Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benc3000


benc3000
csendes tag

Hát én várom őket hátha hoznak új életet a pangó magyar mobil piacba. Bár nem tudom ebbe a bebetonozott helyzetbe mit tudnak csinálni. Karácsonyra mobilt veszek de szinte félek alá írni a hűséget mert lehet hogy márciusban jön egy sokkal jobb ajánlat

(#2) Straw


Straw
senior tag

Érdekes írás, köszönjük.
Sok hasznos infó volt benne.

42

(#3) Hunter2


Hunter2
addikt

akkor ez most pontosan miért is jó nekünk? Ugyanazon a hálózaton olcsóbb percdíjak?

(#4) moli.hu


moli.hu
őstag

viszont a pontosabb fordításhoz ragaszkodunk, mobil hálózati operátorként emlegethetjük őket

mobilhalozati operator. egybe'

(#5) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

Ez a Postafon,eddig nem nagy durranás.Totál Vodafone másolás.Kíváncsi leszek mit hoz a jövő...

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#6) csibor válasza benc3000 (#1) üzenetére


csibor
őstag

Minden hónapban 1 picit jobb akció,vagy nem :F Itt versenyt csak 1 új a régiektől teljesen független szolgáltató tudna hozni.Persze csak ha lenne annyi új ügyfele hogy megéljen.

(#7) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A HWSW-n volt, hogy a Postafon nem szolgáltató, csak viszonteladó.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#8) Sztbeni válasza Sztbeni (#7) üzenetére


Sztbeni
őstag

Bocs, benn volt a cikkben, csak még nem olvastam el.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én sem igazán értem, hogy ebbe a postafon dologban mi az olyan nagyon jó, eddig se volt különösen nehéz feltöltőkártyás mobilt veni.Miután minden nagyobb áruházba van az alap tipusokból

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) lorenzen válasza Jégkokó (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Amíg csak egy virtuális szolgáltató van, addig nincs jelentősége.
Németországban minden élelmiszer üzletláncnak van saját mobilszolgáltatása.
Rajtuk kívül több virtuális szolgáltatók is jelen vannak a piacon.

Amikor indultak, 15 cent volt a percdíj. Viszonylag gyorsan leverték 9 centre.

Most karácsonyra van olyan ajánlat, hogy 4 euró 90 centért veszel egy kártyát, amihez adnak 5 euró ajándék beszélgetést. Nincs hűségidő, vagy más korlátozás.

Amint a magyar üzletláncok is beszállnak, gyorsan lenyomják a percdíjat.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) aram01


aram01
nagyúr

nekem az internet szolgáltatóm virtuális és olcsóbb mint az "anyja" :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) Bling95


Bling95
őstag

köszönjük a cikket, nagyon hasznos volt :K

bár én a postafonban nem tudnék megbizni, már csak a posta név miatt sem

(#13) Bocha válasza Bling95 (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A Posta biztosítása például rohadt jó, most (sajnos) első kézből tapasztalhattam meg külföldön. Nem olyan gáz már a Posta neve. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#14) Morden24 válasza Bocha (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ennek igazán örülök, mivel én is náluk vagyok :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#15) emitter


emitter
őstag

miközben úgy egyébként is javítják a viszonyt a sima és virtuális szolgáltatók között

(A Mobile shared spectrum enabler (MSSE) leírásánál..)

(#16) Depression


Depression
veterán

Nem fognak itt ezresével jönni az új szolgáltatók.
Emlékszem, mikor bejött a voda, akkor mindenki azt hitte, hogy megjön a kánaán, és lesznek végre nyugati árak. Az elején még akciózott is, de aztán ők is a magyar árakhoz emelték a sajátjukat.
Itt a postafon. Van aki elgondolkozik a váltáson 1Ft/perc miatt? Minek? A voda most 10k Ft lebeszélhetőséget ad ajándékba.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) emitter


emitter
őstag

Én meg azt szeretném ha valaki el tudná magyarázni, hogyan tud(na) egy ilyen virtuális szolgáltató olcsóbb lenni, mint a 3 jelenlegi? Józan paraszti ésszel én csak arra jutok, hogy ha belép egy kereskedelmi láncolatba egy újabb szereplő, aki szintén szeretne saját hasznot, akkor ez csak drágábbá teheti a szolgáltatást. Főleg a mobilpiacon, ahol szerintem új előfizetők nem nagyon várhatók, legfeljebb az új felnövekvő korosztály. Tehát a 3 nagy szolgáltató még konkurrenciát is csinál magának, mivel tőle fogja a Postafon és hasonlók elvenni az ügyfeleket, nem?

(#18) rimbo válasza emitter (#17) üzenetére


rimbo
tag

A 35 forintos percdíj igazából egy alapcsomaghoz képest nyújt csak jobb percdíjat. Flottából sokkal jobb konstrukcióhoz lehet hozzáférni.

Posta előnyei:
- Nem kell kiépíteni bolthálózatot
- A szállítási költségeket házon belül meg tudja oldani(bedobják a levelek mellé :) )
- Mivel nincs rengeteg tarifája és szolgáltatása, emiatt egyszerű kommunikálni
- Első virtuális szolgálatóként (branded reseller) hatalmas sajtó megjelenést kapott, így nagyon sokan hallottak róla.

Ezek mind csökkentik azokat a költségeket, amik a 3 jelenlegi operátornál jelentkeznek.

Jelenleg egy néhány 10 fős cég is 20 Ft alatti díjakat ki tud csikarni flottában.

Akkor el tudod képzelni, hogy egy idén 5000 SIM-et értékesíteni akaró Posta (jövőre 70 ezer van a tervekben) mennyiért kapja a perceket. Bőven megéri a Vodának még az interconnect díj alá is benyomni (2010.01.01-től 14,12 Ft, 2010.12.31-től 11.86 Ft).
Ha ügyesek voltak a Postánál, akkor minden egyes percen tudnak legalább 20 Ft-ot fogni.

A 35 Ft-os percdíj csak az alapcsomagé, fognak ebből még akciózni. Csak meg kell találni, hogy kik veszik a csomagot, és az ő igényeiknek megfelelő megoldásokat kell bevezetni.

A Voda szempontjából pedig nem vesz el, hanem sokkal inkább szerez ügyfeleket az új értékesítő partner, hiszen biztosan olyan feltételek mellett nyújtják a szolgáltatást, hogy ne járjanak rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#19) emitter válasza rimbo (#18) üzenetére


emitter
őstag

Köszi a választ, ezekre nem is gondoltam :) így tényleg érthető a létjogosultsága..

(#20) harry


harry
veterán

Csak érdeklődésképpen:
Nálunk a koleszban van egy S. Telekom, akik a vodafonnal állnak szerződésben, tőlük kapnak készüléket, az ő hálózatukat használják - és ha jól emlékszem a szerződés szerint, ők az előfizetők is, én, mint magánszemély a számlafizető vagyok, és ha ezt elmulasztom, a felelősség is az enyém. Ez besorolható a cikkben írt 'fogalmak' valamelyikébe? Vagy ezt jobban kellene részleteznem?
Amúgy egy "tarifa" (?) van, előfizetéses, adott percdíjjal, és a vodafone aktuális készüléklistájával.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21) Morden24 válasza rimbo (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

A 35 forintos percdíj igazából egy alapcsomaghoz képest nyújt csak jobb percdíjat. Flottából sokkal jobb konstrukcióhoz lehet hozzáférni.

A 35nél jobb percdíjhoz még flottakedvezmény sem kell :)

Sectumsempra - For Enemies

(#22) Polacheck válasza harry (#20) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem, ez valószínű egy szimpla corporate előfizu több számlafizetőre bontva.

less qq more pewpew!

(#23) könnygázóra válasza rimbo (#18) üzenetére


könnygázóra
tag

Jó az elemzésed, tetszett, de két ponton nem értek egyet veled.

A 35 Ft-os percdíj csak az alapcsomagé, fognak ebből még akciózni. Csak meg kell találni, hogy kik veszik a csomagot, és az ő igényeiknek megfelelő megoldásokat kell bevezetni.

Nos ez az, amit szerintem rosszul mértek fel. Hogy kik lesznek a célcsoportok.
A falusi nyugdíjas nem igazán, elvolt eddig is mobiltelefon nélkül. Más célcsoport
eléggé nehezen képzelhető el nagyobb számban.

A Voda szempontjából pedig nem vesz el, hanem sokkal inkább szerez ügyfeleket az új értékesítő partner, hiszen biztosan olyan feltételek mellett nyújtják a szolgáltatást, hogy ne járjanak rosszul.

A falusi öregeknek olyan kártyája lesz, amilyen a sógorának, vejének, gyerekének
van. Az pedig nem Po.fon kártya. Aki a Po.fon kártyát vesz, az jó eséllyel Voda kártyát
vett volna, mert az az "óccsó". Inkább úgy pontos a mondat, hogy egyik zsebéből
a másikba fogja tenni az ügyfelet a Voda.

Két féle embert ismerek: aki túrja az orrát és aki ezt tagadja.

(#25) MarciB


MarciB
csendes tag

Most már 2012-ben van Blue Mobile (Lidl), Tesco Mobile (?)...

(#26) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Inkább virtuális telekomunikációs polipnak nevezném őket.
Le van az egész mobil szakma beszélve egymás között.
Ezért nem lesz itt soha igazi verseny.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#27) Protonmail


Protonmail
csendes tag

Az elmúlt hetekben új hírek láttak napvilágot.
1., A Blue Mobile 2021.10.31-ével megszűnik.
2., A Mol Mobile 2021.12.31-ével megszűnik.
3., A Netfone az új előfizetőknek már új csomagajánlatokat kínál.
- Megjelent egy 100 perces csomag 200 MB mobilnettel 1990,- Ft-ért (nem tartalmaz SMS-t, 100 perc után 19 Ft a percdíj).
- A legkisebb választható korlátlan csomag (korlátlan beszélgetés, 200 MB mobilnet, 100 db SMS) 1000,- Ft-tal 3990,- Ft-ra drágult.
- A legnagyobb választható korlátlan csomag (korlátlan beszélgetés, korlátlan mobilnet, 100 db SMS) 2000,- Ft-tal 10990,- Ft-ra drágult.
- A Netfone márkája, a RockMobil még a régi árakon kínálja ezeket a csomagokat, de itt is várható áremelkedés. Állítólag a meglévő ügyfeleket nem érintik a módosítások (forrás: https://prohardver.hu/tema/netfone/hsz_1029-1029.html).

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.