Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pepejoe


pepejoe
tag

Elég bicskanyitogató hozzáállás az Inteltől. Ezért valaki nem büntetheti meg őket?

[ Szerkesztve ]

(#2) koko52


koko52
veterán

Hát ha ez nem fake akkor nagyon dúrva! Komoly per lesz a vége.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) mmx233


mmx233
csendes tag

Hát ez elég rosszul hangzik. A linux világban megszoktuk az "azonnali" javításokat, ezek meg FÉL ÉVET várnának és lefizetnék az érintetteket...

(#4) mmx233 válasza pepejoe (#1) üzenetére


mmx233
csendes tag

"Ezért valaki nem büntetheti meg őket?"
Jó lenne, már nem a büntetés miatt, hanem, hogy a többiek is elgondolkozzanak rajta, hogy ez nem játék.

(#5) Duck663 válasza koko52 (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Máshol is megjelent a hír.

Persze hogy halasztották volna, a konkurencia most készül bemutatni az új termékeiket, ami valszeg alaposan el fogja kalapálni az Intel termékeit, árban és valszeg teljesítményben is, és nincs rá válaszuk. Egy negatív hír nem jön jól ebben az időszakban. Persze szokták mondani, hogy a negatív hír is "jó" mert reklám, mert ott vannak a hírekben, de az Intelről már túl sok a negatívum, miközben ha jobban megnézzük nem sok pozitívumot tudnak felmutatni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) Foglalt név válasza Duck663 (#5) üzenetére


Foglalt név
addikt

Távol álljon tőlem, hogy védjek bárkit, de lassan nevetségesen egyoldalú lesz így az oldal. Nekem sem tetszik, hogy az elmúlt 5 évben nincs érdemi fejlődés, és a Moore törvény már rég smafu.
De a fel nem mutatott pozitívum talán az lehet a zinteltől, hogy az övék a leggyorsabb processzorok. Talán ebből következik, hogy nem csak nekem, de a piac 80%-ának tőlük származik ez a részegysége.
Én sem húznék 19-re lapot, míg nincs értelmes konkurencia.
Majd nyáron elválik, hogy mit sikerül dávidkodni.

(#7) Pipó


Pipó
őstag

Nálunk az egyetemista egy jó kis büntetőeljárást kapott volna, nem hogy pénzt (BKV, Telekom)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8) Duck663 válasza Foglalt név (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Nem lehet azt mondani, hogy processzorok, mert ugyan lehet hogy egyik másik kategóriában még a csúcson vannak, de általánosságban véve már messze nem. Arról nem is beszélve, hogy nézzük meg az ár teljesítmény mutatót, hiába vannak a csúcson, ha nem számítanak jó vételnek. A felhasználók jelentős részének nem mindegy mennyit költ. Nem futja mindenkinek 9900K-ra, és vajon a felár amit kérnek érte az teljesítményben megéri a többletköltséget? Nekem is Intelem van még, sőt előtte is az volt csak azt megelőzőleg volt AMD-m.

Egyoldalú az oldal? Én inkább azt mondanám, hogy egyik irányba hangsúlyosabb, de! Más oldalak meg a másik irányba, még akár sokkal jobban is.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) TOM-202


TOM-202
senior tag

Remélem hogy ennek a jellemző cselekménynek meglesz az "eredménye" a cég jövőbeli piaci részesedésében is.

(#10) Fred23 válasza TOM-202 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

20 év múlva talán a gyerekek keverni fogják az Intel nevet a VIA névvel számtek órán. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Így van ez, ha már a hardver is szoftveres. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#12) vicze válasza pepejoe (#1) üzenetére


vicze
félisten

Mi a jó istenért? :U

Ebben az esetben az Intel kifejezetten jóhiszeműen állt hozzá, mivel igen egyszerűen megfenyegethetik az egyetemet egy perrel, ha nyilvánosságra hozzák. A törvények minden estben a gyártót védik és nem a sérülékenység jelzőjét, így kizárólagosan a gyártó jóhiszeműségén múlik, hogy mikor kerülhet ki egy sérülékenység.
A legáltalánosabb eljárás jó pár évvel ezelőttig(leég sok cégnél), az volt hogy kaptál egy örök NDA-t(esetleg pénzt mellé) és vagy szarrá perelnek ha nyilvánosságra hozod.

(#13) kriszpontaz válasza vicze (#12) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem inkább a vesztegetés ugrik be erről, nem a jóhiszeműség......

(#14) schwartz válasza Duck663 (#8) üzenetére


schwartz
addikt

még a csúcson vannak

Jah, egy szalon. Ha valaki leragadt a multban, akkor annak ez fontos dolog, ertheto... ;]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#15) hombre[EU] válasza vicze (#12) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az egyetem felfedezte a hibát szeptemberben, ekkor jelezték az Intelnek, elindult a BountyProgram. Megkapták a 100.000-et, Intel pedig a szerzōdésben elōre meghatározott idōt (májusig?). Lejárt az idō, egyetem nyilvánosságra akarja hozni, de az Intel még 6 hónap+egy kis kamuzást kér (40+80.000). Egyetem elutasítja és kiteregeti a szennyest. Érted?

Life, Uh, Finds A Way

(#16) joey04 válasza Foglalt név (#6) üzenetére


joey04
titán

Annyian és annyiszor leírtuk már ezt, de sajnos hiába.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) schwartz válasza joey04 (#16) üzenetére


schwartz
addikt

Mit? A sajat preferenciad beallitani mint axioma? Raadasul tevesen? ;]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#18) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

ennyi penzert en se adtam volna, a KGB vagy a Moszad sokkal jobban fizet :DD

#6 : konnyu ugy gyorsabb procit csinalni, ha lefaragjuk a jogosultsagellenorzo aramkoroket. minek az ; az ellenorzesenkent megsporolt 1 processzorciklus gigahertzes lepcsoben mar szepen hoz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) hokuszpk válasza kriszpontaz (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem meg az, hogy kutyabol nem lesz szalonna. az A64 idejen lefizettek a forgalmazokat, most meg...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) M@cika


M@cika
őstag

Biztos baromira nem figyelek oda, de valaki találkozott már az utóbbi pár évben felbukkant Intel sebezhetőségek kihasználásával? Amivel komoly károkat okoztak valakinek? Kissé feldújva érzem ezeket a sebezhetőségeket.
Félreértés ne essék, nem csípem az Intelt és amíg újra nem alázzák porba az AMD-t teljesítményben (ami remélem soha többet nem jön el) eszem ágában sincs a kékektől procit venni. És persze mélységesen elítélem őket, amiért az elmúlt 12 évben nagyjából beleszartak a fejlesztésbe és csak a lehúzást gyakorolták pofátlan módon.

Nasit a kis fehér medvének!

(#21) atok666


atok666
őstag

..."Az egyik ilyen trükk egy hibás jelszóval való bejelentkezés volt, majd arra kényszerítették a számítógépet, hogy azt hasonlítsa össze a jó jelszóval, és utóbbit így ki tudták lopni."...

Gondolom ezt csak poenbol irtatok be :)

Atok

(#22) macman507 válasza M@cika (#20) üzenetére


macman507
aktív tag

Volt ilyen valaha egyáltalán, hogy annyival jobb lett volna egy Intel processzor az AMD-nél?
Amúgy nem érzem felfújtnak, az lenne fura, ha csak lejönne egy-két hír erről, jönne a "patch" és kész, bár még megtörténhet.
Amúgy komoly károkról szerintem mi nem is hallanánk, ha történne/történt ilyen. Mi elég, ha megkapjuk a "millió jelszó szivárgott ki" és hasonló híreket.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#23) koko52 válasza M@cika (#20) üzenetére


koko52
veterán

Ha tőlünk adatokat lopnának ki valszeg észre sem venném. Lehet loptak is már. Szerinted felhívnak utána és közlik, hogy hé elvittem x ezer dolgozód személyes adatait? Lófaxt. Csak annyi, hogy mondjuk kapják a kéretlen leveleket, reklámokat. Vagy épp valahogy egy film, játék kerül ki senkisetúggya hogyan. Vagy nemérted hogy törték fel a fészbúkod, pedig a 20 éve döglött papagájod nevét adtad meg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#24) kpityu2


kpityu2
őstag

Nahát, miket nem tanulnak ezek a srácok.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#25) nexplo


nexplo
őstag

Az intel gusztustalanul áll a dologhoz. De mi van ha épp azért kellett idő hogy valamit kitaláljanak?
Persze ez csak pozitív feltételezés de ki tudja. Az biztos hogy az Intel kényelmes lett és hátra dölt. A pénzben lubickol. Azt remélem hogy a piros oldal oda fog b*szni egyet hogy végre az intel is megmozduljon. Ez most lassan a számtek piac vw botránya kezd lenni. Lépni kéne ellenük. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#27) Silεncε válasza M@cika (#20) üzenetére


Silεncε
őstag

Az egyik Spectre variánsra van JS kód, amivel kihasználható. Innentől kezdve random weboldalon bóklászva is simán be tudod kapni.

(#28) Tomcat válasza hokuszpk (#19) üzenetére


Tomcat
őstag

Pontosan ezt szívjuk meg a mai napig. Értelmes gépet AMD processzorral szerelve boltban szinte nem is lehet(ett) kapni, de minimum vadászni kell(ett) rá. Ami megvásárolható (volt) egytől egyig elvérzett valamilyen komponensben. pl. "remek" TN HD kijelző kizárólag, ultralassú HDD, gagyi és cserélhetetlen integrált VGA, leglassabb használhatatlan filléres CPU vagy APU, memória bővíthetetlenség vagy eleve "soldered" alkatrészek,stb.
Céges környezetben meg egyenesen kénytelen vagyok durván 10-12 éve a gyártói OPN kódok alapján a magyar forgalmazótól direktben rendelni AMD-vel szerelt gépet ha szeretnék valamit frissíteni vagy régi konfigokat újra cserélni.
Ez az állapot úgy ahogy van minden résztvevőre nézve szégyen.

Az is igaz viszont, hogy a Ryzen konfigok megjelenése óta sokat változott a helyzet és javult a szállítási hajlandóság és a választék. Tudok és tudtam venni normál forgalmazói forrásokon keresztül olyan gépeket amiket már Ryzen-el szereltek. Persze a kínálati arány még mindig nem nem sokat változott, nagyjából 1:10-hez még most is, de volt ennél sokkal rosszabb is.

Tomcat

(#29) nexplo válasza Silεncε (#27) üzenetére


nexplo
őstag

És amennyiben be is kapom mit tudnak tenni? Mihez férnek hozzá? A vírus irtóm egyáltalán észreveszi? És hasonló kérdéseim lennének még dögivel. Friss (naprakészen frissített) win 10 esetén egy szintén ilyen vírus irtóval szerintem nincs akkora baj. De cáfolj meg ha rosszul látom.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) M@cika válasza Silεncε (#27) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, nem kell random weboldalakon mászkálni. :-))) Gondolom a prohardver védve van.

Nasit a kis fehér medvének!

(#31) Viszpi válasza Tomcat (#28) üzenetére


Viszpi
tag

Az 1:10 arány elég érdekesem hangzik. Nálunk a cégnél az IT-sok azt mondták, hogy a HP közölte, hogy Inteles gépet nem tudnak adni, vagy 8-12 hónapot kéne várni. Itt egy gépcserénél 6-800db-ról beszélünk, ami nem kis idő mire átmegy a cégen. Így ryzen-re váltott az IT, s akinél cserélni kell ott már az jön win 10-zel... Ráadásul a mostani gépek is AMD-sek, csak sajnos ezek az olcsóság miatt lettek AMD A10-ek, amik a sok "belső biztonsági" szoftverekkel nagyon lassúak érdemi modellezésre, sok százezer soros excel makrózásra, számítgatásra. Kizárólag egyszerű levelezésre meg némi böngézésre és alap office-ra jók, érdemi munkára már nem :(
Nem rég a Thinkpad-et is megnyerte az AMD szóval alakul ez...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#32) cigam


cigam
félisten

"a biztonsági résekről már tudnak-e olyan szakemberek, akik ezeket nem jó célra használnák"

Melyik biztonsági rést lehet "jó célra" használni?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34) Tomcat válasza #60061184 (#33) üzenetére


Tomcat
őstag

Nem.
Direkt és szándékosan raktak össze olyan AMD konfigurációkat amikben valami komponens kritikán aluli minőségű/teljesítményű/jellemzőjű volt, míg az ugyanolyan szériába tartozó, de Intel-el szerelt gépekbe belerakták a nagyobb/gyorsabb/fejlettebb/stb. komponenseket. Persze az AMD-hez is választhatóak voltak gyártói OPN kód alapján ugyanazok a komponensek, csak azokat a kiskereskedelmi vagy viszonteladói üzletekben egyszerűen nem lehetett megvásárolni, míg az Intel-el szereltekkel meg rogyásig voltak (vannak) a polcok.

Tomcat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.