovább nem megy, akkor kössünk össze kettőt.
Az árukra mindenképpen kíváncsi leszek, de gondolom pont ez volt a célja annak a jelzőnek.

(#9) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Egyre jobban halad a ThunderBolt. Mennyivel komolyabb külső illesztés ez professzionális eszközökhöz mint bármi más! Most jelentette be az UAD is a TB portos Apollo interfészt, elég finom cucc. Mondjuk én azonnal az optikai változatot szeretném, maximalista vagyok :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#10) arty válasza M@trixfan (#9) üzenetére


arty
veterán

professzionális környezetben ezer éve ott a fibrechannel.
ez csak nevetségesen drága, dehát intel, megszokhattuk volna már :)

(hogy legyen némi elképzelés az árakról: egy 2 méteres thunderbolt kábel az apple cuccokhoz 20e ft. nem eszközöstül, CSAK a kábel!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11) M@trixfan válasza arty (#10) üzenetére


M@trixfan
addikt

A TB előremutatóbb mint a Fibre Channel, úgy sebességben mint késleltetésben. Az aktuális Fibre Channel 3.2 Gbit/sec áteresztésű és 5.1 Gbit/sec van tervben a Wikipedia szerint. A TB már most "kezdetlegesen" is két 10 Gbit/sec szálat tud vinni. Sokkal közvetlenebb csatolást és nagyobb lehetőségeket biztosít a PCI-E kivezetése.

Ilyen sávszélességhez már valóban nem mindegy a kábel. SZVSZ hosszabb távolságon pont az optikai kábel lesz az olcsóbb előállítású, csak most a vezérlő lenne nagyon magas integrációs költségű. Ez valamennyire idejét megelőző fejlesztés, azért drága. Viszont megmondom őszintén pl. egy professzionális hangkártya vagy videocapture eszköz esetében már most sem számít a TB kábel ára, ami a magyar Apple Store-ban 15 000 Ft bruttó :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12) King Unique


King Unique
titán

Nem rossz ez a TB,csak drága egyelőre,meg igazán SSD-nél,HDD esetén meg RAID tömböknél van értelme,ami alapból drága,az 500/700-as érték is "csak" 4 db-ot összfűzve jön össze (ez az összefűzhetőség amúgy frankó :R ) ,de vsz 1-nek is eléggé meg fogják kérni az árát,nemhogy 3-4... :U ,szal egy ideig nem az átlag user játékszere lesz... :DDD
Ezzel szemben usb3,esata"olcsóbb" (eszköz,kábel,bőv.kari stb.) ,elterjedtebb,visszafelé kompatibilisek,vmint hdd-hez, nem többet sorbarakva raid-hez is elég,sőt külső ssd-k egy részéhez is,ami átlag usernek bőven elég (adattárnak inkább amúgy is hdd a jobb tárhely/sokxori írás miatt ). :))
Amúgy pofás a Lacie hasonló kütyüje is.

[ Szerkesztve ]

(#13) aSzakember


aSzakember
tag

nem rossz, pár év és ez lesz az alap a notebookokban a 320gigás sata vinyók helyett.. =D

I can do this in a hundred ways

(#14) #16939776 válasza aSzakember (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

igen +50W fogyasztással és +4Kg-os súllyal :)

(#15) aSzakember válasza #16939776 (#14) üzenetére


aSzakember
tag

hát jha.. de ilyen apróságokra nem adunk.. =))

I can do this in a hundred ways

(#16) Coxee


Coxee
csendes tag

Szevasztok!

Kicsit más helyzetben vagyok, s várom a TB-re a megoldásokat mint a messiást. Legfőképpen egy (két) küldő HDD ház ami kellene, de nagyon égetően és azonnal.

Mivel is van egy egy MacBook Pro-m, és van rajta TB csati. Most vettem egy TB display-t is hozzá. Így szeretném már a pc-m átvinni az irodámba és ott a kollégám szolgálatába állítani.

De van egy 1Tb-os vinyó benne, illetve egy 500Gb. Szóval a legjobb megoldás az lenne, ha ezeket a vinyókat megtarthatnám, vehetnék hozzá TB csatis házat, láncba kötve mehetne a MacBook-ba illetve a TB Displaybe. Szerencsétlen MacBook-on csak két USB csati van, az elosztó foglalatait pedig elfoglaják a MIDI eszközeim. Egyszer kötöttem az USB elosztóba a MIDI-k mellé egy 3,5 SATA-s vinyót külső házzal, s akkor MIDI latency-m lett, hogy azt hittem agybajt kapok.

Szóval a kérdés az lenne, nem találtatok véletlenül valahol olyan külső házat amin van TB csatlakozás is és 3,5 SATA vinyókat bel lehetne építeni? Valahogy nincs kedvem venni 170ezerért egy TB-s külső tárolót, s azért a FIREWIRE800-nál sokkal jobb lenne.

Coxee

(#17) csirkés11


csirkés11
tag

Az előző kérdésre a válasz engem is érdekelne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.