Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

engem inkább a 3 milis üvegtévéről érdekelt volna kép a napszemüveges lánykák helyett.

(#2) csaby1984 válasza lapa (#1) üzenetére


csaby1984
tag

de azért a lánykák se rosszak! :D

www.sziget-elek.info

(#3) madgie válasza lapa (#1) üzenetére


madgie
titán

Tessék, ez a piros változat, oldalnézetben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

ezen már lehet rendesen filmet nézni :DDD vajon milyen "olcsó" lehet :F

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#5) P100 válasza madgie (#3) üzenetére


P100
senior tag

Konkrétan ilyen vastag, ez a 2,6mm:

Nem semmi...

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#6) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

OMG egy ilenTV-bel kiegyeznék , rákötném a gépre és 320x240-be MortalCombat 3 -aznék ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#7) Zodicus válasza Quan-Chi (#6) üzenetére


Zodicus
senior tag

De a pasziánsz milyen jó lehet rajta...

(#8) Komcsi


Komcsi
tag

Jöhetne hazafele csak kár hogy nincs lába, és hogy a pénz a parancsszava :U

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#9) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"Bár ez csak egy 47 colos készülék, azonban a benne alkalmazott technológiának köszönhetően nincs szükség szemüvegre a térhatás eléréséhez."

ez jobban érdekelne, kicsit bővebben.... :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10) elefant válasza szab.tam (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Szia,

sajnos nincs bővebben egyelőre, ma mutatják be talán őket. valami csoda folytán nem tudtam kimenni Seattle-be (:DD), az LG koreai honlapján található infomorzsákat csipegettem fel.

lehet hogy van még, de nem igazodom ki a számora ismeretlen írásjelek között sokszor, a netes fordítók meg nem mindig segítenek.

szóval remélem, hogy hamarosan lesz bővebb infó, egyelőre nem tudok ilyesmivel szolgálni.

képek hasonló okokból nincsenek. bocsesz.

(#11) _szantos_


_szantos_
csendes tag

Állítólag pár éve egy UHD tesztvetítésen pár embert ki kellett vezetni rosszullét miatt a teremből. A kép annyira valóságos volt, hogy hiányzott nekik a vetített mozgásokhoz társuló gyorsulás. Szvsz itt kezdődik a virtuális valóság.

(#12) cwn válasza _szantos_ (#11) üzenetére


cwn
tag

az emberi szem 10ezerx10 ezer felbontasu, ugyhogy meg messze van ez a valosagtol

(#13) Márton válasza elefant (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem ezt értetted félre? :U
"Glasses will have to be bought separately"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) macilaci78 válasza cwn (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

No igen, de ez a teljes látómeződ periférikus látással együtt. Majd ha olyan kijelzőt találsz 3D-ben, amit a fejed köré gyógyítanak, akkor pampizz e miatt!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) szab.tam válasza elefant (#10) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) Quan-Chi válasza szab.tam (#9) üzenetére


Quan-Chi
őstag

na majd csak lesz valami okos beszámoló erről a technológiáról, engem is érdekelne egyébként

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#17) madgie válasza cwn (#12) üzenetére


madgie
titán

Azt pont nem lehet számszerűsíteni.

(#18) Mr.Csizmás válasza cwn (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) cwn válasza madgie (#17) üzenetére


cwn
tag

mért nem ? a csapokbol meg palcikakbol nincs vegtelen szamu a retinan
teny hogy ilyen felbontas csak a retina kozepen van, kifele sokkal rosszabb
de attol meg ennyi az annyi

(#20) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

A lányok tök élethűek, bár az autók mintha kissé homályosak lennének :D

All Black...

(#21) h-yle válasza cwn (#19) üzenetére


h-yle
addikt

Lehet, hogy elméletben ennyi, de ha eléd raknék egy látómeződet (ne adj isten csak a közepét) kitöltő 100MP-es képet, amin mondjuk egy 96dpi-s szöveg van, akkor egy nagy szürke masszán kívül nem látnál semmit.

Ha TV-ről van szó, 4MP-nél többet max a csodagyerekek tudnak megkülönböztetni.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) Quan-Chi válasza h-yle (#21) üzenetére


Quan-Chi
őstag

de ez a fényképezőknél is így van, amíg nem nagyítasz rá a képre addig a 20MP-es kép ugyan olyannak tűnik mint 4MP-es, csak ugye közelítésnél már rögtön kijön a különbség :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#23) cwn válasza h-yle (#21) üzenetére


cwn
tag

a 4MP egy szar monitor felbontas, ahol minden pixeles
a 4k*2k-s monitorok mar elmennek , ami ugye 8MP, de ugy nezve hogy betoltse az egesz latoteret meg az is keves

[ Szerkesztve ]

(#24) Probber válasza Stalker-2572 (#20) üzenetére


Probber
őstag

Ja, hogy a lányok is a vetített film részei?! :DDD
Egyébként szerintem a Nascar verseny azért olyan eltorzult, mert 1984"es felvétel. Oda van írva! :DDD :W

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#25) kpal


kpal
veterán

Na az Lg is tud valamit pedig mindenki lenézi eszt a márkát.

(#26) vcsabika


vcsabika
tag

3D UHD-s pasziánszt kipróbálnék rajta! Milyen vga kéne hozzá?

(#27) Duree


Duree
veterán

Ekkora felbontás,vajon miröl hajtják ezt a tévét.Szívesen megnézném milyen a képminöség ilyen magas felbontásban.
Ha piacra kerül brutális ára lesz

duree54

(#28) CyberDragon válasza cwn (#23) üzenetére


CyberDragon
csendes tag

Egy full HD TV kb 2 MP. Az pixeles?

Üdv! CyberDragon

(#29) kxl válasza Duree (#27) üzenetére


kxl
csendes tag

"miröl hajtják"

Pl. négymagos videokártya. Ősrégi technológia, csak a "sebesség" lett nagyobb:

http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_T220/T221_LCD_monitors

(#30) dabadab válasza CyberDragon (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Egy full HD TV kb 2 MP. Az pixeles?"

Hat, ha a latomezo eleg nagy reszet kitolti (vizszintesen olyan 70-80 fokot), akkor igen, lehet latni az egyes pixeleket. Mondjuk ez TV-knel nem problema, mert ekkora darabok egyszeruen nem fernek be a lakasokba.

DRM is theft

(#31) kxl válasza kpal (#25) üzenetére


kxl
csendes tag

A Chimei (kínai) 2006-ban mutatta be egy kiállításon a saját UHD felbontású TV-jét.
(Persze az IBM adta a vezérlő technológiát, ők gyártották az IBM 3820x2400-as monitor paneljét is, némi Sony segítséggel.)

(#32) dabadab válasza kxl (#31) üzenetére


dabadab
titán

"A Chimei"

Chi Mei, vagy meg inkabb CMO neven szerintem sokkal ismerosebb lesz a forumozoknak :) (Es amugy tajvaniak, de annak a kerdesnek a boncolgatasat, hogy Tajvan Kina-e, meghagynam masoknak :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) Angel1981 válasza _szantos_ (#11) üzenetére


Angel1981
veterán

Szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.
Már a 720P és 1080P között is csak kb. 3 méteren belül lát az átlagember különbséget egy 50"-os tv esetéven. Ha ennél messzebb ülsz, nem tudod biztosan megmondani, melyik-melyik - itt most az átlagot kell figyelembe venni.

(#34) ArGab


ArGab
őstag

Van egyáltalán valami értelme otthoni körülmények között ekkora felbontásnak ilyen méretekben*? Mármint normális felhasználás mellett, feltételezve hogy lesz rá valódi UHD tatalom is észre lehetne egyáltalán venni a különbséget a full HD-hez képest?

* Értem ez alatt, hogy digitális vetítők a mozikban is ~full HD felbontásúak, nem kicsit nagyobb felületen, mint egy nappaliba kerülő tévé. Arról nem is beszélve, hogy szinte minden film utómunkálatai 2k-ban történnek a mai napig jó 10 éve, korábbról meg sokszor a HD felbontást sem lehet maradéktalanul kielégíteni a forrás filmanyag romlása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#35) DBob válasza ArGab (#34) üzenetére


DBob
őstag

Pontosan ezt kérdezték emberek anno a VGA kapcsán a Hercules monitorok idején.
Meg hogy "OMG minek ekkora hdd / 4 mb ram / dvd / insert your favorite here".

(#36) dabadab válasza DBob (#35) üzenetére


dabadab
titán

Az alapveto kulonbseg az, hogy az elmult idoben nem csak a CPU-k, hanem a programok is fejlodtek, az emberi szem viszont jo ideje gyakorlatilag valtozatlan es a jovo evi modellekben sem varhato se nagyobb felbontas, se zoom (sot, meg passziv infra sem, aktiv rontgenrol vagy nagyteljesitmenyu harcilezerrol nem is beszelve).

ArGab: mondjuk szerintem a mozinak azert jot tesz az, hogy messze nem olyan elesek a vetitett pixelek, mint egy LCD-n, van benne HW-s antialiasing :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37) priti


priti
addikt

Alakul, de még túl merev gyerekek, majd ha össze lehet tekerni, mint a szőnyeget akkor visszatérünk rá, aztán jöhetnek majd az olcsóbb 256 color verziók, amik lépésállók és otthon ilyet teszel a padlóra, reggel felkelsz és felteszed a kérdést: Drágám, ma milyen színű legyen a járólap? Ühüm, és milyen mintával?

Hardverlesen

(#38) einstein válasza DBob (#35) üzenetére


einstein
senior tag

Nyílván arra gondolt, hogy átlag tévé méretben senki nem fogja látni a különbséget FHD és UHD között. Az emberek nagy része meg valószínű még mindig nem a tévéjéhez fog lakást választani, hanem fordítva, tehát egész egyszerűen nem fog elférni nagyobb.

De ha 3D-ről beszélünk, máris lehet haszna ennek a felbontásnak: ezzel már kiválóan működhet a polarizációs technika.

(#39) kxl válasza dabadab (#32) üzenetére


kxl
csendes tag

"Chi Mei, vagy meg inkabb CMO"

Ők is vegyesen írják saját kiadványaikban, bejegyzett "védjegy" márkanevük: CHIMEI

(#40) h-yle válasza cwn (#23) üzenetére


h-yle
addikt

4MP? 2000x2000 pixel? Szar? Te valami whiteszemű vagy? Ki a tököm fog 8MP-re tartalmat csinálni? Hol a rákba kapsz 8MP monitort?

Édes kalács...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#41) oO7 válasza einstein (#38) üzenetére


oO7
őstag

ehez mi köze a polarizációnak ? vagy az kijelzőknél úgy van, hogy egy vízszintes pixel - egy függőleges ? (tehát mondhatni 1 pixeles eltolással van egymásrafésülve kettő 1080 -as kép ?)

- | - |
| - | -
- | - |

remélem érthető az illusztráció :P

amúgy szerintem is felesleges ez az UHD... akkor már inkább a 3D meg 60fps -t kellene tolni 1080p -ben

[ Szerkesztve ]

(#42) einstein válasza oO7 (#41) üzenetére


einstein
senior tag

A felbontás feleződése után is meglesz a FullHD.

(#43) keIdor


keIdor
titán

Na EyeFinity meg Surround helyett nekem ez sokkal jobban kéne. A keret nagyon zavaró, ez viszont tökéletes.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#44) oO7 válasza einstein (#42) üzenetére


oO7
őstag

az oké... csak hirtelen abban nem voltam biztos hogy a polarizációt miképpen oldják meg kijelzőkön... mert ugye kivetítőknél egyszerűen egymásravetítik... de ezek szerint kijelzőknél ez lényegében felbontásfelezéssel jár ha jól értem

(személyszerint én még azt is elképzelhetőnek tartottam volna, hogy ha aztmondják egy kijelzőre hogy 1080p 3D poláros akkor ott pl egy pixelen belül az R G B villanyokból kettő van valahogy úgy elhelyezve, hogy a két szemnek szánt szín minnél teljesebben eloszoljon az adott pixelben - pl vízszintesen polarizált szinek állított háromszög formában, függőlegesen polarizált szinek meg csúcsára állított háromszög formában helyezkednek el egy pixelen belül)

(#45) Quan-Chi válasza keIdor (#43) üzenetére


Quan-Chi
őstag

jaja, én is ellennék egy ekkora kijelzővel :D

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#46) P100 válasza Quan-Chi (#45) üzenetére


P100
senior tag

Nekem nem elég nagy. De tényleg nem. Sztem. simán lehetne ennél nagyobb is. Akinek nagy lakása van és egy kamionnyi pénze, az ennél többet is elvárhatna sztem (mondom én ezt egy 10 éves TV birtokosaként :D).

Ha nagy házam lenne és ennyi lém, akkor én olyan TV-nek örülnék, ami legalább a fal felét kitölti (mondjuk 5 méter szélességűt).

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#47) Meglivorn válasza P100 (#46) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

MMban évek óta van egy úgy 34millióért. Bár az is csak kb 3m széles lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#48) #09634560 válasza P100 (#46) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor neked vetitő való.

(#49) P100 válasza #09634560 (#48) üzenetére


P100
senior tag

A vetítőnek nincs olyan képminősége...

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#50) 9950es válasza P100 (#49) üzenetére


9950es
aktív tag

CRT vetítőnek nincs olyan minősége ? Megnyugodhatsz hogy jobb , és a mozinál is jobb.

120 fps or GTFO :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.