Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

nekem az univerzális izébizékről csak rossz véleményeim vannak,mindenre jók csak semmire se kb.
amúgy azért is lehet,mert én max a 2000ft-s kategóriát próbálgattam,attól függetlenül jobbak lehetnek ezek :R

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#2) Peathee válasza idkfaiddqd (#1) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szerintem az lesz a nálad a baj, hogy a túl olcsóakat vetted meg. Azoknak meg bizony híg a leve.

(#3) Gordiann


Gordiann
őstag

Én Logitech univerzális távirányítót vettem nemrég (legolcsóbb kijelző nélkülit).
8000 Ft-ért (de már 7000Ft alatt is lehet kapni) úgy is tanítható, hogy usb-vel összekötöm a géppel, netes adatbázisból (minden benne van) beazonosítom a készüléket, és az adott gomb funkciót egy grafikus felületen csak simán ráhúzom az adott gombra.
Pillanatok alatt kényelmesen minden funkció oda helyezhető, ahova én akarom.

(csak egy ajánlás)

[ Szerkesztve ]

(#4) Peathee


Peathee
aktív tag

Halkan megjegyzem azért, hogy ez az első írásom. Biztos, hogy nem tökéletes de azért nagyon igyekeztem. :)

(#5) Gordiann válasza Peathee (#4) üzenetére


Gordiann
őstag

De teljesen jó írás, érthető, és mindenre kiterjedő.
(nem úgy mint az én hozzászólásom :D )

[ Szerkesztve ]

(#6) pechman8 válasza Peathee (#4) üzenetére


pechman8
aktív tag

Nagyon jó írás, és nagyon hasznos is. Köszönjük a tájékoztatót. Én ugyan nem használok ilyen távirányítót, de sokszor gondoltam már rá. Ezért nekem hasznos a teszted.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#7) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Én ezt javasolnám:
http://lidl.hu/cps/rde/xchg/SID-9C64CFFF-8C58D8B4/lidl_hu/hs.xsl/index_13810.htm

Konkrétan 2.200Ft, 10 készüléket vezérel, filágítanak a gombjai, tud makrókat, tanítható, és nekem eddig maximálisan bevált.

Azért vettem, hogy megnézzem, mit tud ennyiért, és konkrtéran teljesen kiváló!
Ajánlom mindenkinek szeretettel!

Neten fenn van a használati útmutatója is: http://www.kompernass.com/pages/index.php?page=1,2,1,1&product=1010&lang=hu

(#8) bizi990 válasza gekkoXT (#7) üzenetére


bizi990
senior tag

Nekem is ilyen van, csak más külsővel. Tanításnál vannak furcsaságai, de alapvetően jó, ennyi pénzért ajándék. Lidl-ben pár havonta szokott lenni, persze mindig más külsővel és más gomb elrendezéssel, de azonos belsővel.

(#9) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato. Koszi :)

"There is nothing permanent except change"

(#10) Peathee válasza gekkoXT (#7) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nem rossz, Ennyi pénzért jó vétel lehet pláne ha még igényes anyagból is csinálták. A kép alapján nekem elsőre picit kevésnek tűnik rajta a programozható gomb. (Ha jól látom akkor csak 35) De hát nem lehetünk maximalisták 2200FT-ért. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) bigga


bigga
aktív tag

Egész jó kis összefoglaló sikeredett itt! :)
Én is megszívtam már az olcsó távosokkal, vagy nem vitte az összes készüléket (amit alapból kellett volna azt se), vagy lassan kezelte őket.
A Thomson viszont jól szuperál, volt szerencsém kipróbálni, és tényleg dizájnos (már amennyire egy távirányító az lehet), legközelebb azt fogom venni én is vagy egy újabb típusát, éppen mit árulnak. Csak hát ugye 7-8k egy távosért nem mindig van a számlán..

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#12) LackoMester


LackoMester
addikt

Mindig a gyári irányítók a legjobbak, ez alap. :K
Na jó most ne vegyük ide 100 euró kürüli Logitech Harm. 700 vagy a 180 E körüli Harmony One-t.
Jók az Univ. Philips irányítők, főleg Philips tv-hez. :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#13) sekli


sekli
addikt

Azt hittem az E51 is benne lesz a cikkben, csak mert arra is van távirányító program. :)

(#14) gekkoXT válasza Peathee (#10) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Kimondottan jó minőségű szerintem a cucc. A gombok számát illetően nekem csak a digitáis set top box pár sosem használt funkciója maradt le.
Egyébként teljesen rendben van! Érdemes egy próbát tenni vele.

A programozáskor párszor előfordult, hogy némelyik gomnobt újra kellett tanítanom, mert valamiért elfelejtette, vagy összekutyultam valamit, de utána minden jó lett.

Egyedül az EPG/Fav gombra nem tudtam valamiért a digit beltéri epg gombját párosítani. fogalmam sincs miért.

2200Ft-ért viszont verhetetlen szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15) Peathee válasza sekli (#13) üzenetére


Peathee
aktív tag

Hol? Mi a progi neve? Nekem miért nincs még meg? :D

(#16) sekli válasza Peathee (#15) üzenetére


sekli
addikt

Azt nem tudom, miért nincs meg, csak a nevét. :)

(#17) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem van egy olcsó gagyi 1000forint körüli cucc! Csak el kell indítani az adott készüléket majd elindítani a távirányítón is és magától kikalkulálja azt a frekvenciát és amint az adott készüléken történik valami csak le kell állítani és máris be van állítva! és az is van pár éves!

(#18) PAWI


PAWI
tag

Én ilyet használok, Aldi -ban vettem kb. 2 éve, korrekt doboz, korrekt magyar nyelvű leírás mindenre kiterjedően, tanítható és nagyon sok készüléket ismer! 3e vagy 4e ft. volt, nem tudom biztosan.
[Medion]

[ Szerkesztve ]

(#19) Victoryus válasza Peathee (#15) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Helló!

A symbianos program neve IrRemote. Nagyon sok eszközt ismer. Ha véletlenül nem ismeri, akkor lehet csinálni sajátot a neten található távirányító kód adatbázisokból.
Az E51-es hatótávolsága is bőven van akkora, mint az eredeti távirányítónak.
Egy baja van, hogy kevés gombot lehet egyszerre használni vele. Ezt is ki lehet küszöbölni, ha mondjuk 2 profilt csinálsz, az egyiket mondjuk a menü beállításokra, a másikat meg a csatorna, hangerő állítására.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) Boxi88


Boxi88
őstag

Szakmámból kifolyólag elég sok távirányítóval találkozom, és meg kell hogy mondjam, nincs rosszabb ezeknél a taníthatóknál... én nagyon nem szeretem! Egy volt ami tetszett de az se azért mert maradéktalanul működtette a tv-t hanem azért mert világítós volt, meg mert volt rajta lcd kijelző és mutatta az időt meg hasonló adatokat, de tv-vezérlésre alkalmatlan volt...

(#21) Peathee válasza Boxi88 (#20) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nem tudom te milyenekkel találkoztál, de a cikkben szereplő mindhárom távirányító 100%-osan alkalmas a TV vezérlésére.

(#22) (jan)


(jan)
őstag

Xbox360-hoz használ valaki ilyen kütyüt ?

Nem igazán van kedvem sok ezer forintért gyárit venni :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#23) GeoPhoto válasza (jan) (#22) üzenetére


GeoPhoto
tag

Ha nem lennék beteg akkor megnézném neked az Xbox táv dolgot, mert nekem is van egy Lidl csoda itthon, meg Xbox360-as is.... Mondjuk az Xbox-os 6-8 dollár az eBayen. Nekem most az xbox a szekrény tetején van, tehát nem is nagyon használom a távot mostanában plusz csináltam egy HTPC.t, ahhoz vettem egy külön távot amin még egér funkció is van :)

Szerintem is jó a Lidl, csak az zavar, hogy hiába van belső kódtáblája mégis tanítani kell mindenre, mert pl a Samsung tévéhez egyik gyári sem passzolt normálisan.

A másik nagy előnye szerintem egy taníthatónak, hogy akár egy profilra beállíthatsz több eszközt is, ha mindegyikből csak pár gombot használsz (pl. erősítő ki-be meg hangerő)

(#24) Boxi88 válasza Peathee (#21) üzenetére


Boxi88
őstag

Kábel Tv szerelő vagyok, ezért napi több tv-t is be kell programoznom, és nagyon sok helyen ilyen után gyártott okosság van... és hidd el rengeteg rossz minőségű van, most oké hogy az általad említett 3 jó volt, én ezt nem cáfolom! De én nem napi 3 ilyet tartok a kezemben... és a falat kaparom ha meglátom mivel kell beállítani a csatornákat! :U

Félreértés ne essék, NEM a cikkel vagy a cikk írójával van bajom! Hanem ezekkel az "okos" távirányítókkal!

[ Szerkesztve ]

(#25) Peathee válasza Boxi88 (#24) üzenetére


Peathee
aktív tag

Semmi gond. Elsőre se értettem félre a mondandódat. :)

(#26) katona.t


katona.t
tag

Nekem Kameleon 6-os van itthon. Nagyon szép és jól használható.
Előtte volt hasonló Thomsonom is, az is jó volt.
Amúgy én a nappali fontosabb pontjaira, (sz.gép, dohányzóasztal, ágy) vettem egy ilyet . Ez a mega-lustáknak jó mint én, mert bárhol vagy a szobában, tudsz csatornát váltani a TV-n ha épp nincs kéznél az univerzális. :D
A cikk tetszett!

[ Szerkesztve ]

(#27) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Üdv!

Ha csak az lett volna a probléma, hogy elkopott a gumipárna vezető része, akkor nem kellett volna lecserélni. Ilyen esetben nagyon puha, 6+B-s ceruzával kell a gumipárnát "megkenni" és utána működik rendesen.
(Én mindíg így csinálom, mert eléggé sűrűn mosom meg a távirányítókat, és ilyenkor hajlamosak nem működni utána, de a ceruza csodákat művel.)

[ Szerkesztve ]

(#28) GeoPhoto válasza (jan) (#22) üzenetére


GeoPhoto
tag

Szia!

Mégis rávettem magam, hogy megnézzem, az én utángyártott Xbox360-as távomat nem viszi, sem a PC-hez vett média+egér kombós távot. Valószínüleg ezek nem a szabvány kódkészletet és vagy frekvenciát használják, ezért nem megy sajnos.

Szóval marad a TV-DVD-erősítő-projektor beállítás.

(#29) Peathee válasza Beeerka (#27) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia,

Nem a gumipárna vezető része kopott el, hanem a nyomtatott áramkörön a "nyomtatás". Meg amúgy is kevés volt már a 4 eszköz is.

(#30) szaszlaci


szaszlaci
addikt

"a három éve használt Thomson távirányítómat"
Akkor szerencsés vagy, hogy eddig kibírta egy tomzon.

Az uccsó elvileg kapható 2 ezresért, csak ki kell fogni.
Egyébként annak köszönöm a leírását, sehol nem találtam ilyesmit.
Blogomban írtam egy univerzálisról, annyiért azt is ki lehet fogni!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#31) GeoPhoto válasza szaszlaci (#30) üzenetére


GeoPhoto
tag

Medion lesz az Aldiban megint 2500-ért a mostani akciókban.

(#32) szaszlaci válasza GeoPhoto (#31) üzenetére


szaszlaci
addikt

Asszem az SAL volt, de lehet HQ, ósenben.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33) Peathee válasza GeoPhoto (#31) üzenetére


Peathee
aktív tag

Na majd beugrok megnézem azt is. :)

(#34) GeoPhoto válasza Peathee (#33) üzenetére


GeoPhoto
tag

A Lidl is hozza a szokásost, ott 2200 lesz. Szerintem belül mind ugyanaz

(#35) GuruZone


GuruZone
őstag

Kérem szépen, nálam már 3 hónapja a fiókban hevernek a következő távirányítók:
Philips 37PFL5603H tv,
LG HT503TH házimozi,
Technisat HD4CX DVB-C set top box,
Popcorn Hour A-110 mediaplayer.

Hogy miért? mert rászántam magam egy Logitech Harmony 525-re.

én 13-ért vettem újonnan és eddig csak jó véleménnyel vagyok róla.

Két gombnyomással tudok pl tv-t nézni, úgy, hogy...

- bekapcsolja a tv-t,
- HDMI 1-re vált,

- bekapcsolja a házimozit,
- AUX-ra vált,

- és bekapcsolja a digikábeles hd-s set top boxot.

Mindezt két gombnyomással (Activities > TV nézés)!

és innentől ha csatit váltok azt a set top box felé küldi, ha hangerőt állítok, azt a házimozin teszem.

Nomeg ha este érek/érünk haza, a mozgásunkra bekapcsol a távirányító világítása, ezáltal egyből meglelem.

MINDEZT 13.000-ért??? NANÁ!

Logitechet mindenkinek!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#36) Peathee válasza GuruZone (#35) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia,

Örülök neki, hogy ennyire tetszik neked. Nekem is megfordult a fejemben, hogy valami komolyabbat vegyek de mivel csak napi 1-2 órát TV-zek nem fontos annyira, hogy milyen a távirányító. Az általad említett "két gombnyomásos TV nézést" az általam bemutatott Thomson és HQ Univers távirányítók is tudják. Ezt hívják Macro funkciónak.

(#37) GuruZone válasza Peathee (#36) üzenetére


GuruZone
őstag

:) tudom, hogy ez a macro, csak gondoltam a sok lidl-s távirtulaj nem ismeri ezt a kényelmi funkciót. Azt pedig tényleg nem tudtam, hogy az általad említettek képesek ilyesmire.

De mozgásérzékelő szenzor biztosan nincs benne !!! :)) :))

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#38) zol-ko


zol-ko
csendes tag

helló esetleg ha nincs szükséged a lg házimozid távirányítójára megvásárolnám köszönettel

(#39) zol-ko


zol-ko
csendes tag

helló esetleg ha nincs szükséged a lg házimozid távirányítójára megvásárolnám köszönettel

(#40) zol-ko


zol-ko
csendes tag

helló esetleg ha nincs szükséged a lg házimozid távirányítójára megvásárolnám köszönettel

(#41) zol-ko


zol-ko
csendes tag

helló esetleg ha nincs szükséged a lg házimozid távirányítójára megvásárolnám köszönettel

(#42) Peathee válasza zol-ko (#38) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia,

Nekem nincs LG házimozim!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.