Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

A szokásos a kérdésem: Vega 64 Horizon alatti nevetséges teljesítményét sikerült vajon fixálni? :U
[link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) Molyzsa válasza Yany (#1) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Próbáld ki :)

..o.O..

(#3) Sz_Imre válasza Yany (#1) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Known Issues (Ismert hibák):
- Performance issues may be experienced when playing Horizon Zero Dawn™ on select Radeon Vega graphics.

(#4) Ajándékok válasza Sz_Imre (#3) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Tényleg olyanok az amd driverek, hogy ilyen temérdek hibát kell javítani?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#5) Yany válasza Molyzsa (#2) üzenetére


Yany
addikt

Részben ezért nem vettem még meg, mert amúgy végigtolnám...

Hát igen, ott van, csak az a baj, hogy 3-4 olyan hiba is volt már nálam, amit ott írtak, miközben már rég kijavították. (és sajnos az ellenkezőjére is van tapasztalatom)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#6) Sz_Imre válasza Ajándékok (#4) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Én csak egyet emeltem ki, amire érintette. A dokumentációba felvannak sorolva.
Azt nem tudom mennyire hibásak vagy sem, mivel én Nvidia (Gtx 1060) használok, így tapasztalatom nincsen.

(#7) ShiTmano válasza Ajándékok (#4) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nvidia ugyanez. Mindkét cég minden driverében javítanak egy csomó hibát. Pl. [link]
Ezek a programok olyan bonyolultak mint egy oprendszer. Nem lehet hiba nélkül megírni.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#8) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Kipróbálva RX5600XT-n (Windows 10 2004, QHD felbontás):
- böngészők (Edge, Vivaldi) srcollja laggol továbbra is
- youtube 4K 100+ frame-et dob el

ment vissza a 20.5.1 hws, amely gpu secheduling-gal semmi ilyet nem produkál. gyakorlatilag gpu scheduling nélkül 2004 windowson bármelyik amd drivert raktam fel, mindegyikkel kín volt a böngészés.

sweetlou6.wordpress.com

(#9) Create. válasza Ajándékok (#4) üzenetére


Create.
addikt

Nagy általánosságban már nincs gond. A legtöbb gondot a nem szabvány frissítésű monitorok vagy több monitor használata okozza.

(#10) FLATRONW válasza Sweet Lou 6 (#8) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az új driverekből kivették a GPU-s HWS támogatást?
Miért?

(#11) Sweet Lou 6 válasza FLATRONW (#10) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nem vették ki, nem is volt benne. eddig csak egy előzetes verzió jött ki 20.5.1 hws verzió néven, ami támogatja.

sweetlou6.wordpress.com

(#12) FLATRONW válasza Sweet Lou 6 (#11) üzenetére


FLATRONW
őstag

Így már érthető.
Ezek szerint, akkor már érdemes lenne beépíteniük a fő driver vonalba is a támogatást.

(#13) Sweet Lou 6 válasza FLATRONW (#12) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

elvileg még sokáig nem lesz bele téve sajnos.

sweetlou6.wordpress.com

(#14) FLATRONW válasza Sweet Lou 6 (#13) üzenetére


FLATRONW
őstag

Jó lenne valami olyan megoldás, amivel be lehetne állítani, hogy melyik alkalmazások használhatják ezt a fajta ütemezést. Sajnos, valószínűleg olyan összetett ez a dolog, hogy nem lehet megoldani azt, hogy párhuzamosan egyes alkalmazások a CPU ütemezést használják, mások pedig a GPU-st.

(#15) Hopkins95 válasza Yany (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én is még mindig erre a fixre várok, ilyet még nem tapasztaltam, hogy ennyi idő után sem javítják. :((( Azért azóta már eltelt majd egy hónap, mióta megjelent a játék, azért ez nem járja, hogy azóta nem foglalkoznak érdemben a dologgal. A játékot frissítettem az 1.02-s patchre, de nem segített, ugyanolyan maradt a teljesítményt.

Nekem full AMD-s hardver van az asztaliban, de ezért most zabos vagyok az AMD-re. :(((

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) Abu85 válasza FLATRONW (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az alkalmazások felében 1-3%-ot gyorsít, a másik felében 1-7%-ot lassít, és pár (a nagy számok miatt pár, amúgy már 100 fölött van ezek száma) programban akár 70-80%-kal is rosszabb lesz a teljesítmény. Na most amíg nem találnak meg minden programot, ahol konkrétan összeomlik a tempó az új funkció miatt, addig az AMD nem vesz részt ebben, mert őket teszi majd felelőssé az a felhasználó, akinek pont a kedvenc játékán lesz 60 fps-ből 30-10, és nem azzal kezdi, hogy biztos a GPU-s ütemezés a baja, kipróbálom nélküle.

(#14) FLATRONW: Meglehetne, és szó is van arról, hogy a Microsoft rakjon kivételkezelést a funkcióhoz, vagyis bekapcsolhatod, majd kiválasztod, hogy xyz program alatt inkább ne legyen aktív. A Microsoft számára azonban ez a funkció egy állatorvosi ló kategória. Nem most lesz szerepe, hanem 3-4 év múlva, de addig a telemetria gyűjti be az adatokat.

(#15) Hopkins95: Mivel a gondot a shaderek okozzák, így azokat kell kicserélni, és elég sok idő megírni azokat a kódokat, amikre kicserélik őket. Tudnak erről már a megjelenés előttről is, csak azért nem volt known issue, mert eddig nem volt biztos, hogy javítani fogják.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Hopkins95 válasza Abu85 (#16) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi az infót, így valamennyire jobban meg tudom legalább emészteni, hogy sok időbe telik. :R

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) Xelo válasza Sweet Lou 6 (#8) üzenetére


Xelo
addikt

mielőtt felraktad az újabb, hwst nem támogató drivert kikapcsoltad a hwst? mert olvastam erről hogy driver cserénél a win úgy hagyja, és ha az új driver nem támogatja az okozhat összeakadást.

(#19) ETOM


ETOM
addikt

FH4 alatt freesync továbbra sem jó nálam.
Bug report tool is bugosan jelenik meg azóta is. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) awexco válasza Sweet Lou 6 (#8) üzenetére


awexco
őstag

Nekem Chromeba volt furcsaság 1-2 verzióval ez előtt ... most nem néztem még majd megteszem . Fullhd YouTube video (4600u apu) cpu erős load . Majd feltettem 4kra ott kevesebb cpu load és beindult a vga gyorsítás ... dühítő mert rohadtul tudja csökkenteni az aksi időt . Nem éreztem értelmét mert nem tudom kinek bugreportoljam a dolgot (Chrome , YouTube , Amd ) 🤔🤷‍♂️😢

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#21) Sweet Lou 6 válasza Xelo (#18) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

igen. ami furcsa, hogy fullHD felbontásnál nincsen gond, illetve ha pl. youtube vagy valami videó megy a háttérben a böngészőben, akkor is megszűnik a lag. olyan mintha túlzottan visszavenné a gpu-t és nem lenne elég kraft a QHD böngészéshez.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#22) PuMbA válasza awexco (#20) üzenetére


PuMbA
titán

FullHD-nál már sok videó esetén AV1 kodek van (jobb klikk -> statisztikáknál megnézheted), amit jelenleg semmilyen VGA nem tud gyorsítani, mert elég új cucc :) 4K-nál "csak" VP9 van, amit viszont tud a VGA gyorsítani.

[ Szerkesztve ]

(#23) awexco válasza PuMbA (#22) üzenetére


awexco
őstag

Valami turpisság volt a dologban már nem rémlik pontosan de valami olyan rémlik , h edge böngészővel talán valamivel jobb volt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#24) Lacccca87 válasza Abu85 (#16) üzenetére


Lacccca87
őstag

Miert nem pakolnak be egy kapcsolot mint a chill meg antilagnal van? Default off aki meg probalkozna az bekapcsolhatja.

(#25) PuMbA válasza awexco (#23) üzenetére


PuMbA
titán

Edge az mindig a legenergiatakarékosabb böngésző volt :) Mondjuk most már nem tudom, hiszen az új Edge Chrome motorra váltott.

[ Szerkesztve ]

(#26) -Faceless- válasza Ajándékok (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Amikor beragad a fan curve, és 10%-on futó videókártya 2500 rpm-el porszívózik, a megoldás pedig az, hogy kézzel módosítod játék közben akkor nekem nem lenne több kérdésem...

(#28) MAKEY666


MAKEY666
csendes tag

Üdv!

Nálam ez a furcsa dolog történt.
Vega 56 win10 64 (rev 2004) amd driver Adrenalin 2020 Edition 20.8.3
Telepítés után furcsa fps hiány több játékban (kb 50-60%)
Persze semmi nem volt szétterhelve.
Azt azért hozzá tennám , nekem még soha nem volt problémám amd driverrel.

(#29) Abu85 válasza Lacccca87 (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az OS-ben kapcsolható ki. A driver nem teheti meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) yericho800 válasza #32839680 (#27) üzenetére


yericho800
aktív tag

lehet fasságot írok, 2060 super...
de horizon alatt beleszaladtam 14gb is! semmi nem futott a háttérbe :N hát lehet, hogy az el következő címeknél standard lessz a 10-16gb :F UE5? pl

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#31) awexco válasza yericho800 (#30) üzenetére


awexco
őstag

Horizon az egy masszív bughalom ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#32) Hopkins95 válasza yericho800 (#30) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem a shaderek optimalizálásánál első alkalommal össze is omlott. Másodszorra meg figyeltem az MSI Afterburnerrel a fogyasztást, én is csak lestem, hogy 90 százalék után 15 giga fölé is ment a RAM fogyasztás :Y Inkább a discordot is bezártam arra a pár percre a végén, míg befejezi, hogy felszabadítsak neki egy kis memóriát.

Nem normális ez a ram fogyasztás egyébként ,ez csak arról tanúskodik, hogy szarul van megírva a játék.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#33) yericho800 válasza Hopkins95 (#32) üzenetére


yericho800
aktív tag

sajnos igen :(

nézd meg a death strandingot! ugyanúgy decima engine azt 4k is megy 60fps fix highon /dlss/ :K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#34) awexco válasza PuMbA (#25) üzenetére


awexco
őstag

Gooogle a saját szar codecjéhez nem tudja normálisan megírni a böngészőjét ?
Microsoft igen ?

chrome szerint a codec : av01.0.09M.08 (399) / opus (251)

edge szerint a codec : vp9 (303) / opus (251)

és a videó : [link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#35) PuMbA válasza awexco (#34) üzenetére


PuMbA
titán

Na, akkor megvan az ok. Az Edge azért fogyaszt kevesebbet, mert vp9 kodeket használ, amit tud hardveresen gyorsítani a VGA és nem a CPU dolgozik. A Chrome megkapja a legeslegújabb AV1 kodeket, ami gondolom azért van, mert a Google-é a böngésző és nekik engedélyezik alapértelmezetten leghamarabb. Hátránya, hogy jelenleg még semmilyen VGA sem támogatja, szóval about:flags vagy akármivel letilthatod és akkor ugyanannyit fog fogyasztani, mint az Edge, de FullHD-ban, HD-ban, 480p-ben valamivel rosszabb képminőséget kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#36) awexco válasza PuMbA (#35) üzenetére


awexco
őstag

Brutális cpu terhelést prudukál ...

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#37) PuMbA válasza awexco (#36) üzenetére


PuMbA
titán

Most nézem: nekem egy 2 magos 4 szálas Pentium G4560-on 20% CPU-t használ egy AV1-es FullHD videó úgy, hogy a proci 2,3 és 2,8 GHz között váltakozik a maximum 3,5GHz-ből.

[ Szerkesztve ]

(#38) awexco válasza PuMbA (#37) üzenetére


awexco
őstag

Az általam linkeltet nyisd meg chrome-ban .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#39) PuMbA válasza awexco (#38) üzenetére


PuMbA
titán

Ez 25-30%-ot és már 2,8 és 3,1GHz közötti frekvencia ugrálással :) Igen, itt a 60fps jobban terhel, én 24fps-es videóval néztem előbb....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.