Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Jó sok belépő szintű CPU és GPU fogja elárasztani a piacot és feltételezhetően le fogja majd nyomni az árakat is. :C Azt mindig szeretjük, ha a félvezető piacon gyártás technológiát fejlesztenek. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) B4nd1t4 válasza KillHates (#1) üzenetére


B4nd1t4
tag

Sztem előbb kifizettetik velünk az átállás költségeit... Aztán majd a nyereségüket növelik... És majd aztán esetleg picivel csökkennek az árak...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#3) KillHates válasza B4nd1t4 (#2) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mondanám, hogy pesszimista vagy, de be kell látnom ez realizmus :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép tervek!
Látszik, hogy a félvezetőiparban minden fejlesztés egyre költségesebb - ahogy közeledünk a technológiai korlátokhoz - ezért egyre több, és nagyobb konzorciumnak kell összefognia, hogy sikerrel járjanak.

(#5) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

A 200 mm-es wafereket mire használják?

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#6) Hiftu válasza ElEvEn11 (#5) üzenetére


Hiftu
senior tag

Etetni a régebbi gyártósorokat.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#7) Zotya84 válasza B4nd1t4 (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Ugyanmár! Nem az árak fognak csökkenni, hanem mire csökkennének, addigra új szériát hoznak ki rajta, azt meg megint lehet drágán adni...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) ElEvEn11 válasza Hiftu (#6) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Addig rendben, de milyen chipeket gyártanak rajta?

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#9) .mf válasza ElEvEn11 (#8) üzenetére


.mf
veterán

1-2 évvel ezelőtt még chipseteket gyártottak (mivel a csíkszélességek is nagyobbak voltak azoknál a gyártósoroknál, ahol használták).

---

200 -> 300 -> 450 -- értem én, hogy megmásfélszerezik, de ha ez ennyire nagy ugrás költségben, akkor miért nem előbb egy köztes méret, ami jó kompromisszum a kihozatalban és a fejlesztési költségben? Mondjuk 400 mm...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Retekegér válasza ElEvEn11 (#8) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

[link]

<< Heimdal >>

(#11) mzso


mzso
veterán

Én inkább a szikicium utáni technológiába pumpálnám a pénzt, a jelenlegit meg takarékon fejlesztgetném addig.

(#12) ElEvEn11 válasza Retekegér (#10) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Köszi a felvilágosítást neked is meg .mf-nek is!

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#13) BotaN


BotaN
senior tag

Lehet láma kérdés lesz, de piszkálja az agyamat. Miért kerek az ostya? Miért nem szögletes? Ha úgy is minden szögletes ami rajta van.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#14) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ahol én dolgozom ott 6 es 8 inches waferek vannak.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#15) Rebourne válasza BotaN (#13) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Mert így tudnak szílícium-egykristályt kihúzni az olvadt masszából. A kristályszerkezet folyamatos az egész hengerben, ez nagyon fontos. A hengert aztán szeletelik, polírozzák, és lőn a korong alakú ostya.

(#16) Rebourne válasza BotaN (#13) üzenetére


Rebourne
aktív tag

De ez a kis videó többet ér az én magyarázatomnál: [link]

(#17) Retekegér válasza Rebourne (#16) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Vagy ez a leírás.

<< Heimdal >>

(#18) KillHates válasza Rebourne (#16) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha ez ilyen egyszerű, nem értem mit tökölnek? :D :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) Mr.Grincs válasza KillHates (#18) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nem mindegyik gép tudja fogadni a wafereket feltehetőleg. Ez csak egy elképzelés. Nagyobb magazine kell, meg nagyobb felület ahova kihúzza a nagy wafert. Sok eurós beruházás lenne, ergó új beültető gép.

beültetés: [link]

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#20) Male válasza .mf (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Valószínűleg mert most a 300 után mondjuk 375-öst bevezetni szinte ugyan annyi lenne, mint 450-est, viszont akkor előbb kellene akkor a következő lépcső, nehezebben térülne meg a fejlesztés.

(#21) Graphics válasza .mf (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet hogy az átmérő másfélszeresére nő, de ha jobban utánagondolunk akkor a területek között egész szép a különbség.
És itt az a lényeg gondolom én hogy több férjen el

300mm esetében: 282600 mm2 területen garázdálkodnak
450mm-nél pedig:635850 mm2-n, szóval azért az több mint kétszerese

Napi szőrszálhasogatás megvolt :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Male válasza Graphics (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Azt se hagyd ki, hogy a kihasználható % is javul... (négyszögletű chipek vs kör alakú ostya)

(#23) DemonDani válasza Graphics (#21) üzenetére


DemonDani
addikt

a cikk azt irja, hogy hozzávetőlegesen...

napi fail megvolt :D :P

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) Graphics válasza DemonDani (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én fail ?

én a másfélszeresre írtam a matekozást

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) KillHates válasza Mr.Grincs (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyanítom, hogy a rétegillesztés okozhat gondot. Sok lenne még így a selejt (Celeron :D)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#26) schawo


schawo
titán

Ha jól tudom a fő probléma a 450-es egykristály legyártása, nem is a wafer feldolgozása.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Angel1981 válasza Mr.Grincs (#19) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem semmik ezek a gépek, élmény nézni, ahogy dolgoznak! :R

(#28) Mr.Grincs válasza Angel1981 (#27) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nekem mondod.... Ahol en melozom ott mas fajta beültető gépek vannak ott vizszintes asztalról szedi föl a chipeket, de vegülis mindegy mert baromi draga cucc egy ilyen gép. ez az inteles videó nayon komoly szerintem is. Nagyon durva az a tiszta tér ahol dolgoznak a gépek. Ott a màkostésztát megeheted meg a lekvárt es a pudingot a padlóról nyalva.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.