Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Aki olvasta Asimovtól a 2. alapítványt annak szerintem tetszeni fog.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) Karex


Karex
senior tag

Oo. Már hogy jön ide az Öszvér, a Csillagvég, meg úgy az egész regény?

(#3) Sidaries válasza Karex (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

2. alapítvány trilógia. Voltaire, Jeanne d'Arc. Ott vannak együtt és ott vitáznak folyton. Úgy látom mégsem volt olyan egyértelmű mint nekem.

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) Karex válasza Sidaries (#3) üzenetére


Karex
senior tag

Jah, hirtelen csak a Második Alapítvány, mint önálló regényre gondoltam. Bár a trilógiában sem rémlenek ezek a nevek. Amúgy semmiképp se vedd kötekedésnek, jó az írás, csak az első hsz. elbizonytalanított. Így 5 kötetnyi Encyclopedia Galactica után már nem emlékszem ezekre a karakterekre. :)

(#5) Rossi


Rossi
addikt

Olvastam az Alapítvány trilógiát, de nem találkoztam ezekkel a szereplőkkel. Szerintem a hiba nem az én készülékemben van...

Egyébként tervbe van véve több Asimov mű beszerzése nálam.

Most látom, hogy 2. alapítvány trilógia. Olyan is van?

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#6) Sidaries válasza Rossi (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Igen. Csak azt ne Asimov írta, hanem mások, de az ő univerzumában játszódik. A robotok alapítványbeli szerepéről szól. Ha jól emlékszem akkor 6-7-es kötet. Én most a 6. közepén járok azért gondoltam hogy mindenki számára egyértelmű lesz. :D Bocs.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) Karex válasza Sidaries (#6) üzenetére


Karex
senior tag

Úgy kezdted hogy "Asimovtól a második alapítványt" ;)

(#8) Sidaries válasza Karex (#7) üzenetére


Sidaries
őstag

Igen. Elcsesztem aztán már nem tudtam módosítani.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) Karex válasza Sidaries (#8) üzenetére


Karex
senior tag

Amúgy jó akkor? Én csak az 5. kötetig jutottam, mert mint tudjuk, utána már nem Asimov vitte tovább az univerzumot, és féltem hogy a más stílus összerondítja az addig kialakult képet bennem.

(#10) Sidaries válasza Sidaries (#8) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem igen. Bár kicsit nehéz. A stilus jó, de mivel zömében virtuális az egész, ezért kicsit nehezen érthető hogy most akkor mi is van. Azért megéri. Amikortól pedig Hari Seldon van, onnantól olyan mint a legjobb alapitványi könyvek.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Részemről ezen történetecske kapcsán nem foglalkoztam sem Asimov műveivel, sem másokéval. Egyszerűen hagytam hatni az írást.
Tetszett, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Sidaries válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Sidaries
őstag

Kösz. Én pedig mindenkinek aki kicsit rosszabb kedvű a tieidet ajánlom. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Jópofa...
Aki amúgy nem olvasta a Második Alapítvány-trilógiát, annak határozottan ajánlom...
Először én is kicsit ódzkodtam tőle, mert, mi az, hogy mások asimov hírnevén akarnak sokat keresni, de nagyon kellemesen csalódtam. Érdekes, jól megírt, a saga-ba abszolút passzoló könyvek, melyek ráadásul igyekeznek megmagyarázni pár az eredeti alapítvány könyvekeben problémás dolgot (pl. miért nincsenek idegen lények).
A három könyvet három különboző író írta, de egyik sem lóg ki, egyedül talán asimov hihetetlenül lényegretörő és tömör írásmódját lehet hiányolni.
Tényleg érdemes beszerezni szerintem.

Az írás meg jópofa, mondjuk prostatikus vogon jeltz mióta ennyire jószívű? :D

(#14) Sidaries válasza KilgoreTrout (#13) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem mindig volt genya. Éppen most utálta meg a stopposokat. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ovlastam, csak az Útikalauzt (de abból mindet ami magyarul kijött) de tetszett, jót röhögtem rajta magamban :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Sidaries válasza Sidaries (#6) üzenetére


Sidaries
őstag

Tegnap megnéztem és nem a 6. kötetben hanem az A. kiegészitő kötetben van a 2. Alapitvány trilógia. A 6-7 az Asimov nem ebben az univerzumban játszódó regényeit gyűjti.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#17) hcl válasza Sidaries (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ne már! A vogonok sosem voltak jószívűek! :P A saját nagymamájukat sem mentenék meg a Traal bolygó Mohó Bogárpattintó Fenevadjától! :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Sidaries válasza hcl (#17) üzenetére


Sidaries
őstag

Jól van má'. Akkor ez volt a költői szabadság. :D ( Egyébként megmentenék ha lenne rendes kérvényük rá ) :))

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) parandroid válasza Sidaries (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy vogon soha nem vesz fel stopposokat. SOHA. Még azért sem, hogy legyen kinek felolvasnia verseit.

Ha a klasszikus földi analógiával érthetőbb, akkor inkább ráhúzza a kormányt a legközelebbi pocsolyára, hogy beterítse őket.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Ujabb reggeli derüles reszemröl, mi többet varhat el az ember? :R

(#21) Sidaries válasza parandroid (#19) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát akkor úgy látom tényleg nem jött át senkinek a lényeg. Szóval az akart lenni ez az elmúlt két rész, hogy miért olyanok a vogonok amilyenek.
Az előző részben ismerkedtek a költészettel, a második részben pedig a bürokráciával. Valamint itt utálta meg Jeltz ( és kb. a vogonok ) az összes stoppost. Tehát Arthur és Ford ezért jár olyan rosszul, mert ezek történtek régen a születésük előtt. Azt is tudom hogy Prostatikus Vogon Jeltz nem élhet több ezer évig, de mivel ő egy jól ismert vogon karakter ezért őt használtam.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#22) hcl válasza Sidaries (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham, így már érthető. Az előző 2 nekem kimaradt.
De így még jobb... :R :C

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) ollie válasza Sidaries (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem is Asimov írta, te mégis azt írtad, hogy Asimovtól. Ejnye... :(((

***

(#24) Sidaries válasza ollie (#23) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát azt hiszem mostantól nagyon odafigyelek az első hozzászólásomra, mert igazából az egész téma annak a javítgatásáról szólt. :) Egyébként meg utána mindent tisztáztunk. Nem kéne megint belekötni. :(((

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#25) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Látom nem csak nekem tűnt fel hogy a 42 elég messze áll Asimovtól...

...csak én vagyok helikopter?

(#26) MBazsee


MBazsee
tag

Az Alapítvány könyvekben is benne voltak a vogonok? Nem csak a Galaxis útikalauz stopposoknak című könyvben? Ezek mindenhol ott voltak? :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Sidaries


Sidaries
őstag

Remélem hogy most mindkettőtök csak viccelt. :) Ha nem, akkor olvassátok végig a hozzászólásokat! :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.