Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Pont valamelyik nap linkeltem a monitoros topikban... végre egy NEM ívelt játékos UW monitor! Szerintem nagyon jó "csomag", kár hogy idehaza - tudtommal - nincs hivatalos iiyama képviselet.

És ha már 21:9 képarányú játékos monitor: érkezik az Acer Predator Z301C(T) utóda, 30"-os, 200Hz-es VA panellel, az MSI Optix MAG301CR! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) snecy20


snecy20
veterán

szerintem egy ilyen wqhd 1440p-s, 144Hz-es modellért nagyon alacsonynak tűnik az a 480€-s ár. Ha viszont mégis annyi, akkor az még ilyen 360ft-os euró-huf árfolyam+áfa mellett sem rossz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) dabadab


dabadab
titán

A holland áfa 21%-os, szóval az a 480 EUR magyar ár is simán lehet.

DRM is theft

(#4) Tüzi válasza dabadab (#3) üzenetére

Ha fél nem emelik a magyart 30ra addig. Vagy "aggyunkazagynak'" alapon 37re, ala valsagkezeles.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5) siposz válasza dabadab (#3) üzenetére


siposz
aktív tag

Na pont most rendeltem be egy ekkora íveltet otthonra, már mind1.

(#6) menpee válasza siposz (#5) üzenetére


menpee
aktív tag

Ha pont most rendelted, nem kihagyhatatlan leárazás volt és megvagy még a mostani monitoroddal egy hónapig, akkor mondd vissza és várj erre.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#7) siposz válasza menpee (#6) üzenetére


siposz
aktív tag

Igazából mindig is ki akartam próbálni egy íveltet, szerintem nekem tetszene. Amúgy meg pont a home office miatt kéne, hogy nekem meg a gyereknek is legyen gépe, szóval nem.

Az 1 hónapban meg annyira nem bízok, rohadt lassan érkezik minden.

(#8) AxBattler válasza menpee (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Ha kényszerből választotta az íveltet, akkor megéri elállni 14 nappal.

(#7) siposz
Sietsz? :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) arn válasza siposz (#5) üzenetére


arn
félisten

uw monitornal jobb a gorbitett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Piftuka válasza AxBattler (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"végre egy NEM ívelt játékos UW monitor! "

- Minden tisztelettel, de éppen az ilyen széles (UW) monitor esetében van előnye az ívelt kialakításnak.

Igaz, a cikk főszereplője IPS panelt kapott, ezért talán a széleken nem érvényesül a szaturáció romlás úgy, mint egy jellemző TN, vagy VA panel esetében. És ennél a "kis" képátlónál (UW viszonylatban) nincs is még akkora jelentősége, mint egy ~40-50+ col-os képátlójú modellnél.

Ám mindettől függetlenül is hasznos az ívelt kialakítás, hiszen a perifériás látótér növelésében segít a felhasználónak.

- Egyébként pedig nagyon nagy pirospont jár nekik az ismételten kiváló, minden irányba mozgatható, állítható, forgatható talapzat miatt.

Az összes konkurensük példát vehetne róluk!

"kár hogy idehaza - tudtommal - nincs hivatalos iiyama képviselet."

- Ez sajnos így van! :( Ha belegondolok, hogy a 2000-es évek elején mennyire jó volt "probléma esetén házhoz jönnek hozzák-viszik, addig cseredarabot hagynak" szolgáltatás mellett iiYAMA monitor tulajdonosnak lennem...

Állítom, hogy nagyon hiányzik az iiYAMA a hazai piacról. (Annak megfelelő hazai importőr, képviselet meglétével.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#11) AxBattler válasza Piftuka (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Ám mindettől függetlenül is hasznos az ívelt kialakítás, hiszen a perifériás látótér növelésében segít a felhasználónak.
Hát nem tudom. Ha nem játék + tartalomfogyasztás a cél, akkor szvsz inkább hátrány, bármilyen munka esetén nekem már zavaró az ív. Excel, doksik, stb.... de másnak pl. videóvágásnál, programkódok írásánál, zenekeverésnél is kérdéses, hogy hogyan szuperálhat.
Tippre nem túl jól.

Általában én is a VA-ra voksolok, de ha olyan minőségű IPS panelt raktak bele, mint ált. az IIyama monitoraiba, akkor nem lehet nagy gond a színtorzulással. Persze valamennyi glow biztosan bejátszik...

Állítom, hogy nagyon hiányzik az iiYAMA a hazai piacról. (Annak megfelelő hazai importőr, képviselet meglétével.)
Jah, a sivatagosbolt egy ideig készleten tartotta, de aztán... marad a szürkeimport.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#12) arn válasza AxBattler (#11) üzenetére


arn
félisten

cadnel talan zavaro lenne, de fotozashoz, fejleszteshez szuper. jatekoknal meg sokkal termeszetesebb, mint a 16:9.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) AxBattler válasza arn (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Játékoknál nem is kérdés, tervezésnél/CAD-nél azért vannak fenntartásaim.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) Hopkins95 válasza AxBattler (#11) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem ultrawide ívelt van, nyugodtan lehet rajta videót vágni meg képet szerkeszteni, gyakorlatilag fel sem tűnik az íveltsége mikor dolgozol vele. 2 napja is szerkesztettem rajta éppen néhány képet. Játékoknál meg hadd ne mondjam, hogy milyen jó az íveltsége, az ablakon beeső fény a széleken nem fakítja el a képet.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#15) noobspieler


noobspieler
csendes újonc

Sziasztok! Tudja esetleg valaki, hogy ebben (GB3461) melyik panel van? A VA-st (GB3466) megtaláltam, abban valamelyik Samsung, de erről nem írja egyik teszt sem. Igazából nem tudom, hogy ez lenne-e nekem jobb vagy a kisebb, de valószínűleg szebb képű LG (27GL850).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.