Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #44630784


#44630784
törölt tag

KIváncsi vagyok, hogy a konteohívők mivel fogják magyarázni, ha ott lesz élő egyenes adásban a holdautó az orruk előtt. Nincs kétségem afelől, hogy kimagyarázzák maguknak, de érdekes lesz olvasni a próbálkozásokat. :DD

(#2) sztanozs


sztanozs
veterán

Akkor nemsokára már a holdon is lehet bitcoin-t bányászni, a hűtéssel legalább is nem lesz gond az idő jó részében.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) Polarstar válasza sztanozs (#2) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez volt a legjobb komment a héten!! :C :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) Cifu válasza sztanozs (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak a megtérülési idő lesz picurkát hosszú :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Egyébként hogy egyértelműbb legyen: az LTE-t a rover és a leszállóegység közötti kommunikációra fogják használni.

A NASA kérte a csoportot, hogy lehetőleg legalább 2km-re szálljanak le az Apollo-17 leszállási helyétől (amit meg akarnak látogatni), hogy a leszálláskor a hajtóművek által felvert por ne okozzon kárt a leszálló egységben. A csoport pedig tiszteletben tartja a kérést, ám így meg kell oldani azt, hogy legalább 2km-es távon belül stabil, non line-of-sight (tehát közvetlen rálátás nélkül) kommunikáció legyen. A leszállóegységről már az ESA kommunikációs műholdjait fogják használni a jel továbbítására, tehát a jel útja rover->leszállóegység->ESA műhold(ak)->Föld lesz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Én inkább pár embert küldenék a holdra... :U

We are only Stardust...

(#7) TomMusic válasza sztanozs (#2) üzenetére


TomMusic
őstag

a hűtéssel legalább is nem lesz gond

De, elég nagy gond lenne vele. Ugyanis az űrben nincs közvetítő közeg, ami felvenné a leadott hőt, gyakorlatilag csak hősugárzással lehet hőtől megszabadulni, amit ott lassabban történne meg, mint itt a "hűtőközeges" (levegő) hűtés. Bár a hősugárzással leadott teljesítmény nem tudom mennyire hatásos "kint" a vákuumban, szóval ezutóbbi részben nem vagyok teljesen biztos. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#8) Hieronymus válasza sztanozs (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a hűtéssel legalább is nem lesz gond "

A Holdnak (gyakorlatilag) nincs hűtésre hasznosítható légköre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ezt E.T. megtudja... :DDD

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#10) KISDUCK


KISDUCK
addikt

A hold az melyik roaming zóna? Nem lesz olcsó az a Skype hívás...

(#11) TomMusic


TomMusic
őstag

Amúgy az Audi Lunar Quattro benne volt az Alien Covenant-ban is. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#12) UnA válasza #44630784 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak szólok, hogy a konteósok nem az űrutazást vagy a robotos / roveres szondákat szokták megkérdőjelezni, hanem a NASA emberes holdutazásait.

(#13) UnA


UnA
Korrektor

Javítani kéne a csapat nevét a cikkben, mert a "PRScientists" még rosszul is hangzik :P

(#14) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Kíváncsian várom a végeredményt. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) ZooLLeR válasza sztanozs (#2) üzenetére


ZooLLeR
tag

MoonCoin lesz az, nem bitcoin...

Farhát eladó.

(#16) gergejly


gergejly
aktív tag

Szép szavak, de ez csak reklám a vodának

(#17) #22743424


#22743424
törölt tag

Are you ready ?😁 A marsa már 5g-t visznek.

(#18) janeszgol válasza UnA (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudom, hogy konteos vagyok-e vagy sem, de en is azt vallom hazudott a Nasa, ember meg nem jart a holdon. Nezzuk csak meg, a holdutazas utan szinte az osszes csapatszallitoja tragediakent ert veget. Nagy kamu volt az egesz. A nemzetek belelovalltak magukat egy versenybe, aztan kellett egy musort forgatni, amivel megmondjuk az orosznak merre hany meter. Na meg az is erdekes, hogy azota se ment ember a holdra. Miert nem?

(#19) atike


atike
nagyúr

Don't panic!

(#20) lezso6 válasza janeszgol (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Több sikeres landolásos Hold-expedíció is volt emberrel (Apollo 11, 12, 14, 15, 16, 17), szóval ha hazudtak, akkor jó sokat. :D

Mindenesetre az tényleg érdekes, hogy 1972 óta senki nem volt a Holdon. Meg az is, hogy szinte mind sikeres volt, pont a számmisztikailag szerencsétlen Apollo 13-at kivéve, de azért végül túlélte mindenki. De szerintem a magyarázat egyszerű: akkor megérte beleölni a rengeteg lóvét, s mára lezártnak tekinthető a téma, sokkal értelmesebb dolgokra is el lehet költeni a pénzt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) UnA válasza janeszgol (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Ebben a kérdésben nem akartam döntőbíró lenni, sőt szerintem még irreleváns is, mivel folytatása sohasem volt, ahogy lezso is írta. Emellett sokszor csak úgy merül fel a kérdés, hogy az első emberes holdraszállás megtörtént-e akkor, 1969-ben.

@gergelyj: miért is? Ez nem a Vodafone projectje, csak támogatnak egy csapatot, ahogy több más cég is. Persze van (lehet) marketing értéke.

(#22) Hieronymus válasza lezso6 (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Okafogyottá vált a Holdutazás.
Az oroszok elvesztették ezt a versenyt. Helyette tolták az űrállomás koncepciót. Ettől kezdve majdnem egyenes út vezetett a nemzetközi űrállomásig.
A színész kavarta meg az állóvizet, meghirdetve Strategic Defence Initiative programját. A csillagháborús tervezet néven elhíresült program és a Csernobili baleset, véglegesen megroppantotta a szovjet gazdaságot Elkezdte lemorzsolni az impériumhoz csatolt országokat. A foltos homlokú kénytelen volt mindenkit elengedni. Ez a korszak a versenytelen évek néven kerülhet be a történelemkönyvekbe.
Mára új verseny kezdődött. A kínai űrprogram mellett illetve hatására, ma gazdasági alapú verseny van kibontakozóban. A Naprendszerben található erőforrások és nyersanyag megszerzése vált céllá. Indul a kolonizálás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) janeszgol válasza Hieronymus (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

En meg azt hittem a kovetkezo tortent.
- Bravo1, itt nincs semmi.
- Bameg, ezert kar volt odarepiteni x millio dollarbol. Gyere haza, tobbet nem megyunk oda.

Viccet felreteve en tovabbra sem hiszek abban a holdraszallasban.

(#24) arnyekxxx válasza janeszgol (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem tudom, hogy konteos vagyok-e

Segítek: az vagy

(#25) schawo válasza arnyekxxx (#24) üzenetére


schawo
titán

Kiegészítem: nem csak az

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) Cifu válasza janeszgol (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valaki meg abban nem hisz, hogy a Föld gömbölyű. Vannak ilyenek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) janeszgol válasza schawo (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Hanem meg mi?

(#28) janeszgol válasza arnyekxxx (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Miert? Mert nem hiszek valamiben? Azt gondolom csak ures magamutogatas volt, mint az eszak-koreai napraszallas. Ha igaz a hir, hogy ott leadtak egy ilyet.

Cifu, a ketto nem ugyan az, remelem erzed.

[ Szerkesztve ]

(#29) hcl válasza janeszgol (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Csapatszállítója a Nasa-nak?

@cikk : A technológia is Nokia, nem Vodafone :D

Amúgy a bolygóközi adatközlés (net) problémáiról már voltak cikkek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) janeszgol válasza hcl (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Es az mikor volt?

(#31) arnyekxxx válasza janeszgol (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mert nem hiszek valamiben?

Vannak dolgok amik nem hit kérdése. Komolyan azt képzeled, hogy a hidegháborús űrverseny közepén a lemaradó ruszkik nem buktatják le az usa-t ha bele lehet bárhol kötni a sztoriba?

Cifu, a ketto nem ugyan az,

De, kb ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#32) Cifu válasza janeszgol (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Cifu, a ketto nem ugyan az, remelem erzed.

Mindkettőre vannak tudományosan alátámasztott és oda-vissza ellenőrzött bizonyítékok. Mégis vannak, akik tagadják, csak mert azért.

Az én érzésem szerint pontosan ugyan az a kategória a kettő....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) janeszgol válasza arnyekxxx (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

En a politikaban mindent el tudok kepzelni.

(#34) olle


olle
senior tag

Valahol még térerő sincs. :D Nem baj a Holdon 4G is lesz! Szerintem előbb itt a földön kéne tevékenykedni még egy kicsit.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#35) schawo válasza olle (#34) üzenetére


schawo
titán

Ha bivalybasznádon megjelenik a 4G logó, akkor arról nem készül itc cikk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) olle válasza schawo (#35) üzenetére


olle
senior tag

Nincs ezzel baj hogy felmennek és 720p-ben Streamelnek egyet. Csak úgy érzem van itt 1000+1 megoldandó probléma. Amíg emberek éheznek addig ne ezzel menőzzenek.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#37) arnyekxxx válasza janeszgol (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez a Lola T, mindent visz.

(#38) arnyekxxx válasza olle (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amíg egyetlen ember is éhezik a világon addig a saját tulajdonú autónak nincs létjogosultsága. Képzeld el hány afrikai éhező kaphatna ételt egy Swift árából...

(#39) opr válasza olle (#36) üzenetére


opr
veterán

Miert nem lehet soha, egyetlen urrel foglalkozo cikk sem, ami alatt nincs valami hasonlo demagog baromsag? :(

Pl:
Cikk: Fokozott naptevekenyseget eszleltek.
Reakcio: Afrikaban meg eheznek!!!

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) olle válasza arnyekxxx (#38) üzenetére


olle
senior tag

Az hogy magadnak teremtesz értéket azzal semmi baj nincs. Nyilván egy éhező afrikai gyermek nem tehet arról hogy ő éhező afrikai...csak jó volna ha ezek a cégek valami szent cél érdekében tennék amit tesznek. Lehetne adakozni az élő közvetítésen stb. így kevésbé lenne nagyzoló. Majd ha egy afrikai faluból nyomatnak full HD streamet hogy gyermekeket etetnek akkor lesznek valakik. Addig meg csak azért csinálnak dolgokat mert meg tudják tenni.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#41) opr válasza olle (#40) üzenetére


opr
veterán

Szoval roviden tomoren, ha valaki abba akar beleszolni, hogy Te a sajat penzeddel (megteremtett ertekeddel) mit csinalsz, akkor menjen a picsaba, de ha Te akarod megmondani, hogy mas a sajat penzevel mit csinaljon, akkor azonnal igazad van es a tied a moral high ground?
Na hagyjal mar...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) arnyekxxx válasza olle (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szóval ha te suzukira költesz az rendben van jócsávó vagy, ha a nokia űrtechnikára költ akkor a nokiaegygezi mert éhenhalnak az afrikai gyerekek.

(#43) olle


olle
senior tag

Félre értettetek na mind1. Köszönöm. :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#44) Jim-X válasza olle (#43) üzenetére


Jim-X
őstag

Senki nem ertett felre semmit...csak hulyesegeket beszelsz... :W

A játék az nem játék!

(#45) EmberXY válasza #44630784 (#1) üzenetére


EmberXY
addikt

Csak nehogy rossz felvételeket készítsenek be és véletlenül Armstrong is ott legyen.... ;]

Up the Irons!

(#46) #06658560 válasza janeszgol (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

És mi van a Holdra vitt tükrökkel?

(#47) BatchMan


BatchMan
senior tag

Remélem azzal számolnak, hogy a Holdon 1/6 G már van és csak 3 5/6 G kell a 4G-hez.

(#48) TomMusic válasza BatchMan (#47) üzenetére


TomMusic
őstag

Á, ez most fájt. :))

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#49) janeszgol válasza #06658560 (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolom máshogy is oda lehet vinni. De megegyezhetünk abban, hogy oké elfogadom voltak ott, de ez a zászlókirakás, meg a híres mondat már túl "hálivúdos".

(#50) opr válasza janeszgol (#49) üzenetére


opr
veterán

Most komolyan? Ha egy hegymaszo maszik fel valahova, es az 1000 masik zaszlo melle buszken kituzi a sajatjat, plusz mond valami faszat, az ok meg kiraly meg elfogadott, de ha valaki az elso olyan ember, aki egy masik egitestre tette a labat csinalja ugyan azt, akkor "hálivúdos"? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.