Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biscuit


biscuit
aktív tag

"de a tempója a vezetékes összeköttetésekre is veszélyes lehet"

Aha.... :U

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#2) Fred23 válasza biscuit (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

30Gbps-ről volt szó korábban, az azért elég szép.

(#3) JKJ420 válasza biscuit (#1) üzenetére


JKJ420
tag

Fejtsd már ki bővebben.

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az új szabvány persze még sokára lesz elérhető, de a tempója a vezetékes összeköttetésekre is veszélyes lehet.": rotfl.

wifiből tudok dedikált sávszélességet kapni?
blikkcafe.hu

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Jah, 5 méterrel messzebb már csak a felét tudja... 1 falon keresztül meg már csak a negyedét...

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#6) biscuit válasza Fred23 (#2) üzenetére


biscuit
aktív tag

Persze, sokmindenről van szó, meg arról is, hogy azt majd mind hozza is, jah, laboratóriumban... (azért kell minden nyomorult ap-t felmadzagozni, mert olyan stabilak meg gyorsak vezetéknélkül jah...igen, tudom, hogy nem erről szól a hír, de ha annyira veszélyes lenne a vezetékek létére... hovatovább a tempójára, stabilitására, etc.)! :DDD

#3JKJ420

Bab ez, hogy fejteni kell?!?!? :U [link]

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#7) bambano válasza bambano (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt se felejtsük el, hogy a legtöbb routert vezetékkel táplálják.
ebből vannak azok a vicces készülékek, hogy bemegy egy giga dróton, majd hirtelen érvényét veszíti az anyagmegmaradás törvénye, és kijön 6-7 giga wifin.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Komplikato


Komplikato
veterán

Tök jó, nekem a hírből az NEM derűlt ki, hogy mennyivel jobb vagy gyorsabb mint a Wifi 6E? Meg ugye nemrég beúszott egy olyan jól elkülöníthető szabvány, hogy Wifi 6 RS2 ... :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#9) flexxx2 válasza ShiTmano (#5) üzenetére


flexxx2
őstag

Hát én is olyat keresnék, ahol 1 router megoldana 10-15 métert 2db 38cmes téglafalon keresztül. El is kezdtem keresgélni mit tudnak most, de szinte lehetetlen megtalálni ilyen infókat ezekről, pedig igazán belerakhatnák a leírásukba.

(#10) bambano válasza flexxx2 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hilti :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Gargouille


Gargouille
őstag

Ja, laborkörülmények közt talán "veszélyes lesz" a kábeles kapcsolatra. Valós körülmények között szerintem aligha.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#12) Fred23 válasza biscuit (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mértem egyet az előbb otthon, egy betonfalon át, mobilról:
Régi wifin lógva egy elavult, 2018-as mobilról.
Azért ma Magyarországon szerintem még ezzel is kiegyezne a többség. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) biscuit válasza flexxx2 (#9) üzenetére


biscuit
aktív tag

Amennyiben a 2.4Ghz-es tartomány által nyújtott sebességgel megelégszel akkor egy Archer C6 is megoldja (5Ghz-en már eléggé instabil és a sebessége is harmatos). Ha stabil kapcsolatot akarsz, sebességgel, akkor: #10bambano + mesh

#12Fred23

Senki nem állította, hogy használhatatlan a vezetéknélküli kapcsolat (akár soho környezetben is), csak a "veszélyességét" kérdőjelezem meg. (milyen ap-n/routeren lógva jöttek ezek a számok neked?)

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#14) tsi válasza Gargouille (#11) üzenetére


tsi
tag

Én is vettem Wifi6-os routert, egy picit talán jobb is lett mint előtte volt, de vettem azért egy 24 portos switchet is, és minden helyiségbe minimum 2 hálókábel ment, biztos ami biztos. Amit lehet azt rákötöm tyúkbéllel, igaz hogy csak gigabit de legalább minden körülmény között gigabot.

(#15) fatpingvin válasza biscuit (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen, ezen én is felkacagtam.

persze, a gigabites meg a 10G alatti a szabványhoz utólag tákolt bohóckodásokra lehet. azt megnézem viszont ahogy ezzel mondjuk 25-40-100G-n RDMA-val nyomnak át adatot, azzal a latencyvel ami ebben a kategóriábeen elfogadhatónak számít

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) bambano válasza tsi (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy csomó cucc kezd mostanában 2.5 meg 5 Gbps-t tudni sima kábelezésen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) fatpingvin válasza bambano (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezeknek akkor lenne értelme ha a kliensek között ad-hoc hálózatként működni. de ugye ezt nagyjából első dolog amit bármelyik AP-n lelő a hálózatis.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) Fred23 válasza biscuit (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

/Sagemcom F@st 5670/

(#19) biscuit válasza Fred23 (#18) üzenetére


biscuit
aktív tag

Wow, nem gondoltam volna, hogy egy szolgáltatói m**lék ilyen számokra képes (az enyém, szintén Tré) inkább átrakattam bridge-be, mert katasztrófális volt.... :(

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#20) flexxx2 válasza biscuit (#13) üzenetére


flexxx2
őstag

Kösz, utánaolvasok ennek.

(#21) kopi72 válasza bambano (#10) üzenetére


kopi72
aktív tag

hat igen, nekem az egesz nagy hazon korbejar a cat 6E kabel, 100 meteren tud 10GB-ot. van 70 meteres szegmensem is.
Plusz raktam be egy gigabites utp-s AP-t is (tp-link AC1750), amit szinte fel aron sikerult itthon megvennem :-)))

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#22) biscuit válasza flexxx2 (#20) üzenetére


biscuit
aktív tag

[2.4Ghz] [5Ghz]

Ezeket mértem ki egy redmi note 10 pro-val. 2 (3? lehet pont úgy álltam a spájzban hogy a szobaajtó volt az egyik fal, de kettő tuti!) db 40cm-es téglafal volt köztük és megközelítőleg 9M távolság (ugye a jelerősségből számolja a becsült távolságot, azért ír többet a progi ofc.). Remélem segítettem! :)

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#23) bambano válasza kopi72 (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem hiszem, hogy van olyan kábel, ami 10GB-ot tud.
nincs cat6E szabvány.
a többi stimmel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) biscuit válasza bambano (#23) üzenetére


biscuit
aktív tag

:DD

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#25) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

[Cat6 és Cat6E] Az a 10GByte pontosabban 10Gbit. Nem ugyanaz.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#26) flexxx2 válasza biscuit (#22) üzenetére


flexxx2
őstag

Segítettél. Egy kérdés: a képen bal felül a sebesség a valós sebesség, vagy a PHY speedet kell nézni(annak is a 70%át ahogy olvastam)?

(#27) biscuit válasza flexxx2 (#26) üzenetére


biscuit
aktív tag

Az az aktuális átviteli sebesség. A phy a "valós" sebesség. Ahogyan mondod. Ott azon a ponton 5.5MB/s 2.4-en 5ön meg rettenetesen fluktuál, attól függ hogy tartom a telefont (stabilan nem tartja a 90Mb/s-t ahogy a progi mutatja). Ha gondolod csinálok neked tesztet a max valós tempóról wifi sweetspotssal!

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#28) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Azt értem, hogy az "új" wifi veszélyes lesz a vezetékes kapcsolatra. De ehhez mi garantálja azt, hogy a wifi fejlesztése tiszteletére a vezetékes hálózatok fejlesztésével leállnak? :U

Esetleg a fizika egyes kedvezőtlen törvényeit helyeztetik hatályon kívül?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) mad823


mad823
őstag

Gondolom a laborkörülmények minimum árnyékolt falakat jelenthetnek. Mert ugye én kb. 20-25 db SSID-t látok magam körül, ami nyilván ugyanúgy betesz a WiFi 7-nek is. Szóval ethernet backhaul rulez. :)

(#31) Surfym@n válasza bambano (#10) üzenetére


Surfym@n
senior tag

:DDD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#32) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Kellett már valami új, mert a legutóbbi (Wifi6 Release 2)már szörnyen lassú és elavult. Már több mint két hete volt, hogy bejelentették..

(#33) MaCS_70 válasza -FreaK- (#32) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt hívják fejlődésnek. Ez vezetett pl. el oda is, hogy kommenteket írhatsz egy ilyen fórumba.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34) TeeJay válasza -FreaK- (#32) üzenetére


TeeJay
félisten

Pl az nagyon nem rossz újítás hogy egyidőben 2,4-5-6GHz sávokat is összefogva mindből megpróbálja kihozni amit lehet.
Persze amilyen áron vannak a komolyabb wifi6 cuccok ennek csillagászati ára lesz :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) bambano válasza TeeJay (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt gondolja a szomszéd is...
:D

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) fatpingvin válasza TeeJay (#34) üzenetére


fatpingvin
őstag

persze, kiváló ötlet a TELJES használható spektrumot teleszemetelni, nehogymár maradjon olyan sáv amit egy ilyen hájtekk wifi7-es AP-vel rendelkező vérpistike mellett használni is lehessen...

főleg hogy a legtöbb ilyen önjelölt hálózatos zseninek az első dolga az hogy feltekeri maxra a rádióteljesítményt ha valamit úgy ítél meg hogy nem oké...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#37) -FreaK- válasza MaCS_70 (#33) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem, ezt átgondolatlan termék fejlesztésnek hívják. Kezd nagyon hasonlítani az USB-nél kialakitott szituációra.

Nem a fejlődés ellen vagyok, sőt, pont ellenkezőleg, de csinálják már ésszerűen.. Nem igazán látom értelmét kiadni egy új szabványt, olyan közel egymáshoz, hogy még igazán meg sem jelent az előző. Ráadásul így elnevezni őket. Wifi 6E, WiFi 6 Release 2, WiFi 7

(#38) lionhearted válasza fatpingvin (#36) üzenetére


lionhearted
őstag

Szerencséjére ez a default minden eszközön, hiszen a hangosabb jobb. ;]

Tegnap még működött...

(#39) MaCS_70 válasza -FreaK- (#37) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem pedig egészen egyszerűen már csak így lehet csinálni, aminek főleg piaci, de gyakran okszerű fejlesztési okai is vannak.

Mondhatni, az lenne a baj, ha nem így lenne. Nem kirívó az az eset sem, hogy a frissen megjelent mellett már akár több frissebb generáció fejlesztése is folyik. A jelen történetre lefordítva: a Wifi 7 megjelenése előtt bőven játszani kell már a wifi 8-cal is.

Az persze már más kérdés, hogy milyen módon és nevezéktannal kommunikálják mindezt, de ez már a marketing területe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40) fatpingvin válasza lionhearted (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

nocsak, újabb dolog amiben az OpenWRT civilizáltabb. a rádió konfigja defaulton a régióban engedélyezett hangerő fele mW-ban ha jól emlékszem. (nehet hogy dB-ben, rég csináltam) mindenesetre biztos nem maxon van. cserébe ha szeretnék a médiuahatósággal súrlódni, simán átállíthatom US régióra és mehet fél W-al a ricsaj (aztán meg kapok a fejemre ha erre jár a mérőkocsi...)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) TeeJay válasza fatpingvin (#36) üzenetére


TeeJay
félisten

Maximum teljesítményen van úgyis minden routerben hiszen ahol automata lenne ez ott "gyengébb" wifit ad és kutya se fogja megvenni.
Router topikban minden második kérdés az hogy melyik ad "erősebb" wifit... :U
Ilyet szerintem sosem fogsz látni. De ha 2,4+5+6GHz-en is csatlakozik egy router meg kliens és egyidőben mindhárom sávon forgalmaz akkor ki lehet küszöbölni a frekvenciák előnyét/hátrányát

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42) MaCS_70 válasza fatpingvin (#40) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha dB-ben lenne a fele, az értelmezhetetlenül alacsony teljesítményt jelentene.

A 2,4 GHz-en megengedett 100 mW ugye 20 dBm. A 10 dBm viszont már csak 10 mW.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43) JKJ420 válasza biscuit (#6) üzenetére


JKJ420
tag

Beböfögtél 3 betűt. Ezt nehéz kommunikációnak nevezni.

(#44) JKJ420 válasza -FreaK- (#37) üzenetére


JKJ420
tag

Ha elolvastad a cikket, akkor láttad, hogy pont NEM jelentettek be új szabványt.

(#45) Acélfarkas válasza JKJ420 (#44) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

"A MediaTek bejelentette, hogy a világon elsőként demonstráltak élőben Wi-Fi 7 kapcsolatot, amely az IEEE 802.11be szabvánnyal érkezik."
Khmm, a cikk első mondata.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#46) yerico válasza ShiTmano (#5) üzenetére


yerico
senior tag

5 méterre a routertől, de 2 falon keresztül 1 Gbps upload wifin akkor most szar? Csak hogy tudjam már, hogy érezzem magam. Mondjuk ennyi a max sávszélem kábelen is, mert ez egy gigabites net.

[ Szerkesztve ]

(#47) fatpingvin válasza MaCS_70 (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

tudom melyik mit jelent :) valami biokausztika vagy mi a fenéből írtam az első diplomadolgozatomat.

egyébként annak fényében hogy az OpenWRT-n a wifi alapkonfigban ki is van kapcsolva, reális a tizede teljesítmény is. már csak azért is mert a default régióbeállítás az US, ott meg sokkal magasabb a megengedett adóteljesítmény maximuma.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#48) WynNyback


WynNyback
tag

"de a tempója a vezetékes összeköttetésekre is veszélyes lehet"

Nem nagyon hiszem, ott ha valaki akarja 55 méteres hatókörön belül rézzel is megvan a 10Gbit/sec . Ha meg nagyon sávszél kell neki Optikán akár mégtöbb is.

Persze kinek kell ilyen azt nem tudom.

Másik probléma a WIFI-vel kb közismert. Már egy kicsi lakásba se biztos elég egy. Egy nagy házba meg telepítened kell 2 - 3 vagy akár több antennát is, hogy mindenhol legyen értékelhető sávszéled. Az a WIFI 7-nél is meglenne mint problem. A telepítés költsége elszállna.

(#49) JKJ420 válasza Acélfarkas (#45) üzenetére


JKJ420
tag

Én végig is olvastam, nem csak az elsőt :-) mert ez meg az utolsó mondat:

"Ehhez persze véglegesíteni kell az IEEE 802.11be specifikációt, amire ugyan sor kerülhet jövőre, de csak nagyon optimális esetben."

(#50) Acélfarkas válasza JKJ420 (#49) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Igen, ezt is írják. De az AX-el is ez volt hogy hamarabb jelentették be, mint ahogy véglegesítve volt. Ez általában így szokott menni. És te is említed a hozzászólásodban. A 44-es hozzászólásodban meg az van hogy nem jelentették be. Ehhez képest már 2020 májusában publikáltak róla.
[IEEE 802.11be]

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.